Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Ceníky veterinárních úkonů, zodpovědnost za léčbu zvířete.

Fórum: Veterináři

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: Ceníky veterinárních úkonů, zodpovědnost za léčbu zvířete.
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2012 21:12:38
Odpovědět s citátem

Dobrý večer všem, už delší dobu mi vrtá hlavou toto téma. Bydlím na vesnici a v oblasti, kde je nejbližší veterinární ošetření dosažitelné po nejméně půlhodinové jízdě autem. Veterina, kde jsem s péčí spokojena je dokonce 3/4hod cesty a někdy z časových důvodů a také dle závažnosti problému volím mezi několika klinikami. Snažila jsem se zjistit jaké ceníky alespoň základních úkonů či konkrétních léků různí veteřináři mají, leč marně.
Já tedy nevím, ale není to náhodou služba, kterou si platíme za nemalé částky a neměly by tudíž být ceníky služeb veřejné. Ceny za ošetření a léky našich zvířecích kamarádů jdou neustále nahoru, neměl by náhodou mít možnost si majitel zvířátka vybrat svého veterináře i s přihlédnutím k finanční náročnosti? Zdá se mi to dost nefér, všechny ostatní služby mají ceníky vyvěšené, máme snad právo vědět dopředu za co budeme platit.
Když mi například po předávkování léky kočka zkolabuje tak, že ji musím přivézt a nechat 24 hod na infuzích a cena která je mi při příjmu sdělena se pohybuje 1 500-2 000 se nakonec vyšplhá na 2 600 i když údajně se žádné léky nepodávaly, tak se mi to moc nelíbí. Nicméně zaplatím celkem bez remcání, ale to, že ještě při příjmu musím podepsat revers pro případ, že kočka uhyne, tak já nevím, je to normální jen ikasovat peníze a zbavovat se veškeré odpovědnosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Esme



Založen: 07.10.2007
Příspěvky: 24

Předmět: Ceník
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2012 10:14:38
Odpovědět s citátem

Zdravím,

Tak to si tedy žiji. Bydlím v okresním městě, v dosahu pěšky, nebo městským autobusem mám 3 veterináře. Všichni mají na internetu ceník služeb.
Ten ke kterému chodím a jsem spokojená mi vždy uvede, za co platím t.j. cenu použitého materiálu a cenu know-how. Při kontrolách léčby platím jen materiál či léky.

Jen pro ilustraci: 1 lahev (či dnes spíše vak) o obsahu 500ml základního infusního roztoku stojí 500 Kč, jehla do žíly 1-5Kč, Spojovací hadička 20-100 Kč -

Všem, dvounožcům i našim miláčkům přeji jenom zdraví a štěstí
Esme a Ťapka Felixovna
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2012 15:48:35
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
myslím, že vyvěšení a zprůhlednění svých cen je pouze na dobré vůli veterináře. Bohužel. Někteří toho zneužívají. Než jsem si našla několik vetů, kteří mi cenově vyhovují, také jsem se několikrát spálila. Ve větších městech ale máte aspoň na výběr. Pokud má člověk v dosahu jednoho veterináře, těžko se s tím něco udělá:(.
Pro odhad, jak je vet drahý, se mi osvědčilo se orientovat podle ceny kastrace. To by měli sděit i po telefonu. Pod 1000 za kočku - nádhera (bohužel vyjímečně), do 1300 za kočku - jde to, nad 1300 - drahé.

To co píšete ohledně Vaší předávkované kočičky, je dost smutné. Chtít podepsat revers mi přijde až jako vydírání, abyste jim tam kočku nechala a mohla jste dál platit. Jinak za celodenní hospitalizaci na klinice jsem platila 700 plus léky a materiál. Nikdy jsme se nedostali přes 1500 a to byla kočka na umření a prali do ní kde co.

Ještě si dovolím napsat pár cen: za půl litru fýzáku 150. Když pro mě vet neměl zásobu na doma, napsal mi recept. V nemocniční lékárně jsem platila 39Kč. Infuzní set 150, kanyla 7Kč, sono 600, poplatek za vyšetření 150. To jsou mé osobní zkušenosti a pro mne přijatelné ceny.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
palkovic



Založen: 26.01.2016
Příspěvky: 27

Předmět: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2016 14:06:10
Odpovědět s citátem

Leemet napsal:
Dobrý den,
myslím, že vyvěšení a zprůhlednění svých cen je pouze na dobré vůli veterináře. Bohužel. Někteří toho zneužívají. Než jsem si našla několik vetů, kteří mi cenově vyhovují, také jsem se několikrát spálila. Ve větších městech ale máte aspoň na výběr. Pokud má člověk v dosahu jednoho veterináře, těžko se s tím něco udělá:(.
Pro odhad, jak je vet drahý, se mi osvědčilo se orientovat podle ceny kastrace. To by měli sděit i po telefonu. Pod 1000 za kočku - nádhera (bohužel vyjímečně), do 1300 za kočku - jde to, nad 1300 - drahé.

To co píšete ohledně Vaší předávkované kočičky, je dost smutné. Chtít podepsat revers mi přijde až jako vydírání, abyste jim tam kočku nechala a mohla jste dál platit. Jinak za celodenní hospitalizaci na klinice jsem platila 700 plus léky a materiál. Nikdy jsme se nedostali přes 1500 a to byla kočka na umření a prali do ní kde co.

Ještě si dovolím napsat pár cen: za půl litru fýzáku 150. Když pro mě vet neměl zásobu na doma, napsal mi recept. V nemocniční lékárně jsem platila 39Kč. Infuzní set 150, kanyla 7Kč, sono 600, poplatek za vyšetření 150. To jsou mé osobní zkušenosti a pro mne přijatelné ceny.


Měsíc jsem se rozhodoval, kam půjdu na kastraci naší "obyčejné" kočky,měsíc jsem nespal, byl jsem nervózní, jak to přežije.....nakonec jsem se rozhodl pro laparoskopickou kastraci za 85€ a nelituji, ráno jsem ji odevzdal do péče , odpoledne jsem si ji vzal domů, večer si už hrála za 10 dní jsme byli vytáhnout 1 steh....když jdu spát tak se nenápadně přitulí a přede.. u manželky vůbec... a to stojí i za ty peníze...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Mrouskání kočky (říje) (18x)
8
Kočičí jména (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top