Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočka agresivní na děti?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Rozárka23



Založen: 17.02.2016
Příspěvky: 3

Předmět: Kočka agresivní na děti?
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2016 10:23:38
Odpovědět s citátem

Krásný dobrý den všem,
moc ráda bych se s vámi poradila. Zjistila vaši případnou zkušenost s tímto typem kočky.
Kočičky mám 3..., 2 x britka a 1 x burmillka. Burmilla a jedna britka jsou naprosto bezproblémové, flegmouši i kdyby je za ocas tahali..
Druhá britka je ale tygr...je mazlivá, miluje nás a my ji, ale nesnáší cizí lidi a psy. Je divočák. Nemá problém seknout, když uděláte rychlejší pohyb rukou atp. Jednou k nám má matka vešla do bytu s maličkým pejskem, bišonkem a kočka po něm ihned vyrazila-zaútočila mu na hlavu a když jsme ji rychle odtrhli (strefila se mu drápem mezi oči kde měl krev) a psa dali před dveře bytu, šla si to vzápětí vybít na druhé britce a následně skočila i po mně, kdy se mi jejích cca 6 kilo zakouslo a zabodlo drápy do nohy, ve které mi chvíli visela jak ve stromu. Po nějakém roku na to, k nám do bytu přišel manželův kamarád s cca 3letou dcerkou...no kočka se zatvářila, že po ní startuje stejně jako po psovi dříve, naježila se a rozběhla na ní přičemž jsem ji pohotově zadržela a zavřela v jiném pokoji. Nevím, jestli by jí opravdu ublížila, viděla takového trpaslíka poprvé, mohla jí připadat jako větší zvíře.. No a právě jde o to, že ač byly kočky doposud mé děti, ač jsem na ně stejně takto fixovaná, čekám teď konečně své vlastní vymodlené dítě. Na svět má přijít v květnu. A logicky se naprosto děsím reakce kočky. O kočku nechci přijít, ani si nedovedu představit, dát ji někam pryč..aneb jak řekl Exupery, jsi zodpovědný, za vše, co k sobě připoutáš...a já ji mám od 3. měs. koťátka již 8 let. Nedovedu si ale také na druhou stranu představit, že by kočka šla po novorozenci..ublížila mu. Na postýlku, kterou již máme (v krabici zatím) jsem pořídila protikočičí moskytiéru, abych je mohla postupně seznamovat, ať si prcka očichá..je ale dost tenká a i tak se bojím...a hlavně dobře, když by neublížila třeba dítěti "ležákovi", co ale třeba v půl roce dítěte...nebo dřív, až se začne ohánět ručičkama..vždyť jeden její útok může být fatální...zasáhne mu oko...no je mi z toho opravdu moc zle, nevím co mám dělat..kočka je nádherná, je to náš tygr a ať je jaká je, je moje. Ani bych ji neměla kam umístit...komu..Často lidé píší, že se kočka dítěti vyhýbá, bojí se..utíká před ním, no ale naše Rozárka řeší strach bojem. Pro ni je nejlepší obranou útok...znám ji a proto se bojím, o ně oba. O ni, i to své malé bezbranné miminko.. Sad[/img]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2016 16:49:59
Odpovědět s citátem

Dobrý den, naše kočky byly spíš takové, že si děti (mimina) vždycky jen očichaly a zjistily, že nic zajímavého, tak je to nezajímalo. Později jim to pak spíš vadilo, že by je někdo mohl tahat za chlupy, tak se držely dál.

I tak si ale myslím, že je hrozně důležité dbát na bezpečnost (moje postižení z práce Smile) a držet nějaké zásady:
- Malé miminko nikdy nebylo samo s kočkami, buď v místnosti s někým, nebo miminko i kočky v různých místnostech. Zásada, kterou jsme 100% drželi.
- Kočky nemají rády změny, takže zvykání jsme začínali vždycky dlouho před narozením dětí, nový nábytek a další věci, aby nenastala žádná velká změna najednou. To by to mělo kočce usnadnit.
- Po příchodu miminka kočku neodstrčit.

Není to přesně odpověď na to Vaše, ale něco k tématu, snad to trochu pomůže. Určitě to zvládnete, držím Vám palce.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
HaniK



Založen: 24.11.2015
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2016 0:09:24
Odpovědět s citátem

Začnu tím, co radím všem. Pokuste se nestresovat. Takto předčasně je to i zbytečné.

Kočka vnímá změny nálad a bude z vaší nervozity sama nervni.
Premyslim, jak to vysvětlit, ale prostě kočka musí cítit, že všechno, včetně jí, je součástí jejího života a ač to zní divně, tak prostě i miminko.

Jsem zvyklá všem vysvětlovat, takže vysvětluju i zvířatům a změny u nás nejsou problém. Nejvíc ale prostě působí to, že jsem se zbavila stresu ze změn a z toho, jak budou zvířata reagovat.

Každopádně jak píše Filip, tak kočky na mimčo reagují někdy očichanim a někdy úplná ignorace. Smile

A hlavně, dítě bude vaše krev, součást vás, to je taky velký rozdíl oproti cizím.

No a prostě si kočky snažit všímat stejně jako dřív a nekoukat jako na časovanou bombu. Smile

Držím palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Rozárka23



Založen: 17.02.2016
Příspěvky: 3

Předmět: I tak Vám děkuji za Váš čas..a nějakou zkušenost.
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2016 14:20:12
Odpovědět s citátem

Filip napsal:
Dobrý den, naše kočky byly spíš takové, že si děti (mimina) vždycky jen očichaly a zjistily, že nic zajímavého, tak je to nezajímalo. Později jim to pak spíš vadilo, že by je někdo mohl tahat za chlupy, tak se držely dál.

I tak si ale myslím, že je hrozně důležité dbát na bezpečnost (moje postižení z práce Smile) a držet nějaké zásady:
- Malé miminko nikdy nebylo samo s kočkami, buď v místnosti s někým, nebo miminko i kočky v různých místnostech. Zásada, kterou jsme 100% drželi.
- Kočky nemají rády změny, takže zvykání jsme začínali vždycky dlouho před narozením dětí, nový nábytek a další věci, aby nenastala žádná velká změna najednou. To by to mělo kočce usnadnit.
- Po příchodu miminka kočku neodstrčit.

Není to přesně odpověď na to Vaše, ale něco k tématu, snad to trochu pomůže. Určitě to zvládnete, držím Vám palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Rozárka23



Založen: 17.02.2016
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2016 14:24:02
Odpovědět s citátem

Děkuji také i Vám, kočky si rozhodně všímat nepřestaneme, je naše ať je jaká je a jako časovanou bombu ji nevnímám, spíše jen mám obavu z její reakce a proto jsem se zde ptala právě na zkušenosti lidí s kočkou vs. dítě, která se vůči jiným lidem občas chová útočně.. Smile



HaniK napsal:
Začnu tím, co radím všem. Pokuste se nestresovat. Takto předčasně je to i zbytečné.

Kočka vnímá změny nálad a bude z vaší nervozity sama nervni.
Premyslim, jak to vysvětlit, ale prostě kočka musí cítit, že všechno, včetně jí, je součástí jejího života a ač to zní divně, tak prostě i miminko.

Jsem zvyklá všem vysvětlovat, takže vysvětluju i zvířatům a změny u nás nejsou problém. Nejvíc ale prostě působí to, že jsem se zbavila stresu ze změn a z toho, jak budou zvířata reagovat.

Každopádně jak píše Filip, tak kočky na mimčo reagují někdy očichanim a někdy úplná ignorace. Smile

A hlavně, dítě bude vaše krev, součást vás, to je taky velký rozdíl oproti cizím.

No a prostě si kočky snažit všímat stejně jako dřív a nekoukat jako na časovanou bombu. Smile

Držím palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Mňoukání a štěkání (17x)
5
Britská krátkosrstá kočka (15x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
8
Kočičí jména (12x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top