Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Můj první kocourek-očkování


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kristyy



Založen: 15.06.2016
Příspěvky: 1

Předmět: Můj první kocourek-očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2016 11:05:35
Odpovědět s citátem

Ahoj, jsem tu nová a jdu si k Vám pro pár rad Smile
Máme doma kocourka, jsou mu tři měsíce, možná o trochu víc.
Od miminka je v bytě. Je to moje první kočička, úplně obyčejná kočka, žádné plemeno.
První věc co bych chtěla vědět je ta, jaké očkování mám nechat Mikymu naočkovat, když bude celý život v bytě, nikam ven ho pouštět nebudeme, tak si myslím že některá očkování by byla zbytečná a mohla by mu spíš ublížit.
A druhá věc je, že jsem pročítala některé diskuze a hodně lidí píše že jsou lepší kočky dvě, aby se necítili osamocené když jdou páníčci do práce. Náš kocourek zůstává doma každý den kromě víkendů sám, kolem 9 hodin to musí vydržet. Ale nikdy jsem si nevšimla že by nějak smutnil. Když odcházím tak si toho ani nevšimne protože si hraje nebo spí, když přijdu z práce opět někde spí, nebo mě běží vítat ke dveřím a hned vrní. Myslíte že je to takhle v pořádku? Nikdy neudělal doma nepořádek ani bobek, je velice hodný. Když přijdu z práce tak se mu hned věnuju, unavím ho, potom jde spát, pomazlit se...jen někdy když na chodbě hledám klíče nebo mě slyší že se s někým bavím, mňouká za dveřma. Až pojedeme s přítelem na pár dní na dovolenou, máme domluveného kamaráda že u nás těch pár dní bude, aby tam nebyl kocourek sám. Ale teď o víkendu jedeme na oslavu, v pátek kolem 5 budeme odjíždět a vrátíme se druhý den kolem oběda. Myslíte že to kocourek vydrží? Má plno hraček, jídlo a voda mu určitě vydrží. A mohla bych mu nechat třeba zapnutou televizi aby tam neměl úplné ticho, nebo je to blbost? Laughing Kdybyste měli nějaké rady jak ho zabavit když budeme přes noc pryč, budu ráda. Tak předem děkuji za odpovědi Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2016 11:23:55
Odpovědět s citátem

Dobrý den, k očkování je to asi takto: veterináři doporučují očkovat každou kočku proti 3 základním nemocem: herpesviróza, kaliciviróza a panleukopenie. První očkování by mělo být asi v 8. týdnech, druhé někdy ve 12, a pak po jednom roce. Taková je praxe, ve světě jsou diskuse, že je to příliš často, někdo doporučuje po 2, někdo pak po 3 letech, ale není myslím dostatek dat, aby šlo k tomuto s jistotou něco říci.

Dodatečným očkováním je vzteklina, ale pokud se jedná o bytovou kočku, která nebude nikam cestovat (cestování po Evropě je možné jen s očkováním proti vzteklině), nemyslím, že je to nutné.

Co se týká druhé části, každá kočka je jiná. Některá bude spokojená sama, jako patrně Váš kocourek, některá parťáka ocení. V každém případě, kočka si s kočkou vyhraje lépe než s námi - já osobně nikdy nevydržím tak dlouho jen číhat, jako kočičáci.

Jinak, když jedete pryč, myslím, že kočky ocení spíše klid, než mít zapnutou televizi a podobně. Spíše vše zabezpečit, aby se mu nic nemohlo stát, a vše proběhne v pohodě.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top