Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Genetické testy


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
celine



Založen: 02.03.2010
Příspěvky: 5

Předmět: Genetické testy
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2010 9:30:29
Odpovědět s citátem

Prosím o radu,
chtěla bych nechat udělat svým kočičkám genetické testy na colourpoint gen na ředící gen, čoko gen a genotyp pro dlouhosrstost. Proto prosím o radu kde se tyto genetické testy dají udělat. Našla jsem veterinární kliniku v Austrálii, ale neboť neumím pořádně anglicky moc se v tom nevyznám. Jednotlivé testy tam jsou potom je tam test na DNA profil a tam by mě právě zajímalo zda je to na genetickou výbavu té dané kočičky nebo zda musím nechávat dělat všechno zvlášť. Za případné odpovědi děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2010 22:10:39
Odpovědět s citátem

DNA profil Vám z požadovaných věcí nic neřekne, je to tzv. fingerprint, nezaměnitelný "kód" dané kočky, tedy jde o pozdější absolutní nezaměnitelnost zvířete. Ostatní testy - čokoláda/cinnamon, point a ředění-dilute, si musíte zatrhnout v požadavcích. Mám pocit, že v Austrálii nedělají dlouhosrstost, ale úplně jista si tím nejsem, vím, že to dělá UC Davis v USA.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Genetické testy
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2010 19:34:09
Odpovědět s citátem

celine napsal:
Prosím o radu,
chtěla bych nechat udělat svým kočičkám genetické testy na colourpoint gen na ředící gen, čoko gen a genotyp pro dlouhosrstost. Proto prosím o radu kde se tyto genetické testy dají udělat. Našla jsem veterinární kliniku v Austrálii, ale neboť neumím pořádně anglicky moc se v tom nevyznám. Jednotlivé testy tam jsou potom je tam test na DNA profil a tam by mě právě zajímalo zda je to na genetickou výbavu té dané kočičky nebo zda musím nechávat dělat všechno zvlášť. Za případné odpovědi děkuji.

dobrý večer,
nejlépe budete mít, když se podíváte na web laboratoře v USA. Posílám tam všechny testy které určují barvu a jsem spokojená.
Myslím, že i se skromnou angličtinou se vyznáte. Nebudete-li si vědět rady tak se ozvěte na můj email a já Vás po telefonu navedu.
odkaz: http://www.vgl.ucdavis.edu/services/cat/

hezký večer
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
celine



Založen: 02.03.2010
Příspěvky: 5

Předmět: gen testy
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2010 14:18:26
Odpovědět s citátem

Děkuji za informace i za odkaz. Už jsem to našla a je to vcelku jednoduché takže jsme dnes pěkně o testy napsali, zaplatili a posíláme poštou Laughing . Ještě jednou děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: gen testy
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2010 14:57:02
Odpovědět s citátem

celine napsal:
Děkuji za informace i za odkaz. Už jsem to našla a je to vcelku jednoduché takže jsme dnes pěkně o testy napsali, zaplatili a posíláme poštou Laughing . Ještě jednou děkuji.


vůbec není zač.
HB Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bara.blahova



Založen: 14.04.2011
Příspěvky: 1

Předmět: Re: Genetické testy
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2011 12:19:31
Odpovědět s citátem

Dobrý den, česká veterinární laboratoř Genomia s.r.o. nabízí řadu genetických vyšetření pro kočky, včetně testování barevnostních lokusů. Laboratoř je akteditovaná a jsou na ní velmi dobré reference. Posílám odkaz:

http://www.genomia.cz/cz/veterinarni/kocky/

http://www.genomia.cz/cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Genetické testy
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2011 13:28:11
Odpovědět s citátem

bara.blahova napsal:
Dobrý den, česká veterinární laboratoř Genomia s.r.o. nabízí řadu genetických vyšetření pro kočky, včetně testování barevnostních lokusů. Laboratoř je akteditovaná a jsou na ní velmi dobré reference. Posílám odkaz:

http://www.genomia.cz/cz/veterinarni/kocky/

http://www.genomia.cz/cz/


dobré odpoledne,
problém je v tom, že v USA stojí panel na barvu 60 dolarů - což je odhadem 1000,- a v tomto panelu je zahrnuto vše. V Genomii stojí vyšetření jedné !!! barvy okolo 1000,- což vychází až 5x více a to vidím jako dost podstatný problém finanční. Proto využívám služeb laboratoře Vgl.

Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
figaro



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 46

Předmět: Re: Genetické testy
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2011 11:18:40
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
problém je v tom, že v USA stojí panel na barvu 60 dolarů - což je odhadem 1000,- a v tomto panelu je zahrnuto vše. V Genomii stojí vyšetření jedné !!! barvy okolo 1000,- což vychází až 5x více a to vidím jako dost podstatný problém finanční.Hanka Blažková



Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: genetické testy
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2011 14:42:58
Odpovědět s citátem

Pro chovatele,kteří mají problém s angličtinou a platbou v cizí měně, je možné zadat color panel či ostatní genetické testy do VGL, DNA Austrálie a Laboklinu přes Diagnostickou laboratoř Sevaron poradenství. Platba v Kč, odběrový materiál je zdarma zasílán na vyžádání.
Ceník a žádanky najdete na www.sevaron.cz

Mgr. Kellnerová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Denisus



Založen: 28.07.2017
Příspěvky: 1

Předmět: Genetické testy
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2017 13:12:00
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

velmi dobrý seznam nejrůznějších genetických testů pro kočky jsem našel zde - https://www.genomia.cz/cz/veterinarni/kocky/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top