Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

lysina jen na ocásku u kocoura

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: lysina jen na ocásku u kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2017 12:34:39
Odpovědět s citátem

Dobrý den,můj kocour začal mít od začátku listopadu problémy na kořeni ocásku,nejdřív bílé místečko cca 2x2 cm,teď už je to 4x2cm velká lysina.Vůbec mu to nevadí,nedrbe si to,nechá se kartáčovat, jen tam má ty chlupy jakoby vylámaný,jako by ho někdo ostříhal a když mu tam projedu prstem proti srsti,rostou mu tam nový chloupky.Je to přesně v místě,kde sedí,když si stočí ocásek pod sebe.někde jsem četla,že to může být mazová žláza-hormony,což by asi nejvíc sedělo,kůže je čistá,bez poranění.Jí většinou jen kvalitní hypoalergenní granule kvůli mé druhé kočce,která je citlivá na trávení,dostává Brit Care- 100% lososový olej 2ml denně,pangamin v tabletkách a snažím se mu dávat Roboran H ale to je docela problém to do něj dostat.To vše dělám cca jeden měsíc.Pokud má někdo větší zkušenosti,budu ráda za každou radu.Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2017 12:58:42
Odpovědět s citátem

Mazová žľaza by spôsobila skôr mastný chvost, ako lysinu, ale možno je to aj tento prípad.
Ja mám veľmi dobré skúsenosti s biotínom a zinkom - ľudskými doplnkami stravy.Nedávajte príliš veľa vitamínov, hypervitaminóza môže spôsobiť problémy rovnako, ako avitaminóza.
Biotín používam presne tento:
http://hairgrowths.org/wp-content/uploads/2015/08/Natures-Bounty-Biotin-Review-300.jpeg
zinok používam tento:
https://im9.cz/sk/iR/importprodukt-orig/cfd/cfd59bb4ecea713abfc69e5aeb218144--mmf250x250.jpg
Kúru nasadzujem 2x do roka a to vždy pri výmene srsti - na jar cca v marci (breznu) a v septembri (září) začínam biotínom . prvý týžden 2 tbl a potom 2 mesiace 1 tbl denne.
Zinok podávam len 1/3 tbl každé 3 dni a len cca mesiac.
Srsť sa rýchlejšie premení a je veľmi kvalitná, rovnako, ako pokožka a nemajú problémy. Zinok robí dobre aj pazúrikom.
Čo sa týka tých hypoalergénnych granúl - ja by som nimi druhého nekŕmila ak ich nepotrebuje, alebo by som ich aspoň miešala, nikdy neviete, či zníženým obsahom niečoho v nich, neublížite zdravému jedincovi.
Osobne by som pre pokoj v duši išla za kvalitným veterinárom.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2017 13:19:34
Odpovědět s citátem

Děkuji za radu,Biotin je vlastně vit.H a ten právě kocourovi dávám asi teprve 14 dní,je to přímo pro zvířata Roboran-H na srst,+minerální látky.Jen potřebuju sehnat stříkačku s větší dírku,protože to v jídle odmítá,jen jednou mi to snědl v paštice,podruhé už ne.Přitom jsem to ochutnala,je to nasládlé,není to na chuť hrozné.Jinak musím mít jen kvalitní granule kvůli své druhé kočce,protože je alergická na kuřecí a jehněčí.A má chronický zánět tlustého střeva.Proto máme granule N&D - ryba 2 druhy,TROVET - králík s rýží.Kachnu s bramborem od Happy Cat,dále z německa krocan a losos pro citlivé kočky..Teď jsme narazili na krůtí granule,které taky můžou,takže toho mají dost..Kocour jí navíc kapsičky Felix,Gourmet,Winston..ty jí ale celých 7 let a až po sedmi letech se mu toto udělalo.je pravda,že poslední dobou mám pocit,že se snaží nakrýt naší vykastrovanou kočku i když je sám kastrovaný..tak mě napadla ta hormonální porucha:-)
Jinak co se týče veterináře,tak u nás v Sokolově jim jde jen o výdělek,klidně by mi pro něj udělali stěry a dali drahé léky na plíseň nebo antibiotika,.které asi ani nepotřebuje..už jsem to někde četla...
Dobrý doktor je až ve Varech ale v těchto mrazech a hlavně kvůli hromadám sněhu není kde zaparkovat,nechci ho stresovat cestou a hlavně mrazem...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2017 13:58:55
Odpovědět s citátem

Nedávajte Roboran, dávajte to, čo som poslala - s Roboranom som začínala dááávno aj ja. Toto je omnoho účinnejšie a sú to tak mrňavé tbl, že ani nezistí, kedy mu ich dáte do pusiny.
Zánet hrubého čreva - probiotiká.
Probiocat plv. 50 g
Snaha kryť kastrovanú mačku, aj ked je kocúr kastrovaný, je bežná vec Smile - mám to doma Smile
Možno by nebolo od veci vyskúšať aj dobrý čistiaci šampon. Ja používam výhradne tento: Šampón ISB Zenzero 500 ml
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2017 14:16:54
Odpovědět s citátem

Dobře.Dám na Vás:-)Koupím ty tabletky a uvidíme.Myslím,že to má z prosezení u topení.Pokud mu to nezačne zarůstat do cca 2 měsíců nebo by se to zvětšovalo,zajedu na veterinu.nechci ho teď stresovat.on se strašně bojí ven a v autě řve celou cestu jako lev:-)
Jinak kočka byla léčena se střevem už od kotěte,kdy jsem si jí koupila a až po 5ti letech jsem zjistila,že je to alergie a u jiného veterináře nám řekli,že už z té alergie má chronický zánět tlustého střeva.To už jsem po 8mi letech tak vychytala,že teď už má jenom bobečky a neprůjmuje.Kočky dostávají 2x do roka Imunoglukan na imunitu a probiotika.Nekdy chlorellu jako pamlsek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2017 14:29:31
Odpovědět s citátem

Neviem, či je pri zápale hrubého čreva vhodné dávať Chlorellu. Je to vláknina, ktorá pomáha lepšiemu vyprázdňovaniu, niekedy vie vláknina urobiť "zaujímavé" stavy pri vyprázdňovaní a črevo je tým pádom citlivejšie.
Myslím, že bohate stačí probiotikum.
Na imunitu dávaj aj ja, tiež mi to vychádza 2x ročne a vždy jar a jeseň - Plerasan, prípadne Betaglukán - po dobu 3 mesiacov, potom 3 mesiace pauza.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2017 10:50:25
Odpovědět s citátem

Tak jsem byla s kocourem u veterináře,protože ocásek stále pomalinku zarůstá a ten mi řekl,že kocour byl špatně vykastrovaný a toto dělají hormony.je pravda,že se občas snaží nakrýt naší kastrovanou kočku,takže asi na tom něco bude.Prý se mu to bude vracet,zarůstat a zase pelichat...dostali jsme nějaký šampon na lupy,jelikož okolo toho ocásku má dost lupů.Jinak baští bez problémů biotin a lososový olej, a začalo mu to najednou až teď zarůstat....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (56x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top