Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sphynxí kosmetika


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2006 10:27:59
Odpovědět s citátem

Koupání nahatek je věčná otázka. Jak často, čím... chovatelé a majitelé si neustále vyměňují poznatky a zkušenosti, ale co vyhovuje jednomu, nevyhovuje jinému. Záleší na typu kůže a jak se potí mastí, je maz spíže sušší nebo mazlavější...

Průmerná frekvence koupání je obvykle asi jednou za 2 týdny. Je to ale velmi individuální. Mám kočku, která má jemnou sušší kůži a nekoupala se snad půl roku. Prostě to nepotřebuje. Kluci by se tady mohli koupat obden. Nekastrovaní vytváří podstatně více mazu a potu a i víc smrdí. Confused

Vyzkoušeli jsem kdeco, miminkovské vlhké ubrousky na příležitostné otírání, zanechalo to jemný film na kůži a kočky se rychleji umazaly. Setkala jsem se i s otíráním kůže vlhkým hadříkem trochu namočeným v kokosovém nebu Emu oleji (v Čechách jsem se ani nenamáhala je shánět) Laughing Chovatelka se svěřila, že je to ta nejlepší metoda.

Heřmánku bych se trochu bála, pokud kočička nemá vyloženě problémy s kůží, myslím, že nenínutné používání heřmánku. Trísloviny v něm obsažené lehce vysušují a na chamazulen nebo bisabol (obsažené silice) má někdo alergii nebo přecitlivělost.

Pro suchou kůži je lepší dětské pleťové mléko které hydratuje. Olej jen promastí.

Já nejsem typická ženská s koupelnou plnou lahviček, čím méně, tím lépe Very Happy , tak se celá rodina včetně koček myjeme jedním sprchovým gelem- Johnson's baby Softwash. Zkoušela jsem Dove, měla jsem posit, že se mastí rychleji a Johnson's žlutý šampon který býval tolik propagován pro Sphynxe je na vlasy a ne na kůži, je dost jemný a mám zkušenost, že hnědý maz neumyje/ nerozpustí tak dobře. Je potřeba dvojí mydlení Sad
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lucie21



Založen: 07.02.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2006 16:08:54
Odpovědět s citátem

My i Pomněnka taky požíváme strchový gel Jonson´s Baby, je super, nemá ani tak výraznou vůni a kočce vůbec nevadí.
Nic jiného jsme nezkoušeli, ale ani nechceme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Novinky ve Sphynxí kosmetice
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2007 22:47:15
Odpovědět s citátem

Zase jsme o něco chytřejší.

V Makru jsem při hledání Johnsna narazila na tělový šampon od australské firmy Redwin. Je pro citlivou pokožku, bez obsahu mýdla, s aloe vera a avokádovým olejem, s hydratační složkou sorbitolu. Je to 1l balení s dávkovačem, myslím, že stálo okolo 200 kč. Nemůžu si ho vynachválit, jak pro kočičáky tak pro sebe Wink Dobře umyje i odolnou špínu, opravdu nevysušuje a připadá mi, že kočky se po umytí tak rychle nazašpiní (haha, mluvím jak v reklamě). Laughing
Do Čech dováží firma Herbita s.r.o. K Sádkám 137 Praha 5
Na webu jsem ho ale nenašla, tam je jiný, s vitaminem E
http://herbita.cz/sprchovy-krem-s-vitaminem-e-p-24.html
a mají spoustu dalších úžasných věcí Very Happy

Redwin má webovky, je tam vlevo obrázek: http://www.redwin.com.au/products.html

Dalším produktem je Nolvasan Otic cleansing od firmy Fort Dodge na čištění uší. Není na mastné bázi jako jiné čističe, odolnou Sphynxí špínu rozpustí a ta se pak z uší lépe odstraní tampónkem a uchošťourátky. K sehnání na veterině, u nás stálo 60ml 174kč.

A do třetice, zmiňovala jsem tu v předešlém příspěvku kokosový a Emu olej, který si tolik chválila Americká chovatelka.
Kamarád mi upozornil na zdroj kokosového oleje, Indické centrum tuším někde na Moravě. Přivezl mi litrový kanistřík, akorát nevím, kolik to stálo. Mají web www.ayur.cz kde funguje internetový obchod. Olejem jsem zkoušela mazat suchou kočku i sebe a dobrý Very Happy Rychle se vsákne a nelepká a navíc úúúžasně voní Laughing

Emu olej jsem objevila na webu Herbity, ale je dost drahý.
http://herbita.cz/100-cisty-emu-olej-p-13.html
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Redwin
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 6:15:10
Odpovědět s citátem

Narazila jsem na tenhle šampon od Redwinu:
http://www.lekarna24.cz/zbozi/33739-redwin-sampon-s-uhelnym-dehtem-250ml
Myslíte, že by mohl zabrat na tu Croniho vyrážku?

Ještě mě zaujal šampon s tea tree olejem:
http://www.lekarna24.cz/zbozi/33736-redwin-sampon-s-tea-tree-olejem-250ml
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bari111



Založen: 18.07.2008
Příspěvky: 14

Předmět: Re: Novinky ve Sphynxí kosmetice
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 17:51:40
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Zase jsme o něco chytřejší.

V Makru jsem při hledání Johnsna narazila na tělový šampon od australské firmy Redwin. Je pro citlivou pokožku, bez obsahu mýdla, s aloe vera a avokádovým olejem, s hydratační složkou sorbitolu. Je to 1l balení s dávkovačem, myslím, že stálo okolo 200 kč. Nemůžu si ho vynachválit, jak pro kočičáky tak pro sebe Wink Dobře umyje i odolnou špínu, opravdu nevysušuje a připadá mi, že kočky se po umytí tak rychle nazašpiní (haha, mluvím jak v reklamě). Laughing
Do Čech dováží firma Herbita s.r.o. K Sádkám 137 Praha 5
Na webu jsem ho ale nenašla,


To bude on že Wink http://www.maxikosmetika.cz/46021-Sprchovy-krem-s-avokadovym-olejem-1000ml-Redwin-Ind.html?s1=2&s2=2&s3=1&s4=0&order=&znacka2=Redwin%20Ind
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top