Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kotě a denní dávka krmiva


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: Kotě a denní dávka krmiva
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2008 0:00:46
Odpovědět s citátem

Zdravím vás. Chtěl bych se vás zeptat, co si myslíte, nebo jaké máte vy osobně zkušenosti, když takové kotě v jedné krmné dávce sní skoro 50 gramů třeba syrového hovězího masa. Je to ok, když mu tolik chutí? Mám jej krotit? Very Happy Mám tříměsíční kotě a krmím ho 5x denně zatím kombinovaně (průmyslové krmivo i syrové-vařené, zatím bez granul). Při BARF jsem četl, že kočka by měla dostávat přibližně 2 procenta krmiva ze své hmotnosti denně. Moje kotě má 1,5 kila a to činí jenom 30 gramů na den podle BARF, kdežto moje kotě sní i 250 gramů krmiva za den. Tak jsem z toho tedy jelen... Díky za rady
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2008 6:51:43
Odpovědět s citátem

Pro kotě to rozhodně neplatí, protože roste a má hodně pohybu a takže určitě potřebuje mnohem víc potravy než dospělá kočka. Navíc ani u dospělých koček nemůže platit nějaké jednotné pravidlo. Každá kočka je jiná a má jiné potřeby. Podle mých zkušeností v chovu mám dojem že kočka, která nikdy netrpěla hladem sama nejlépe ví kolik čeho má sníst aby dobře prospívala a netloustla. Moje kočky mají neustále k dispozici kvalitní granulky, k tomu navíc dostávají 1x denně maso nebo konzervu. Chovné kočky i kocour mají postavy tak akorát, trochu hlídání je zapotřebí spíš u kastrátů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2008 14:33:26
Odpovědět s citátem

já krmnou dávku nechávám na kočce-ať si ji určí sama. Ani jednu nemám tlustou, spíš devon je hubenej a koTata v růstu, tak to neřeším. Snědí, kolik chtějí 3x denně, zbytek odstraním. Nic nevážím a vážit nemíním. Pokud kočka nadměrně nepřibírá, ńení důvod ji omezovat, a kotě už vůbec ne. Normální kotě se přežírat nebude. Sní, kolik potřebuje-a potřebuje hodně-roste.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2008 15:01:40
Odpovědět s citátem

Já taky dělala to, aby si kotě hlídalo stravo samo, mělo přístup ke granulím samo a začíná mít trošičku větší tělíčko, než by mělo Smile takže už se řídím tím, že 2x miska granulí a jednu kapsičku.. Sem tam k tomu maso..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2008 15:35:38
Odpovědět s citátem

Samuel napsal:
Já taky dělala to, aby si kotě hlídalo stravo samo, mělo přístup ke granulím samo a začíná mít trošičku větší tělíčko, než by mělo Smile takže už se řídím tím, že 2x miska granulí a jednu kapsičku.. Sem tam k tomu maso..


Já jsem už od čtyř měsíců jako základ dávala právě maso, cca 50-70 g denně, k tomu půl paštičky, krabičky nebo kapsičky, misku s granulemi má stále k dispozici, těch si uzobává hlavně v noci. A sem tam lžíci tvarohu, lučiny, jogurtu ... A nějaké ty doplňkové bonbonky. Samozřejmě nesežere vše uvedené v jeden den, ani v uvedeném množství, jak kdy má chuť.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2008 15:49:54
Odpovědět s citátem

Alamka:
a dáváte hovězí či jiné maso??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2008 19:41:28
Odpovědět s citátem

Samuel napsal:
Alamka:
a dáváte hovězí či jiné maso??


Z 90% hovězí. Jinak taky drůbeží srdíčka, občas i žaludky, jen málokdy menší kousky drůbežích jater. Drůbeží maso výjimečně a jen vařené. Zkoušela jsem vařené filé, ale o to nestojí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Samuel



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2008 20:13:59
Odpovědět s citátem

Alamka:
takže maso, včertně srdíček vždy min 24hod přemražené??

Děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2008 20:14:00
Odpovědět s citátem

Samuel napsal:
Alamka:
a dáváte hovězí či jiné maso??




já dávám jenom přemražené hovězí a vařenou rybu(aljašskou tresku),jasně,že ne denně,střídám s kapsičkami a konzervami,granulky mají v misce stále.



Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2009 10:20:31
Odpovědět s citátem

Můžu se zeptat, když dáváte ty vařené ryby, jestli z toho důsledně vybíráte kosti? Nebo se s tím nějak vypořádají? Právě kvůli kostem jim nedávám filé, i když myslím, že by ho ocenili Smile

Jinak k původnímu dotazu- taky záleží, co je to za krmivo, protože v každém druhu je úplně jiný poměr živin. 250g mokrého krmiva (což jsou například 2 a půl kapsičky) je úplně normální, ale je to něco jiného , než 250g granulí (původně jsem si to špatně přečetla, tak jsem jen nevěřícně zírala, že by kotě snědlo čtvrt kila granulek Smile ). To je dávka tak na 4 dny. Možná bych mu dávala spíš kombinaci maso + volně dostupné kvalitní granule, než pouze mokrou stravu, protože granule většinou obsahují i vitamíny a další látky, které kotě ve vývinu potřebuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2009 11:43:08
Odpovědět s citátem

terez4 napsal:
Můžu se zeptat, když dáváte ty vařené ryby, jestli z toho důsledně vybíráte kosti? Nebo se s tím nějak vypořádají? Právě kvůli kostem jim nedávám filé, i když myslím, že by ho ocenili Smile

Jinak k původnímu dotazu- taky záleží, co je to za krmivo, protože v každém druhu je úplně jiný poměr živin. 250g mokrého krmiva (což jsou například 2 a půl kapsičky) je úplně normální, ale je to něco jiného , než 250g granulí (původně jsem si to špatně přečetla, tak jsem jen nevěřícně zírala, že by kotě snědlo čtvrt kila granulek Smile ). To je dávka tak na 4 dny. Možná bych mu dávala spíš kombinaci maso + volně dostupné kvalitní granule, než pouze mokrou stravu, protože granule většinou obsahují i vitamíny a další látky, které kotě ve vývinu potřebuje.


Z vařených ryb je třeba kosti vyjmout-ale to není takový problém-ve filé jich tak moc nebývá, někdy žádné Wink

Nevidím jediný důvod, proč by kotě nemělo mít přístup ke granulím dle své potřeby. Můj devon není žádný velký jedlík, on se prostě nanabagruje, když mu určím já, že je čas jídla, on si zobne pár granulek kdy má on chuť. Kdybych trvala na tom, že budou kočky jíst 3x denně, tak se mi vytratí. Musím to nechat na něm, aby si zobal podle svého.

Jen mokré dostanou podle mě-když si klouček veme, dobře, když na to nemá čas, jeho věc. Vím, že se později dle svého nabaští granulek.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2009 18:09:20
Odpovědět s citátem

Samuel napsal:
Alamka:
takže maso, včertně srdíček vždy min 24hod přemražené??

Děkuji Smile


Tak, doporučuje se aspoň 24 hodin. Mám to samozřejmě v mrazáku déle, vždycky udělám akci Nákup v Globusu, kde mají dobré pěkné maso a levnější než jinde. Doma nakríjám na pláky a kousky o velikosti cca 5-7-10 gr, rozložím je volně na prkénko a nechám v mrazáku zmrznout, pak je přendám z prkénka do igelitového pytlíku a uskladním. Snadno se pak vybírají, když nejsou mražené splácané dohromady. Ta srdíčka přidám občas dvě tři k hovězímu masu, nedávám je jako celou dávku samostatně.
Jak už jsem říkala dřív, syrové maso je základ, granule k dispozici v misce celý den, ostatní mokrá strava - u nás Miamor - je občas na doplnění a změnu, mají velké množství různých druhů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janka86



Založen: 07.06.2014
Příspěvky: 2

Předmět: Re: Kotě a denní dávka krmiva
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2014 9:50:26
Odpovědět s citátem

Ahoj, chci se zeptat, mam 11 tydenni kote britaka. Kolik toho ma sezrat? Prijde mi, ze zere malo. Nasypala jsem mu royal canin, ktery jdem dostala od chovatelky, asi 60g, jak je na baleni a a tato davka mu vydrzela 4 dny. K tomu davam denne pul kapsicky whiskas a trosku mlecka whiskas, ale tomu moc nechutna. Je to tak v poradku? Dik za rady. Jake by jste doporucili kvalitni krmeni? Ten royal canin je dost drahy, ale zas je pry nejlepsi a maji i specialni krmivo pro britky...Dik za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cico Ciciak



Založen: 01.06.2014
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2014 11:02:50
Odpovědět s citátem

Skúste mu dávať aj surové mäsko aspoň 2 dni premrazené. Už si nepamätám, či moja mačka vedela v 11 týždňoch hrízť granule. Možno preto ich je málo. Mäsko naškrabte na drobné fafrnce. Nemiešajte bezprostredne po sebe priemyselnú a surovú stravu. Ono podľa mňa neexistuje nič také ako vhodné granule pre briťáky. Mne sa osvedčili kanadské granule bez obilnín a strukovín Acana. Majú univerzálne granule pre všetky vývojové fázy mačky. Sú o čosi drahšie, ale zase výživnejšie, tak ich mačka nemusí toľko jesť. Keď mačka nosí svojim mačiatkam už pevnú stravu, tak tiež jedia iba to, čo aj ona. Žiadne krmivo výlučne pre mačiatka v prírode neexistuje. Zase iba taký komerčný klam...

Pekný deň
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janka86



Založen: 07.06.2014
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2014 11:58:24
Odpovědět s citátem

Cico Ciciak napsal:
Skúste mu dávať aj surové mäsko aspoň 2 dni premrazené. Už si nepamätám, či moja mačka vedela v 11 týždňoch hrízť granule. Možno preto ich je málo. Mäsko naškrabte na drobné fafrnce. Nemiešajte bezprostredne po sebe priemyselnú a surovú stravu. Ono podľa mňa neexistuje nič také ako vhodné granule pre briťáky. Mne sa osvedčili kanadské granule bez obilnín a strukovín Acana. Majú univerzálne granule pre všetky vývojové fázy mačky. Sú o čosi drahšie, ale zase výživnejšie, tak ich mačka nemusí toľko jesť. Keď mačka nosí svojim mačiatkam už pevnú stravu, tak tiež jedia iba to, čo aj ona. Žiadne krmivo výlučne pre mačiatka v prírode neexistuje. Zase iba taký komerčný klam...

Pekný deň



Aktualne krmim royal canin MOTHER & BABYCAT a prave pak chci pokracovat British Shorthair Kitten. No ale zas nekde jsem cetla, ze royal canin neni kvalitni...tak nevim...On zere hlavne granulky, od mamy ho vzali v 9 tydnech:-( Pul kapsicky whiskas papka cely den. No ale kdyz jsem vcera pripravovala veprove, tak to byl cirkus, jak se ho dozadoval Smile davam mu jako pochoutku susene kureci maso a to mu moc chutna.Aktualne v 11 tydnech vazi 800g, je to v poradku?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cico Ciciak



Založen: 01.06.2014
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2014 14:06:28
Odpovědět s citátem

O RC sa popísalo už kadečo, pred rokmi si pamätám, že bolo haló z toho, že vraj spôsobuje rakovinu, ale odvtedy neviem, ja som ho nikdy nepoužíval, iba teraz čo mi ho naordinovala na pár dní veterinárka. Ja som začal granulami prikrmovať až posledný rok. Mäso z prasiatka mojej mačke tiež chutí, ale dostáva ho len občas, kedže je to dosť mastné mäso. S tou váhou vám neporadím, kedže mám obyčajnú mačku z ulice a nie britku ale pravdupovediac ani si nepamätám, koľko moja mačka vážila, v tom veku. Niekde som tuším videl na internete nejaké tabuľky s váhami. Asi je to hodne individuálne a záleží aj od pohlavia. Pokiaľ je ale vaše mačiatko hravé a čulé a vypadá zdravo, tak by som váhu ani neriešil. Ja som mačku v tej dobe kŕmil niekoľko krát denne a nechal som na nej, koľko zjedla na prvý šup alebo do polhodiny a potom som to zbalil. Hovorí sa, že mačka sa nezvykne prejedať.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top