Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nový kocourek, čůrání po bytě


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kutscherka



Založen: 16.10.2014
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká republika

Předmět: Nový kocourek, čůrání po bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2014 7:03:09
Odpovědět s citátem

Zdravím vás.. Potřebovala bych radu... Myslela jsem si, že už mám o kocourkách načteno snad všechno, ale momentálně jsem bezradná...
Měli jsme doma ročního kocourka. Jeho maminka britka, tatínek sousedovic Smile Jelikož jsme s přítelem oba celý den v práci a ve škole, pořídili jsme mu společníka. Čtyřměsíčního kocourka, kterého jeho bývalá majitelka musela dát pryč, prýýý kvůli alergii, kdo ví.. Kocourek byl dost divoký, kousavý, takový klasika nevybouřeného kotěte. Krom toho byl prý zachráněný z pytle před utopením, takže ho od miminka kojili z flašky. Takže nezná sourozenecké hrátky a maminčinu výchovu. S naším ročním kocourkem Friskem nebyl až takový problém. Malý Číro na něj dvakrát prsknul, Frisko jen zdáli pozoroval a potajnu kontroloval. Po pár dnech začali kocouří hrátky, lítání, nahánění, bafání.. a jednoho dne z ničeho nic, loužička v peřinách...
Mysleli jsme si, že se nám mstí starší kocourek, že se mu nelíbí nová společnost. Pak jsme objevili další loužičky ve vypraném prádle, v kočičím pelíšku, předevčírem dokonce na gauči na kterém oba dva spí. Máme je společně něco přes měsíc. Je fakt, že jsme je neviděla nikdy spát v klubíčku nebo se navzájem čistit. Hrají si spolu, kočkují se, ale žádné pranice do krve, to ne...ale mazlení také ne...
Tak si moc nevím rady.. Do hlaviček jim prostě nevidím. Je tohle normální? mají se vůbec rádi? nerada bych jim ubližovala tím, že já si myslím, že je jim dvěma lépe a ono třeba vůbec není..
S tím čůráním staršího kocourka, jsem se dočetla, že jsme se mu třeba málo věnovali po příchodu nového člena..tak jsem ho začala více mazlit, dávat více pamlsků, ale loužičky neustaly. Včera jsem z ložnice do koupelny zaslechla slabé zamňaučení (oni tedy mnoukají pořád) a tak jsem se šla podívat co který z kocourků potřebuje.. Většinou je to hlad, hračka nebo něco podobného.. Malý kocourek stál na posteli a už se tapkal místečko a zvedal ocásek! okamžitě jsem vykřikla a zahnala ho..on rychle běžel n čerstvě vypraný pelíšek který schnul na koši na prádlo..z toho jsem ho taky vyhnala a rychle ho nesla na záchod..tam se mi vzpříčil, že jako za žádnou cenu nepůjde!!! tak jsem ho nechala a do ložnice zavřela dveře..v tu ránu se vyčural doprostřed obýváku.. Evil or Very Mad Takže jsem podezřívala Friska bobečka a on si to zatím čůral malý Číro! Ale co ted s tím? jaký je ten důvod? mazlíme je oba, oba dostávají stejné pamlsky, stejné masíčko (Číro i mnohem víc, protože Frisko jí jen kapsičky, syrové maso nepozře)... kolikrát Číro dojí dřív a jde dojíst i Friskovu misku, protože ten jí (pán gurmán) velice pomalu....
Máte někdo, prosím, takovou zkušenost? že vám doma začala čůrat nově příchozí kočička, kocourek? JInak jsou oba nekastrovaní a po týdnu jsem jim už nechala společný záchůdek..čistím jej někdy i dvakrát denně, je veliký, krytý...dnes jim zkusím vrátit ten druhý....nic jiného mě zatím nenapadá. Sad
_________________
Renata
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Česká kočka



Založen: 10.07.2014
Příspěvky: 15
Bydliště: Kopřivnice/Brno

Předmět: Re: Nový kocourek, čůrání po bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2014 14:00:21
Odpovědět s citátem

Podle toho, co píšete bych začala s úvahou, že se mu nelíbí současný záchod:
1) Instalovala další záchod (obecně platí, že pro domácí kočky tolik záchodů, kolik je koček +1 navíc).
2) Do nového bych dala jiné stelivo, než je v tom současném. Pokud máte cokoliv jiného, než klasické hrudkující, pak zkuste něco jako Modrý Zverlit, to nejjemnější z DM, tmavě modrý Gimpet, atd. Nic ovoněného. Žádná igelitová výstelka záchodku. Steliva by mělo být v záchodě dost, aby se dalo hrabat. Pokud se po vyčurání lepí stelivo v mazlavých skvrnách na dno, máte ho málo. Klasické hrudkující stelivo je většinou přijímané nejlépe. Některé kočky nesnášejí silikagel, protože píchá a lepí se na tlapky a na chlupy, některé nesnášejí peletky, protože tlačí do tlapek, atd. Důvodů je milion.
3) Nový záchodek nechejte odkrytý, nedávejte na něj dekl.
4) Nový záchodek dejte do jiné místnosti, než je ten současný.
5) Za čurání mimo záchod nikdy netrestat a nesnažit se kocoura na záchod vecpat, tím v něm vzbudíte odpor k tomuto místu a nebude tam chtít chodit už vůbec.

Držím palce, dejte vědět, jak to u vás vypadá.
p.
_________________
Petra Žallmannová, www.ceska-kocka.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kutscherka



Založen: 16.10.2014
Příspěvky: 6
Bydliště: Česká republika

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2014 15:39:15
Odpovědět s citátem

Tak nový záchod jsme nainstalovali, podestýlku používám hrudkující, nejlépe takovou tu měkkou, která se dá spláchnout do záchodu.Smile sice se více vynáší, ale přijde mi lepší a pro kočáky příjemnější...jInak záchůdek mám v jiné místnosti a odkrytý, přesně jak píšete a zatím kupodivu žádná loužička...;-)sice do něj chodí oba kočičáci, ale je k němu volný přístup, takže si jej nemůžou nijak moc omezit.Smile na tom původním stačilo strčit tlapku do otvůrku vyřízlého v záchodových dveřích kde původní bedýnka je a přístup byl nemožný.Smile
jinak se tedy vzájemně střídají, když je jeden obsazený, jde se na ten druhý..Wink tak jsem ráda, že jsme snad problém vyřešili...ještě jsme koupili nějaké antistresové kapky mezi ouška, co mi bylo porazeno...
Takže to vypadá velice dobře..Smile až se mi zdá zvláštní jak to bylo jednoduché...Very Happy
_________________
Renata
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (21x)
8
Mrouskání kočky (říje) (20x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top