Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Silně zapáchající stolice u dospělé kočičky

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
JohankaB



Založen: 19.12.2016
Příspěvky: 4

Předmět: Silně zapáchající stolice u dospělé kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2016 7:48:59
Odpovědět s citátem

Ahoj Smile,

prosím o radu. Zhruba před deseti dny jsme našli zatoulanou kočičku. Vypadá trochu jako perská, ale nejspíš to bude kříženec. Majitel se nenašel a tak jsme si jí vzali k sobě. Samozřejmě jsme jí vzali k veterináři, kromě podvyživení je v pořádku. Hermiona je moc hodná, stačí jí teplo a jídlo. Má jediný problém. Strašně jí páchne stolice. Od prvního krmení má průjem. Ze začátku jsme krmili konzervičkami, sice kvalitními, ale očividně to nesedlo. Tak jsme přešli na granule Carnilove bez obilí, bez brambor, holistické, dle složení se nám zdály nejlepší. Hovínka začala být trošku tužší, mají i tvar, ale z části jsou pořád tekutá a co je horší, strašně ale neskutečně to zapáchá. Možná si budete myslet, že jsem nějaká cimprdlína, ale co jsem tak načetla tady po diskuzích, takhle intenzivně to opravdu smrdět nemá. Zatím kočka sama doma nebyla, tudíž to uklidím hned jak to "vyrobí". Neumím si představit, že by to tu leželo celý den, což nás čeká zrovna zítra. Chodí cca 2x denně. Vzhledem k tomu, že je kočička nalezenec je asi logické že trávení nebude mít v pořádku, když jsme jí našli byla strašně vyhladovělá. Dávku krmení se snažím držet v doporučené normě, prvních pár dní jsme jí ze soucitu nechávali jíst tolik kolik chtěla. Nicméně chci poprosit o radu, jestli třeba vyměnit granulky nebo zkusit nějaký doplněk na trávení. Jinak další problém je ten, že kočička odmítá chodit na jiné stelivo než je písek (resp. vyzkoušeli jsme kromě písku silikongel a tam chodila jen čůrat, kakala mimo), ale ten je samozřejmě po celém bytě a žádný smrádek nezachytí. Budu moc vděčná za radu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2016 23:13:13
Odpovědět s citátem

Každé kočce sedne asi něco jiného, napadá mě, že asi přešla prostě na jinou stravu. Přechod nebývá jednoduchý, normálně se doporučuje míchat postupně víc a víc toho nového do toho starého - což ale ve vašem případě je asi těžké říct, co by to "staré" mohlo být.
Jak najít, co jí bude sedět, bohužel přesně nevím - na druhou stranu, stolice by se asi s novým a vyhovujícím měla spravit rychle, snad se nepletu.

Se stelivem, písek myslíte fakt písek, jako se to dělalo kdysi? Co nějaké bentonitové (jíl)? Nebo moji kočičáci si bez problému zvykli na organické, je to něco dřevitého, výborně saje a pohlcuje pachy...
Se záchůdkem, ještě, je na správném místě? Mělo by to být někde v klidu, ne frekventované, hlučné místo, ne blízko misek... i umístění někdy kočkám nemusí vyhovovat...
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
JohankaB



Založen: 19.12.2016
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2016 10:25:45
Odpovědět s citátem

Teď jsme pořídili Brit Care na citlivé trávení a vypadá to, že se to lepší Smile. Teď jsme koupili stelivo Catsil, což je ten bentonit. Má to být savé a pohlcovat pachy, ale skutek utek, dokonce stačí aby se tam jen vyčůrala a zapáchá to. Mám pocit, že snad ten písek sám o sobě smrdí. Jinak jsme vyzkoušeli levandulové Magic Pearls a Asan, teď zkusíme asi neparfemované Magic Pearls. Co se umístění záchůdku týče, zatím je kočička v chodbě, protože jí přeci jen neznám, až si jí oťukám bude smět po celém bytě. Takže záchůdek má na chodbě stejně jako pelíšek a misky, aspoň co nejdál od sebe co to jde (chodba není malá). S místem asi nemám problém, protože to jsme neměnili a reaguje opravdu jen na stelivo. Budu se jí snažit naučit na krytý záchůdek. Nemáte nějaký tip? Mám strach, že se bude bát těch lítacích dvířek. Říkala jsem si, že bych je ze začátku nechala nahoře.

Děkuji! Johanka



Filip napsal:
Každé kočce sedne asi něco jiného, napadá mě, že asi přešla prostě na jinou stravu. Přechod nebývá jednoduchý, normálně se doporučuje míchat postupně víc a víc toho nového do toho starého - což ale ve vašem případě je asi těžké říct, co by to "staré" mohlo být.
Jak najít, co jí bude sedět, bohužel přesně nevím - na druhou stranu, stolice by se asi s novým a vyhovujícím měla spravit rychle, snad se nepletu.

Se stelivem, písek myslíte fakt písek, jako se to dělalo kdysi? Co nějaké bentonitové (jíl)? Nebo moji kočičáci si bez problému zvykli na organické, je to něco dřevitého, výborně saje a pohlcuje pachy...
Se záchůdkem, ještě, je na správném místě? Mělo by to být někde v klidu, ne frekventované, hlučné místo, ne blízko misek... i umístění někdy kočkám nemusí vyhovovat...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2016 11:14:12
Odpovědět s citátem

Stelivo bude vždycky trochu asi cítit, jde o to, aby vyhovovalo kočce. Já třeba parfémované nepoužívám, tam se bojím, aby to vyhovovalo kočičákům.
Krytý záchůdek by mohl pomoci, já mám oba dva kryté. Naučení je individuální, některá kočka na to přijde hned, některé to trvalo déle, dvířka se dají vyndat a nějaký čas tak nechat, to jsem dělal také. Ale přišly na to fakt rychle, v řádu dnů.
Stále bych zdůraznil to klidné místo na záchůdek, stejně jako lidé chtějí mít kočky jisté soukromí. Najděte umístění, kde nebude například někdo pořád chodit kolem nebo nebude vedle běžet pračka nebo tak něco.
Aby kočka byla v pohodě, určitě si potřebuje mít kam zalézt, ale to asi víte, píšete o pelíšku... co třeba i krytý pelíšek? Taková jako boudička?
No, jsem rád, že jste našla krmivo, které asi sedí. Tak snad se vše srovná.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
JohankaB



Založen: 19.12.2016
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2016 14:56:10
Odpovědět s citátem

Pelíšek krytý má, ale stejně radši leze pod komodu Very Happy Děkuji za rady!


Filip napsal:
Stelivo bude vždycky trochu asi cítit, jde o to, aby vyhovovalo kočce. Já třeba parfémované nepoužívám, tam se bojím, aby to vyhovovalo kočičákům.
Krytý záchůdek by mohl pomoci, já mám oba dva kryté. Naučení je individuální, některá kočka na to přijde hned, některé to trvalo déle, dvířka se dají vyndat a nějaký čas tak nechat, to jsem dělal také. Ale přišly na to fakt rychle, v řádu dnů.
Stále bych zdůraznil to klidné místo na záchůdek, stejně jako lidé chtějí mít kočky jisté soukromí. Najděte umístění, kde nebude například někdo pořád chodit kolem nebo nebude vedle běžet pračka nebo tak něco.
Aby kočka byla v pohodě, určitě si potřebuje mít kam zalézt, ale to asi víte, píšete o pelíšku... co třeba i krytý pelíšek? Taková jako boudička?
No, jsem rád, že jste našla krmivo, které asi sedí. Tak snad se vše srovná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JohankaB



Založen: 19.12.2016
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2016 14:57:29
Odpovědět s citátem

Pelíšek krytý má, ale stejně radši leze pod komodu Very Happy Co se umístění záchůdku týče, mám dost malý byt (2+kk), takže klidné místo tam nenajdete. Zase jsme celý den pryč, takže rušit ji budeme jen večer. V úvahu připadá jen chodba kde už je a pak koupelna, kde zase hučí ta pračka :/.


Filip napsal:
Stelivo bude vždycky trochu asi cítit, jde o to, aby vyhovovalo kočce. Já třeba parfémované nepoužívám, tam se bojím, aby to vyhovovalo kočičákům.
Krytý záchůdek by mohl pomoci, já mám oba dva kryté. Naučení je individuální, některá kočka na to přijde hned, některé to trvalo déle, dvířka se dají vyndat a nějaký čas tak nechat, to jsem dělal také. Ale přišly na to fakt rychle, v řádu dnů.
Stále bych zdůraznil to klidné místo na záchůdek, stejně jako lidé chtějí mít kočky jisté soukromí. Najděte umístění, kde nebude například někdo pořád chodit kolem nebo nebude vedle běžet pračka nebo tak něco.
Aby kočka byla v pohodě, určitě si potřebuje mít kam zalézt, ale to asi víte, píšete o pelíšku... co třeba i krytý pelíšek? Taková jako boudička?
No, jsem rád, že jste našla krmivo, které asi sedí. Tak snad se vše srovná.
[/quote]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (75x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top