Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Čůrání mimo WC jako protest?

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Efka8



Založen: 13.01.2016
Příspěvky: 1

Předmět: Čůrání mimo WC jako protest?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2016 10:21:40
Odpovědět s citátem

Ahoj kočkomilové a kočkomilky,

poslední dobou se nám doma objevuje nepříjemný nešvar - kocour občas čůrá mimo WC. Přijde mi, že to dělá na protest Confused Vždycky začne poctivě vyhrabávat "důlek" (bohužel např. v kuchyni na lině, v chodbě nebo ve vaně) a když si toho včas všimnu a houknu na něj, tak rychlostí blesku sviští do kuchyně, skočí do svého záchudku a tam se normálně vyčůrá.

Byla jsem s ním i u doktora, ale vše je v pořádku. Koupila jsem dokonce i další záchod, oba dva čistím 2x denně. Je mu teď 6 měsíců, myslíte, že by mohl být v pubertě a "odměňovat" nás za to, že se mu nedostatečně věnujeme? Rolling Eyes

Díky za všechny názory Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2016 11:43:53
Odpovědět s citátem

Dobrý den, kočičáci tímto chováním obvykle naznačují, že se něco změnilo a že se jim to něco nelíbí.

Je dobře, že jste vyloučila zdravotní problémy, to je první, co by se mělo udělat. Teď ale musíte najít, co může být příčinou - mohlo se opravdu něco změnit? Píšete, že se mu méně věnujete? Proč si to myslíte? Musíte se pokusit najít odpovědi.

Najít změnu je zásadní, pak už jen najít řešení, které vám i vašemu kočičákovi bude vyhovovat.

Něco rad je tady na Kocouřovi v článku - http://www.modrykocour.cz/rady/pece-o-kocoure/necistotna-kocka - nebo se dá prohledat všechno (lupa vpravo nahoře na stránce), co píšou a psali ostatní. Držím palce.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2017 9:00:04
Odpovědět s citátem

Ahoj, poslední měsíc až dva řeším stejný problém, jen stím, že mi kalí do vany Sad
Věnují se kocicakovi velmi střídavě (mám 3 směnný provoz s dojížděním a ještě plno věcí kolem - takže na hraní si bohužel moc času nezbývá (párkrát týdne na pár minut).
V Lednu mi proběhla rekonstrukce bytu (nová koupelna-zachod. Od té doby mi cca obden kalí do vany. Zachodek čistím jako předtím (mám fakt velký a čistím jednou denně někdy jednou za dva dny. Večer jsem zkusil do vany nalít vodu a nechat tak (vody se bojí - má respekt). Bohužel voda unikla přes špunt a ráno bylo zase nakakano. Jsem z toho nešťastný, protože mám smaltovanou vanu (ne levnou) a na tom místě už začíná pomalu zloutnout a všude plno škrábanců.... Co stím prosím?? Koupelnu už zkouším i zavírat, jen po sprchování nechávám větrat, ale hned jak voda zmizí, je to tam zase.... Diky za rady a nápady co stím Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2017 9:49:00
Odpovědět s citátem

angel.CZ napsal:
Ahoj, poslední měsíc až dva řeším stejný problém, jen stím, že mi kalí do vany Sad
Věnují se kocicakovi velmi střídavě (mám 3 směnný provoz s dojížděním a ještě plno věcí kolem - takže na hraní si bohužel moc času nezbývá (párkrát týdne na pár minut).
V Lednu mi proběhla rekonstrukce bytu (nová koupelna-zachod. Od té doby mi cca obden kalí do vany. Zachodek čistím jako předtím (mám fakt velký a čistím jednou denně někdy jednou za dva dny. Večer jsem zkusil do vany nalít vodu a nechat tak (vody se bojí - má respekt). Bohužel voda unikla přes špunt a ráno bylo zase nakakano. Jsem z toho nešťastný, protože mám smaltovanou vanu (ne levnou) a na tom místě už začíná pomalu zloutnout a všude plno škrábanců.... Co stím prosím?? Koupelnu už zkouším i zavírat, jen po sprchování nechávám větrat, ale hned jak voda zmizí, je to tam zase.... Diky za rady a nápady co stím Sad


Ahoj,
no, vyloučila bych zdravotní problém.
Potom bych zkusila vanu něčím potřít, něčím, co by odpudilo kocourka, ale aby mu to neublížilo. A asi zavírat. (Chodí opravdu jen tam?)
je možný, že proběhlo hodně změn a on se bojí a dává to tím najevo, možná je ve stresu, možná mu něco vadí. Tohle zjistit je umění.
Držím palce. A dejte vědět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2017 12:06:35
Odpovědět s citátem

Asi bych zkontroloval, jestli je zdravý. Ale jinak se zdá, z toho, co píšete, že to souvisí s rekonstrukcí. Možná přidat další záchůdek? A četl jsem také hodně o Feliway a značkování si míst a o tom, jak kočky potřebují být v pohodě... osobně bych asi zkusil i tohle.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2017 13:12:06
Odpovědět s citátem

Ano, chodí pouze tam, změn bylo celkem dost, ale tyhle změny jsou nevratné. To není jako když jsem mu koupil skrabadlo a teďka je nejvíce vlastně tam. Potírat ničím moc nezkousim, nevím čím. Jen umyvam savem, ale to mu nejspíš moc nevadí. Zavírání koupelny by teďka v letních měsících bylo možné - krom po sprchování. Jenže v zimních tam vedeu trubky od ústředního topení - takže po chvíli je tam i 30 stupňů a nedá se to vypnout :-/


Zachudek bohužel nepřipadá v úvahu (mít hobtreba v koupelně, což je ani metr o původního). Obývák a ložnice je taky mimo hru. Bydlím v menším dva plus jedna kde se cení každých centimetrů. Feelway, nebo co to jsem neslyšel, najdu na netu a přečtu si.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nikča



Založen: 26.06.2016
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2017 13:45:28
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
Savo na mytí nikdy nepoužívejte,kočce vůbec nevadí a naopak tam půjde znova.Radila nám to i chovatelka, když čistit tak jiným prostředkem něž savem.Zkuste pak místo postříkat sprejem Odpuzovač Beaphar Stop It Cat interier.Dobré zkušenosti máme i výrobky z Aromafauny, bohužel u nás Feliwayu nás nemá žádný účinek, máme ohledně cestování(jedna kočička cestování nemá ráda), ale účinky žádné.
A nezměnili jste třeba stelivo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2017 15:16:24
Odpovědět s citátem

Aha... Bo já zas nějak nechci poskotit případně tu vanu (ještě víc Sad - už teď vypadá na pár let používání a to není ani 3 měsíce stará). Kouknu jak budu na pc, nebo můžete mi tu když tak dát i nějaký odkazb?
Ve stelivu problém nejspíš nevidím, používám od začátku to obyčejné z tesca a problém byl předtím asi jen 2X za rok, jak jsem byl neplánovaně delší dobu pryč a zachofek jsem necistil. Zkusím koupit ještě nové stelivo a pořádně ten zachodek vymit (tedy tím savem pokud mu nevadí).... Zatím to řeším že zaviram ty dveře (sprchuji se v práci) a když tak mám ve vaně vodu, ale dělat to každý den abych napoustel vanu se mi nechce....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nikča



Založen: 26.06.2016
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2017 15:49:23
Odpovědět s citátem

https://krmeni.cz/ostatni-kosmetika-kosmetika-pro-kocky/beap-cat-stop-it-cat-odpuzovac-100ml?gclid=CN--y9HGjdMCFdUaGwoddzcMSA
nám tento sprej pomohl ohledně zalézání do míst kde byli kabely a byl učinný a vanu Vám určitě nepoškodí a cítit také není.
Ještě kromě výměny kočkolitu bych zkusila desinfikovat záchodek já používám http://www.zoohit.cz/shop/kocky/toalety_pece/deodoranty_osvezovace/183065
a nebo úplně vyměnit záchodek, třeba se v něm necítí dobře(je malý), máte krytý nebo jen vaničku?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2017 17:39:53
Odpovědět s citátem

Děkuji, zkusím ještě pořádně vyčistit a změnit vše pro jeho spokojenost. Poté když tak objednám ty věci. Zachodek mám největší co jsem sehnal a je kryty. Jak říkám dva roky do něj chodil úplně v pohodě, tohlense děje cca 2 měsíce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
skudlikova



Založen: 15.01.2018
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2018 21:22:03
Odpovědět s citátem

Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (49x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top