Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Venkovní kočička čůrá po bytě

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Mishmish



Založen: 25.08.2014
Příspěvky: 4

Předmět: Venkovní kočička čůrá po bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2014 13:08:28
Odpovědět s citátem

Chci vás moc poprosit o radu, jak se chovat k ca 4-5 měsíční kočičce, kterou někdo vyhodil ven a ona žila poslední týdny na kompostu u chalupy mé známé. Známá jí krmila, ale jezdí tam jen na víkendy a kotě se drželo stálé na stejném místě, bylo vyhublé a apatické.
Nakonec skončilo u mě v bytě se 7letou kočkou, během pár dní si na sebe zvykly.
Problém je v tom, že kotě nemůžu naučit na toaletu, má svoji s hrudkujícím stelivem. Běhám za ní, čekám až začne ňuchat a hledat, kam by potřebu udělala, ale ve chvíli, kdy ji posadím na záchod zasekne se, mručí a snaží se vyskočit. Pak potřebu udělá někde na podlaze nebo se snaží to udržet.
Nechodí na určité místo, čůrá a kaká po celém obýváku - na toaletu se vyčůrala ca 3x za týden po mém zásahu. Toaletu jsem se snažila přemisťovat, ale evidentně jí je jedno, kam to vyprdne. Když ji tam posadím chválím ji, za vyčůrání ji pochválím, jenže to nikam nevede a když je bez dozoru sama na wc nejde.
Chápu, že je to pro ní velká změna, ale chtěla bych vědět, jestli nedělám něco špatně.
Za jakékoliv rady předm díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Venkovní kočička čůrá po bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2014 14:47:19
Odpovědět s citátem

Začala bych pořízením víc záchodů, aby je kočka měla pod nosem, stačí nějaké obyčejné, otevřené za pár fufňů.
A jako druhou věc - kupte obyčejné, nehrudkující, nevonící stelivo, ideálně to nejobyčejnější, co seženete, aby kočce připadalo jako obyčejný písek či zemina. Kočce může být hrudkující stelivo nepříjemné (navíc může vonět).
Možná jí také v rámci možností omezit zvláště v době Vaší nepřítomnosti pohyb, aby měla menší rádius pohybu a tím větší pravděpodobnost, že si odskočí do záchůdku.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2014 17:46:23
Odpovědět s citátem

Dobrý den, když jsem si z venku přinesla Filípka, trvalo asi 14 dní, než se naučil na wc. Zkuste záchod krytý x nekrytý. S obyčejným pískem (s příměsí hlíny ze zahrady) x se stelivem. Po vykonání potřeby mimo, pokud ji přistihnete, posadit na wc. Pokud vykadí mimo pěkný bobek, přeneste bobek do wc. Myslím že se to poddá, neznám kočku, která by se nenaučila. Předpokládám veterinárně prohlédnutou ji máte, zdravotní problém je tedy vyloučen. Pokud máte kočky dvě, chtělo by to toalety tři. Nevím co máte v obýváku za podlahu, ale pokud koberec, špatně z něj dostanete pach moči a výkalů, kočka jej může považovat za toaletu....důvodů může být mnoho. Kočky prý přitahuje vůně Sava. Půlroční kotě je v pubertě, nevím, mohlo by si i značkovat? Přeju ať se brzo zadaří! Smile
_________________
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mishmish



Založen: 25.08.2014
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2014 12:55:32
Odpovědět s citátem

Děkuji Vám moc za pomoc a názory. Kotě odmítalo jakýkoukoliv podestýlku ať už přírodního typu nebo ne. Poté, co jsem záchod umyla a nechala stát na chodbě prázdný, začala do něj čůrat Smile teď už i sama zašla několikrát ke starší kočině do záchodu - pravidelně tam čůrá nebo když ji tam ve vyčíhanou dobu odnesu, tak také úspěch. Hovínka mi ale pravidelně dělá vedle záchodu, házím kam mám, ale zatím bez úspěchu.
Jsem ráda alespoň za tenhle pokrok a věřím, že se to časem ještě zlepší.
Byla jsem už vystresovaná z toho, že tu všichni psali, jak koťata i venkovní chodí na toaletu hned nebo po pár dnech. Nám to trvalo téměř 14 dní alespoň s tím čůráním.
Zkusím ještě vedle toalety dát druhou jestli si nechce rozdělit činnosti Embarassed
Jinak jsem po pročtení fora odstranila koberce z obýváku, vytřela octem, nakoupila likvidátor zápachu ( který skvěle funguje) a kočky nechávám spolu bez přístupu do ložnic, naštěstí se skamarádily a o zábavu mají celý den postaráno. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2014 15:05:28
Odpovědět s citátem

Tak to jsem moc ráda, že to nakonec dopadlo vlastně relativně dobře. Věřím, že i to kakání brzy taky vyřešíte.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Česká kočka



Založen: 10.07.2014
Příspěvky: 15
Bydliště: Kopřivnice/Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2014 17:01:40
Odpovědět s citátem

Je dost časté, že kočky nerady čurají, kde je nakakáno a naopak. Takže doufám, že víc záchodů to vyřeší. Dalším důvodem proč některá koťata nechtějí kakat do záchodu je příliš hrubé stelivo (často je problémem Silikagel nebo dřevěné peletky), které je při tom usilovném tlačení píchá do tlapek. Zkuste nabídnout bedničku s hlínou nebo pískem (z venku). Pokud začne chodit tam, postupně přimíchávejte klasické stelivo, až kotě "převedete" na správný substrát. Držím palce! Smile
_________________
Petra Žallmannová, www.ceska-kocka.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Mishmish



Založen: 25.08.2014
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2014 11:14:48
Odpovědět s citátem

Děkuji za nápady. Zkoušela jsem peletky, prázdný záchod, noviny a teď velmi jemný Zverlit. 2 toalety jsem měla od začátku, v každé jiné stelivo, ale s chutí je zkoušela jen starší kočka.
Kotě si samo párkrát na toaletu došlo i vykakat, ale dnes opět vedle. Čůrá do ní, nevím tedy, jestli jde jen o trénink nebo jí něco vadí.
Čistím 2-3x denně, zkouším více i méně záchodků, měním stelivo a jen s pár úspěchy.
Nicméně postupujeme z čůrání a kakání po celém bytě k čůrání a kakání pouze v koupelně a teď i částečně do toalety.
No, snad to postupně dovedeme do zdárného konce Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (48x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top