Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kouše nám vlasy


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
janina282



Založen: 02.11.2008
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

Předmět: Kouše nám vlasy
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2009 18:30:19
Odpovědět s citátem

Hezký den všem,

naše Adélka má poslední dobou novou zábavu. O "česání" vlasů a škrábání hlavy kočičkami jsem četla, ale setkali jste se někdo s tím, že by vaše kočka okusovala vlasy? Dělá to jen v noci, přijde, a začne ukusovat pramínky vlasů. Začala nenápadně, ale po měsíci její péče už doma vypadáme jako kdyby nás stříhal kadeřnický učeň Rolling Eyes Nepomáhá hubování, postříkání vodou, ani šustění novinami. Odběhne, ale jakmile myslí, že zase spíme pokračuje v kousání. Myslíte, že se jen takhle dožaduje pozornosti, nebo to má i jiný význam?

Díky za názory. Jana.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dufinka



Založen: 13.10.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: Kočka a vlasy
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2009 12:58:02
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
mám doma kocourka, je to ještě mlaďoch a občas mi večer prohrábne vlasy, ale nekouše. Vynucuje si tím mou pozornost a ví, že mě tím vzbudí a že ho pohladím. Co když Vaší kočičce něco na vlasech voní nebo naopak?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Beranka



Založen: 22.10.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Bílina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2009 16:01:47
Odpovědět s citátem

Zdravím,můj dvouletý kocour to dělá taky. Většinou to začíná tlapkováním v hlavě a pak když se dostane do tranzu,tak mi přežvykuje vlasy Laughing .Je to teda nářez s jakou vervou se do toho pustí Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2009 16:25:05
Odpovědět s citátem

Hezký den,

náš kocourek vlasy pouze sem tam, když je v dobrém rozmaru, češe. Působí při tom velice důležitě a soustředeně, evidentně je to důležitá procedura.

Ale to kousání mně tedy osobně přijde milé, i když jsem asi ráda, že náš kocourek je jen "česač". Wink

Já bych se asi přikláněla k tomu, že Adélka o vás jednoduše pečuje, taky je možné, jak psala Dufinka, že ji dráždí nějaká vůně.

No, určitě napište, jak Adélka pokračuje Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2009 12:06:34
Odpovědět s citátem

Některé mámy koťatům ukusují fousky... možná je zde nějaká souvislost?
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janina282



Založen: 02.11.2008
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2009 21:10:49
Odpovědět s citátem

Díky za odpovědi!
Dočetla jsem se, že matky-kočky okusují koťatům fousky, aby jim znesnadnily pohyb v prostoru. Třeba si myslí, že když nám okouše vlasy netrefíme do práce a budeme si celý den hrát:-)))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
feefee



Založen: 08.12.2015
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Kouše nám vlasy
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2015 11:06:04
Odpovědět s citátem

Zdravím,
máme dva půlroční kocourky a jeden z nich má specielní techniku - kdykoliv nás zastihne ležící v posteli, nasune se ke mně zeshora k hlavě a začne mi žižlat hlavu (mám dlouhé vlasy a manžel je skoro plešatý, tak to odnáším já). Mám takový pocit, že se snaží cucat a u toho přešlapuju na hlavě s drápkama. Popravdě nic moc příjemného. Ale jek ho toho zbavit netuším. Zatím to dělám tak, že jsou kocouři zavření v obýváku a ráno služí jako kočkobudíček...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Déborah



Založen: 22.12.2015
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2015 15:04:45
Odpovědět s citátem

Moje půlroční je na vlasy ujetá. Nosím je přes den stáhnuté, když je večer umyju, rozpustím a zalehnu do postele, přijde se do nich potulit. Během noci častokrát taky, vím, že přijde vždycky potom, co si pochroupe pár granulek a použije záchod Smile Je to už takový rituál - nakráčí ke mně, skočí mi na břicho, zadeček nahoru, ocásek kolmo ke stropu, natáhne se mi na prsa hlavičkou k levému rameni (na pravé NÍKDY nechodí!) a začne přežvykovat Very Happy Jako menší mi ucvakávala prameny a já jsem se všemožně snažila si ji od hlavy odstrkávat, teď už si jen chvilku zuřivě hledá vhodný pramen a když najde, převaluje ho na jazyku. Ke spokojenosti jí stačí třeba jen jeden jediný vlas. Má při tom slastně přivřená očka, rozpálená ouška, přede, vrní a slintá. Vlastně ji podezřívám, že se tak na mně ukájí Very Happy Někdy na mně vydrží ležet půlhodinu a pak odkráčí spát do pelíšku nebo dělat něco důležitějšího, někdy usne přímo na mně. Ráno to dělá taky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kas



Založen: 17.11.2015
Příspěvky: 4

Předmět: Re: Kouše nám vlasy
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2016 21:50:32
Odpovědět s citátem

janina282 napsal:
Hezký den všem,

naše Adélka má poslední dobou novou zábavu. O "česání" vlasů a škrábání hlavy kočičkami jsem četla, ale setkali jste se někdo s tím, že by vaše kočka okusovala vlasy? Dělá to jen v noci, přijde, a začne ukusovat pramínky vlasů. Začala nenápadně, ale po měsíci její péče už doma vypadáme jako kdyby nás stříhal kadeřnický učeň Rolling Eyes Nepomáhá hubování, postříkání vodou, ani šustění novinami. Odběhne, ale jakmile myslí, že zase spíme pokračuje v kousání. Myslíte, že se jen takhle dožaduje pozornosti, nebo to má i jiný význam?

Díky za názory. Jana.


Dobrý den,

kocour mi to taky dělal, pomohlo nastříkat si do vlasů parfém, po několika znechucených pokusech toho nechal...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
feefee



Založen: 08.12.2015
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Kouše nám vlasy
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2016 10:59:24
Odpovědět s citátem

Někdo tady radil, že funguje dát kočičákovi kapesník místo vlasů. Zkusila jsem to a opravdu to funguje, akorát musí žužlat někde v blízkosti mojí hlavy. Dneska mi skočil do postele a už se přímo po kapesníku rozhlížel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top