Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mainská mývalí


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Čičolína



Založen: 27.12.2012
Příspěvky: 3

Předmět: Mainská mývalí
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2012 18:03:11
Odpovědět s citátem

Dobrý den, už delší dobu uvažuji o pořízení Mainské Mývalí kočky. Dříve jsem měla domácí kočičku. Jen si,ale říkám, zda by se kočka nenudila sama doma. Mimo domov jsem přes týden cca 11 hod. denně. Kočičku bych chtěla ,,zatím,, jen jednu a do budoucna se uvidí, zda přibude nějaké další zvířátko (kočka/pes). Také by mě zajímalo, jak přistupují chovatelé koček k budoucím zájemcům v případě, že doma nemají žádného dalšího mazlíčka?

Naposledy upravil Čičolína dne 5. 1. 2013 18:35:34, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Mačka sama doma
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2012 20:35:30
Odpovědět s citátem

Je to dobrá otázka a som rada, že sa pýtate ešte pred príchodom mačiatka domov. Priznám sa, že osobne by som mačiatko nedala tam, kde bude prakticky pol dňa samé. Maiňáci sú veľmi spoločenskí a milujú ľudí a majú radi spoločnosť iných mačiek. Ak máte takto náročnú prácu, tak zvážte obstaranie radšej dvoch mačiatok naraz. Jedna by mohla mať problémy s tým, že je toľko času osamote. Je pravda, že naše mačiatka išli aj do rodín, kde sú "jedináčikovia", ale išlo o väčšie rodiny s viacerými členmi, kde sa toho deje viac a tak som mala istotu, že sa nudiť nebudú, proste zvážte napríklad kombináciu mainka a mačiatko z útulku - vyšetrené, otestované, zdravé Wink
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 12. 2012 0:20:55
Odpovědět s citátem

Když dávám kotě do nové rodiny, jedna z podmínek, abych o zájemci vůbec začala uvažovat, je, že už doma nějakou kočku má, nebo si vezme koťata dvě. Společenská plemena nemají být sama jako kočka jediná. Jsou výjimky, to ano, o takové by měl chovatel vědět, že společnost nemusí, ale nebývá to často. Já takové kotě ještě doma neměla. Aby mohlo někam jít jako jediné zvíře doma. Já bych vám kotě neprodala.

Hodnotím kladně, že nad tím uvažujete předem.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Čičolína



Založen: 27.12.2012
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Mačka sama doma
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2013 19:17:24
Odpovědět s citátem

Iva Goli napsal:
Je to dobrá otázka a som rada, že sa pýtate ešte pred príchodom mačiatka domov. Priznám sa, že osobne by som mačiatko nedala tam, kde bude prakticky pol dňa samé. Maiňáci sú veľmi spoločenskí a milujú ľudí a majú radi spoločnosť iných mačiek. Ak máte takto náročnú prácu, tak zvážte obstaranie radšej dvoch mačiatok naraz. Jedna by mohla mať problémy s tým, že je toľko času osamote. Je pravda, že naše mačiatka išli aj do rodín, kde sú "jedináčikovia", ale išlo o väčšie rodiny s viacerými členmi, kde sa toho deje viac a tak som mala istotu, že sa nudiť nebudú, proste zvážte napríklad kombináciu mainka a mačiatko z útulku - vyšetrené, otestované, zdravé Wink


Moc Vám děkuji za odpověď. I když jsem ji z velké části předpokládala. Vše ještě zvážím. Stejně tak jako jsem přemýšlela nad kočičkou z útulku, ale po té co jsem přečetla řadu článků o nemocech koček, bála bych se, že i když by byla kočička z útulku očkovaná, aby nebyla nakažená nějakou nemocí, vůči které by byla domácí-útulková kočka odolná, ale šlechtěná nikoli
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Čičolína



Založen: 27.12.2012
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2013 19:25:18
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Když dávám kotě do nové rodiny, jedna z podmínek, abych o zájemci vůbec začala uvažovat, je, že už doma nějakou kočku má, nebo si vezme koťata dvě. Společenská plemena nemají být sama jako kočka jediná. Jsou výjimky, to ano, o takové by měl chovatel vědět, že společnost nemusí, ale nebývá to často. Já takové kotě ještě doma neměla. Aby mohlo někam jít jako jediné zvíře doma. Já bych vám kotě neprodala.

Hodnotím kladně, že nad tím uvažujete předem.


Také děkuji za Vaši odpověď. Jsem ráda, že dokonale znáte současné a budoucí majitele Vašich koťátek. Nikdy nebudete mít však jistotu, že Vám dotyční nelhali nebo, že došlo k nedorozumění, když sdělí, že mají doma další kočku či psa, ale už nezmíní, že zvíře žije pouze venku. I já Vás mohu uklidnit, že od Vás bych si kotě nevzala Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2013 20:28:57
Odpovědět s citátem

Tatiana chová peterbaldy, což jsou hodně společenská plemena a velcí závisláci. Proto se není co divit, že by svého odchovance nedala někam, kde by bylo kotě většinu času samotné a tudíž smutné. U nás v útulku dáváme koťata také po dvou nebo již k jiné kočičce nebo pejskovi. Nebo pokud vím, že je v rodině více členů a v domácnosti je přes den šrumec. Je to ale individuální, u některých koťat prostě víte, že samotu bez kočičího kamaráda budou špatně snášet.
Podle Vaší situace bych Vám doporučila pořídit si dospělou kočku, v útulcích jsou i čistokrevná plemena (pokud na něm trváte). Takovou, která má vyrovnanou povahu a uvítá doma svůj klid.

A není pravda, že nikdy nezjistíte, zda Vám lidé o své situaci doma, lžou. Pokud si chcete pořídit kočku z CHS, z dobré CHS nebo i od akční útulkové tety, tak si buďte jistá, že budete pěkně lustrovaná:) Desítky vyměněných emailů, i návštěva budoucího domova nejsou vyjímkou.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kas



Založen: 17.11.2015
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2016 10:21:43
Odpovědět s citátem

Souhlasím s přítomnými, že kočka by neměla být sama a mainka už vůbec ne. Dvě kočky dají stejně práce jako jedna a rozdíl v nákladech není velký. Pokud chcete vyrovnanou pohodovou kočku, pak je toto jeden předpokladů, jak eliminovat poruchy chování.
Přeji šťastnou ruku Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katyp50



Založen: 25.11.2015
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2016 22:29:07
Odpovědět s citátem

Měla jsem zpočátku jedno kotě - kocourka. Byl se mnou v kanceláři, ale když jsem jela na služební cestu, byl doma sám. Bylo mu opravdu smutno a já už bych nikdy tuto chybu nezopakovala. Vždy koťata dvě. Pokud mám práci náročnou na čas je zapotřebí, aby se kotísek necítil tolik sám. Pomůže kamarád.
Co se útulkových kočiček týče, všechny mé kočky byly a jsou a budou JEN ÚTULKOVÉ! Toužila jsem po britské, ale nakonec jsem skončila v útulku a nelituji. Kočičky jsou vděčné, nesmírně hodné, pochopitelně, že mohou mít nějakou skrytou nemoc, jsou z ulice, jsou to nalezenci, nikdo nezná původ, křížení........., čím prošly.
Ale i u vyhlášených chovatelských stanic se může stát, že si domů donesete kotě, které bude mít nějaké vady. PP není směrodatný. Mám spoustu kamarádů, kteří mají (nebo bohužel měli) kočičky s PP z CHS a nedožily se vysokého věku, byly různě postižené, nekontaktní....
Mně se nikdy tohle nestalo. Ano, umřel Ríšánek po 3 letech našeho společného soužití, ale věděla jsem, že když jsem ho z té zahrady brala a nechala ho vyšetřit, že má karcinom. I tak jsem mu život prodloužila. I Zrzínek umřel, tam jsem to nečekala, prožili jsme spolu úžasné 4 roky, moc jsem mu pomohla, on nám ale také.
Kočičky z útulku jsou prostě mnohem vděčnější, vědí, že jim člověk pomohl. Častokrát jsou mnohem kontaktnější, nežli ty s papíry a rozhodně si nemyslím, že by měly více nemocí. Jsou naočkované, odčervené a nejdou k novým rodinám bez důkladného vyšetření.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
palkovic



Založen: 26.01.2016
Příspěvky: 27

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2016 13:21:34
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Když dávám kotě do nové rodiny, jedna z podmínek, abych o zájemci vůbec začala uvažovat, je, že už doma nějakou kočku má, nebo si vezme koťata dvě. Společenská plemena nemají být sama jako kočka jediná. Jsou výjimky, to ano, o takové by měl chovatel vědět, že společnost nemusí, ale nebývá to často. Já takové kotě ještě doma neměla. Aby mohlo někam jít jako jediné zvíře doma. Já bych vám kotě neprodala.

Hodnotím kladně, že nad tím uvažujete předem.

Manželka tvrdila, že nikdy neprekročí mačka prah domu, keď sa nám stratil kocúr - mali sme ho vykastrovať - sama navrhla 2 mačky. mali to byť 2 - ja kocúrici, nakoniec jedna bola mačka, bol som s ňou na laparoskopickej kastrácii ráno, poobede už jedla a dnes ráno sa naháňala, od tej doby, čo ich máme neviem , čo je s výnimkou hokeja a lyžovania televízia a na internet chodím len keď potrebujem, hľadal som niečo proti ušným roztočom a tak som na tejto stránke...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (27x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Mrouskání kočky (říje) (18x)
8
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)
9
Kočičí jména (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top