Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

probuzení po kastraci


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anonymní






Předmět: probuzení po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2006 19:23:28
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny kočkaře,
ve čtvrtek jsme s mou 8 měs.číčou objednáni na kastraci.Chtěla jsem se zeptat,jestli někdo máte zkušenosti a tzv.probouzecí narkozou.Zkrátka kočičku by nám měli po zákroku dát probuzenou, takže předpokládám, že jí budou muset "nějak pomoci" a nevím, zda je to dobré.Pro mě je tedy vyhovující,že bude probuzená a nebudu doma trpět jako lev a čekat, zda se vůbec probudí, takto jsem čekala u mé bývalé číči.Na kastraci jedeme do 50 km vzdáleného města a tak by mě i zajímalo, po jaké době po zákroku jí probudí, jak tedy dlouho budeme čekat,protože jet čekat domů se nám jaksi nevyplatí,Není lepší nechat kočku normálně prospat?Jsem hrozný nervák a plašan, asi to moc prožívám,ale jednu kastraci jsem již zažila a nic moc.Proto jedeme i tak daleko.Máte někdo nějaké zkušenosti nebo vám dali kočky ještě uspané?Díky Alena.
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2006 9:40:24
Odpovědět s citátem

Já jsem měla taky probouzecí narkozu (tedy Raf samozřejmě). Všeobecně je pro kočičku náročnější na organizmus, nejšetrnější je ta obyčejná ze které se probouzí sám. ale po tom, co měl tu obyčejnou Ali už bych jí také nedopustila. No ale abych se vrátila k tématu.. já jsem byla u kastrace celou dobu a probíhalo to následovně - píchla se narkóza cca v 10:15, do pěti minut spal Raf jak mimino. Asi v 10:35 byla operace hotova (protáhlo se to asi o 5 minut, protože jedno varle šlo špatně ustřihnout). V 10:40 jsme píchly antibiotika a protilátku (říkají tak té látce co kočičku probudí).
V 10:45 už Raf chodil malátně po ordinaci, ale byl unavený tak jsem ho zavřela do přepravky, doma zalehl a spal asi 2 hodiny (to je prý OK) a večer už řádil s Alim.

Abych to tedy shrnula - od uspání do probuzení 30 minut, Vy máte ale kočičku tak počítejte raději déle a že nebude tak brzy čilá..

Jinak si myslím, že probouzecí narkóza je dobrý nápad, protože někdy může mít číča problémy s dýcháním apod. a co pak vy s ní doma?

Držím pěsti a ozvěte se pak jak jste dopadli!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2006 16:34:47
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď,u vás to tedy bylo dle popisu celkem rychlé a bez problémů, tak snad to zvládneme i my.Určitě se pak ozvu, jak jsme dopadly.Jsem nervozní jak pes a to už to zažívám po druhé...
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2006 19:56:26
Odpovědět s citátem

Tak jsem slíbila, že napíšu, jak jsme dopadly.V 10 hod.byla kočička uspána, zákrok trval 30 min.a pak asi jako u vás jí byla píchnuta antibiotika a ta protilátka a v poledne jsme si jí vezli probuzenou domů.Takže paráda,doma skoro ani nespala včera, no já žasla, pár hodin po operaci a ona nebyla unavená..Ale zato dnes jako by to na ní dolehlo, prospává celý den, tak si říkám, doufám, že jsem to nezakřikla, spíš bych čekala, že bude ospalá včera.Zítra máme jít ale na kontrolu, asi pro jistotu a na ještě jednu dávku antibiotik,tak snad se z toho brzy vykřešeme.
Jinak až budu mít víc času, tak se tu zaregistruji, ať stále nepíšu jako anonym.Díky za podporu ještě jednou Alena.
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2006 22:48:32
Odpovědět s citátem

No jsem ráda, že kastrace dopadla OK. A co se týče toho, že je číča přepadlá - dostala košilku nebo límec? Může to být i tím... Jinak držím pěsti a budu ráda když zas napíšete jak se to vyvíjí.
Tereza
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2006 18:58:32
Odpovědět s citátem

Tak jsme byli u veta na další dávce antibiotik a zkontrolovat ránu.Ta nehnisá a vypadá v pořádku.Vet nám řekl, že čilá byla po té operaci asi proto, že měla v sobě tlumící prostředky a teď přestaly účinkovat a rána přišla k sobě, proto začala zřejmě více polehávat.Mně by samozřejmě nezarazilo, že po takovéto operaci jen leží, ale když vidíte, jak první dva dny je překvapivě fit a pak je to naopak,tak jsem se bála.Jinak má na sobě košilku, z které samozřejmě není vůbec nadšená,pokud nespí, tak jí vehementně líže a snaží se z ní vyvléci,ale sundat jí nemůžeme ani náhodou, ta by ty stehy okamžitě zrušila Rolling Eyes
Jen nevím, zda jí tu košilku mám nechat celých 10 dní až do vytažení stehů nebo jí mohu sundat dřív,ale asi jí radši nechám, abych měla klid,že si to nevykouše.Ještě jednou díky za zájem a rady,snad už to teď bude jen a jen lepší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dáša



Založen: 15.03.2005
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2006 8:39:42
Odpovědět s citátem

Álo, před časem jsem absolvovala s kočičkou kastraci, tak snad vám trochu pomohou mé zkušenosti. Kastrace proběhla v pátek po poledni, a do soboty byla kočička dost čilá. V sobotu odpoledne přestaly asi působit tišicí léky, tak jsem jí dala ty, co jsem od veterinářky dostala (ve formě roztoku). Účinek trval asi 24 hodin, takže v neděli večer asi kočička měla bolesti. Jen polehávala, rychleji dýchala a nic ji nebavilo. V pondělí odpoledne se jí už udělalo líp a tak si myslím, že do té doby již přestaly bolesti. Celou dobu měla na sobě košilku, protože jak je extrémně čistotná, bála jsem se, že si ránu rozlíže a vykouše stehy. (Někdo sice košilku sundavá po cca 5-7 dnech po kastraci, kdy by měla být rána srostlá, ale asi je to individuální. Já jsem raději volila "sázku na jistotu" a nechala ji po celých 14 dní) Zprvu sice košilku fakt nemusela, na začátku jí "upadly" nožičky a nechtěla chodit, ale časem si zvykla a kromě občasného poškubávání nohou byla celkem v pohodě. Poslední 4 dny před vyndáním stehů na košilku úplně zapomněla a vyváděla jako dřív Very Happy
Doufám, že u vás všechno také proběhne v pohodě Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2006 19:01:04
Odpovědět s citátem

My jsme kastraci s naší Nancy absolvovali před třemi týdny. Dostali jsme ji od veta už úplně probuzenou, ale hluboce uraženou. Spavá, uražená a otrávená byla Nancy celou dobu, co měla košilku, tj. 7 dní. Dávala nám jasně najevo, že ta košilka je pro ni naprosto nepřijatelná a totálně ji ponižuje, že je v něčem takovém navlečená. Pan doktor nám dovolil po 5 dnech košilku sundat a nechat ranku jen přelepenou. Náplast však vydržela jen přes noc, takže ráno šla Nancy zase do košilky a opět z ní byla móóóóc nemocná chudinka (předtím, po sundání košilky řádila, jakoby jí nic nebylo). Po týdnu od operace bylo ale vše úplně zahojené, tak jsme mohli tu ošklivou věc sundat a Nancy si rány už vůbec nevšímala.
Myslím, že jsme všichni příliš úzkostliví - venku odchycené kočičky jsou prý vypouštěny po 5 dnech zase ven a taky to zvládnou. Jsou mnohem náročnější operace... Já ale byla taky dost nejistá, jestli je vše OK, když Nancy celý první den po kastraci prospala, nejedla, nepila, nečůrala - prostě nic. Jen když se probudila, tak na mě vyčítavě koukala...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
nelll
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 5. 2006 13:31:45
Odpovědět s citátem

Jen jsem chtěla přidat zkušenost s kastrací - kočenka vůbec nedostala žádnou košilku, ani neměla obvaz nebo náplast, ránu měla jen pěkně zadrátovanou a vůbec si jí nedrápala ani nelízala. Na vyndání stehů jsme šli až za 14 dní. První den po operaci byl krušný, bylo jí zle, ale co se rány a hojení týče... vše v pořádku.
Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: kastrace kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2006 10:05:27
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
máme doma 9 měsíčního kocourka, který má bohužel pozitivní testy na FIP (protilátky, koronaviry - znáte to). Jedna paní nám poradila, že by mu lépe prospěla šetrnější narkóza a to třeba taky ta probouzecí. Nicméně zde jsem si přečetla, že naopak ta probouzecí narkóza je větší zátěž organizmu. Tak nevím. Kastrace se blíží - kocourem mlátí puberta Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastrace kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2006 10:23:41
Odpovědět s citátem

Ivanka (Toby) napsal:
Dobrý den,
máme doma 9 měsíčního kocourka, který má bohužel pozitivní testy na FIP (protilátky, koronaviry - znáte to). Jedna paní nám poradila, že by mu lépe prospěla šetrnější narkóza a to třeba taky ta probouzecí. Nicméně zde jsem si přečetla, že naopak ta probouzecí narkóza je větší zátěž organizmu. Tak nevím. Kastrace se blíží - kocourem mlátí puberta Surprised)


Ve Vaší situaci bych spíše doporučila tu probouzecí a to z toho důvodu, že kdyby měl nějaké problémy při probouzení tak by byl vet přítomen. Jinak ohledně té šetrnosti - to je z lékařského hlediska, ale asi v tom rapidní rozdíl nebude. Také jsem zvolila probouzecí aby bylo vše OK, navíc kočičky snadno prochladnou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2006 15:29:57
Odpovědět s citátem

nelll napsal:
Jen jsem chtěla přidat zkušenost s kastrací - kočenka vůbec nedostala žádnou košilku, ani neměla obvaz nebo náplast, ránu měla jen pěkně zadrátovanou a vůbec si jí nedrápala ani nelízala. Na vyndání stehů jsme šli až za 14 dní. První den po operaci byl krušný, bylo jí zle, ale co se rány a hojení týče... vše v pořádku.


Mám úplně stejné zkušenosti, 24 hod. před kastrací Nituška nejedla, 12 hodin před nepila, narkóza byla normální, po operaci byla bez košilky, druhý den byla smutná, ale pila a jedla a další den už v pohodě řádila s Aaronkem. Po 14 dnech jí byly vyndány stehy a dnes po 3 měsících není po kastraci ani stopy...

Myslím že záleží na veterináři, jaké má metody, on by měl rozhodnout, jakou narkózu kočička dostane.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabriela Halušková



Založen: 26.04.2006
Příspěvky: 6
Bydliště: Košice, Slovenská republika

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2006 22:04:07
Odpovědět s citátem

Zdravím vás.
Moja Fiona (tu je ako Fiona(2) ) sa po narkóze zobudila celkom pekne, ale keby ste vedeli, čo to dalo námahy, kým zaspala... Fiona je veľmi živá a nezbedná a napriek tomu, že máme veľmi milého a šikovného veterinára, ktorý má mačky naozaj rád, ona ho veľmi nemusí... Keď som s ňou prišla na zákrok a vyliezla na stole z preprávky, nastalo pravé peklo. Lietala hore-dole a museli sme pozatvárať okná, lebo ordinácia je na prízemí a Fiona by určite vyskočila z okna a ušla by. Ubehlo veľa času, kým sa ukľudnila tak, že jej mohol vet aplikovat narkózu. Ale, predstavte si, že tá dávka nezabrala! Práve naopak... Znova bola príliš "akčná". Tak jej musel pichnúť ďalšiu dávku neveriac svojim očiam. Vraj také niečo ešte nezažil. Bála som sa, že ju predávkuje a uspí navždy... Ale nie, na šťastie všetko dopadlo výborne a Fionka bola na druhý deň čulá, vôbec si s tou ranou nič nevystrájala, nemusela mať ani golier ani košieľku. O desať dní sme šli vybrať stehy a vet nám prezradil, že celú noc nespal, keď si spomenul, že máme prísť vyberať tie stehy... Smile))) Ale myslím, že Fiona ho už zobrala na milosť, pretože tohto roku keď prišiel očkovať ju aj nášho psíka, tak ho už nerafla ani tesáčikmi ani drápkami a dokonca sa dala od neho aj pohladkať...
_________________
Odmalička som mačkofil. Mám britskú modrú krátkosrstú mačku, volá sa Fiona, má 4,5 roka a je rozkošná a veľmi múdra.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 5. 2006 16:54:09
Odpovědět s citátem

Tak jsem vám chtěla jen napsat, jak to u nás pokračuje.Hlavu se spavostí a ležením jsem si dělala celkem zbytečně.Když jsem přečetla příspěvek Dagmar, že kočička byla zaražená a uražená kvůli košilce, tak jsem tomu moc nechtěla věřit...Naše číča byla spavá tak ty 2 dny, jak jsem psala, pak už začínala mít zájem, ale nechtěla si hrát ani týden po operaci.Měli jsme povoleno sundat košilku po 6 dnech a já jsem jí chtěla radši nechat, aby si stehy nevykousala.Pak jsme s přítelem vyzkoušeli, co bude dělat a košili jí sundali.Nejdřív se asi tak hodinu celá lízala Very Happy ,prostě se umyla, stehy taky přejela jazykem, ale nekousala a závěr je ten, že na nás opravdu hrála divadlo, neboť po sundání košilky je z ní rapl,jakým bývala před kastrací,tzn.že opět skáče všude, lítá a hraje si.No jako vyměněná,ty kočky jsou fakt tak mazané,to je děs Wink Ale jsem ráda, že je fit a už abychom za sebou měli ty stehy,to bude taky dílo při její povaze...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Akira



Založen: 05.01.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2006 9:37:05
Odpovědět s citátem

Chtěla bych se zeptat na cenu kastrace. Chci nechat vykastrovat naši roční micinu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2006 9:43:56
Odpovědět s citátem

Akira napsal:
Chtěla bych se zeptat na cenu kastrace. Chci nechat vykastrovat naši roční micinu.


Cena vždy záleží na konkrétním vetovi, použité narkoze, typu šití atd. ale tak nějak souhrnně se dá říct, že se pohybuje kolem 1000 Kč.

april
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2006 8:49:45
Odpovědět s citátem

nelll napsal:
Jen jsem chtěla přidat zkušenost s kastrací - kočenka vůbec nedostala žádnou košilku, ani neměla obvaz nebo náplast, ránu měla jen pěkně zadrátovanou a vůbec si jí nedrápala ani nelízala. Na vyndání stehů jsme šli až za 14 dní. První den po operaci byl krušný, bylo jí zle, ale co se rány a hojení týče... vše v pořádku.


Ahoj. My byli s kockou na kastraci pred 11 dny. Dostala normální narkózu, probudila se asi hodinu po příjezdu domů. První dva dny hodně spala, jedla celkem normálně, pít chtěla jen ředěnou tatru-vodu ne.
Košilku nedostala žádnou, ani límec. Měla na boku jen 4 stehy-takové to šití co vypadá jako housenka. Po 10 dnech jí veterinář vyndal stehy a rána vypadá moc dobře. Kočka už blbne dávno, stehy nestehy Laughing .
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2006 8:52:45
Odpovědět s citátem

April napsal:
Akira napsal:
Chtěla bych se zeptat na cenu kastrace. Chci nechat vykastrovat naši roční micinu.


Cena vždy záleží na konkrétním vetovi, použité narkoze, typu šití atd. ale tak nějak souhrnně se dá říct, že se pohybuje kolem 1000 Kč.

april


Asi jak kde, náš veterinář si řekl o 560 Kč, čekala jsem víc.
Odpovědět 
Mňau



Založen: 22.04.2007
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2007 21:55:11
Odpovědět s citátem

Tak nám kočičku nejspíš předávkovali Crying or Very sad Dostala dvě dávky a pak jí ještě pustili nějakou látku žilou. Probouzela se dva dny....když už byla napůl probraná, tak začla kolabovat a umřela! Tak se sama sebe ptám, kde se stala chyba?! Byla to moje malá milovaná holčička...ta ztráta tolik bolí...!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janka-rska



Založen: 06.05.2006
Příspěvky: 20

Předmět: Prebudzanie z narkozy
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2007 20:39:13
Odpovědět s citátem

My sme uz viackrat mali uspaných kocúrikov, dali nám ich vzdy uz prebudených, po kastrácii kocúrik bol uz na druhý den ako by nic nemal, lietal, robil kotrmelce a umnaveny nebol. Hned po prebudení ale vracal a potácal sa. Násmu starsiemu kocúrovi sme nechali pred pár dnami odstranovat zubný kamen v narkóze, dali nám ho uz prebudeného a s uistili nás, ze krvný obeh je v najlepsom poriadku, kocúr je len trochu unavený. Na radu veterinára máme len otvorit kos a nechat ho oddychovat. Doma sme otvorili kos a kocur hned vyliezol von a chcel ist von. Pustili sme ho len po dome, vybehol tackavým krokom, ja som za ním nestacila a zbehol po schodoch a schoval sa v pivnici. Raz vracal, ale stále chodil tackavým krokom od jedných dverí k druhým a chcel íst von. Domov sme prisli o 13.00 hod a o 15.00 hod sme ho uz pustili von. Unavený teda vobec nebol. Vonku najprv preliezol vsetky hústiny a potom sa natiahol v záhone a bol zase nesmierne spokojný. O 19.00 uz zobral pri miske, ze je hladný, na rady veterinárky nemal íst von do druhého dna a tiez zrat mal az na druhý den. Dala som mu trochu granulí, zozral ich a aj ich chrúmal, potom prisiel este raz, ze je hladny, dala som mu jeho misku s granulami, nech teda zere, ked je taký hladný, kocúr sa nazral a celú noc bol vonku. Prisiel az ráno a uz mu nic nebolo. Cítala som aj o takých prípadoch, ked skolabuje pri narkóze krvný obeh, preto je velmi dolezité sledovat dych a pulz macky. U nás to ale veterinárka robí, preto si necháva macky radsej dlhsie, aby mala istotu, ze krvný obeh je v poriadku. Je to velmi individuálne. Kazdá macka reaguje na narkózu inak. Toto nie je návod ako sa nemajú pocúvat rady veterinára.
_________________
www.muri-tomi.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kerolka1



Založen: 06.05.2007
Příspěvky: 12

Předmět: Re: probuzení po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 23:49:22
Odpovědět s citátem

JSME DRUHY DEN PO KASTRACI U ZAKROKU JSEM ASISTOVALA Laughing VSE PROBEHLO V PORADKU BEZPROSTREDNE PO KASTRACI JSEM SI NAPROSTO USPANEHO MACINKA ODVEZLA DOMU ABY OTEVREL OCICKA UZ U SEBE V PELISKU A BYL VE SVEM PROSTREDI KLIDNY KDYZ UZ JSME HO TAK POTRAPILI; MYSLIM ZE BUZENI KOCKY Z NARKOZY AKYMSI URYCHLOVANI JE ZBYTECNE A NAVIC NESETRNE MELA PRIJIT K SOBE SAMA; NAVIC POKUD JE LEKAR SCHOPNY A VYPOCITA DLE VAHY SPRAVNOU DAVKU ANESTETIK KOCKA SE PO ZAKROKU PROBUDI CCA DO 30 MINUT ALE BUDOU SE JI MOTAT NOZICKY A NEBUDE SCHOPNA JESTE JIT CURA TAK ZE JE LEPSI JI NECHAT V PELICKU POD NI RUCNIK ABY SE MOHLA VYCURAT NA MISTE ; TRVALO DO VECERA NEZ BYL NAS MACIK SCHOPNY PEVNEHO POHYBU BEZ MOTANI A ABY PRI SKOKU TREBA NA ZIDLI NEBO OKNO MEL PLNOU STABILITU:ZAKROK JAKO TAKOVY BY MEL OD PRVNI PREDOPERACNI INJEKCE NEZ APLIKUJI ANESTETIKA TRVAT DO 45 MINUT ; S PRIPRAVENIM KOCKY NA ZAKROK -OSTRIHANI MISTA ZAKROKU ; JE V TO V PODSTATE BEZNY VYKON ; AVSAK JAK RIKAJI POUCENI NENI LEKAR JAKO LEKAR :
PREJI HODNE STESTI A HLVNE KLIDU KOCICKA HO VE VAS POTREBUJE CITIT A NEBALA BYCH SE TOHO JI VZIT V NARKOZE JESTE NEODEZNELE UZ DOMU ABY SE PROBUDILA VE SVEM ; MELY JSME TAK JIZ § KOCKY A VZDY TO BYLO PRO NE LEPSI :
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
160cm



Založen: 21.02.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: bez kosilky a bez limce...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 6. 2007 11:18:02
Odpovědět s citátem

nelll napsal:
Jen jsem chtěla přidat zkušenost s kastrací - kočenka vůbec nedostala žádnou košilku, ani neměla obvaz nebo náplast, ránu měla jen pěkně zadrátovanou a vůbec si jí nedrápala ani nelízala. Na vyndání stehů jsme šli až za 14 dní. První den po operaci byl krušný, bylo jí zle, ale co se rány a hojení týče... vše v pořádku.


Dobry den,

pred tremi dny jsem nechala kocicku take vykastrovat.. Kvuli moznosti epilept.zachvatu nedostala zadnou kosilku. Prvni noc si slizala stribry vstrebavaci obvaz a ted si jen obcas brislo olizne. Snazime se ji co nejvice hlidat, ale clovek nemuze videt vsechno... Trochu se bojim aby si do rany nezansla nejakou infekci, ale dostala antibiotika a ranka vypada normalne.. tak snad se nic nestane. Zajimalo by me jestli si vase kocicka take brislo obcas olizla anebo jestli si stehu vubec nevsimala? Limec sice mam, ale nechci ji ho nasazovat. Jednou jsem se o to pokusila a abyla skutecne nervozni.

Diky a Hezky den M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2007 12:59:06
Odpovědět s citátem

Tak to máme s Fugouškem také za sebou. Na kastraci jsme jeli v pátek, byl objednaný na 13 hod. Na řadu jsme šli v půl druhé. Narkózu jsme nechali normální, protože probouzecí je prý pro organismus velký šok a zátěž. Ve půl třetí už jsme jeli domů. Doktorka říkala, že měl Fugo nadměrně velká varlata, takže má větší ranky, ale že by mělo být vše v naprostém pořádku. Fugo se začal budit v pět hodin, odplazil se asi dvacet centimetrů od přepravky a počůral se. Pak se znovu vzbudil asi za půl hodiny a potácel se do kuchyně a první cesta vedla k miskám. Ty jsem schovala, protože je mi jasné, že by hned šel ládovat a ještě by se mi udusil. No a tak se potácel dál. V půlce kuchyně opět usnul a jakž takž začal chodit kolem sedmé hodiny. V deset když jsme šli spát tak už byl o.k. a v noci už se honil s Domišem. Ráno ve čtvrt na čtyři řval za dveřmi - a to jsem si myslela jak bude chrnět a my se konečně také vyspíme Smile . Bohužel.
V sobotu ho bral naprostý rapl, lítal snad dvě hodiny po bytě a hrál si jako blázen. Skákal do výšky a vyhazoval myšku a jak jí chytal, tak chodil po zadních jako klaun. Nasmáli jsme se. No a pak pořád lítal a prostě mu šibalo. Uši dozadu, vrkání, řev a hon na Dominika. Ten z toho chudák docela nechápal, napřed se snažil Fugina vzbudit když spal a pak si myslím, že ho měl během deseti minut plné zuby.
Jinak rána vypadá perfektně, žádné otoky, už ani nevidím rány kde bylo řezáno. No a vypadá to jakoby ty kulky pořád měl:-)).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2007 14:05:33
Odpovědět s citátem

Mimo téma, abych nemusela zakládat nové:

z kastrace jsme byli nervově tak mimo, že jsme si zapomněli zažádat o potvrzení o kastraci. Jelikož na veterinu dojíždíme docela daleko, tak jsem tam volala zda by mi ho nemohli vystavit a zaslat poštou (že pošlu známku a obálku). No a oni že určitě, ať si napíšu údaje o kocourkovi a že mi k tomu dají razítko a podpis. Takže mám vlastně napsat potvrzujeme tímto, že jsme dne toho a toho provedli zákrok kastrace u kocourka..... a to poslat? Je to takhle korektní?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana



Založen: 08.11.2005
Příspěvky: 21

Předmět: Po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2007 17:43:10
Odpovědět s citátem

Zhruba před 23 hodinami absolvovala Kačenka kastraci. Začala se probouzet asi hodinu po příjezdu domů-její první cesta(s několika pády)vedla na záchůdek.Nemá ani košilku,ani límec-jenom "holé" šití (občas se zuřivě líže,ale zatím stehy drží) a vůbec se mnou nemluví Crying or Very sad Ještě v noci se jí povedlo zalézt do gauče(odtud jsme ji vydolovali) a dneska byla přes hodinu zalezlá i na záchůdku....Věřím, že se z toho dostane, ale trochu mně dělá starosti, že má jedno oko takové jakoby něčím potažené.Četla jsem,že jim to něčím mažou, aby během narkozy nevyschlo,tak snad je to tím.....Nevíte o tom někdo něco?
_________________
Ivana a Kačenka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2007 18:09:52
Odpovědět s citátem

Přes to oko by mohly být buď zbytky nějaké té masti, ale to byste asi poznala, nebo se jí přetahuje tzv. třetí víčko, mžurka. Dalo by se říct, že by to mohl být ještě důsledek kastrace a až bude kočičce líp, mělo by se zase zatáhnout.
Pokud si kočička líže stehy a máte obavy, aby si je nevytahala, tak zajděte do lékárny a kupte jí pruban (velikost na loket) a udělejte z něj prubanovou košilku.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (32x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top