Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Agresivni kocourek


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Lucije011



Založen: 13.09.2014
Příspěvky: 4

Předmět: Agresivni kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2014 0:49:50
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím o radu, máme s přítelem doma vykastrovaného rok a pul stareho kocourka, byl u nás na zahradě ale vzali sme si ho ve 4. měsíci domů, byl nemocný. Před kastrací(únor) byl docela agresivní, mazlil se a z ničeho nic nás poškrábal, či pokousal, po kastraci přestal, ale jednou za čas po nás opět vyjede, kolikrát z nicčeho nic se naježí a lítá po bytě, při hrách se někdy tak zadejchá, že dýchá jak pejsek s jazykem venku, posledních 10 dní je ale už moc agresivní, sedím u pc a pokouše mi ruku, přitel mi chce něco podat a stane se to samý, pak kocour uteče, neuhodím ho, ale ve vzteku na něj zařvu, začínáme mít strach kdy, i když sme v klidu po nás vyjede, ale po chvíli se vrátí jakoby nic a chce se mazlit. před kastrací mi doktorka řikala, že ta agrese nemusí být tím, že není vykastrovaný, ale že je nemocny(labilní) a že léčba je velmi drahá, mám obavy, že to tak je, pryč ho dát nechci, mám ho ráda a na zahradu se ho bojím pustit, choděj tak kočky i kocouři z okolních zahrádek a nevím jak by to tam zvládl a jestli bych ho ještě někdy viděla. Prosím o jakoukoli radu, děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Česká kočka



Založen: 10.07.2014
Příspěvky: 15
Bydliště: Kopřivnice/Brno

Předmět: Re: Agresivni kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2014 10:29:20
Odpovědět s citátem

Agrese je součást hry, protože hra je lov. Paní doktorka má pravdu v tom, že existují kočky, které mají poruchu chování, která spočívá v agresi a kde jde o diagnózu. Dost však pochybuji, že o to jde ve vašem případě. Kocoura, ale neznám, takže se rozhodně neodvažuji oponovat vetovi, který kocoura viděl. Souhlasím však s Lísinkou, že s největší pravděpodobností jde o výzvu ke hře - je to mladý puberťák, potřebuje akci Smile.
1) Víc pozoronosti a aktivní hry. Ale pozor, ne rukavici, prosím. Tím ho naučíte, že je ok kousat do ruky a on moc nebude chápat, proč vám to někdy nevadí (s rukavicí) a někdy jo (bez rukavice). Hračky vybírat takové, kdy kocour nebude mít přímý kontakt s vámi (udice, elektrobrouci, atd.). Pokud laserové ukazovátko, tak po skončení hry s laserem VŽDY dát nějakou dobrotu, ať není ve stresu, že nic neulovil Smile, to by mohlo agresi podpořit. Zkuste mu schovávat jídlo, aby si ho musel hledat a vyšťourat. Aktivní krmítka můžete i vyrobit doma zdarma - inspirace zde: http://
2) Nezačínejte si s ním hrát ve chvíli, kdy na vás zaútočí - naučíte ho tak, že agrese je způsob, jak něco získat.
3) Pokud hryzne nebo zaútočí, sundejte ho ze stolu, nebo odneste za dveře. Až se začne zabývat něčím jiným, zkuste ho vyzvat ke hře. Pokud se bojíte na něj sáhnout, když na vás útočí, mějte u PC velký ručník a ten na něj dejte a sundejte ho v ručníku.

Další věc, která často vyvolává agresivní chování je nedostatek úkrytů. Pro kočku je bezpečí zásadní. Obohaťe svůj byt o papírové škatule na skříních i jinde.

Držím palce vám i kocourovi!
p.
_________________
Petra Žallmannová, www.ceska-kocka.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucije011



Založen: 13.09.2014
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2014 20:08:34
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, díky moc za odpovědi, snažím se mu více věnovat, hrát si snim apod., jelikož studuji a chodím na brigádu, tak se mu mohu věnovat až večer. Pořídila jsem mu tzv. koulodráhu, u toho se vyřádí pořádně. Sám si tam donese i piškot a je u toho půl dne Smile Můžu říct, že kocourek se docela dost zklidnil ale párkrát se stalo že mě škrábl a zdrhl,ale na to jsem zvyklá od mala od koček, a chápu, že mě vyzývá ke hře, na přítele si to nedovolí, asi ale ze mě cítí, že mám před ním opravdu respekt od posledního bolavého kousnutí, včera, mě nejen poškrábal ale i opět kousl(do nohy, která dnes pořáádně bolí a mám pěknou modřinu, což jsem velmi ráda .. :/ ) ale okamžitě utekl pod postel a hezkou hodinu nevylezl. dnes celé odpoledne zas jen chodí zamnou lehne si vedle mě, chce se mazlit, vrní, jakoby nic. Zkusila jsem přinést i koťátko, s nadějí že by se mohli skamarádit, ale to neprošlo, nedržet našeho kocoura přítel, bylo by po kotěti. Jinak díky za tip na laserové ukazovátko.

A ještě jeden dotaz bych měla, v pátek jsme byly na očkování a od února nám přibral kocourek 1,5 Kg. Má asi 5,6 Kg, byly nám doporučeny granule pro kastráty jelikož prý za 8 měsíců je to dost, ale v okolí nám říkají, že jsme na tom ještě dobře, že jsou i horší a že náš kocourek ještě rostl po kastraci tak to bude tím. A upřímně řečeno, když jsem viděla ty ceny, a zas zkoušet, na který si ten drak zvykne, nejsem moc nadšena a kocour mi rozhodně nepřijde jako nějaký "tlusťoch".

Děkuji předem za radu a názor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.P.



Založen: 07.08.2009
Příspěvky: 68

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2014 20:37:33
Odpovědět s citátem

Lucije011 napsal:
A ještě jeden dotaz bych měla, v pátek jsme byly na očkování a od února nám přibral kocourek 1,5 Kg. Má asi 5,6 Kg, byly nám doporučeny granule pro kastráty jelikož prý za 8 měsíců je to dost, ale v okolí nám říkají, že jsme na tom ještě dobře, že jsou i horší a že náš kocourek ještě rostl po kastraci tak to bude tím. A upřímně řečeno, když jsem viděla ty ceny, a zas zkoušet, na který si ten drak zvykne, nejsem moc nadšena a kocour mi rozhodně nepřijde jako nějaký "tlusťoch".


Nevím čím teď krmíte, ale já osobně tyhle různé "speciální" granule považuji z 95% za reklamní masáž. Osobně bych doporučil granule bez obilovin, protože ty přidané obiloviny rozhodně nejsou přirozenou stravou pro kočky, ale výrobci je tam dávají v rámci snížení nákladů.

Můj typ: Taste ff the Widl - Rocky Moutain Feline
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/granule/taste_of_the_wild/175620
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucije011



Založen: 13.09.2014
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2014 20:43:44
Odpovědět s citátem

Aha, no naučil se na whiskas a friskies, což jak koukám obsahuje obiloviny, díky za tip a radu, dojede tyhle granule a přesune, se na jiný, snad se mu budou zamlouvat Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kutscherka



Založen: 16.10.2014
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká republika

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2014 8:23:12
Odpovědět s citátem

Tak to jsou ty největší odpady, které mu můžete dát.. Sad
Jsou to jen klamavé reklamy pro lidi, laciné, barevné, navoňané, ale živiny, vitamíny, maso nula nula nic..naopak můžou kocourkovi ublížit než pomoci.
Za mě také Taste, nebo my krmíme royal canin, dobrý je brit care apod..když si to rozpočítáte, zase se tolik nepřiplatí, ale za zdraví kocourka to rozhodně stojí. Kupuji ten royal ze zoohit 1200,- za 10 kg.. Uvidíte, že i objemově toho sní méně než toho nekvalitního, které mu dáváte doposud. Přejídá se, protože mu chybí živiny, které by měl přijímat.. Jakmile se přeučí na kvalitnější granule, kde tyto živiny budou, objem granulek se bude postupně snižovat...
Prosím jen ně friskies a whiskas.... Shocked
_________________
Renata
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Česká kočka



Založen: 10.07.2014
Příspěvky: 15
Bydliště: Kopřivnice/Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2014 15:37:05
Odpovědět s citátem

Jak říká paní kolegyně - Whiskas a Friskies nejsou nic moc, je to kočičí ekvivalent lidského mekáče Wink . Je to hodně slané a obsahuje to velké množství ochucovadel a barvidel. Asi to nebude hlavní důvod, ale i tohle může přispívat k jeho agresivitě.

Pokud budete dávat kvalitní krmivo s vysokým obsahem masa (TOTW je super) a budete přesně odměřovat, mělo by se tloustnutí zarazit. Je to jako v lidském světě - chcete zhubnout, nejezte rohlíky (= obiloviny). A přesně odměřovat je strašně důležité, pokud kocour sní hned všechno, zkuste mu granule schovávat po bytě (aktivní krmítka, papírové pytlíky, mističky, atd.), aby musel hledat.

Hodně štěstí! Zdravím kocoura! Very Happy
_________________
Petra Žallmannová, www.ceska-kocka.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucije011



Založen: 13.09.2014
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2014 16:07:29
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za rady, příští týden budu objednávat granulky, jen teda si ještě vybrat který Smile , jinak kocourkovi nedávám plnou misku a dávám mu 1x denně a když to sní za dopoledne tak má hold smůlu Very Happy snad při příští návstěvě u vete nedostanem zas vynadáno, že moc přibral Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Česká kočka



Založen: 10.07.2014
Příspěvky: 15
Bydliště: Kopřivnice/Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2014 13:40:17
Odpovědět s citátem

Jen malá poznámka - raději granule schovávejte, ať si je nachází postupně. Kočka by neměla žrát jen 1x za den, může ji to poškodit. Pokud hltá a všechno sní naráz, není to ok, ale řešením by mělo být rozdělení krmných dávek nebo schovávání potravy po pár granulích na různých místech. Hodně štěstí! Smile
_________________
Petra Žallmannová, www.ceska-kocka.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top