Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nezvyklé, intezivní mňoukání


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
barefoot



Založen: 06.12.2013
Příspěvky: 1

Předmět: Nezvyklé, intezivní mňoukání
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2013 14:01:43
Odpovědět s citátem

Dobrý den.
Prosím vás o radu, kočičku - peršanku, na jaře jí bude 6. Je to vcelku tiché stvoření, moc nemňouká a i při mrouskání je poměrně tichá, spíš jen tak mručí a občas mňoukne. Včera jsme si všimli, že má zarostlý drápek (palec), chovala se normálně, ale určitě ji to trápilo. Nějak jsme zapomněli kontrolovat Embarassed Takže včera jsme hned letěli k vetovi, ten jí ho přestříhnul, vyndal, vydesinfikoval a zas jsme šupajdili domů. Byla z toho dost ve stresu, ale jak jsme dorazili domů, zas byla v klídku, jí normálně, hraje si, když ji pohladím, vrní atd. I když mi přijde trošičku napružená.
A teď k tomu mňoukání - včera večer začala docela intenzivně mňoukat, většinou u dveří nebo záchodku. Kdybych to měla k něčemu přirovnat, tak nějak takhle mňoukala, když volala svoje koťata. Mění během jednoho mňouknutí výšku tónu a přijde mi to trochu jako nešťastné volání. Na tlapku si normálně nechá sáhnout.
Nenapadá vás, co by to mohlo být?
Vyměnila jsem jí čistý písek a budu ho teď kontrolovat. Hýbe se normálně, skáče, takže zácpa by to snad být neměla, ne? Ale není zas tak šílená, jako před tím, než jde na velkou, to vždycky lítá jako blázen po bytě, asi aby ta střeva dala do pohybu Smile
Ještě mě napadlo, včera jsem s ní šla k tomu vetovi pěšky, jinak to nešlo, cca 200metrů - max 7 minut, ale docela foukal studenej vítr - nemohla třeba nastydnout? Ale v písku se nepřehrabuje, nebrečí odtamtud a nekašle.
Tak nevím, mám se něco více soustředit, než na ten záchodek?
Omlouvám se za u délku, ale chtěla jsem popsat i detaily.
Budu ráda za jakýkoliv názor.
Děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nezvyklé, intezivní mňoukání
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2013 18:24:12
Odpovědět s citátem

Čůrá kočička normálně?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alzbetakocka



Založen: 05.04.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nezvyklé, intezivní mňoukání
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2014 19:28:38
Odpovědět s citátem

barefoot napsal:
Dobrý den.
Prosím vás o radu, kočičku - peršanku, na jaře jí bude 6. Je to vcelku tiché stvoření, moc nemňouká a i při mrouskání je poměrně tichá, spíš jen tak mručí a občas mňoukne. Včera jsme si všimli, že má zarostlý drápek (palec), chovala se normálně, ale určitě ji to trápilo. Nějak jsme zapomněli kontrolovat Embarassed Takže včera jsme hned letěli k vetovi, ten jí ho přestříhnul, vyndal, vydesinfikoval a zas jsme šupajdili domů. Byla z toho dost ve stresu, ale jak jsme dorazili domů, zas byla v klídku, jí normálně, hraje si, když ji pohladím, vrní atd. I když mi přijde trošičku napružená.
A teď k tomu mňoukání - včera večer začala docela intenzivně mňoukat, většinou u dveří nebo záchodku. Kdybych to měla k něčemu přirovnat, tak nějak takhle mňoukala, když volala svoje koťata. Mění během jednoho mňouknutí výšku tónu a přijde mi to trochu jako nešťastné volání. Na tlapku si normálně nechá sáhnout.
Nenapadá vás, co by to mohlo být?
Vyměnila jsem jí čistý písek a budu ho teď kontrolovat. Hýbe se normálně, skáče, takže zácpa by to snad být neměla, ne? Ale není zas tak šílená, jako před tím, než jde na velkou, to vždycky lítá jako blázen po bytě, asi aby ta střeva dala do pohybu Smile
Ještě mě napadlo, včera jsem s ní šla k tomu vetovi pěšky, jinak to nešlo, cca 200metrů - max 7 minut, ale docela foukal studenej vítr - nemohla třeba nastydnout? Ale v písku se nepřehrabuje, nebrečí odtamtud a nekašle.
Tak nevím, mám se něco více soustředit, než na ten záchodek?
Omlouvám se za u délku, ale chtěla jsem popsat i detaily.
Budu ráda za jakýkoliv názor.
Děkuji Smile


Dobrý den, v takovém případě bych se poradila s veterinářem ještě jednou. Mohla by mít třeba problémy s močovou trubicí - zánět a vždy, když chce jít na záchod, tak jí to bolí a pálí, proto by se mohla ozývat. S drápkem bych souvislost neviděla. Ještě se radši opravdu poraďte jednou s lékařem, tohle sama neodhadnete Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top