Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočička pojídá stelivo


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: Kočička pojídá stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2015 12:25:17
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím o radu, nevím co znamená, když si kočička pojídá stelivo ze záchůdku. V úterý prodělala operaci dásní a trhání zubů. Předcházel tomu
zánět dásní. Od té doby moc nejí, ale za to stojí u záchůdku a pojídá stelivo. Nikdy před tím to nedělala. Používám silikátové stelivo, tak jsem ho raději vyměnil za písek. Bohužel to nejde uhlídat. Záchod nějaký mít musí a stelivo také. Nevím co s tím, mám strach, aby si nezadělala na další problémy. Moc děkuji za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Pojídání steliva
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2015 13:58:24
Odpovědět s citátem

S tím jsem se u dospělé kočky nesetkala, je to stresové chování, není v pohodě. Rozhodně bych vyměnila stelivo-což jste udělala-ale bacha na to, aby nepojídala i ten "písek". Jestli jste koupila hrudkující bentonit a ona ho bude pojídat, máte na problém zaděláno-ve střevech bude mít z toho beton. Když dělá takové podivnosti, dala bych jí do záchodu buď dřevěné stelivo (Cat best oko plus, to hrudkuje, ale je to dřevo, a tak při pozření se nic neděje) anebo nehrudkující "písek", co se po pročůrání vyhodí komplet všechno.

Především bych ale hledala, PROČ to dělá, není to prostě chování normální kočky, která je v pohodě. Zakupte Alavis relax nebo bachovky první pomoci, prostě něco, co by jí pomohla dostat se zase do pohody. Psala jste, že má vytrhané zuby. Já mám doma kočky s vytrhanými zuby po brutálních zánětech dásní také, ale ty moje to vytrhání vzaly jako obrovskou úlevu a začaly dobře baštit. Žerou i maso. Jen jim ho buď dám mleté nebo ho nakrájím pro ty bezzubé nadrobno. S tím relaxem mám dobré zkušenosti.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2015 8:38:00
Odpovědět s citátem

Dobrý den, děkuji moc za odpověď. Mému kocourkovi nevytrhaly všechny zoubky, některé tam zůstaly. Hodně krvácela u operace, proto se toho nedalo více vytrhat. Jinak stále jezdíme píchat ATB a vet ho sleduje. Mám strach, aby to nebyly ledviny - příčina toho že pojídá stelivo, on vlastně jí všechno i hlínu. koupím dnes buď ten nehrudkující písek a nebo dřevěné stelivo. Jinak od úterý stále moc nepapá, musím ho krmit, vodu pije sám s tím problém není. Vypije ji tak akorát, žádné velké množství. Měli jsme dříve pejska, ten umřel taky na akutní selhání ledvin a ještě před tím pojídal odpadky. Proto mě tak nějak napadlo to selhání ledvin, když pojídá stelivo a hlínu. Dávám mu samé dobrůtky, chuť má, jde k misce čichne a olízne se. Ale nejí, což mě moc trápí. Zatím dal dolů od úterka 0,4 kg. I granule se snaží jíst, jednu vezme do papulky a v zápětí vyhodí. Vet říkal, že dásně se mu krásně zatáhly po vytrhnutí zubů. Nevíme kde je problém. Jsem laik co se týče chovu kočiček. Mám jich 10, zatím jsou všechny dobré, chodí ven, loví myši, ptáky na zavolání přiběhnou. Některé mám doma, nepouštím je ven. V březnu mi umřela kočička na akutní selhání ledvin. Našla jsem ji na parkovišti někdy koncem ledna. Motala se mezi auty. jak se dostala k jídlu a hlavně mise s vodou, šlo to s ní dolů. Nepřibírala, pak začala zvracet a už to bylo. Tak svého kocourka porovnávám s ní - chování, jídlo, močení atd.. Jsem z toho nešťastná. Krev zatím brát nemůžeme, kocourek jí má málo, musel dostat od svojí sestřičky transfúzi. Ale v úterý nebo ve středu to uděláme. Dnes bude dělat sono bříška - ledviny, střeva, žaludek. Jsem nervózní, nechci o něj přijít. je to mazílek a miláček můj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (27x)
7
Mrouskání kočky (říje) (26x)
8
Mňoukání a štěkání (23x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top