Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Blechy???


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
1romča11



Založen: 06.02.2006
Příspěvky: 6

Předmět: Blechy???
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2006 20:36:23
Odpovědět s citátem

Ahoj,mám problém se Sunnýskem a potřebovala bych poradit....je mu 7 měsíců a je to čistě pokojový kocouř, nikdy nebyl ani "špičkou ocásku" venku...asi před 7-10 dny jsem si všimla že se začal občas škrabat ale nějak jsem tomu zprvu nevěnovala pozornost....pak jsem zbystřila, zkoušela mu prohlížet srst, ale u briťáků se to dost dobře důkladně nedá....a dnes jsem intenzivněji zapátrala na netu, a dle nalezených rad ho postavila na čistý papír a proklepala mu srst...vypadlo dost černých teček, které když se namočí zčervenají...čili podle všeho bleší trus....jen nechápu kde by k bleše přišel když ven vůbec nechodí??? A především, v bytě má přístup kamkoliv, tudíž se obávám abychom neměli zamořený koberec, postel, dětský pokoj atd:-((((( Poraďte prosím, je vůbec možné aby blechy měl když přístup ven nemá, nemůže to být něco jiného...a pokud ano, jakým přípravkem se toho můžeme zbavit....děkuju, budu vděčná za každou radu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2006 21:37:06
Odpovědět s citátem

Zkušenost s blechama u čistě bytové kočky, která vůbec nepřijde ven ,bohužel mám. A jak naše peršanka přišla k blechám? Nevíme, jen se dohadujeme,ale veterinář tenkrát říkal, že si blechu můžete klidně přinést i na kabátě z autobusu,kde na Vás přeskočí ze psa a pod. Pokud tedy s největší pravděpodobností blechy máte, nechte si poradit od vetrináře desifekční prostředky a postupy,jak se jich zbavit, protože blechy mohou opravdu přežívat nejen na kočce,ale i kobercích, sedačce a pod. a na kočku se můžou chodit jen "napást", takže přímo na kočce blechu jentak nenajdete - mimochodem, stačí jen jedna "přinesená" blecha.
My tenkrát kočku museli x-krát koupat, vyhodit komplet pelíšek, vydesifikovat místa,kde se nejvíc zdržovala, nikdy totiž nevíte, kde můžou přežívat a můžou mít vajíčka. Bylo to docela náročné, navíc tenkrát kočka měla alergii na blešší kousnutí, tak si to chudinka užívala s krvavými stroupky.
Názvy prostředků si už bohužel nepamatuju,ale bylo jich několik - na koupání kočky, na vytírání podlah, ve spreji na vystříkání .... je to opravdu dávno a od té doby nám daly blechy pokoj.
Jiní Vám třeba poradí ty prostředky. Já Vám přeju, ať si se vším dobře poradíte a kocourek má brzy pokoj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2006 22:06:13
Odpovědět s citátem

Pomněnko děkuju za odpověď, asi to je jediná možná varianta jak jsme ji mohli získat bohužel..každopádně se chci zítra stavět na veterině a poradit se....jen s tím vyhozením pelíšku si to nedokážu představit a padá na mě hrůza jelikož kocouř má svůj pelíšek na parádu:-) což znamená že v něm nespí...spí v křeslech, na gauči a bohužel i mě i u dětí na posteli....a to by znamenalo vyházet celé zařízení bytu ....proboha....snad někdo poradí prostředek jak se zbavit těch hnusných potvor jinak...Sad(
Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2006 22:44:54
Odpovědět s citátem

Abych pravdu řekla, nám tenkrát vet řekl, že v nejhorším případě by doporučoval i vyhodit např. koberce. To bylo pro nás naprosto nepředstavitelné. Pelíšek kočka měla podomácku vyrobený - krabice se starou dekou, takže ten jsme zlikvidovali. Koberec jsme vyhodili jen jeden,naštěstí už starý- v pokoji,kde kočka spala. Vše ostatní jsme desifikovali a vyčistili a stačilo to naštěstí. My totiž byli dost zoufalí, dlouho jsme nevěděli, že ty stroupky má kočka od bleššího kousnutí, chudinka skoro rok byla léčená na cokoliv jiného, až změna veta pomohla, ale to už jsme chytili blechu jen tak v obýváku na sedačce, na kočce jsme ji nechytili!
Myslím, že určitě na vyhazování zařízení bytu nedojde, jen to bude chtít něčím ošetřit. Hlavně jsme museli vydesifikovat a vystříkat místa jako jsou rohy místností, různé kouty, kde se drží více prach, tam mohly ponejvíc přežívat. Poraďte se s vetem, co dál. Držím pěsti!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janka-rska



Založen: 06.05.2006
Příspěvky: 20

Předmět: Blchy nie sú tragédia
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2006 22:46:00
Odpovědět s citátem

Kto by už mačku dnes kúpal, ak má blchy? Jednoznačne tu pomôže prípravok Frontline, dá sa kúpiť v lekáni ako roztok, ktorý sa aplikuje do zátilku, alebo ako sprej. Jedna aplikácia zabije blchy do 24 hodín a pôsobí mesiac, treba dať aspoň dva krát, teda o mesiac znovu. Byt si musíte vyčistiť ako najlepšie sa dá, kúpte špecálne rozprašovacie spreje, ktoré zabránia množeniu bĺch, ja použíávam Frontline, mám dvoch Arrow kocúrikov, ktorí sú veľa vonku, nosia domov kliešťov, ale sem tam aj blchy, tie ale kusnutie neprežijú. Veľa ich češem kovovým hrebeňom, časté vysávanie, pranie diek, stála kontrola a pomáha to. Nemajú blchy ani kliešte. Nebojte sa, to zvládnete, keď kocúr nechodí von, je to asi ľahšie. Mali by ste ho častejšie česať, boli by ste si to všimli hneď. Veľa zdaru. Rolling Eyes
_________________
www.muri-tomi.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
1romča11



Založen: 06.02.2006
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2006 21:20:08
Odpovědět s citátem

Děkuju všem za rady, právě před týdn jsem rodinu na 24 hodin vysvěhovala k babičce, důkladně vydezinfikovala celý byt, vyprala co se dalo a na Sunnyho aplikovala Frontline.....cca týden se zdálo že je vše v pořádku, ale včera a dnes jsem našla v místech kde se kocouř pohybuje a povalu 3 blechy...mrtvé, naštěstí....Jen se chci zeptat, máte někdo představu jestli se tyhle blechy líhnou z původně nakladených larev nebo se můžou dál množit?Sad( V každém případě hodlám "plošnou" dezinfekci bytu zopakovat....paradox ale je že nikdo z rodiny poštípaný není, ty potvory jdou jen na kocoura...a kousnutí do něj je naštěstí zabije..... Jen doufám že se jich zbavíme definitivně, takhle jedna zkušenost s blechama mi nadosmrti stačí....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janka-rska



Založen: 06.05.2006
Příspěvky: 20

Předmět: podarilo sa
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2006 19:29:13
Odpovědět s citátem

Sláva, gratulujem a je po blchách. Na tie larvy musíte použiť antiparazitný sprej na okolie, ten ich zabije, alebo zabráni ich ďalšiemu vývoju. Pripájam link, kde sa dá objednať. http://www.allpet.cz/scripts/zbozi.php?KID=49 Veľa úspechu!
_________________
www.muri-tomi.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
1romča11



Založen: 06.02.2006
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2006 20:45:38
Odpovědět s citátem

Janka-rska: Moc děkuju za rady a za povzbuzení, zítra oběhnu drogerie a zoopety a lékárny a snad uvedené přípravky někde seženu, chtěla bych byt vystříkat v pátek večer a pak na noc odjet k rodičům...a takhle rychle mi to asi z All-petu nedodají...snad něco budou mít i běžně v prodeji. Ještě jednou moc díky a přeju s kočinami jen ty lepší zážitky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2006 21:10:17
Odpovědět s citátem

Zdravím, vidím, že jste si s blechama výborně poradila. Jen poznámka-to že nejste poštípaní je proto, že blešky dávaly přednost kocourovi, je chlupatý, blechy se mají na něm jak udržet, je snadnější k bleššímu hodování. Kdyby jste si přinesli domů blechy a neměli jste žádnou kočku, jdou stoprocentně po vás Confused
Tak dál držím palce, ať je detinitivně po nich Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2006 11:33:08
Odpovědět s citátem

Pomněnka napsal:
Kdyby jste si přinesli domů blechy a neměli jste žádnou kočku, jdou stoprocentně po vás Confused
Tak dál držím palce, ať je detinitivně po nich Smile


Tak tohle neplatí na 100% . když náš kocouř přitáhl blechy, tak jsem to spolehlivě zjistila první já, protože jsem byla pokousaná na kotnících a blechu jsem načapala ve vlastním uchu Evil or Very Mad ! při spaní v posteli, kterou samozřejmě kocouř v noci okupoval. Vždycky na sobě vychytám všechny komáry, hovada a další krvesajné hmyzáky a celá rodina má ze mně akorát prču, ani trochu soucitu, potvory Wink . Po takovém bleším martyriu už nemám odvachu chodit s kocouřem ven, protože jsme to přitáhli z každé procházky. Asi máme zablešený park.
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Morrigan



Založen: 11.07.2006
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2006 22:39:13
Odpovědět s citátem

Gemma - přesně jako u nás Evil or Very Mad najednou jsem byla pokousaná, a to tak že plošně, tak nás napadlo, že náš domácí kocouř má blechy.. je černý, takže v kožíšku jsme si nevšimli, ale při bližším pohmatu jsme blechy zjistili. Teď máme nové kotě, modrého ruského kocouře (asi). V kožíšku jsem mu nahmatala bleší trus a už jsme mazali na veterinu. Kotě dostalo Stronghold, kocouř Frontline. Lítám po domě se sprejem a pozoruju, jak ty blechy vylézají a umírají volně v prostoru. Když se podívám na kotě, tak na 1 cm čtverečním srsti lezou aspoň 4 blechy. No horor Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: BLECHY
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2006 10:57:13
Odpovědět s citátem

Morrigan napsal:
Gemma - přesně jako u nás Evil or Very Mad najednou jsem byla pokousaná, a to tak že plošně, tak nás napadlo, že náš domácí kocouř má blechy.. je černý, takže v kožíšku jsme si nevšimli, ale při bližším pohmatu jsme blechy zjistili. Teď máme nové kotě, modrého ruského kocouře (asi). V kožíšku jsem mu nahmatala bleší trus a už jsme mazali na veterinu. Kotě dostalo Stronghold, kocouř Frontline. Lítám po domě se sprejem a pozoruju, jak ty blechy vylézají a umírají volně v prostoru. Když se podívám na kotě, tak na 1 cm čtverečním srsti lezou aspoň 4 blechy. No horor Shocked


Twisted Evil Ježiš, no já jsem se toho bála, že by i kocouři, doma chovaní, mohli mít blechy. Já nad tím začala přemýšlet, až jsem se nyní o víkendu probudila asi s 6 ti štípanci okolo kotníku a na lítku, které nesvědili, nevím jestli to je od blech, nikdy mě blecha nekousla, tak, když to tu čtu, tak asi ano.
Tak jsem z pořádkumilovnosti převlékla postele a naši kluci mají zákaz do ložnici, byli tam stále, jako mimča. Musíme je vykoupat, snad se to třeba časem zklidní. Myslíte, že když vysávám každý týden a uklízím, že se toho dá zbavit? Hned jak dojdu dnes domů, tak musím kluky (Barmy) prohlédnout.
Jsem z toho tedy špatná, jestli se opravdu jedná o blechy !! Crying or Very sad
Může mi někdo napsat, jak se pozná štípanec od blechy??
Lusilka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2006 19:08:30
Odpovědět s citátem

Z blech strach mít nemusíš, je to sice nepříjemné, ale ne neřešitelné. Máme doma bytový čičiny (britky) a pejska, který sem tam nějakou blechu přinese z venčení v trávě. Jednou jsme byli doma tak zablešení, že kocourkovi seděla jedna blecha přímo mezi očima, ani nebyla zalezlá v srsti Evil or Very Mad Já byla pokousaná, štípance taky nijak nesvědily a bylo jich vždycky několik pohromadě, fakt hrůza. Tím, že pejska máme už pěkných pár let, umím přesně rozpoznat, že jsou v rajónu blechy a dokonce už mám tak rychlou reakci, že je dokážu v posteli chytit Wink Samotná zvýšená hygiena na to rozhodně nestačí a nic neřeší ani to, že mají vaši zákaz do ložnice, ty potvory (blechy) se dostanou všude. Nám se osvědčil spot-on Stronghold (existuje víc značek, tenhle druh má navíc ještě odčervovací účinky) . Výhoda je v tom, že se jen kápne za krk, dostane se do krve a zabíjí blechy, které se té krve napijou, navíc tím, že účinkuje delší dobu, tak se zlikvidujou i blechy, které uvízly v pelíšku nebo třeba v koberci a na zvířátko později naskočí. A nemusíš mít strach, kočičkám nijak neublíží. Vůbec se nám neosvědčily spreje, šampony atp. Takže doporučuji spot-on pro všechna chlupatá zvířátka v bytě a ještě trochu trpělivosti na cca 3 týdny a měli byste mít klid. A klidně to raději použij i při pouhém podezření preventivně, ty hnusný mrchy přenášej různý parazity. Hodně štěstí při hubení Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Morrigan



Založen: 11.07.2006
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2006 8:55:47
Odpovědět s citátem

Přesně tak, spot-on můžu jen doporučit, naše zvířátka ho dostala taky už všechna, a já jen tak cvičně se sprejem dezinfikuju okolí + hřebínkem blešákem pomáhám tomu Frontlinu nebo co to máme
paní doktorka mi řekla, že blechy vydrží nějakou chvíli o hladu, takže bude chvíli trvat, než pojdou všechny.. no máme necelý týden po aplikaci a včera jsem ještě nějaké živé vyčesala.. kéž by všechny ty kousavé bestie už pochcípaly Laughing

no a mě osobně bleší kousance svědí úplně hrozně a otékají, ale to by mohlo být i tím, že mám nějakou mírnou alergii na hmyzí kousnutí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
1romča11



Založen: 06.02.2006
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2006 14:13:44
Odpovědět s citátem

Ahoj, nakoukla jsem po dlouhé době a koukám že se blešky s létem nějak přemnožily:-)) My měli cca 2 měsíce klid, naposledy před 6 týdny jsem aplikovala Frontline a včera se podezřela odrbával...tak jsem mu projela kožíšek a vyklepala asi 2-3 kousíčky "blešího trusu"Sad(( Tudíž se cestou z práce budu stavět pro další Frontline + spreje na vystříkání bytu a začneme nanovo:-(( Nemyslím ale že by jsme přinesly další blechu z venku, kocouř ven vůbec nechodí...spíš mám pocit že se dolíhlo ještě něco z těch původních...ty mrchy prý dokáží naklást larvy všude možně ai nemožně a přežívat hodně dlouho:-((
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (56x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top