Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Čůrání do postele IV.

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Vlaďka Valíčková
Anonymní





Předmět: Čůrání do postele IV.
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2004 13:41:15
Odpovědět s citátem

Přeji dobrý den. Problém, který mě nyní trápí, mě přinutil, abych brouzdala po internetu, zda někde nenajdu řešení a náhodně jsem narazila na Vaše stránky, které jsou opravdu moc pěkné! Již jsem si přečetla obdobné problémy dalších lidiček, kteří chovají kočičáky a kočičandy, ale i přesto budu vděčná za každou radu.
Mám 4,5 letého kastrovaného kocourka Tadeáška. Nyní jsme mu pořídili kamarádku 8 týdenní kočičku Anetku. Jelikož Tadeášek u nás doma nikdy nepoznal jiné zvíře (natož kočičku či kocoura) a v bytě pobýval se mnou sám, je na mne velmi fiksovaný, říkám mu, že je to kočkopes, protože občas poslouchá jako pejsek, ale pochopitelně když si zamane, nehne s ním nikdo. Je to zkrátka osobnost. Jelikož jsem pracovně i sportovně dost vytížena, dlouho jsem přemýšlela jestli Tadeáškovi pořídím kamarádku nebo kamárada. Nakonec to za mne vyřešila kamarádka za mne, která mne, jak se říká lidově "hodila do vody". Zkrátka před 14 týdny přinesla opuštěné koťátko a moc dobře věděla, že neřeknu NE. No, jak jsem předpokládala, Tadeášek to nesl těžce, 2 dny se mnou vůbec nemluvil, nechtěl se nechat pohladit..atd. Anetce se vyhýbal, pozoroval ji z uctivé dálky a výšky (nejlépe z patra na spaní, kde s námi spí), jakmile se přiblížila začal syčet...Za další 2 dny se situace už mnohem zlepšila a po týdnu se už honili a kočkovali. Občas mám strach, aby Tadeášek Anetku nezakousl, protože chudinka při tom nějak divně kvičí...Surprised( Hodně jsem o sbližování koček četla, takže jsem poučená, že do jejich her a seznamování nemám nezasahovat. No,ale vrátím se k problému. První týden, když jsme nebyly doma, tak Anetka byla zavřená v chodbě, Tadeášek měl k dispozici zbytek bytu, včetně svého záchudku a mističek, které jsem z chodby přesunula do kuchně. První týden jsem nespala na patře, ale rozložila jsem si gauč v obýváku a Anetka spala se mnou na polštáři. No, a tady jsem poprvé zjistila, že se Tadeášek vyčůral do peřin. Poradila jsem se se svojí známou, která chová kočky a ta mi sdělila, že něco dělám jinak, než on byl zvyklý a upozorňuje na to tímto. A tak jsem přestala Anetku zavírat a nechala jsem je spolu osamotě, protože jsem byla ubezpečena, že si nic neudělají..Začala jsem spát opět na patře, Tadeášek se mnou a Anetka si našla vždy své místečko někde jinde v bytě. Až do včerejška byl klid, dokonce už papkají z jedné misky, což se mi moc nelíbí, protože Tadeášek si nejspíš myslí, že Anetka dostává něco lepšího než on, takže se na to vrhne na to její a chce jí vše sníst. (Anetka je naštěstí bojovnice a jen tak se nedá...) Dokonce jsem začala Tadeáškovi taky dávat granule pro koťátka!! Teď, když je v obou miskách to samé krmení, už je docela klid..Jenže čas letí, Anetka roste a před 2 dny zjistila, že v bytě jsou nějaké schody, které vedou do mého pelíšku a pochopitelně "pelíšku" Tadeáška. Hupky dupky vylezla a spala první noc s námi! Tadeášek nijak zvlášť neprotestoval, a tak jsem byla nadšená, dvě kočičky vedle sebe...ale ouha. Dnes ráno při stlaní jsem zjistila, že peřiny, včetně matrace jsou počůrané...A docela dost. Takže co s tím...S Tadeáškem jsem si o tom popovídala, my si takhle povídáme běžně a vím, že mi rozumí..Je mi jasné, že to je kvůli Anetce, ale co mám dělat? Mám ji začít zakazovat tam spát? Jakmile ji snesu dolů, ona za chvíli vyběhne na parto znovu..A to je pořád dokola..Myslíte, že to čůrání Tadeáška přejde?..Při představě, že budu čistit a převlíkat peřiny každý den, mi není zrovna do smíchu. Vím, že to bude chtít trpělivost, že to nějaký čas potrvá, ale co když ne? Snažím se mu hodně věnovat, aby se necítíl odstrčený, nežárlil. Na to, že bych dala jednoho z nich pryč, se mi nechce ani pomyslet. Děkuji, že jste to dočetli až sem a pokud je rada obdobná, jako u ostatních, děkuji alespoň za prostor, že jsem se mohla vypovídat..Mějte se moc hezky.
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2004 14:40:34
Odpovědět s citátem

My jsme pořídili tříletému kocourkovi kotě a také to nebylo jednoduché. Seznamování trvalo asi 4 měsíce a ani dnes nejsou kamarádi jak má být. Jediné co mě napadá za radu je opravdu se hodně věnovat služebně staršímu kocourkovi a dát mu jasně najevo, že on je u vás na prvním místě. To samozřejmě neznamená, abyste zanedbávala kočičku Wink Jde spíše o takové to, pohladit ho jako prvního, dát mu jako první misku s jídlem apod. U nás to zabralo. Jinak s tím spaním si to u nás kočičáci vyřídili sami, starší dal mladšímu jasně najevo, že v posteli spát nebude a je fakt, že za rok s námi v posteli nespal...
Jinak na ty koťěcí granule pozor! Dospěláci by je moc papat neměli, protože můžou mít močové problémy, je v nich prostě moc vitamínů, které koťě potřebuje, ale dospěláci ne (a navíc kastráti!).

Moc Vám držím pěsti, a určitě napište jak to dopadlo. Moc dobře vím, že to není nic příjemného, nám sice do postele nečůrali, ale kotě dělalo půl roku bobky do umyvadla Sad FUJ!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vlaďka Valíčková
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2004 15:12:56
Odpovědět s citátem

Moc Vám děkuji Terezko za tak brzkou reakci. Budu tedy trpělivá a určitě dám vědět, jak to všechno u nás dopadlo. Jinak moc děkuji za upozornění s těmi granulemi pro koťátka. Vidíte, to by mě ani nenapadlo, že starší kočičáci a obzvlášť kastráti by je neměli... Confused
Budu se tím řídit. Mějte se moc hezky a ať se Vám i kočičím miláčkům daří dobře. Razz
Vlaďka (Tadeášek a Anetka)
Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Čůrání do postele IV.
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2004 15:17:01
Odpovědět s citátem

Složitá otázka... čůrání do postele = kočce něco vadí. Co to ale je, to je často těžké přesně najít. Musím říct, že nám se to několikrát stalo a přesně jistý důvodem si nejsem (jednou naše Ginny, několikrát Lilly - obě kočky, vlastně ještě koťata, stejně stará). Včera se to po delší době stalo zase (Lilly), ale důvodem byl skoro jistě dočasně chybějící druhý záchůdek.
Myslím, že všechno taky hodně vystihla Tereza, včetně toho pozor na kotěcí granule! Minimálně může kocourek ztloustnout, takže opravdu pozor! Vím, že se to úplně vyřešit nedá, že kočky si budou vždycky ujídat z misek, ale... aspoň to nějakou dobu hlídat? Lehce se to píše, sám jsem takovou situaci jednou zažil, takže to znám... Pamatuju si, že kotě mělo tehdy zase velký zájem o dospělácké granule Smile
Stejně jako Tereza si myslím, že kočičáci si musejí vztahy doma uspořádat sami - hierarchie u koček musí být a jedna bude časem ta vrchní a druhá to bude respektovat. Přitom můžou být kamarádi, to se nevylučuje, ale jedna může mít určité výsady (spaní na vyšším místě, přednost u dvounožců, když se jde mazlit a tulíkovat...).
Držím palce ať se všechno co nejdřív srovná.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2005 10:40:44
Odpovědět s citátem

Ahojky, už máme skoro tři měsíce doma kocourka - nalezence. První noc u nás se pokakal na koberec (asi ze strachu), ale druhou potřebu už vykonal svědomitě do záchůdku. První týden se vykal na chodbě mezi boty. Po měsící jsme ale našli počůrané peřiny a moč byla rozstříkaná po celé posteli, asi jak to vyšlapal než se to vsáklo a pak to chtěl otřepat z nohou. Značkování to myslím nebylo, on tam normálně vypustil plnou dávku (a že byla prodojená celá matrace i peřina Confused ). Kocoura jsme chytili téměř při činu (když se snažil to zahrabat) a tak dostal novinami, zasyčeli jsme na něj a pak si ho nevšímali. Tak za 14 dní to udělal znovu. To jsme přišli z práce asi o hodinu déle a protože kočičák kaká skoro pravidelně ráno v 6.45 a odpoledne v 16:00 vím proč se to stalo. Ráno se totiž nevykadil, takže se musel vykadit když už jsme byli v práci. No a jak jsme přišli domů o hoďku déle, tak to kakání v 16:00 jsme taky prošvihli, takže měl v záchůdku bobíky a nechtěl se tam jít vyčůrat. Za to bych dala ruku do ohně. Jenže včera to udělal zas. Hrál si v ložnici myškou a najednou přiletěl do kuchyně a koukám že dělá capky, tak mi hned došlo která bije. Samozřejmě počůraná postel. Myslela jsem, že snad omdlím, protože před pár dny ta prací procedůra - kdo s tím má zkušenosti, tak ví, jaký je problém dostat to z matrace, když je to skrz (mimochodem kdyby měl někdo nějaký tip, tak napiště jak matraci uklízíte, díky Razz ). Kocoura jsem chtěla potrestat novinami, ale už byl dávno schovaný, takže moc dobře věděl, co udělal. Záchůdek měl čištěný v sobotu a včera bylo pondělí, takže měl stelivo dva a půl dne. Používám biostelivo, měním každé 4 dny s tím, že hovínka odklízím hned a stelivo dosýpám. Jenže on teď dost pije a načůrá toho hrozně moc, takže i za ty dva dny už byla v záchůdky dole tuhá vrstva ve které mu nešlo hrabat. Myslím, že to bylo opět tím. Myslíte, že mám změnit stelivo? Jak dlouho máte v záchůdcích hrudkující stelivo? Četla jsem někde, že ho měl někdo dokonce 1,5 měsíce Shocked ? Kdybych ho měla měnit každé dva dny, tak bych to asi finančně neutáhla.
Kocourovi je cca 8 měsíců (když jsme ho našli, vet. říkal že je mu max. 5měs.), myslíte, že by bylo možné, že už si značkuje, nebo je opravdu jen nespokojený?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2005 11:46:35
Odpovědět s citátem

No jak to tak čtu, tak
1. možná by místo trestání mohl s vaším čistotným kocourem pomoct spíš druhý záchůdek, protože to vypadá, že prostě do použitýho chodit nechce, je to relativně lepší řešení, než neustále praní či změna steliva, pokud tohle vyhovuje.
2. značkování poznáte 100% protože je to takovej smrad, že ho z věcí nedostanete vůbec ničím! Nicméně je možné, že už pomalu dospívá, a jestli je mu těch 8 měsíců, tak už pomalu můžete uvažovat nad kastrací.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2005 12:11:29
Odpovědět s citátem

April: díky za rady. Druhý záchůdek už je na cestě, takže bude mít jeden nekrytý menší a jeden krytý veliký.
S tím že nechce chodit do použitého záchodu jsem se nezabývala proto, že třeba celý měsíc nic a pak najednou dávka do peřin. Proto jsem si říkala, pořád to měním stejně (po těch 3-4 dnech) a měsíc mu to neva a pak najednou začne dojit do postele i když má záchod dva dny po výměně.
Značkování jsem ještě nikdy nezažila ani necítila. Myslela jsem, že to zapáchá jako moč. No to co bylo v posteli smrdělo hrozně, takže jestli značkování smrdí ještě víc a nejde z ničeho dostat, to asi musí být něco Laughing Na můj dotaz ohledně kastrace mi veterinář řekl, že po kastraci přestane růst. Že začne tloustnout, ale nebude růst. Zdá se mi ještě poměrně malý, takže jsme chtěli s kastrací počkat, jenže mám zase strach z toho, že když si začne značit, bude to dělat i po kastraci. Ale to už jsem tu někde řešila. Dám radši na vaše rady a necháme ho kastrovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2005 12:18:57
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Na můj dotaz ohledně kastrace mi veterinář řekl, že po kastraci přestane růst. Že začne tloustnout, ale nebude růst.


Kočky a kocouři po kastraci tloustnou ne protože byli vykastrováni, ale protože zleniví a člověk Exclamation jim dává stejné papání (hlavně množství) jako před kastrací. Chyba. Chce to krmivo pro kočičky po kastraci a méně, méně, méně... Idea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2005 12:33:14
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Značkování jsem ještě nikdy nezažila ani necítila. Myslela jsem, že to zapáchá jako moč. No to co bylo v posteli smrdělo hrozně, takže jestli značkování smrdí ještě víc a nejde z ničeho dostat, to asi musí být něco


No nám kocour zaznačkoval jednou jedinkrát a to až po kastraci nám pustil svojí první a poslední dávku na křeslo .... ještě po 10ti měsících je to v křesle trochu cítit ... takže asi bys to nepřečuchla .... je to spíš jak čpavek, než moč.

Ten záchůdek, zrovna včera jsem myslím použila příměr - do kočky, ženský a melounu prostě nevidíš .... něco se mu trochu nelíbí, a spustí svojí "pomstu" ... chce to spíš pozorovat, kdy se to stává .... Dej pak vědět, jestli druhý záchůdek měl nějaký pozitivní efekt.

Ohledně kastrace, souhlasím s Oliv.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2005 12:49:04
Odpovědět s citátem

A myslíte že už opravdu neporoste? Že zůstane malinký a jen zmohutní?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2005 13:04:53
Odpovědět s citátem

To Vám nikdo neřekne... Musíte hlavně koukat na jeho rodiče...
My máme 7měsíčního Aaronka, zatím nekastrovaného, teď má 5,30 kg. Je po tátovi, který je mohutný a svalnatý. Takže počítám, že ještě nějaké to kilčo přibere, ale nebude tlustý, prostě velký kocour. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2005 22:10:39
Odpovědět s citátem

Jenže on teď dost pije a načůrá toho hrozně moc, takže i za ty dva dny už byla v záchůdky dole tuhá vrstva ve které mu nešlo hrabat. Myslím, že to bylo opět tím. Myslíte, že mám změnit stelivo? Jak dlouho máte v záchůdcích hrudkující stelivo?


skuste čistit záchůdek pravidelně aspoň 2x za den.nemusí to být úplná výměna steliva,pokud používáte hrudkující stelivo,tak stačí,když si záchůdek nahnete,až to suché a nepřilepené sesypete na jednu stranu a lopatkou pak seškrábnete a odstraníte jen to zhrudkovatělé a přilepené a samozřejmě bobky.Dosypete jen to,co jste odebrala.Když jsem používala nehrudkující stelivo,tak když čůránky vyschly,tak se to prostě vybrat nedalo a kocour tam jít na potřebu nechtěl.tak si šel kam chtěl.A vyčistit záchod po nehrudkujícím stelivu znamená kompletně ho vyhodit a dát nové.Je jasné,že nemůžete čistit wc po každé potřebě,tak vyzkoušejte můj postup a napište,jak jste dopadli.Já mám kocoury 2,tak čistím ráno a večer,vám bude stačit jen jednou za den.

Thelma(Honzík a Ríša)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: Re: stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2005 0:05:30
Odpovědět s citátem

Thelma napsal:
Jenže on teď dost pije a načůrá toho hrozně moc, takže i za ty dva dny už byla v záchůdky dole tuhá vrstva ve které mu nešlo hrabat. Myslím, že to bylo opět tím. Myslíte, že mám změnit stelivo? Jak dlouho máte v záchůdcích hrudkující stelivo?


skuste čistit záchůdek pravidelně aspoň 2x za den.nemusí to být úplná výměna steliva,pokud používáte hrudkující stelivo,tak stačí,když si záchůdek nahnete,až to suché a nepřilepené sesypete na jednu stranu a lopatkou pak seškrábnete a odstraníte jen to zhrudkovatělé a přilepené a samozřejmě bobky.Dosypete jen to,co jste odebrala.Když jsem používala nehrudkující stelivo,tak když čůránky vyschly,tak se to prostě vybrat nedalo a kocour tam jít na potřebu nechtěl.tak si šel kam chtěl.A vyčistit záchod po nehrudkujícím stelivu znamená kompletně ho vyhodit a dát nové.Je jasné,že nemůžete čistit wc po každé potřebě,tak vyzkoušejte můj postup a napište,jak jste dopadli.Já mám kocoury 2,tak čistím ráno a večer,vám bude stačit jen jednou za den.

Thelma(Honzík a Ríša)


To s tim stelivem me taky zarazilo. My taky pouzivame hrudkujici stelivo a cistim zachudek jednou za den. Ono od toho je to hrudkujici stelivo, ze by se mely jak bobiky, tak hrudky, ktere se udelaji z curani vybirat alespon jednou denne. My mame tri ciciny, ctyri zachudky a presto nam staci cistit jednou denne a jeste nikdy se nestalo, ze by nejaka z kocicek udelala svou potrebu nekam jinam. Taky v zachudku musi byt dostatecne vysoka vrstva steliva (vsude pisou tak 4 cm, ale podle zkusenosti je lepsi vyssi vrstva, protoze potom se nedelaji takove ty uplne tuhe kolace, ktere musi clovek skrabat uplne ze dna zachudku). Opravdu musite kazdy den vybirat i ty hrudky, ktere se udelaji z curani a ne jenom kakani. Tady se nemuzete zlobit na kocoura, protoze jeho citlivemu nosiku proste tri dny stare pouzite stelivo proste smrdi. To, ze doporucuji cely zachod vycistit jednou za mesic, znamena, ze ikyz poctive vybirate kazdy den veskere exkrementy, tak z hrudek z curani obcas neco odpadne a zustane v zachudku a ciste z hygienickych duvodu aby se nemnozily ruzne bakterie, je lepsi po mesici vsechno vysypat do kose, cely zachudek vydesinfikovat a nasypat uplne nove stelivo. Nebudte z toho smutna, jenom jste nerozlustila spravne ty sifry, ktere se v navodech na hrudkujici steliva uvadi. Razz Razz Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2005 7:03:11
Odpovědět s citátem

A vy jste zase nepochopili mě Laughing . Kocour kaká pravidelně, až na malé výjimky, každé ráno než jdeme do práce. Hovínka vyberu okamžitě. Pak odejdeme do práce a to co tam kocour načůrá přes den, tak vybírám odpoledne, když přijdu z práce. Také to dělám tak, že odstraňuji hrudky které se utvoří z čůrání. Vyhazuji je a odebrané stelivo dosýpám. Když záchůdek po 3-4 dnech čistím, tak ani nesmrdí, takže ho myslím čistím dobře. Jenže tohle bylo tak, že jsem přišla z práce a v posteli bylo načůráno, tak jsem šla k záchůdku a dole byla ještě vlhká souvislá vrstva. Žádné hrudky - přitom to mám být hrudkující stelivo (to je asi to co jsem nepochopila já). To vše udělal přes den, takže jsem nemohla přiběhnout a záchod vyčistit, byla jsem v práci. Po uklizení spouště v posteli, jsem wc okamžitě vyčistila celé a dala komplet nové stelivo. Kocour do něj hned vletěl a šel čurat dokonce 2x po sobě a takové dávky, že jsem komplet celý záchod měnila už druhý den. Dávám vrstvu tak 6cm i více, takže mi pětikilový pytel vydrží na dvě nasypání.
Co ještě dělám špatně? Děkuju všem moc za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2005 7:07:47
Odpovědět s citátem

Tý jo, Verunko, to teda nevím, co děláš špatně, takový servis ohledně záchodku a steliva teda moji chlupáči nemají.Třeba to fakt vyřeší druhý záchod. I když má člověk toho svýho šumáška chlupatýho rád, tak takový problémy musí pěkně otrávit. Nedokážu ti poradit, ale držím palce.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2005 7:26:34
Odpovědět s citátem

Tedy jak to tak čtu, tak možná ten záchůdek čistíš (kompletně výměna steliva) moc často, zkus ten kočkolit nechat v záchůdku trochu dýl. Jsou kočky, které nemusejí moc pach čistidel, tak jestli mu třeba nevadí, nějaký pach z nich.

A možná byste měli začít přecejen přemýšlet o kastraci. Je možné, že tyhle projevy jsou spojené s dospíváním.

Pravdou je, že při čůrání a kakání mimo záchůdek je každá rada drahá, je tolik faktorů, z čeho to může být, že najít ten pravý dá fušku Confused

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2005 8:53:40
Odpovědět s citátem

Já nevím, možná to s tím čištěním fakt přeháním, ale když vidím, jakou má radost, když to má vyměněné tak nevím. Já teď právě budu zkoušet čistit to ještě víc, protože vždy když se vyčůral do postele, bylo to v době co měl načůráno nebo nakadíno v záchůdku. A dneska ráno (stelivo nové od pondělí odpol.) šel čůrat a pak asi za tři minuty se mu chtělo kadit a k záchodu jen čuchl a začal lítat po bytě a mňoukat. Takže si myslím, že až budou ty dva záchůdky, tak bude po problémech. Jen nevím jestli se naučí chodit do toho krytého, má teď nekrytý a když jde kadit tak se točí snad dvě minuty okolo, což v tom krytém nebude moci dělat, tak nevím jestli tam vůbec půjde (možná dělat blbosti Very Happy ). Máte s tím někdo zkušenosti, že by Vám kočičáci nechtěli chodit na kryté wc?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2005 9:02:02
Odpovědět s citátem

No zkušenosti .... my když jsme měli na hlídání Aliho, tak ten měl nekrytý záchůdek, který si sebou přinesl, že prý na "krytý" by asi neuměl, kdežto naši kočičáci mají dva kryté .... dopadlo to tak, že v chození na záchůdky nebyl vůbec žádný systém a každej si chodil, kam se mu zachtělo.
Takže vůbec nevidím problém v tom, že by na jeden typ chodit nechtěl. Navíc naši taky vyvádí děsný věci na záchůdku, chození do kolečka, hrabošení .... což se třeba v tom nekrytým téměř nekonalo .... takže určitě různé dva typy záchůdků zvládne dobře Wink

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2005 9:58:04
Odpovědět s citátem

Tak tady sleduju tu diskusi o záchůdcích a napadlo mě, jestli by nepomohla změna druhu steliva. My jsme se Suzi měli v období jejího dospívání taky problémy, že chodila do peřin. Zkusili jsme přejít na silikonové Magic Pearls a od té doby se nic nepřihodilo. Nevím, jestli to bylo tou změnou steliva nebo tím, že "dospěla", nevím. Ale každopádně i tohle by šlo zkusit.
Silikon pohlcuje pachy lépe a možná citlivější kočičáci by ho lépe snášeli. Já už teď nic jiného nekupuju. Naše dvě holky mají jeden vééélikánský krytý záchůdek, do kterého vždycky nasypu celou dvojnásobnou várku (7,6l) a vydrží to víc než 2 týdny (3 týdny je maximální hranice - to už začíná zůstávat vlhká vrstva u dna a pak to musí rychle pryč). Dokud byla Suzi sama, bohatě jsme zvládali měsíční periody výměny steliva. Řekla bych, že ani cenově to není špatné - 7,6l stojí u Happy Animals cca 180 Kč. Jen tohle výhodné balení občas nemají, tak je dobré ho objednat víc najednou.
Vyzkoušeli jsme stelivo nehrudkující, hrudkující a silikon a ten z toho vyšel nejlépe - zatím!
Verunko, zkus ten silikon vyzkoušet, co na to ten tvůj ďáblík poví. Třeba se problémy takhle jednoduše vyřeší.
Držíme tlapky
Dagmar, Suzi a Nancy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2005 10:26:06
Odpovědět s citátem

To silikagelové stelivo koupila mamina jejich kočině a ta na něj nechtěla vůbec chodit, no pak začala, ale za pár dnů to smrdělo víc než Micci co mamina používá. Zkusit to můžu, ale myslela jsem spíš na ten Biocats fresh s vůní luční trávy, ten se tu také hodně chválil, ale nevím jak by kocouř koukal na to, že to voní Very Happy. Aby pak nechodil mimo schválně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2005 12:58:57
Odpovědět s citátem

Už jsem to tady na Kocouřovi taky někde četla, že někomu silikon po pár dnech smrděl. Nevím, čím to je, ale jediné, co je u nás cítit, jsou bobíky, když se holky vykadí, protože je většinou nezahrabou. Ale smrdí to jen chvilku, než trochu zaschnou. Pokud jsem doma, tak je buď rovnou vyhodím, nebo alespoň lopatkou zahrábnu a je to dobrý.
Není ten smrad ze silikonu způsoben třeba jiným PH moči? Nevím, tomuhle vůbec nerozumím, ale hlavně, že to u nás funguje. Jsem moc ráda, protože jeden čas jsem pomalu nic jiného nedělala, než prala, prala a prala. Jsem zvědavá, jestli to Nancy bude dělat taky, až bude dospívat - pak ten úspěch nebyl změnou steliva, ale úspěšným dospěním Suzinky.
No, asi každý kočičák je jiný a tak musíme zkoušet a zkoušet a věřit, že jednou se trefíme - se stelivem, se záchodkem (krytým, nekrytím), s frekvencí čištění atd.
Tak držíme palce, aby těch experimentů nemuselo být moc.
Dagmar a její kočičí holčičí smečka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2005 18:18:52
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
A vy jste zase nepochopili mě Laughing . Kocour kaká pravidelně, až na malé výjimky, každé ráno než jdeme do práce. Hovínka vyberu okamžitě. Pak odejdeme do práce a to co tam kocour načůrá přes den, tak vybírám odpoledne, když přijdu z práce. Také to dělám tak, že odstraňuji hrudky které se utvoří z čůrání. Vyhazuji je a odebrané stelivo dosýpám. Když záchůdek po 3-4 dnech čistím, tak ani nesmrdí, takže ho myslím čistím dobře. Jenže tohle bylo tak, že jsem přišla z práce a v posteli bylo načůráno, tak jsem šla k záchůdku a dole byla ještě vlhká souvislá vrstva. Žádné hrudky - přitom to mám být hrudkující stelivo (to je asi to co jsem nepochopila já). To vše udělal přes den, takže jsem nemohla přiběhnout a záchod vyčistit, byla jsem v práci. Po uklizení spouště v posteli, jsem wc okamžitě vyčistila celé a dala komplet nové stelivo. Kocour do něj hned vletěl a šel čurat dokonce 2x po sobě a takové dávky, že jsem komplet celý záchod měnila už druhý den. Dávám vrstvu tak 6cm i více, takže mi pětikilový pytel vydrží na dvě nasypání.
Co ještě dělám špatně? Děkuju všem moc za rady.


Jenom jsem se jeste chtela zeptat - jak moc kocour cura a jak velke hrudky jsou? Taky jestli se vam nezda, ze nadmerne pije? Normalni velikost hrudky kociciho curani by mela byt do velikosti dlane, s tim, ze by denne nemel normalne nacurat vic nez ctyri takoveto hrudky. Pokud by nadmerne pil a tudiz i cural, radeji bych s nim zasla k vetovi, aby vysetril moc. Kocky casto signalizuji chozenim mimo zachod, ze nejsou zdravotne uplne OK. Moc bych vam prala, aby to nebyl zdravotni problem, ale "jen" problem v chovani.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2005 11:08:37
Odpovědět s citátem

No ještě jsem někde viděla reklamu na jakéhosi psychologa pro zvířátka, snad v Našich kočkách? ale jistá asi nejsem Ne že by hypnotizoval kočičku, ale že rozebere s váma všechny možné nezdravotní problémy, které by to mohly dělat. asi bych napřed navštívila veta k vyloučení zdravotních potíží( vzít i moč na vyšetření), potom 2 záchodky, zkoušet různá steliva, co mu bude vyhovovat a jetsli nepomůže nic, tak toho poradce. akorát mám pocit, že je jen v Brně nebo v Praze, nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2005 12:19:19
Odpovědět s citátem

Pití: on pořád lítá jako blázen až má vyplazený jazyk a vždy když už nemůže tak se jde napít. Takže od půl čtvrté do deseti večer ho vidím třeba 5x u misky jak pije. No a s tím čůráním - když čůrá do čerstvého steliva, tak je to opravdu do té velikosti dlaně, ale tohle kdy se stala nehoda byla na dně záchodu jen souvislá vrstva nalepeného steliva a hrudky žádné. Proto asi vyzkouším nové stelivo. Jinak když jsme doma, třeba o víkendu, tak jde kocour asi tak 4x - 5x za den čůrat, takže kdybych to hned nevysbírala, tak tam bude ta vrstva už za jeden den. Včera když jsem přišla domů, byla přes půl dna záchůdku také ta nalepená vrstva. Tak jsem jí dle rad odhrabala na jednu stranu, čisté stelivo na druhou, špinavé jsem odstranila a dosypala. Teď se budu snažit ten záchod takhle čistit pokaždé, protože mám strach abych zas neprala peřiny. No a taky proto, že kocour se v něm každé ráno hrabe jako blázen (v tématu kotě a výchova) a bych nerada aby to špinavé stelivo rozhrabal po celém bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2005 21:24:26
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Pití: on pořád lítá jako blázen až má vyplazený jazyk a vždy když už nemůže tak se jde napít. Takže od půl čtvrté do deseti večer ho vidím třeba 5x u misky jak pije. No a s tím čůráním - když čůrá do čerstvého steliva, tak je to opravdu do té velikosti dlaně, ale tohle kdy se stala nehoda byla na dně záchodu jen souvislá vrstva nalepeného steliva a hrudky žádné. Proto asi vyzkouším nové stelivo. Jinak když jsme doma, třeba o víkendu, tak jde kocour asi tak 4x - 5x za den čůrat, takže kdybych to hned nevysbírala, tak tam bude ta vrstva už za jeden den. Včera když jsem přišla domů, byla přes půl dna záchůdku také ta nalepená vrstva. Tak jsem jí dle rad odhrabala na jednu stranu, čisté stelivo na druhou, špinavé jsem odstranila a dosypala. Teď se budu snažit ten záchod takhle čistit pokaždé, protože mám strach abych zas neprala peřiny. No a taky proto, že kocour se v něm každé ráno hrabe jako blázen (v tématu kotě a výchova) a bych nerada aby to špinavé stelivo rozhrabal po celém bytě.


Tak to asi opravdu bude tim stelivem. Zkuste Zverlit (ten modry je uplne jemnoucky a tak curani neproteka az na dno), my jsme s nim moc spokojeni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: Čůrání do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2006 13:36:01
Odpovědět s citátem

Pořídila jsem své 1 roční kočce kamaráda malého 7 týdenního kocourka. Naučil se bez problému chodit na záchod ale poslední dobou asi 4x se vyčůral synovi do postele. Dříve to nikomu neudělal, tak si nevím rady. Syn byl na koleji, teď jsou prázdniny tak je více doma, tak nemá to něco společného, že syn přece je více cítit???? ( ale opravdu nesmrdí !!!) Však víte, chlap. Možná je to možná k smíchu, ale není to tím???
Díky za radu předem Macal
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Čůrání do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2006 20:36:55
Odpovědět s citátem

Macal napsal:
Pořídila jsem své 1 roční kočce kamaráda malého 7 týdenního kocourka. Naučil se bez problému chodit na záchod ale poslední dobou asi 4x se vyčůral synovi do postele. Dříve to nikomu neudělal, tak si nevím rady. Syn byl na koleji, teď jsou prázdniny tak je více doma, tak nemá to něco společného, že syn přece je více cítit???? ( ale opravdu nesmrdí !!!) Však víte, chlap. Možná je to možná k smíchu, ale není to tím???
Díky za radu předem Macal

Řekla bych že s pachem syna to možná trochu souvisí. Pokud nebývá doma a teď tam je tak ho kočky možná berou trochu jako vetřelce ve svém teritoriu. V každém, případě reagují na změnu. Pokud je to možné tak zkuste nějakou doby kočky nepouštět do synova pokoje alespoň když tam budou bez dozoru.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
2
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top