Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

FIP - Jak pečovat o umírající kočku?

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Zuzka Andělová



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 12

Předmět: FIP - Jak pečovat o umírající kočku?
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2009 12:25:03
Odpovědět s citátem

Naše kočička má FIP, jde to hodně rychle, ještě před třemi týdny běhala a hrála si, pak najednou začala víc spát, teď už jen sedí a kouká a občas popojde. Nejí, skoro nepije.Bříško se dál zvětšuje. Vysadili jsme už antibiotika, odmítli jsme všelijakou život prodlužující léčbu, protože tahání k doktorovi je pro ni hrozné, celou cestu naříkala. Smířili jsme se s tím, že o ni přijdeme, chceme jí ale poskytnout co nejlepší péči.
Máte nějaké zkušenosti? Dneska třeba po pár dnech začala hrozně moc pít. Mám ji nechat?
Snědla kousek vařeného hovězího, ale víc nechtěla.
Asi není pitomá, tak ví, co jí udělá dobře, jen pátrám, co můžeme udělat víc, i když toho moc není.
Jak poznám, že ji něco bolí, nebo že se dusí?
Je to naše první kočka, jsme s mužem dost nezkušení. Je jí rok... Máme ještě kocoura, ten zatím vypadá v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: FIP - Jak pečovat o umírající kočku?
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2009 13:07:31
Odpovědět s citátem

Zuzka Andělová napsal:
Naše kočička má FIP, jde to hodně rychle, ještě před třemi týdny běhala a hrála si, pak najednou začala víc spát, teď už jen sedí a kouká a občas popojde. Nejí, skoro nepije.Bříško se dál zvětšuje. Vysadili jsme už antibiotika, odmítli jsme všelijakou život prodlužující léčbu, protože tahání k doktorovi je pro ni hrozné, celou cestu naříkala. Smířili jsme se s tím, že o ni přijdeme, chceme jí ale poskytnout co nejlepší péči.
Máte nějaké zkušenosti? Dneska třeba po pár dnech začala hrozně moc pít. Mám ji nechat?
Snědla kousek vařeného hovězího, ale víc nechtěla.
Asi není pitomá, tak ví, co jí udělá dobře, jen pátrám, co můžeme udělat víc, i když toho moc není.
Jak poznám, že ji něco bolí, nebo že se dusí?
Je to naše první kočka, jsme s mužem dost nezkušení. Je jí rok... Máme ještě kocoura, ten zatím vypadá v pořádku.



Je mi to moc líto.Sice nevím jak se co pozná,jestli bolí,ale nenechte jí dlouho trápit.Musíte sami rozhodnout co dělat a jestli není milosrdnější utrpení zkrátit.Těžké rozhodnutí pro vás.To je tak hrozný,že nevím co napsat,všechna slova mi přijdou....je mi to moc líto.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzka Andělová



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 12

Předmět: Injekce...
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2009 15:57:00
Odpovědět s citátem

Ach jo, máme za sebou adrenalinový den. Kočička už druhý den ani nepije, jen leží a těžce dýchá. Rozhodli jsme se, že pojedeme na injekci, abychom jí to ukrátili. Když jsme ale chtěli kočičku naložit a vyrazit, zmobilizovala všechny síly, vytrhla se mi a zmizela pod vanu. Manžel ji vylovil a zkusil dát do přepravky mňoukala tak hrozně, že jsme ji zase vyndali ven. Chvíli ležela v chodbě a pak se plížením přesunula na své místo za gauč. Jsem úplně hotová, muž musel jít na procházku. Injekce nebude. Prostě ji necháme ležet, kde zrovna bude chtít, dokud neumře sama, nebo nezačne naříkat. Nikdy by mě nenapadlo, jak to může být těžké rozhodování. Klobouk dolů všem, kdo jste si tímhle prošli a ostatním přeju, aby je to minulo. Dokud jsem nežila s kočkami v jednom bytě, připadalo mi, že všichni kdo "vyvádí" kolem umírajících zvířat to hrozně přehání. Byla jsem dost pitomá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2009 16:05:37
Odpovědět s citátem

To je mi moc líto Crying or Very sad

Nešlo by se domluvit s vetem, ať jí píchne injekci u vás doma? Nebudete se dále trápit ani vy, ani kočička.

Držte se!

S.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzka Andělová



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2009 16:07:23
Odpovědět s citátem

Když na to dojde, uděláme to tak. Převoz prostě nepadá v úvahu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2009 17:32:31
Odpovědět s citátem

Je mi to naozaj ľúto, my sme tiež stratili kocúrika, takže viem pochopiť, čo prežívate. Crying or Very sad
Odpovědět 
Zuzka Andělová



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2009 17:56:21
Odpovědět s citátem

Děkuji za podporu. Kočička ještě žije. Zdá se, že ji nic nebolí, nedusí se. Popochází po bytě, vždycky po pár krocích si lehne a když nechce nic, zaleze si do domečku. Jinak hodně pije, ale nečůrá - už nefungují ledviny. Vím jak takový stav vypadá u lidí, nemívají bolesti a postupně upadnou do komatu. Doufáme, že tohle čeká i naši kočičku. Pořád zvažujeme, zda děláme dobře, když tomu necháváme volný průběh. Snad ano. Máte někdo zkušenost s tím, že jste kočičku nenechali utratit, ale nechali ji umřít přirozeně?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2009 8:44:28
Odpovědět s citátem

My sme ani neuvažovali o uspaní, kocúrik mal postihnuté srdiečko po ťažkom zápale pľúc - do poslednej chvíle sme verili, že to prekoná. Veterinár nám nijako v tomto smere neradil a ja teraz len dúfam, že veľmi netrpel. Celé to trvalo mesiac od zistenia, že má zápal pľúc až po koniec - bolo to ťažké a ja sa doteraz neviem zmieriť s tým, že sme ho stratili. Iste ste urobili všetko, čo bolo vo vašich silách - držte sa.
Odpovědět 
Zuzka Andělová



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 12

Předmět: Dopečovali jsme...
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2009 12:03:50
Odpovědět s citátem

Tak kočička dneska v noci zemřela. Už od odpoledne byla neklidná, jako by hledala to správné místo. Večer si k nám přišla lehnout do ložnice vedle postele. Koukala na mě a vždycky, když jsem začala usínat, mňoukla a budila mě. Chvíli pře smrtí se jí přitížilo a to u ní seděl i náš kocour očichával ji, olizoval a smutně mručel. Truchlil. S mužem jsme to obrečeli, ale jsme rádi, že jsme ji nechali doma do konce. Za ten rok, co s námi byla nás toho opravdu hodně naučila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2009 12:38:07
Odpovědět s citátem

Je mi to ľúto .... je to ťažké sledovať, ako vám odchádza priateľ a člen domácnosti Crying or Very sad
Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2009 18:13:52
Odpovědět s citátem

velmi velmi smutné. Doufám že váš kocourek bude i nadále v pořádku a třeba dostane časem kamaráda, aby nebyl sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2009 23:40:44
Odpovědět s citátem

Dobry vecer, nebo vlastne rano!

My jsme dneska dostali vysledky z Laboklinu - PCR vysetreni DNA bakterii - pozitivni koronavirus. Nas maly petimesicni sphynx Sfinxie stridave prujmuje uz od te doby, co ho mame doma. Ted uz vime proc. Moc se v tomto nevyznam ... Veterinarka nam rekla, ze kdyby mu odebrala krev na FIP test, tak by vysel pozitivni. V pondeli mame dojit k veterinarce, aby nam toho rekla vic.

Pristi tyden jsme puvodne meli domluveny odber dalsiho kocourka, aby nas Sfinxie mel kamarada a aby nebyl sam, kdyz nejsme doma. Sice mame doma jeste 2 psy, ale ti se ke Sfinxiemu moc nemaji. Asi nechapou, co je to za zvire. Nevypada jako pes, nevypada jako kocka. Tak se na neho vzdycky jen tak divaji z boku, ale hrat si s nim nechcou. Tak jsem se chtela zeptat, jestli s tim nekdo mate zkusenosti - jestli ke Sfinxiemu v teto situaci muzeme vzit dalsiho kocourka, nebo jestli to nepripada v uvahu kvuli koronavirum.

Predem dekuji za rady.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzka Andělová



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2009 7:05:32
Odpovědět s citátem

Tohle mi k FIP napsala AngelikadeSance:
Diagnostika FIP je hodně složitá a bojují s ní veti na celém světě.

Aby bylo možné říct: "kočka má FIP" musí být splněno několik podmínek:

1) Příznaky "typické" pro FIP:
- apatie
- nechutenství
- hubnutí
- teploty nereagující na léčbu ATB
- zvětšující se břicho, tekutina v dut. břišní či hrudní
- záněty spojivek
- prorůstání cév do rohovky oka
- poruchy chůze
- kývání hlavy ze strany na stranu
2) Laboratorní hodnoty typické pro FIP:
- anémie
- snížené leukocyty
- zvýšené neutrofily (v průběhu nemoci)
- zvýšený kreatin
- zvýšená alanin transamináza a alkalická fosfatáza
- zvýšený bilirubin
- zvýšený sérový protein (> 7,8 g/dl)
- zvýšený protein v břišní tekutině (5 – 12 g/dl)
- tekutina (punkce) je žlutá, viskózní (na vzduchu se sráží)
- titr protilátek proti koronavirům 1:1280 a více
- pozitivní výsledek na přítomnost koronavirů v krvi či tekutině (met. PCR)

Pokud jsou tučně označené parametry splněny, jedná se "pravděpodobně" o FIP. Ale každý případ je nutné hodnotitt individuálně.

Jen pro rychlou orientaci - rozdíl mezi výsledky vyš. na koronaviry u zdravé a nemocné kočky.
1) ZDRAVÁ KOČKA:
- může mít protilátky proti koronavirům (rychlotest)
- může mít pozitivní titr protilátek < 1:1280 (ELISA)
- může mít koronaviry v trusu (PCR) = nosička korona
- NEMĚLA by mít koronaviry (RNA) v krvi (PCR)
2) NEMOCNÁ KOČKA FIP:
- může mít protilátky proti koronavirům (rychlotest)
- může mít pozitivní titr protilátek > 1:1280 (ELISA)
- nemusí mít protilátky (tělo už nemá sílu s viry bojovat)
- může, ale nemusí mít koronaviry v trusu (PCR)
- MÁ koronaviry v krvi nebo tekutině (PCR)

Nezmutovaná forma koronavirů se nachází ve střevech. Dlouhodobý stres, nemoc nebo neznámá příčina může vést ke zmutování viru, ten změní svoji strukturu a dokáže pronikat do cév.
Proto lze zmutovanou formu najít oproti nezmutované v krvi a tekutině.

Tohle jsou mé poznatky: koronaviry má pozitivní spousta koček, jak z útulků, tak od chovatelů. Normálně způsobují jen ty průjmy a nebo nic. FIP jako taková přímo diagnostikovat NEJDE, takže nemusíte být v panice. Naší kočce se FIP rozvinula podle mě kvůli celkovému oslabení po očkování proti plísni a po prožitém stresu. Byla z útulku, hrozně těžko snášela změny a cizí lidi a u nás probíhá rekonstrukce a jeden víkend jsme dva dny byli pryč a to na ni bylo prostě moc.
Vaše kočička může být celý život úplně v pohodě a mít kamaráda, ale stát se může cokoli aniž byste to mohla na 100% ovlivnit.
Náš kocour, který byl s naší zemřelou kočičkou skoro rok v neustálém kontaktu zatím vypadá zdravě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzka Andělová



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 12

Předmět: Dobrá zpráva
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2009 7:11:10
Odpovědět s citátem

Říkala jsem si, že po smrti naší kočky nebudeme rychle hledat novou. Jedině snad, že by se někde objevila nějaká, co by to hodně potřebovala... Dneska jsme se dozvěděli, že k jedněm známým se nastěhovala nová kočka. Prostě přišla. A je březí. Mají z toho těžkou hlavu a shání, kdo si vezme koťata... Život jde dál.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Milena



Založen: 09.01.2009
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha Lužiny

Předmět: Re: Dobrá zpráva
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2009 16:16:41
Odpovědět s citátem

Zuzka Andělová napsal:
Říkala jsem si, že po smrti naší kočky nebudeme rychle hledat novou. Jedině snad, že by se někde objevila nějaká, co by to hodně potřebovala... Dneska jsme se dozvěděli, že k jedněm známým se nastěhovala nová kočka. Prostě přišla. A je březí. Mají z toho těžkou hlavu a shání, kdo si vezme koťata... Život jde dál.


Ano, život jde dál... To si taky vždycky říkám. Nad osudem vaší kočičky jsem si pobrečela a vzpomněla jsem si na svého kocoura o kterého jsem před lety přišla kvůli selhání ledvin. Nedá se na něj zapomenout....No ale už mám doma zase kočky, dokonce dvě. Díky tomu, že každá kočka je originál, nedá se příliš porovnávat, jestli tahle nová je lepší nebo horší či hloupější naž ta předchozí. Každá je prostě jiná a svá. Dovedu si docela představit, že se už začínáte těšit na to, jaká bude ta "vaše" zatím ještě nenarozená. To je totiž to, co nejvíc pomáhá.
_________________
Kryšpín & Elisha & Yorik
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzka Andělová



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 12

Předmět: Re: Dobrá zpráva
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2009 21:44:44
Odpovědět s citátem

To jo. Nedají se srovnávat. Naše Sajuri byla naprosto jedinečná osobnost. Zapomenout na ni nepůjde. Hrozně moc nás toho naučila. Už se těšíme na nového čtvernožce. Kočky jsou úžasná stvoření.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: Dobrá zpráva
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2009 22:35:40
Odpovědět s citátem

Moc Vam dekuji za odpoved. S AngelikadeSance jsem v kontaktu. Je to moc hodna holka, ktera mi pomohla a pomaha.

Koronaviry jsou u naseho Sfinxieho pozitivni, ale nejsou zmutovane ve FIP. A ani k tomu nemusi dojit, pokud budu dodrzovat zasady prisne hygieny a hlavne zadny stres. To je mi vse jasne.

Ale chtela jsem vedet, jestli nekdo mate zkusenost s tim, jestli muzu k nasemu Sfinxiemu pribrat dalsiho noveho kocourka nebo ne. Dozvedela jsem se, ze kdyz clovek dodrzi hygienu s dezinfekci a karantenou noveho kocourka tyden v oddelene mistnosti, nez ztrati bacily, ktere si donesl z predesleho domova, tak by v podstate nemel byt problem. Potrebuji vedet, jestli to tak je, jestli s tim nekdo mate zkusenosti. Nechci, aby nas Sfinxie musel zustat sam. Potrebuje kamarada. A ja ted potrebuji vedet, jestli neco takoveho vubec jde, nebo jestli je to vylouceno.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2009 9:50:02
Odpovědět s citátem

Dle mého názoru to není vyloučeno. Proč? Dodržte karanténu, a nedělejte z toho vědu. Sphynx potřebuje kamaráda-je to pro něj stres, když zůstane doma sám.

Koronaviry má spousta koček a FIPkou nikdy neonemocní. Tak si říkejte, že nemusíte mít taky všechno a proč zrovna ten váš by měl onemocnět. Dodržte pro klid svědomí všechna preventivní opatření a jděte do druhého. Ať má kluk kámoše na kočičí lumpárničky. Kočce nic druhou kočku nenahradí. Vidím to, když se tady začnou honit, lítat, "prát se"- při sebelepší vůli tohle s nimi člověk ani pes dělat nemůže.

Jedna kočka je málo, jsem zastánce minimálně párového počtu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzka Andělová



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2009 10:52:09
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Koronaviry má spousta koček a FIPkou nikdy neonemocní. Tak si říkejte, že nemusíte mít taky všechno a proč zrovna ten váš by měl onemocnět. Dodržte pro klid svědomí všechna preventivní opatření a jděte do druhého. Ať má kluk kámoše na kočičí lumpárničky. Kočce nic druhou kočku nenahradí. Vidím to, když se tady začnou honit, lítat, "prát se"- při sebelepší vůli tohle s nimi člověk ani pes dělat nemůže.

Jedna kočka je málo, jsem zastánce minimálně párového počtu.


Jsem stejného názoru. Náš kocouř je sólo teprv pár dní a začíná s ním být k nevydržení. Hrozně se nudí. Ani při největší snaze s ním po bytě nedokážeme lítat tak, jako to uměla kočka. Bude to chtít kámošku. A budem se modlit, aby byli v pohodě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: FIP článek
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2009 12:03:35
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

už před pár měsíci jsem za přispění Tif a Angeliky sestavila poměrně obsáhlý článek o FIP. Bohužel, Filip jaksi zaspal a stále jej zde nezveřejnil, s čímž momentálně nic nenadělám, proto zvolím jinou cestu, a doporučím ke stažení a k přečtení odsud:

http://dl.getdropbox.com/u/421207/Nemoci_FIP.pdf

Myslím, že je zde velmi dobře shrnuto vše, co se o FIP v současné době ví a pomůže k informování o této nevyzpytatelné nemoci.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
prokupkova



Založen: 06.07.2015
Příspěvky: 2

Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 7. 2015 14:55:46
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

i my máme bohužel nesmírně bolestivou zkušenost s FIP a to tak rychlou a nečekanou a proto všechny páníčky prosím, když dostanete o veterináře tuto diagnózu, udělejte to pro vás strašně bolestné rozhodnutí a ušetřete vašeho miláčka těch bolestí a trápení, tato nemoc je bohužel nevyléčitelná, jen trápíte sebe a jako milující páníček dopřejte důstojný a co nejméně bolestivý odchod, kočičí nebe na ně čeká a oni si to zaslouží.

Děsně u toho psaní brečím protože jsme přišli včera o naši milovanou roční Ragdollí slečnu, ale vím že už jí nic nebolí a v našich srdcích zůstane napořád.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 7. 2015 16:46:45
Odpovědět s citátem

prokupkova napsal:
Dobrý den,

i my máme bohužel nesmírně bolestivou zkušenost s FIP a to tak rychlou a nečekanou a proto všechny páníčky prosím, když dostanete o veterináře tuto diagnózu, udělejte to pro vás strašně bolestné rozhodnutí a ušetřete vašeho miláčka těch bolestí a trápení, tato nemoc je bohužel nevyléčitelná, jen trápíte sebe a jako milující páníček dopřejte důstojný a co nejméně bolestivý odchod, kočičí nebe na ně čeká a oni si to zaslouží.

Děsně u toho psaní brečím protože jsme přišli včera o naši milovanou roční Ragdollí slečnu, ale vím že už jí nic nebolí a v našich srdcích zůstane napořád.


Mojí kočce veterinář diagnostikoval také FIPku, ale já jsem tomu nevěřila. Žila v té době ve smečce, kde byla dvouměsíční koťata, a byla naprosto zdravá. Kočka byla v té době cca čtyřletá. Testy prokázaly koronaviry-ale 80% koček se s nimi během života setká, a ten test dokazuje pouze tuto skutečnost. FIP se v podstatě dá prokázat na 100% výlučně pitvou. Nakonec se u mé kočky ukázalo, že to skutečně FIP není, ale magakolon a že je celá vycpaná stolicí, kterou nemohla vykadit. Byl to život ohrožující stav, kde testy ukazovaly na FIP, ale její chování tomu neodpovídalo. Takže jsme zabojovali i s vetem, její stav jsme zvádli a já teď ji sleduji ostřížím zrakem. Naučila se se mnou komunikovat a ukázat mi, když začíná mít s vyprazdňováním zase problém. A tak jí udělám klystýr a ohlídám vyprázdnění. No a takhle fungujeme už rok.

Podle čeho vet u vás usoudil, že jde o FIP?

Kočičky je mi moc líto. Vím, jak odchod kamaráda bolí.... R.I.P.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
prokupkova



Založen: 06.07.2015
Příspěvky: 2

Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 7. 2015 20:13:23
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
prokupkova napsal:
Dobrý den,

i my máme bohužel nesmírně bolestivou zkušenost s FIP a to tak rychlou a nečekanou a proto všechny páníčky prosím, když dostanete o veterináře tuto diagnózu, udělejte to pro vás strašně bolestné rozhodnutí a ušetřete vašeho miláčka těch bolestí a trápení, tato nemoc je bohužel nevyléčitelná, jen trápíte sebe a jako milující páníček dopřejte důstojný a co nejméně bolestivý odchod, kočičí nebe na ně čeká a oni si to zaslouží.

Děsně u toho psaní brečím protože jsme přišli včera o naši milovanou roční Ragdollí slečnu, ale vím že už jí nic nebolí a v našich srdcích zůstane napořád.


Mojí kočce veterinář diagnostikoval také FIPku, ale já jsem tomu nevěřila. Žila v té době ve smečce, kde byla dvouměsíční koťata, a byla naprosto zdravá. Kočka byla v té době cca čtyřletá. Testy prokázaly koronaviry-ale 80% koček se s nimi během života setká, a ten test dokazuje pouze tuto skutečnost. FIP se v podstatě dá prokázat na 100% výlučně pitvou. Nakonec se u mé kočky ukázalo, že to skutečně FIP není, ale magakolon a že je celá vycpaná stolicí, kterou nemohla vykadit. Byl to život ohrožující stav, kde testy ukazovaly na FIP, ale její chování tomu neodpovídalo. Takže jsme zabojovali i s vetem, její stav jsme zvádli a já teď ji sleduji ostřížím zrakem. Naučila se se mnou komunikovat a ukázat mi, když začíná mít s vyprazdňováním zase problém. A tak jí udělám klystýr a ohlídám vyprázdnění. No a takhle fungujeme už rok.

Podle čeho vet u vás usoudil, že jde o FIP?

Kočičky je mi moc líto. Vím, jak odchod kamaráda bolí.... R.I.P.



Při prvních příznacích , že se něco děje jsme jeli na veterinu. Po prohlídce vše ukazovala na virózu s teplotou, dostala antibiotika a injekci na sražení teploty. Druhý den nastalo zlepšení a tak jsme dostali antibiotika v tabletkách. Po pěti dnech na kontrole byl stav stagnující a tak dostala jiná antibiotika. Následný den došlo k radikálnímu zhoršení opět teplota a velká dušnost a také přestala žrát. Přijela jsem domů bohužel pozdě večer, ale ani tak jsem nelenila a zavolali jsme na veterinu a do půl hodiny začal veterinář dělat všechnu dostupnou diagnostiku od rentgenu, sona odběru krve až po punkci tekutiny z břišní dutiny, všechny výsledky se stále urputněji směřovali k FIP. Potvrzený výpotek v hrudní dutině, v břišní dutině, chudokrevnost i přes to že nežrala, zvětšené bříško, zvětšené uzliny malátnost, kašel takový jak když vám někdo nalije vodu do plic, horečka, úbytek hmotnosti, zažloutlé bělmo. S 99% jistotou jsme věděli že se neskutečně trápí a následná pitva vše jen potvrdila.
Jsem ráda, že jsme ji nenechali trápit se dál, musela neskutečně trpět když ji zbylo jen 20% plicní kapacity a trávicí soustava byla také silně poškozena.

Nikdy bych s léčením milovaného tvora nepřestala, kdyby byla šance na uzdravení, ale tady opravdu nešlo už nic dělat.
Jen nedokáži nechat trpět zvíře bez naděje.......a tak jsem napsala předchozí příspěvek kde jsem zdůraznila opravdu diagnostikovanou, ne jen podezření, to máte pravdu, že je tak 80% kočičáků, kteří mají tuto diagnostiku pozitivní.

JPR
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 7. 2015 22:33:43
Odpovědět s citátem

Tak to ano, to bylo správné rozhodnutí, jakkoliv bolestné. Je mi to líto. Vím, jaké to je-mně umřel před 3 lety můj milovaný sphynx Adam na HCM-umřel mi v náručí, pořád to mám před očima.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Přinesení (14x)
3
Editorial 19. června 2006 (14x)
4
Osmnáctá poznávačka vyhlášena (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top