Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

línání

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: línání
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2006 13:16:19
Odpovědět s citátem

Ahojky všem,
chtěla bych od Vás radu. Náš Montík poslední 2- 3 měsíce docela dost pelíchá, takže teď zvrací chlupy každý týden. Co ho máme to dřív udělal pouze jednou.
Je to tím, že už je doslpělý? V srpnu mu bude rok. Nebo mu chybí nějaký vitamín? A co používáte na bezoáry?
Děkuji za rady!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Merlin



Založen: 28.09.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Sokolov

Předmět: Re: línání
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2006 16:03:21
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
Ahojky všem,
chtěla bych od Vás radu. Náš Montík poslední 2- 3 měsíce docela dost pelíchá, takže teď zvrací chlupy každý týden. Co ho máme to dřív udělal pouze jednou.
Je to tím, že už je doslpělý? V srpnu mu bude rok. Nebo mu chybí nějaký vitamín? A co používáte na bezoáry?
Děkuji za rady!


Ahojky,

je to normální, do určitého věku se ty jejich maličké "dětské" chloupky ztratí a teď už je dospělák, takže k tomu patří i problémy s chlupy Very Happy

My máme doma kočičí trávu stále k dispozici a jinak střídáme granulky s granulkami Hills hairball control...takže se nám zvracení vyskytuje velmi málo..nebo jsou k dostání různé potravinové doplňky..my máme nejrůznější bombónky - za odměnu s maltózou, nebo se používají pasty, ale ty u nás moc v oblibě nejsou Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: zuby
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2006 6:51:01
Odpovědět s citátem

Děkuji, trávu používáme taky, ale většinou je dnem vzhůru. Kočičáci ji mají spíše na hraní. Jsem ráda, že je to O.K. bála jsem se, že je to nějak časté.
Jinak nevím jestli tohle téma zde už někde proběhlo - jsem v práci a nemám tolik času to tu prohlížet........... ale včera při uklízení jsem našla zub. Nevím kterému z kočičáků patří vypadá to na "špičák", ale ani jednou nechybí. Vypadávají a narůstají kočkám zuby jako lidem?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: zuby
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2006 7:26:43
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
Děkuji, trávu používáme taky, ale většinou je dnem vzhůru. Kočičáci ji mají spíše na hraní. Jsem ráda, že je to O.K. bála jsem se, že je to nějak časté.
Jinak nevím jestli tohle téma zde už někde proběhlo - jsem v práci a nemám tolik času to tu prohlížet........... ale včera při uklízení jsem našla zub. Nevím kterému z kočičáků patří vypadá to na "špičák", ale ani jednou nechybí. Vypadávají a narůstají kočkám zuby jako lidem?


jj kotata mají mléčné zuby a mění se jim na trvalé, taky mám doma schované zoubky jak od dětí tak od kočiček Smile
Jinak se zvracením máme doma taky potíž, přesto, že máme šáchor, hairball granulky a pastu, Áďa celkem slušně zvrací, tento týden bylo nablito 3x, 2x klasika bezoár, 1x shltané granule Mad Je pravda, že pelichá jako čert Twisted Evil Celkem mě to štve,hlavně kvůli manželovi, který furt nadává- děsím se, kdy do nějakého blitíčka po ránu rozespalý šlápne Shocked . A taky u nás budou přes zimu přechodně bydlet moji rodiče Embarassed ,kteří jsou hodně akorátní na pořádek, no tak to bude řečí! Takže kdyby měl ještě někdo nějakou radu... J.
P.S. Ještě mě napadlo každý den vyčesávat a vyčesávat,aby těch chlupů spolykala co nejmíň, ale na to bohužel nemám moc času, proto jsem si pořizovala briťuli, abych nemusela vyčesávat peršana Rolling Eyes J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2006 7:49:50
Odpovědět s citátem

Jančo, nějakou zázračnou radu, jak se zbavovat účinně chlupů z koček nemám Wink Jediné co mi opravdu pomáhá, že vyčesávání koček. Mám pogumovanou rukavici a tou když kočky hladím, je to tolik chlupů, že se až divím, že jim stále nějaké zbývají. Obzvláště nyní ta vedra způsobila, že kočky línají více. Nečešu denně, ale každé 2-3 dny určitě, koupila jsem si navíc tři různé kartáče a hřebeny, a vysávám v bytě a to je tak vše, co můžu proti chlupům běžně dělat. A pak mám takový kartáč s červenýma štětičkama, který je na chlupy výborný, mám ho v nástavci vysavače. Samozřejmě, že mám doma taky žbrbalajícího manžela, který když najde chlup v kafi nebo na klávesnici, tak si vyslechnu lamentace... Laughing
Když má k nám např. někdo přijít na návštěvu, upozorňuju na chlupy a ať si nebere tmavé oblečení Wink
A když je řeč o bezoárech, můžu říct, že kočky občas taky zvrací když něco zhltají, naposledy to byla syrová játra, která už dávat raději nebudu, ale chlupy mi ještě nikdy nezvracely. Jsou to sibiřky, takže srst mají hustou a chlupy poměrně dlouhý, dostávají Gimpet pastu a pak si okusují kočičí trávu.
A zoubky mám taky schované, ty se mění cca okolo 5 měsíce. Očekávám, že nyní budu nacházet zoubky po Fedosje, pokud je nespolkne... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2006 9:12:47
Odpovědět s citátem

Tak budu prostě česat a česat a česat.. ještě ,že to má Áďa ráda. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2006 12:15:45
Odpovědět s citátem

Takže jestliže zoubky vypadávají kolem 5 měsíce, tak to byl určitě Rozárčin. No ale Montymu bude 25.8. 2006 rok a po něm jsem žádný zub nenašla Shocked asi jsem je všechny vysála Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top