Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kolikrát denně krmit 3-4 měsíční kotě?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Pytáček



Založen: 04.10.2015
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha

Předmět: Kolikrát denně krmit 3-4 měsíční kotě?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2015 13:43:39
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

Chtěla jsem se zeptat, kolikrát denně je třeba krmit malé kotě, ca. 3-4 měsíce stáří. Osvojili jsme si kočičku a trochu s tím doma bojujeme. Nemá záklopku a pořád by jedla, pořád ptá a nikdy nemá dost.

Problém je, že má průjmy. Podle mě je dost možné, že je má z toho, že se přežírá, není schopná to pojmout. Tak jsem nasadila pravidelnou stravu v menších, kontrolovaných dávkách.

Teď mi přijde, že se to pomalu lepší, ale není to stále ono, stolice je řídká. Je normální, že po každém krmení, jde třeba jednou, dvakrát na wc?

Největší problém je, že když se tak strašně přežírá, tak je schopná potom jít na wc během noci třeba i 4-5krát a my nestíháme přes noc každou hodinu uklízet wc a ona ho samozřejmě potom nechce používat, protože je celé znečištěné a načůrala nám opakovaně do peřin. (WC má velké, to od Curveru, ale taky má své limity!)

Krmíme ji Ontario krmivem pro koťata. Na obale je napsáno 50 g na den, ale naše kočka by klidně sežrala i pětkrát tolik! Shocked Dávkování teď kontroluji, dávám méně, ale přidala jsem krůtí maso s rýží, s vývarem, aby měla trochu živin.

Odčervení proběhlo, ale nepozorovali jsme žádnou velkou změnu. Doktor řekl, že žádná dieta, ale kotě by mělo dostávat granule, klidně i víc. Jenže my prostě nemůžeme nechat plnou misku, ona to celé sežere, i kdyby bylo kilo a potom je problém...

Taky pozorujeme, že poměrně dost pije vodu.

Kromě trávících a výchovných problémů nepozoruji žádné, kočička si hraje, tulí se a pořád vrní.

Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2015 9:48:45
Odpovědět s citátem

Kotě v tomto věku nejí ale ŽERE,do slova a do písmene.U nás to bylo stejné a pokud má průjem,není to z přežrání ale buď je kotě nemocné,nebo může mít alergii na nějakou složku potravy.Mám s tím své zkušenosti,já než na to přišla ,že moje kočka je alergická na kuřecí a jehněčí,uplynuly dva roky a do té doby jí léčili antibiotiky a musela jsem si na to přijít sama ,metodou pokus omyl,na co je alergická.Takže koťátko nechte najíst do sytosti,jen zkuste změnit granule aby jste měli jistotu,že to není alergie a pro uklidnění střev mu kupte TROVET - králík s rýží,jsou to granulky které kočkám chutnají a naší kočce to hodně pomohlo po cca14 -21 dnech měla konečně bobíky a dnes je v pohodě pokud teda nedostane granule,kde je třeba jen špetka kuřecího tuku ..tak už má zase cca1-2 dny průjem a potom se to zklidní.Kupte kocourkovi Imunoglukan,sirup na imunitu a je výborný i na střeva.Prodává se normálně v lékárně a dává se jedna kávová lžička denně.Není sladký a moje kočky ho dostávají pravidelně jednou za půl roku jako prevenci.Sirup na 2 kočky mi vydrží na cca 21dní podávání.Je to sirup pro děti od tří let ale kočkám ho chovatelé koček na imunitu dávájí normálně.Mě to poradili a hodně mi to pomohlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top