Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

prevence proti klíšťatům


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Alena H



Založen: 26.08.2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Jabonec nad Nisou

Předmět: prevence proti klíšťatům
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2008 18:45:30
Odpovědět s citátem

Prosím poraďte nejlepší přípravek na ochranu kočiček proti klíšťatům eventuálně proti blechám. Používala jsem různé spreje a obojky. Teď se často dovídám o nebezpečných vedlejších účincích, tak se bojím jen tak něco koupit. Děkuju všem kdo mi něco poradí. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: Re: prevence proti klíšťatům
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2008 19:37:40
Odpovědět s citátem

Alena H napsal:
Prosím poraďte nejlepší přípravek na ochranu kočiček proti klíšťatům eventuálně proti blechám. Používala jsem různé spreje a obojky. Teď se často dovídám o nebezpečných vedlejších účincích, tak se bojím jen tak něco koupit. Děkuju všem kdo mi něco poradí. Rolling Eyes


Jaké vedlejší účinky? A u kterých konkrétních výrobků?
My používáme tento obojek a jsme s ním spokojení: http://www.24tlapek.cz/product.php?II=307&cuid=0
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: Pudry, spreje
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2010 20:24:08
Odpovědět s citátem

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s pudry či spreji proti klíšťatům? Máme kocourka, chodí si ven, kdy chce, takže se na něj chytají klíšťata. Letos jsme dali Frontline, ale měl alergickou reakci - opadala mu srst na krku. Doktor mi doporučil ještě obojek, ale mám strach, aby se na něm venku neoběsil nebo nezasekl. Díky za rady a zkušenosti.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena H



Založen: 26.08.2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Jabonec nad Nisou

Předmět: Re: Pudry, spreje
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2010 21:10:27
Odpovědět s citátem

Pudry jsou na momentální ošetření. My občas používáme pěnu ARPALIT NEO. A to jen pro kočky couralky a šmejdilky. Ale funguje to jen asi na 14 dní. Většina obojků je řešena tak, že se při zachycení otevřou, nebo přetrhnou. Ale obojky obsahují různé látky. Chce si zjistit, která nebude vašemu kocourkovi vadit. nám se nejvíc osvědčily obojky. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Pudry, spreje
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2010 8:19:07
Odpovědět s citátem

Bertík napsal:
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s pudry či spreji proti klíšťatům? Máme kocourka, chodí si ven, kdy chce, takže se na něj chytají klíšťata. Letos jsme dali Frontline, ale měl alergickou reakci - opadala mu srst na krku. Doktor mi doporučil ještě obojek, ale mám strach, aby se na něm venku neoběsil nebo nezasekl. Díky za rady a zkušenosti.


Není jednodušší dát tomu kocouřímu chlapíkovi pipetu od Stronghold či advocate? Při představě že každý týden mé sestry venkovní kočka přišla bez obojku se ty levnější obojky moc nevyplatí.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pudry, spreje
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2010 13:12:07
Odpovědět s citátem

Alena H napsal:
My občas používáme pěnu ARPALIT NEO.


U Arpalitu je účinnou látkou permethrin, který je pro kočky velmi toxický. Pokud na obale ve složení je tato látka, doporučuji se mu zdaleka vyhnout. (a to jak pro venkovky, tak pro domácky)
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: Re: Pudry, spreje
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2010 16:39:53
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
Není jednodušší dát tomu kocouřímu chlapíkovi pipetu od Stronghold či advocate?


bohužel ani Stronghold, ani Advocate proti klíšťatům nepůsobí, pro kočky je opravdu jediným možným spotem Frontline (i na něj už je hodně klíšťat rezistentních, ale lepší něco, než nic)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Pudry, spreje
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2010 18:48:19
Odpovědět s citátem

vetka.M napsal:
Reg napsal:
Není jednodušší dát tomu kocouřímu chlapíkovi pipetu od Stronghold či advocate?


bohužel ani Stronghold, ani Advocate proti klíšťatům nepůsobí, pro kočky je opravdu jediným možným spotem Frontline (i na něj už je hodně klíšťat rezistentních, ale lepší něco, než nic)


ano já vím, že výrobce toto uvádí. Nic méně i mé psy a sestřinu venkovní kočku po aplikaci strongholdu klíštata nenapadaly.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kamil



Založen: 31.01.2009
Příspěvky: 15

Předmět: obojek
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2010 14:43:26
Odpovědět s citátem

No tak asi každému vyhovuje neco jineho, nám teda vyhovuje Bolfo obojek. Mame v zasobe teda taky od stejne znacky sprej, takže když vím, že budeme hodne atakováni, jeste k tomu kocku postrikam. A jsme spokojeni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena H



Založen: 26.08.2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Jabonec nad Nisou

Předmět: Re: Pudry, spreje
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2010 21:45:16
Odpovědět s citátem

Děkuji za informaci. To jsem netušila. nestříkáme je příliš často. Ale už ho radši nekoupím. Je těžké vybrat správný přípravek, aby působil a neohrozil kočku. Vlastně všechny formy ochrany funguji na principu nějaké toxické látky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2011 20:31:25
Odpovědět s citátem

Ahoj, prosím poraďte. Dnes Bertík domů dorazil s prvním klíštětem, takže jsme ho vytáhli a dali mu tento obojek: http://www.zoohit.cz/shop/kocky/site_dvirka/antiparazitni_pripravky/obojek/122335. Frontline jsme nedávali, dostal ho jednou a je to možná jedna z příčin, proč mu pak vypadala srst na krku. Horší je ta reakce na obojek. Čekala jsem, že s ním bude zápasit, ale pak si zvykne. Ale on zápasil jen chvilku a pak se začal chovat, jak když mu přeskočí. Běhal z jedné místnosti do druhé, pak vyběhl ven, tři hodiny pobíhal kolem baráku, ale domů se neodvážil. Před chvílí přiběhl, když se s ním chci mazlit, tak se chce prát, pořád je takový zrychlený, běhá tam a sem, tak jako přikrčeně, jako když se bojí. Ale sežral půl kapsičky a pár granulek s polštářky. Teď se uvelebil na židli, ale je pořád ve střehu. Myslíte, že je to celkem normální reakce? Obojek má poprvé. Bojím se, kdyby měl nějakou alergii, abych to poznala. Vet říkal, že může víc slintat. Děkuju za reakce. Obojek jsem mu pořídila pro jeho dobro, loni byl samé klíště, Frontline se mu bojím dát...
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2011 8:27:12
Odpovědět s citátem

Ahoj, tak snad je to dobré. Na noc přišel domů, nažral se a usnul mi na klídně, pak spal s našima v posteli. Jen se snaží ten obojek drápat, ale nemá pod tím žádnou vyrážku, nic. Žere, lítá jak torpédo, teď zase čaruje venku. Snad to bude v pohodě Smile. Ale našli jsme doma další puštěné klíště.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2011 13:35:04
Odpovědět s citátem

Já teda nevím,ale než dávat takovéto chemické obojky,není lepší kočku naočkovat proti borelioze?Já mám svoje naočkované už rok(bydlíme u lesa) a na procházce venku zatím neměli ani jedno klíště.Zato já ano:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2011 14:22:22
Odpovědět s citátem

A očkování proti borelioze odpuzuje klíšťata? Jde o to, že jen za včera měl dvě klíšťata, jedno jsme našli a vytáhli, druhé z něj odpadlo po aplikaci obojku. Jde mi o to, že u nás je klíšťat dost a loni, když nic neměl, byl pořád obalený, pak jsme dali frontline a opadaly mu chlupy na celém krku. Tak mi vet doporučil obojek. Nechci, aby byl samé klíště, musí ho to trápit, a taky z něho pouštějí často v bytě. A to se nám taky nelíbí.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: : prevence proti klíšťatům
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2011 16:20:54
Odpovědět s citátem

očkování na klíštata pro kočky bude na stejném principu jako u lidí klíště se každopádně přisaje akorád se kočka nenakazí ,při používání obojku a spreje klíštata odpadávají po byte mam skušenost se psem , jediné co je jisté nechat kočku doma pokud to teda vydrží
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2011 16:27:12
Odpovědět s citátem

Právě že doma nevydrží. A u psa používáme obojky celou dobu (je mu přes 14) a nikdy jsme na něm ani po něm nenašli jediné klíště. Každopádně odpadlá klíšťata při používání nějakého antiparazitika umírají, kdežto najít žijící "kouli" není moc příjemné, třeba na něj šlápnout apod.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: : prevence proti klíšťatům
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2011 16:37:57
Odpovědět s citátem

už si nepamatuju co jsem na psa používala ale klíštata nebyla uplně mrtvá ale přiotrávená, tak nechte kocoura venku když je zviklí , na kočku jsem také jednou použila obojek byl proti blechám a klíštatum a pod nim jí slezla srst ale časem dorostla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2011 18:19:26
Odpovědět s citátem

Jenže kocour je zvyklý si být tam, kde se mu zrovna chce. Nemůžu mu zakázat chodit ven nebo dovnitř.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alzbetakocka



Založen: 05.04.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Praha

Předmět: Re: prevence proti klíšťatům
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2014 12:48:58
Odpovědět s citátem

Alena H napsal:
Prosím poraďte nejlepší přípravek na ochranu kočiček proti klíšťatům eventuálně proti blechám. Používala jsem různé spreje a obojky. Teď se často dovídám o nebezpečných vedlejších účincích, tak se bojím jen tak něco koupit. Děkuju všem kdo mi něco poradí. Rolling Eyes


Dobrý den,
Z vlastní zkušenosti Vám mohu doporučit pipety, které můžete koupit v lékárně od různých značek. Účinek vydrží více měsíců a jen jednou kápnete kočičce prostředek mezi lopatky. Klíšťata a spol. by ji pak měly nechat být Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (15x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top