Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Šíleně mlsná kočka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Bici



Založen: 03.03.2014
Příspěvky: 3

Předmět: Šíleně mlsná kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2014 20:04:34
Odpovědět s citátem

Už si s ní vůbec nevím rady. Dvakrát mrouskala během krátké doby a během toho hodně pohubla, protože skoro nejedla. Pak jsme ji dali vykastrovat a zase zhubla. Pan doktor říkal, že si ji mám teď trochu víc předcházet v jídle, aby se trochu zakulatila (je fakt jen kost a kůže) Sad
Jenže problém je ten, že ta potvůrka nechce absolutně nic jíst, jen granulky. Kapsičky odmítá a nebo z nich vylíže jen tu šťávu, kousky masa nechá. Syrové maso moc nemusí, jen pár kousků. Koupila jsem ji kuřecí srdíčka - syrová ani náhodou, uvařená taky ne, dokonce ani ve vývaru z nich namočené granulky odmítá... Ze zoufalství jsem jí koupila konzervu od Hills určenou pro rekonvalescenci, ani tu nevezme do tlamičky. Poslední můj záchvěv byl, že jsem pořídila pastu Calopet a výsledek? Ani ťuk... Kdyby nebyla tak vychrtlá, tak to neřeším a řeknu si, že ji hlad naučí, ale takhle mám docela strach, aby se jí nepoškodily orgány nebo něco. Odčervená je. Nemáte někdo zkušenosti, co s tím???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Šíleně mlsná kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2014 20:46:00
Odpovědět s citátem

Bici napsal:
Už si s ní vůbec nevím rady. Dvakrát mrouskala během krátké doby a během toho hodně pohubla, protože skoro nejedla. Pak jsme ji dali vykastrovat a zase zhubla. Pan doktor říkal, že si ji mám teď trochu víc předcházet v jídle, aby se trochu zakulatila (je fakt jen kost a kůže) Sad
Jenže problém je ten, že ta potvůrka nechce absolutně nic jíst, jen granulky. Kapsičky odmítá a nebo z nich vylíže jen tu šťávu, kousky masa nechá. Syrové maso moc nemusí, jen pár kousků. Koupila jsem ji kuřecí srdíčka - syrová ani náhodou, uvařená taky ne, dokonce ani ve vývaru z nich namočené granulky odmítá... Ze zoufalství jsem jí koupila konzervu od Hills určenou pro rekonvalescenci, ani tu nevezme do tlamičky. Poslední můj záchvěv byl, že jsem pořídila pastu Calopet a výsledek? Ani ťuk... Kdyby nebyla tak vychrtlá, tak to neřeším a řeknu si, že ji hlad naučí, ale takhle mám docela strach, aby se jí nepoškodily orgány nebo něco. Odčervená je. Nemáte někdo zkušenosti, co s tím???



Tak tady se těžko něco radí:-).Podle toho,co jsem od vás četla nemáte kočičku dlouho,a proto:čím byla krmena u předchozích majitelů?Píšete,že odmítá granule i kapsičky,maso?Takže jakou značku granulí,kapsiček dáváte,jaké maso?Je tu ještě možnost,že má nějaké parazity,na které odčervovadlo nepůsobilo,čím byla odčervená?Já nevím,nic jiného mne nenapadá,ještě se může odnést vzorek stolice na veterinu k vyšetření, to se týká těch parazitů.Možná,že někdo bud mít ještě jiný nápad.


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bici



Založen: 03.03.2014
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2014 21:05:10
Odpovědět s citátem

Máme ji čtvrt roku, u předchozích majitelů byla krmena granulemi Whiskas a běžnými kapsičkami. Já krmím granulemi Applaws a Royal Canin, ty ji nedělají problém a kapsičky kupuji také běžné (hlídám si výhodná balení v akci). Vím, že ty kapsičky nejsou žádná sláva, ale myslím, že granule mám celkem kvalitní a mají je k dispozici celý den. Maso dávám přemražené kuřecí nebo vepřové. Předtím jedla vcelku normálně, odmítat jídlo začala až po mrouskání a kastraci. Odčervovala jsem Canivermem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2014 7:48:34
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

některé kočky žerou jen granule. Ale podle toho co říkáte, vaše kočka nevypadá zdravě, málo žere, je hubená. Pro mne by to byl signál zajít s ní k veterináři. Prohlídnout tlamku, rozbor krve...
_________________
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2014 9:29:37
Odpovědět s citátem

Pokud krmíte těmito granulemi, s kvalitou kapsiček si zase tak lámat hlavu nemusíte. Granule jsou dostatečně kvalitní.
Určitě bych udělala rozbor krve, kastrace znamená stres a stres u koček může spustit různé dosud skryté onemocnění.
A jestli Vám z kapsiček vylíže jen šťávu, zkoušela jste paštičky? V DM mají úžasné příchutě, také Animonda carny, Vom Feinstein například.
Také jí můžete zkusit rozjíst zakysanou smetanou, kočičím mlíčkem, bílým jogurtem...
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2014 12:27:03
Odpovědět s citátem

Určitě udělejte rozbor krve. Dorka taky takhle odmítala jíst cokoli, zobla si pár granulí, vylízala šťávu... pak jedla čím dál tím míň, ani calopet už pak nechtěla, hodně spala. Šli jsme k doktoru a ten vyšetřením nic nenormálního nezjistil, ale nechal udělat právě ten rozbor krve a z něj vyšlo najevo, že má moc málo červených krvinek. Normální hodnota je kolem 10 a Dorka měla 3 jestli si to dobře pamatuju. Šlo to vidět i když jí dával kanylu a ukáplo na zem trochu krve, byla jenom lehce červená a řídká jako voda.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2014 16:09:42
Odpovědět s citátem

Bici napsal:
Máme ji čtvrt roku, u předchozích majitelů byla krmena granulemi Whiskas a běžnými kapsičkami. Já krmím granulemi Applaws a Royal Canin, ty ji nedělají problém a kapsičky kupuji také běžné (hlídám si výhodná balení v akci). Vím, že ty kapsičky nejsou žádná sláva, ale myslím, že granule mám celkem kvalitní a mají je k dispozici celý den. Maso dávám přemražené kuřecí nebo vepřové. Předtím jedla vcelku normálně, odmítat jídlo začala až po mrouskání a kastraci. Odčervovala jsem Canivermem.


ale ty granulky, co jí kupujete žere...s těma problém nemá, chápu to správně? Vigo mi taky žere jenom granule, když konzervy ani masíčko nechce, nenutím ho. občas koupím brit care kapsičku pro koťata kuře a sýr, to je jediný, co z kapsiček nebo konzerv zbaští, jinak je prostě na granulích...
pokud ale nežere ani granulky, pak jedině veterinář...
_________________
Lidé, kteří nemají rádi kočky, se v příštím životě narodí jako myši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top