Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nejlepší kočičí WC

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: Nejlepší kočičí WC
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 6. 2009 18:29:13
Odpovědět s citátem

Dobrý den, hledám ten nejlepší kočičí záchudek a prosím vás o vaše rady,tipy a zkušenosti. My máme pro našeho kocourka tohle WC ale vůbec sním nejsem spokojená při asi druhém vyklepáváním písku mi spodní část praskla a i když má dvířka, písek při zahrabávání lítá stejně ven. A to nejen z přední strany kde jsou dvířka ale hlavně z boků a ze zadní části a to opravdu hodně, každý den to musím zametat a spoustu písku zbytečně vyhodím..


http://www.zvirena.cz/produkty/toa/big_WCSpace.jpg
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucijenda



Založen: 24.03.2009
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2009 5:56:58
Odpovědět s citátem

Já jsem velice spokojená s WC Cabicat od Karlie, je to rychle otvíratelná toaleta takže každodenní číštění je opravdu hračka!

http://www.vse-pro-kocku.cz/vseprokocku/eshop/0/0/5/1684-WC-Cabicat-52x39x41cm

Koupila jsem ho v prodejně Pet Center, jsou po celé ČR.

Naopak nedoporučuji WC Cat It!

http://www.spokojenypes.cz/toalety-lopatky/toaleta-catit-s-krytem-mala?id=17191

Plasty má drobné a velice měkké, hnedka se ulomí!

Tak ať dobře vyberete! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivana J.



Založen: 20.11.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Tišnov

Předmět: Re: Nejlepší kočičí WC
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2009 7:58:44
Odpovědět s citátem

[každý den to musím zametat a spoustu písku zbytečně vyhodím..


http://www.zvirena.cz/produkty/toa/big_WCSpace.jpg[/quote]

Záleží asi na kočce, my jsme přesně s tímto záchůdkem velmi spokojeni. Bokem ani zadem nic ven nepadá a nic se ještě neulomilo. Předešlá kočička Emilka používala "lítačky", které dobře bránily šíření pachu. Pro současnou kočičku Miu je tam zatím nedávám, je taková neprůbojná, dost dlouho jí trvalo, než si zvykla na kočičí vchod ve dveřích mezi obývákem a předsíní.
Ovšem naše kočky moc nehrabou, v tom to asi bude (Mia si to vynahrazuje asistencí při vyklízení bedničky, to se může přetrhnout).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Nejlepší kočičí WC
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2009 8:02:28
Odpovědět s citátem

Též jsem pořídila kočence Cabicat od Karlie a co se týče čištění je fakt super. Ale mám kočku, která sem tam čůrá zcela netypicky - když jsme měli nekryté WC, prostě zvedla prdku a přečůrala ho. Tedy jen někdy. A tak jsme koupili Cabicat. No a teď se zas sem tam stane, jak má záchvat "vysokého" čůrání, že se vymočí až nad ten spoj víko-spodní díl a moč podteče ven. Máte někdo podobné zkušenosti? Anebo WC, které zaručeně podtéct nemůže? Já už uvažuji o dětské vaničce Rolling Eyes ta má vysoké boky...
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nejlepší kočičí WC
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2009 16:36:41
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
Též jsem pořídila kočence Cabicat od Karlie a co se týče čištění je fakt super. Ale mám kočku, která sem tam čůrá zcela netypicky - když jsme měli nekryté WC, prostě zvedla prdku a přečůrala ho. Tedy jen někdy. A tak jsme koupili Cabicat. No a teď se zas sem tam stane, jak má záchvat "vysokého" čůrání, že se vymočí až nad ten spoj víko-spodní díl a moč podteče ven. Máte někdo podobné zkušenosti? Anebo WC, které zaručeně podtéct nemůže? Já už uvažuji o dětské vaničce Rolling Eyes ta má vysoké boky...

Tento způsob čůrání je typický pro nekastrované kocoury, ale může se někdy objevit i u kastrovaných kocourů nebo u koček. Kryté záchůdky jsou na to obvykle přizpůsobeny, ale bohužel ne všechny. Já mám odzkoušený tento typ: http://prozviratka.cz/chovatelske-potreby/chovatelske-potreby-pro-kocky-toalety-toaleta-catit-design-modra-4480.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 6. 2009 6:55:29
Odpovědět s citátem

To : Alena V.
Moc děkuji za radu a typ na WC. Ještě jsme včera uvažovali s manželem na vylepšení záchodku, co máme vlepením plastových pásků nad ty spoje, pokud to problém nevyřeší, aspoň vím, jaký záchůdek pořídit.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sisinka



Založen: 19.02.2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 6. 2009 15:51:52
Odpovědět s citátem

WC CABICAT vypadá dost zajímavě asi se na něj pojedu podívat. Dvířka od záchodu kocourovy problémy nedělají. Ani se mi nezdá že by nějak moc dlouho zahrabával..přijde mi že mezi spodním dílem a budkou i když to zacvaknu zůstává docela škvíra a tím ten písek lítá. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucijenda



Založen: 24.03.2009
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 6. 2009 16:41:39
Odpovědět s citátem

S toaletou Cabicat jsem opravdu spokojená, plánuju koupit druhou pro novou čičinu. Kdyby byl problém s dvířky tak jdou pohodlně oddělat a zase dát zpět. Ikdyž se celý přední díl vlastně odklápí tak nikde nejsou škvíry a okraj mi přijde vysoký akorát. Naše čičina zahrabává dost a nikdy to nelétá až ven, stelivo vynáší jen trochu na packách. WC má i filtr a lopatku. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Re: Nejlepší kočičí WC
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2009 9:55:15
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal :
Tento způsob čůrání je typický pro nekastrované kocoury, ale může se někdy objevit i u kastrovaných kocourů nebo u koček. Kryté záchůdky jsou na to obvykle přizpůsobeny, ale bohužel ne všechny. Já mám odzkoušený tento typ: http://prozviratka.cz/chovatelske-potreby/chovatelske-potreby-pro-kocky-toalety-toaleta-catit-design-modra-4480.html[/quote]

Chtěla bych paní Aleně V. znovu poděkovat, pořídila jsem záchůdek dle její rady a jsem z něj opravdu nadšená. Proti toaletě Cabicat má jěště lepší způsob čištění a dvířka jsou průhledná a velmi dobře "lítají". Nicméně původní toaletu jsme upravili a slouží svému účelu, protože kočeny jsou dvě. Co je však úplně nejlepší, podařilo se mi naučit starší číču používat dvířka do WC, což je ten nejdůležitější předpoklad, aby nedocházelo k "nehodám". Zácvik trval skoro 4 týdny. I 4-letá tvrdohlavá kočka se nechá přesvědčít!
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jirkan



Založen: 22.08.2016
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2016 18:18:43
Odpovědět s citátem

Rozhodně nejlepší kočičí záchod je http://kockozachod.cz je to paráda, sám uklízí. Když jsem viděl to video, jak se sám čistí, tak jsem koukal jako puk.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
HaniK



Založen: 24.11.2015
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2016 18:40:01
Odpovědět s citátem

Tak tohle je hustý!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2016 19:04:53
Odpovědět s citátem

jirkan napsal:
Rozhodně nejlepší kočičí záchod je http://kockozachod.cz je to paráda, sám uklízí. Když jsem viděl to video, jak se sám čistí, tak jsem koukal jako puk.


http://www.modrykocour.cz/kockogalerie/ruznosti/1818?mode=
ween to komentoval trefně.o))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
irenahlava



Založen: 05.04.2018
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2018 14:06:07
Odpovědět s citátem

můžu se zeptat, opravdu ten kočko záchod někdo máte? Very Happy spíš se ptám pro formu, chtěla bych spíš doporučení: jde mi o to, že teď přes ty vedra jsme ob den uplně měnili stelivo kvůli zápachu, kočka má tento zachod - prostě s víkem https://www.svetmazlika.cz/produkt/hagen-toaleta-catit-design-modra-0164358/ a do něho nevleze - bojí se, pak máme klasika otevřený, tam jde, ale i přes ochranu neustále polovinu steliva vyhrabe, za dva dny ho měníme a to kupujeme od steliv za 50 kč po 200, nechci samozřejmě kupovat za 18 tis. věc, ale kdybyste mi poradili, jak řešíte zápach a časté měnění písku - jestli máte uzavření záchody nebo je nějaký fígl, kočka dost pije, ale v tomhle směru jí nebudeme omezovat že Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2018 9:04:09
Odpovědět s citátem

Předem, nemám automatický kočko-záchod. Přesto, několik poznámek, snad k tématu posledního příspěvku.

Já jsem přešel na dřevité hrudkující stelivo a zápach to docela omezilo (a to mám jen přírodní stelivo, bez vůně - tedy s vůní dřeva, přirozeně). Čistím ručně jednou denně (žádná automatika Smile ).

Co se týká krytého záchůdku (máme dva CatIt, přesně, jak máte v odkazu! Smile ), pamatuju si, jak jeden z mých kočičáků (ano, Charlie Smile ) do krytého nechtěl, tak měl nějakou dobu sundaná dvířka, než si zvyknul, pak už to bylo OK.

Stelivo měním kompletně tak po 3 týdnech? Nemám to změřeno, ale odhadem takto.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
irenahlava



Založen: 05.04.2018
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2018 19:28:50
Odpovědět s citátem

děkuji moc za informaci! dřevité stelivo, jak jsou prosím "hrudky" velké? my jsme přesně jak píšete, oddělali kryt, vše ok, nasadili a kočka už do něho nevlezla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
irenahlava



Založen: 05.04.2018
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2018 20:44:24
Odpovědět s citátem

jenom musím ještě dodat, že naše kočka je strašně plaché a vylekané zvíře, přitom žijeme v bytě, nikdo jí neruší, ale stačí aby slyšela sousedy na chodbě a mizí se schovat ...ale je to nalezenec, kdo ví co si zažila .. našla jsem ještě toto stelivo, není to to, co nyní používáte, že bych to objednala? https://www.svetmazlika.cz/produkt/avicentra-drevena-podestylka-20l-0110972/ děkuji moc Smile Irena
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2018 9:31:41
Odpovědět s citátem

Já kupuji stelivo Cat's Best - https://www.zoohit.cz/shop/kocky/kockolity_podestylky/cats_best/121830

Fakt je, že se to hrozně vynáší ze záchůdku, jak je to lehké, ale jinak to funguje nejlíp ze všeho, co jsem kdy používal.

Zrnitost - malá, pokud se ptáte na ni, nejsou to peletky... A pokud se ptáte na použité kousky, tak to jsou hrudky jako u bentonitového steliva, stejně velké... Pro mě, a hlavně pro kočky, nebyl přechod žádná změna.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ivuška15



Založen: 17.07.2018
Příspěvky: 3

Předmět: záchod
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2018 16:54:41
Odpovědět s citátem

Nám se osvědčil záchůdek Catgenie. Žádné čištění, žádný zápach. Jen je potřeba připojení k odpadu, takže pro někoho to může být problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bejuss



Založen: 21.01.2019
Příspěvky: 4

Předmět: Kočičí toaleta catgenie
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2019 9:56:58
Odpovědět s citátem

Také máme doma toaletu : https://www.catgenie.cz/ a jsme s ní hodně spokojeni, ušetří spoustu času a i peněz Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lizí



Založen: 21.05.2019
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2019 17:58:46
Odpovědět s citátem

My už máme skoro dva roky CatGenií. Sice jsem se bála, jestli si na ni kočky zvyknou, ale bylo to bez problémů. Máme tři kočky, tři klasické záchody už se nám domů prostě nevešly a hlavně přišlo mi, že nedělám nic jiného než kupuji stelivo a čistím záchůdky. CatGenie stačí jedna a máme to bez starostí - neřešíme čištění a ani stelivo. Kočky jsou v čistotě, v domě není nic cítit a je pořád uklizeno Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (43x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top