Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Epilepsie


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kristýna85



Založen: 22.09.2009
Příspěvky: 3

Předmět: Epilepsie
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2009 20:47:42
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny kočkomily a především ty, kteří mají jakékoli zkušenosti s epilepsií u kočiček. Mám 6letou kočičku, kdysi zdravou, momentálně je již po druhé na antibiotikách se zánětem močových cest. Problémy s močením u kastrovaných kočiček je často probírané téma, nám se však k tomu přídala další věc. Kočička začala mít v souvislosti s nemocí záchvaty, kdy jí z tlamičky začaly téct sliny. Z počátku se nic jiného nedělo, později už byl záchvat delší spojený s pomočením či pokálením a šokem. Naposledy se to stalo i 2 krát za den a nabíralo to na síle. Po víkendu, kdy měla asi 5 takových zýchavtů jsem v pondělí ráno ihned navštívila lékaře, který nám dal antiepileptika a mé obavy potvrdil. Výše dávek se prý budou postupně snižovat. Prosím všechny o jakékoli zkušenosti s touto nemocí, rady a tipy. Zajímalo by mě především to, zda se tato nemoc mohla vyskytnout v souvislosti se zánětem či jsou příčiny nervového původu. Máte někdo zkušenosti s léčbou a jejím průběhem? Za všechny postřehy předem děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Epilepsie
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2009 6:09:03
Odpovědět s citátem

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3231&highlight=epilepsie
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2600&highlight=epilepsie
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabouš



Založen: 26.05.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Re: Epilepsie
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2009 14:03:03
Odpovědět s citátem

Kristýna85 napsal:
Zdravím všechny kočkomily a především ty, kteří mají jakékoli zkušenosti s epilepsií u kočiček. Mám 6letou kočičku, kdysi zdravou, momentálně je již po druhé na antibiotikách se zánětem močových cest. Problémy s močením u kastrovaných kočiček je často probírané téma, nám se však k tomu přídala další věc. Kočička začala mít v souvislosti s nemocí záchvaty, kdy jí z tlamičky začaly téct sliny. Z počátku se nic jiného nedělo, později už byl záchvat delší spojený s pomočením či pokálením a šokem. Naposledy se to stalo i 2 krát za den a nabíralo to na síle. Po víkendu, kdy měla asi 5 takových zýchavtů jsem v pondělí ráno ihned navštívila lékaře, který nám dal antiepileptika a mé obavy potvrdil. Výše dávek se prý budou postupně snižovat. Prosím všechny o jakékoli zkušenosti s touto nemocí, rady a tipy. Zajímalo by mě především to, zda se tato nemoc mohla vyskytnout v souvislosti se zánětem či jsou příčiny nervového původu. Máte někdo zkušenosti s léčbou a jejím průběhem? Za všechny postřehy předem děkuji.


To je moc smutné, číst o takhle nemocné kočiče. Já mám zkušenost s epilepsií (u kočky) jen s posttraumatickou, lékařka mi při té příležitosti říkala, že jiná forma epilepsie je u koček vzácná.... takže Vám asi moc neporadím, jenom bych chtěla popřát pevné nervy, když na malou ten záchvat přijde, vím, jak šílený je to pohled a jak je člověk bezmocný, že zvířátku v tu chvíli nedokáže nikterak pomoci. Já jsem to řešila alespoň tím, že jsem se ji snažila držet v náručí a mluvit na ni, jestli to pomáhá netuším... držím palce, ať léky zaberou a kočák se stabilizuje.
_________________
Gabouš a kočandy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kristýna85



Založen: 22.09.2009
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Epilepsie
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2009 10:37:04
Odpovědět s citátem

Dobrý den, psala jste mi o posttraumatické epilepsii u kočičky, zajímalo by mě, jak se liší od jiných forem, čí jak jí rozeznat. naše číča od té doby, co bere léky záchvat již neměla, tak mi napadlo, jestli to také u ní nebylo spíš nárazového charakteru a jestli ty prášky třeba už nebere zbytečně či jí nemohou dlouhodobě ublížit.

Zdravím
KT
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabouš



Založen: 26.05.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Re: Epilepsie
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2009 12:43:00
Odpovědět s citátem

Kristýna85 napsal:
Dobrý den, psala jste mi o posttraumatické epilepsii u kočičky, zajímalo by mě, jak se liší od jiných forem, čí jak jí rozeznat. naše číča od té doby, co bere léky záchvat již neměla, tak mi napadlo, jestli to také u ní nebylo spíš nárazového charakteru a jestli ty prášky třeba už nebere zbytečně či jí nemohou dlouhodobě ublížit.

Zdravím
KT


Tak to já bohužel vůbec nevím, jenom vlastně papouškuju to, co mi tenkrát říkala vetka - že u koček je epilepsie (vrozená) velmi vzácný jev, že když už ji mají, tak právě jako důsledek toho, že přežijí pád z výšky (u nás 2x z 8. NP, bez jiných zranění), nebo když přežijí to, že je srazí auto a tak.... Zeptala bych se veta, jestli není možné snížit dávku léků, případně je úplně vysadit. Záleží asi na tom, kdy byl ten poslední záchvat. Já té své epilepkočce žádné prášky nedávám, má záchvaty tak 4-5x za rok, tak do ní nechci nic cpát.
_________________
Gabouš a kočandy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kachna



Založen: 01.06.2005
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2016 19:54:01
Odpovědět s citátem

Jak píše Gabo-taky jsem přestala dávat léky protože po nich byla po trech dnech jako před umrenim.tak jsem si rekla ze to nejak zvladnem než aby nejedla nepila.jinak se chovala zcela normálně.ale po nedavnem zachvatu který prodelala v noci prestala ten den pit a ani si nevzala svá oblíbená lososova srdicka což bylo divné.tak jsem si rekla že počkám do druheho dne a zavolám veterinářce, samozrejme se nic nezmenilo, jen polehavala. Druhý den jsem volala doktorce a rano jsme jeli. Rikala ze je kocicka dehytratovana , ze po tom zachvatu nekdy yrva než mozecek kocicky zacne reagovat normalne a proto nepije , neji.snazila se ji tedyzavest kanilu na infuzi hydratacniho roztoku ale protoze byla hodne dehydratovana neslo ji napichnou zilu ani z jedne ani druhe tlapky.tak ji roztok pichala do kozisku.a když do vecera nezacne pit tak mame prijet kocicka stale lezela jak rozplacla, sice mela nad miskou vody hlavicku ale spise nad ni jen lezela a lizla si jen 5x.takže hsme ještě ten vecer znovu jeli k doktorce, zila na kanilu se uz dala píchnout, a navrhla mi jestli tam chci kocicku nechat nebo .mi da sebou kapacku a muzu ji obslouzit sama, ukázala mi jak se to dělá a ja souhlasila ze to zvladnu, mame doktorku kousek ve druhe vsi a opravdu už potreti jet se mi nechtelo.doma jsem vse zvladla bezproblemu a dala kapacku jeste hned ten vecer,a rano,ale stále se nic nemenilo,kapacka nepomahala a jela jsem k dontorce na domluvenou kontrolu, no tak nakonec kociccenabrala krev a odvezla jsem ji hned do laboratore s tim ze mi siktorka jeste vecer zavolá vysledky a měla jsem pokračovat v kapackach.bohuzel vecer jsem se dověděla hrizbe zpravy z výsledků.hlavne játra na tom byly spatne,ledviny.tak mi pani doktorka rekla at dam kocicce zbytej kapacky a rano ze pro kocicku ke mne dojede.bohuzel uz vecer kocicka tak divne mnoukla .ale byla jsem uz unavena vystreovana, jezdeni sem a tam.usnula jsem a rano v 5 hodin nehezke mnoukani.takze jsem vylitla z postele a sla ke kocicce, bylo mi jasne ze jsou to posledni chvíle naseho specbe zivota.nehezky zážitek, slyset tu bolest narikani.....tak jsem ji celou dobu hladila protoze to bylo to jedine ci jsem mohla delat. Po hodině a pul naposledy vydechla.
Kdyby ji vzali tenkrat krev misto toho aby ji nacpali lekama bylo by uz tenkrat jasno.Ted uz vim ze zachvaty byly zpusobeny tim že ji zacal zlobit nektery z orgánů a mohla by tu s nami jeste možná byt.Bylo ji ktasnych 11 let , takze ted uz vim ze zachvat ani jednou nepodcenit a ihned k lekari a trvat na na odberu krve.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (27x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Mrouskání kočky (říje) (18x)
8
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)
9
Kočičí jména (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top