Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocourek kouše a žere kabely


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dana.Mikulkova



Založen: 26.12.2009
Příspěvky: 9

Předmět: Kocourek kouše a žere kabely
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2012 20:20:44
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

náš roční kocourek už rozkousal na kousíčky a částečně sežral 2nabíječky a kabely od repráků...nevíme si s tím rady.Samozřejmě, že jsme ho potrestali, ale on to nijak zvlášť neprožívá.Neměl by někdo radu jak ho to nadobro odnaučit nebo co s tím dělat?Bohužel nejde schovat všechny kabely...

Děkuji za rady
Dana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kocourek kouše a žere kabely
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2012 6:09:51
Odpovědět s citátem

Kabely schovat, jakkoliv, do krytek, do lišt, pod koberec ... jinou radu nemám. U nás v prvních dvou letech padly za vlast snad všechny reprákový kabely a některý i víckrát Very Happy až časem Maxíš přestal překousávat, jen tu a tam cvičně, tak jednou za půl roku, překousne kabel od myši k noťasu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dana.Mikulkova



Založen: 26.12.2009
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2012 17:25:41
Odpovědět s citátem

Děkuji, podobnou odpověď jsem tak nějak čekala...holt si musím připravit pevné nervy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2012 18:33:40
Odpovědět s citátem

Můžete zkusit "husí krk", plastovou rourku, která se používá na vedení kabelů ve zdi. Do ní kabely dáte a kocourek je nebude moci kousat. U nás se kočky specializovaly na tenoučké kabely od sluchátek a čidel od teploměrů. Takže žádná sluchátka k použití už nemáme Smile a teploměry jsme koupili bezdrátové Smile . Ale když holky vyrostly, přestaly je kabely zajímat, takže vydržte, lepší zítřky se jistě blíží Smile
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Kocourek kouše a žere kabely
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2012 20:31:30
Odpovědět s citátem

Dana.Mikulkova napsal:
Dobrý den,

náš roční kocourek už rozkousal na kousíčky a částečně sežral 2nabíječky a kabely od repráků...nevíme si s tím rady.Samozřejmě, že jsme ho potrestali, ale on to nijak zvlášť neprožívá.Neměl by někdo radu jak ho to nadobro odnaučit nebo co s tím dělat?Bohužel nejde schovat všechny kabely...

Děkuji za rady
Dana


v IKEA prodávají takové krky na kabely a jde to s nimi docela dobře zakrýt. Já jsem si s tímhle problémem už taky prošla. Mě žerou sphynxíci nejraději zipy z umělé hmoty a sucháče !

hezký večer
HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolína + 3



Založen: 26.04.2012
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2012 10:33:11
Odpovědět s citátem

Tak zaplať pánbu všichni 3 kluci kocouří jsou správní chlapi - jen montují! Rozebírají kontakt kabelů, které jsou u fontánky, vypínají červené světýlko na rozbočovači pro více kabelů, čímž si vypnou fontánku a rádio, které jim v době mé nepřítomnosti dělá společnost. Vytáhnout kablík od ionizačního čističe vzduchu jim taky problém nedělá a potíž nemají ani v tom, otevřít tlapkou zásuvku, vytáhnout dobíjející se telefon a pěkně z něj ten konec odpreparovat. Ale nic nikdy nerozkousali.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2012 12:15:27
Odpovědět s citátem

To moje potvora zase vykousala celou anténku za rádiem a odtáhla si jí do svého pelechu.Jinak když byla malá,vykousala mi molitan na židlích i s čalouněním,trhala doslova houbičky na nádobí,měkké míčky,filtry na kočičím wc vždy dokázala vyndat a škubat. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2012 13:48:40
Odpovědět s citátem

Co tam kabely! Ale mne moj Monty rozhryzol nove nadherne kozene lodicky objednane zo zahranicia! Ani som nemala sancu si ich obut Shocked
Nechapem co ho to chytilo, ked bol malicky, taketo "svinstva" mi nerobil Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2012 13:49:57
Odpovědět s citátem

wanesaa napsal:
To moje potvora zase vykousala celou anténku za rádiem a odtáhla si jí do svého pelechu.Jinak když byla malá,vykousala mi molitan na židlích i s čalouněním,trhala doslova houbičky na nádobí,měkké míčky,filtry na kočičím wc vždy dokázala vyndat a škubat. Smile



Presne! Aj filter na macacom wc rozhryzol, ale teda viac ma stvu tie topanky.........
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dana.Mikulkova



Založen: 26.12.2009
Příspěvky: 9

Předmět: Díky za zkušenosti
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2012 20:43:47
Odpovědět s citátem

Všem děkuji za příspěvky - už máme další ztráty...kablík od příručního vysavače Smile ano ano pro Ikea kryty na kabely se chystám.No ještě, že mám uzavřenou šatnu, rozkousané lodičky jsou pro mě horší, než kabely Very Happy Tak uvidíme, jestli toho našeho ničitele něčím zastavíme....je to hroznej mazel, takže mu rychle odpustím a on si pak ze mě nic nedělá...no a přítele má taky na háku...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
anselm



Založen: 20.01.2018
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2018 15:26:26
Odpovědět s citátem

V tomto smyslu by mě asi zajímalo, zdali se kocour nemůže zranit nebo tk něco, aby nekousal kably pod napětím, nebo to co rozkouše nepožral a nedělalo mu to problémy.

Jaké s tím máte zkušenosti?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2018 16:12:59
Odpovědět s citátem

anselm: Kocour se zranit může, právě proto je třeba s malými koťaty (hlavně) vše nebezpečné ukrýt.

Moji kočičáci nic zničeného nejedli, žádné kousky plastu a tak, ale ne všechno samozřejmě dostanou snadno z jazyka, takže i na toto je třeba dávat pozor - nemít něco, co se dá rozkousat na nebezpečné kousky.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
anselm



Založen: 20.01.2018
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2018 21:25:58
Odpovědět s citátem

Ok. to chápu, ale jak byste to řešil? Zkrátka je jasné, že člověk postupně přichází na to, co al expert zkouší a snaží se aby to neměl v dosahu, ale zkrátka aby ho nenechal na chvíli bez dozoru a on zrovna neskusil něco, co mu fatálně uškodí. Nejde o to, že zničí kabely, ale to to, aby nenakousnul třeba rovnou 220. Nebo nezačal tu bužírku baštit.
Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2018 9:14:57
Odpovědět s citátem

Jak je psáno už v předchozích příspěvcích, chce to vše někam uklidit. Kabely do takových těch plastových ... jak se to jmenuje? No, jak to kabely sdruží, aby to nebyl zmatek... nebo vést pod kobercem, za skříní, aby se na ně nedalo.

Tlusté kabely s 220 V moje kočičáky nikdy nelákaly (a taky jsem je nikde jen tak doma nikdy neměl), spíš je bavilo něco, co je tenké a dá se s tím houpat (visící kabel od sluchátek). Dodneška to nesmím nikde takhle nechat.

Kočky si pečlivě vybírají, co budou jíst, takže bužírku nevím, neviděl jsem, nezažil... neřekl bych, že je to obvyklé.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
palkovic



Založen: 26.01.2016
Příspěvky: 27

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2018 10:53:47
Odpovědět s citátem

Pravidelně beru z LIDLU na vyhození papírové krabice udělám z nich 3-4 pelechy a kočky si tam pravidelně brousí zuby. A bolo mi doporučené, abych jim dával syrové kuřecí křídla, které sežerou i s kostmi, pozor, nesmí být uvařené (kosti), mohly by se zapíchnout do krku - co jsem koupil, prodávám Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (27x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Mrouskání kočky (říje) (18x)
8
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)
9
Kočičí jména (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top