Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kočička si čůrá do pelíšku a kadí všude možně

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: kočička si čůrá do pelíšku a kadí všude možně
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2015 22:32:29
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, prosím o radu. Tento týden jsem našla na ulici kočičku. Myslela jsem si, že je to ještě kotě, ale dle sdělení veterinářky je kočičce tak 9 měsíců. Vzrůstu je ale malinkého. U vet.byla odčervena, zbavena blech a na průjem dostala ATB + probiotickou pastu. Vzala jsem ji k nám domů. Dala ji najíst, dostala pelíšek i wc. Stelivo používám silikátové. Doma už jednu kočičku mám, má HCM a je stále vystresovaná proto ji držím stranou od této kočičky. Ta nalezená kočička čůrá do svého pelíšku a kadí všude možně kde se dá. Zkoušela jsem ji několikrát dávat do záchůdku, ale marně. Vždycky od tama vystřelí, jako by ji na nože brali. Myslíte, že začne chodit do toho záchůdku? Nebo se to nespraví a bude svoji potřebu vykonávat všude po domě? Moc děkuji za rady a informace. Hezký večer.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: Re: kočička si čůrá do pelíšku a kadí všude možně
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2015 10:23:13
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
možná jí je silikátové nepříjemné. Je to něco s čím se venku nesetká. Zkuste nějaké podobné písku, hrudkující a nebo vysychací. Pak zkuste dát bobek právě do toho záchudku a jestli je krytý tak sundat vrchní díl. A pak už jen trpělivost. Kočička je taky vystresovaná ze změny.

Petra
Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: Re: kočička si čůrá do pelíšku a kadí všude možně
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2015 11:05:33
Odpovědět s citátem

PetraS napsal:
Dobrý den,
možná jí je silikátové nepříjemné. Je to něco s čím se venku nesetká. Zkuste nějaké podobné písku, hrudkující a nebo vysychací. Pak zkuste dát bobek právě do toho záchudku a jestli je krytý tak sundat vrchní díl. A pak už jen trpělivost. Kočička je taky vystresovaná ze změny.

Petra


Dobrý den, děkuji za zprávu. Ona kočička má průjem, kadí všude kde se dá. Budu muset zajet někde koupit asi jiné stelivo jak píšete a zkusit to. Je mi ji líto. Jen peru pelíšky a jen co stačí jeden uschnout, tak ji ho musím dát, protože ten druhý si počůrala. Co mám nalezenečky, tak s žádným jsem takový problém neměla. Všichni hned věděli kam mají jít.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: Re: kočička si čůrá do pelíšku a kadí všude možně
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2015 12:18:06
Odpovědět s citátem

No u nás byl ještě problém, že Derekovi nesedělo krmivo a měl průjem z něj. Než jsme na to přišli tak to trvalo měsíc a průjem ho dost vyčerpával. Zkuste změnit po 14 dnech značku krmiva a nebo vařit rýži až do rozvaření a kuřecím masem a chvíli krmit tím. Uvidíte zda se průjem zlepší. Ona ani nemusí dělat nečistotu schválně, prostě to nedonese.Sad A ještě mě napadlo, co zkusit dát do pelíšků ty jednorázové podložky pod mimina, snad by jste nemusela pořád prát.
Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: Re: kočička si čůrá do pelíšku a kadí všude možně
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2015 15:17:35
Odpovědět s citátem

PetraS napsal:
No u nás byl ještě problém, že Derekovi nesedělo krmivo a měl průjem z něj. Než jsme na to přišli tak to trvalo měsíc a průjem ho dost vyčerpával. Zkuste změnit po 14 dnech značku krmiva a nebo vařit rýži až do rozvaření a kuřecím masem a chvíli krmit tím. Uvidíte zda se průjem zlepší. Ona ani nemusí dělat nečistotu schválně, prostě to nedonese.Sad A ještě mě napadlo, co zkusit dát do pelíšků ty jednorázové podložky pod mimina, snad by jste nemusela pořád prát.

Děkuji za odpověď. Byla jsem koupit jiné stelivo, ale ani tam nechce. Taky jsem koupila granule pro koťátka do 1 roku, ona může mít tak 9-10 měsíců. Do nich se pustila, byla radost se na ni dívat. Taky jsem koupila ještě jeden pelíšek pro ni. Veterinářka mi dala na ten průjem antibiotika, možná je to i z toho, dávám ji i probiotickou pastu, myslím ale, že i tak je toho na ni moc. Přece jen byla zvyklá skoro nejíst a teď má jídla dostatek a proto organismus reaguje tak jak reaguje. Jinak hodně pije, asi to bude tím průjmem. Nevadí mi to po ní uklízet, ale časově je to náročnější, než kdyby to udělala do záchůdku. Časem, až bude zdravá a zesílí, dám ji vykastrovat. Zatím je to kost a kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: Re: kočička si čůrá do pelíšku a kadí všude možně
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2015 16:19:46
Odpovědět s citátem

Držím palce,aby se to ustálilo a dala se kočka dohromady.Smile Ale fakt zkuste uvařit do maso s rýží, nám to hodně pomohlo.Smile
Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: Re: kočička si čůrá do pelíšku a kadí všude možně
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2015 16:50:48
Odpovědět s citátem

PetraS napsal:
Držím palce,aby se to ustálilo a dala se kočka dohromady.Smile Ale fakt zkuste uvařit do maso s rýží, nám to hodně pomohlo.Smile

Zkusím jí to dát, rýži vařím svým psům něm.ovčákům, ti jsou také citlivý na to co jedí a věčně mají průjem. Ale jak jim vařím rýži s kuř.masem, tak jsou v pohodě. Ohřeju jí to a uvidíme. Moc děkuji za podporu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2015 21:38:26
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, ještě prosím o radu, kočička při hlazení vrní, ale když sjedu rukou nad ocásek, tak začne prskat a vrčet. Taky má nateklou vulvu, její moč je žlutá. Hodně pije. Tak mě napadlo, jestli není březí. Já jsem nikdy březí kočku neměla a tak nevím, jak se to pozná. Jinak je opravdu malinká, neřekla bych, že už mrouskala, ale asi kočičky které žijí venku to mají jinak než ty co jsou doma. Já nevím, asi budu muset zase na vaterinu. Doktorka ji prohlédla, prohmatala, ale nic ohledně březosti něřekla, jen že má podrážděnou vulvu. Mě zaráží to, že když ji hladím u ocásku, tak prská a vrčí. Poradí někdo co by to mohlo být?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Čert.cz



Založen: 11.08.2010
Příspěvky: 49
Bydliště: Čechy

Předmět: .
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2015 7:12:02
Odpovědět s citátem

Dobrý den, rozhodně bych na prvním místě kočku nechala v karanténě. V nějaké oddělené místnosti, aby případnou infekcí nenakazila vaší starší kočku. Pak bych změnila veterináře a nechla kočku důkladně vyšetřit.
Mno... nevím jestli je to rada, kterou jste chtěla slyšet. Když kočka hodně pije, je to způsobené průjmem, nebo zánětem dělohy. Dál mé znalosti nestačí. Může mít problémy s ledvinama, proto ta reakce na dotyk u kořene ocasu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2015 11:05:24
Odpovědět s citátem

Jak píše Eva,
taky bych asi změnila veterináře. Nechte jí pořádně vyšetřit. Březí být může, kočka je dospělá pohlavně v šesti měsících věku. Ono taky v době u vetky nemuselo být ještě nic patrné, že je v tom. Ale podle toho co píšete se vůbec nedivím, že kočka dělá potřebu kdekoliv, je možné že má bolesti a tak hledá místa kde se jí to zdá nejpohodlnější. A ještě pokud hodně pije, může to být průjmem, ledvinami a nebo cukrovkou.
Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2015 8:04:00
Odpovědět s citátem

Dobrý den, kočička mi minulý týden zemřela na selhání ledvin. Bojovali jsme o její život, bohužel byla stále slabá (když jsem ji našla měla 1,8 kg), i když hodně jedla, nepřibírala a pila strašně moc, už od začátku co jsem ji našla na ulici. Kakání se časem upravilo, to jsem byla šťastná. Pak přišla rána v podobě selhávání ledvin. Někdy začátkem února jsem s ní byla na krevních testech. Některé hodnoty měla jen malinko zvýšené, jiné byly v normě. Bylo nasazeno ATB na 10 dní. To jsme využívaly, pak se pití i čůrání upravilo. Minulý týden přišla další rána, opět začala strašně pít, do toho zvracet, následovaly další krevní testy a ty už byly hodně špatné. Kočičce selhávaly ledviny. Jezdily jsme na kapačky, brala Fortekor 1/4 tablety. Z počátku týdne jedla, pak přestala a do toho začala hodně zvracet. Byla pořád malinká, slaboučká měla jen 1,6 kg. Nepomáhalo nic. Měla jsem ji u sebe v posteli, stříkačkou jsem ji dávala do pusinky vývar, snažila jsem se do ní něco dostat, už ani nic nepila. V sobotu 21.3.tento boj prohrála. Mně to strašně sebralo, myslela jsem si, že ji dokážu pomoci. Bohužel nevím přesně co měla kočička za sebou, já už ji vlastně našla v tak zbídačeném stavu. Pořád jsem věřila, že se z toho dostane, že se spraví, přibere a bude se mít u nás dobře. Mám těch nalezenečků víc, ale nikdy jsem nenašla kočičku v takovém hrozném stavu. Doma ji všude vidím, pořád na to myslím, kde se stala chyba, co jsem ještě mohla udělat. Trápí mě to strašně moc. Není dne, hodiny co bych si na ni nevzpomněla. Spinkej sladce na obláčku Bibinko moje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2015 12:47:31
Odpovědět s citátem

Upřímnou soustrast. Je mi to moc líto.
Trošku útěchou Vám může být, že kočička byla v posledních chvílích svého života u Vás, která jste ji milovala a poskytla domov.
Držte se Petra
Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2015 14:08:33
Odpovědět s citátem

to je mi moc líto...
nemyslím, že jste mohla udělat víc...Vy jste udělala maximum...
zemřela milovaná a v teple domova...vím, že to je slabá útěcha na takovou bolest...
držte se
Bára
_________________
Lidé, kteří nemají rádi kočky, se v příštím životě narodí jako myši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top