Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

otřesná "eutanázie"

Fórum: Veterináři

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Fol



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Olomouc

Předmět: otřesná "eutanázie"
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2015 19:49:09
Odpovědět s citátem

Měla jsem kočičku, měla lymfom. Docela se držela, ale během noci na sobotu se rapidně zhoršila, tak jsem se rozhodla pro co nejrychlejší eutanazii. Kočenka byla léčena v Olomouci, ale bydlím ve vesnici 30 km od Olomouce. Měla jsem strach, že tu cestu by už nezvládla, tak jsem kontaktovala místního veta. Po příjezdu na jeho pracoviště nás vykázal z ordinace, vše se odehrávalo na lavičce před ordinací. Aniž by mi sdělil, jak bude postupovat, aplikoval kočence nějakou látku pod kůži (netuším, o co se jednalo). Kočka začala okamžitě silně dávit, pak sebou začala zběsile házet, nakonec se zakusovala do okraje přepravky. Poté ji doktor vytáhnul z přepravky za ocas a kůži na krku a aplikoval další látku přímo do srdce, po chvíli ještě jednu dávku. Při tom se už nehýbala, měla už jen záškuby a chvěla se, to už byly zřejmě jen vegetativní reakce.
Za celou dobu utrousil pouze to, že jsem ji měla utratit už dávno.
Asi mi uvěříte, že to byla jedna z nejotřesnějších událostí v mém životě. Kočenku jsem velmi milovala, byla naprosto vyjímečná, druhá taková už nebude. Už ten fakt, že milované zvíře odchází, je velmi stresující a bolestné, ale vidět ho odcházet tímto způsobem je opravdu otřesné. Toto nebyla v žádném případě eutanázie, spíše poprava. Myslím, že i zvířata na jatkách jsou porážena humánnějším způsobem.
Celou událost považuji nejen za zcela brutální překročení veškerých etických kodexů, ale i za překročení Zákona na ochranu zvířat proti týrání, konkrétně § 4, odstavec o).
Chtěla bych se zeptat zvláště zdejších veterinářů, co si myslí o postupu toho doktora? Zvažuju stížnost na veterinární komoru, má to smysl? Nebo je tento postup v pořádku?? Navíc byla jsem tam sama, takže ani nemám svědky... Moc Vám děkuji za reakce!
_________________
Ava + Honey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pannikdo



Založen: 29.03.2015
Příspěvky: 8

Předmět: ..
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2015 11:31:48
Odpovědět s citátem

Tak to je hrůza, tohle zažít.
Já s tím zkušenost nemám, ale možná tu využít veterinární poradnu a zaslat příspěvek. Zajímalo by i mě, co na to řekne odborník.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Fol



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: otřesná "eutanázie"
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2015 12:48:52
Odpovědět s citátem

Tak stížnost jsem opravdu poslala a včera mi přišlo vyjádření Revizní komise KVL ČR, že "byl podán návrh na zahájení disciplinárního řízení proti dotyčnému z důvodu podezření na porušení §6 odst. 2 písm. a) zákona 381/91 Sb., ve smyslu ustanovení §1 odst. 2 písm.a) a b) a §3 odst. 2 a 3 profesního řádu KVL ČR."
Vkládám i znění příslušných právních norem:
§6 odst. 2 písm. a) zákona 381/91 Sb. Zákon o komoře veterinárních lékařů
(2) Člen Komory, který je podnikatelem, je povinen
a) vykonávat své povolání odborně, v souladu s jeho etikou a způsobem stanoveným obecně závaznými právními předpisy,

§3 odst. 2 a 3 profesního řádu KVL ČR
2) Veterinární lékaři při výkonu své profese musí nejprve zvažovat dobro pacienta, ulehčit mu utrpení, zbavit jej nemohoucnosti a zároveň u něj minimalizovat bolest a strach. Vzhledem k tomu, že neexistuje zdravotní důvod pro kupírování uší psů, veterinární lékař tento zákrok nesmí provést.

3) Veterinární lékaři se musí při výkonu své profese snažit o získání autority přívětivým a ohleduplným jednáním, uvážlivým postupem, společenským vystupováním, léčebnými postupy prováděnými na úrovni současných vědeckých poznatků.

Takže já jsem spokojená, beru to jako aspoň částečnou satisfakci za to utrpení, kterým musela moje kočenka projít. I když to trauma už si s sebou ponesu zřejmě celý život... Nějaký postih toho člověka zřejmě nemine, a to i přes to, že jsem neměla k celé události svědky.

A na závěr doporučení - pokud se Vám stane něco podobného, BRAŇTE SE!!! Má to smysl!!!
_________________
Ava + Honey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top