Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Britská koča a Siamská kočka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: Britská koča a Siamská kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2006 9:06:58
Odpovědět s citátem

Dobrý den, potřebovala bych poradit, doma mám 6 měsíčního Briťáka Matýska, který je naše zlatíčko, ale potřebuje kamaráda.... Tak jsem se rozhodli mu pořídit kočičku (prý je lepčejší kocour+kočka), mám možnost dostat kotě od polosiamské kočičky (vypadá jako siamka a její koťátka taky). Ale četla jsem, že Siamky hodně křičí a nejsou moc kamarádské.... Proto hledám radu od někoho kdo třeba Siamku má....Nerada bych aby se neměli rádi.....náš Máťa je hodný, tichý a přítulný, ale taky pořádné čertidlo Twisted Evil ..............Myslíte, že ta kočička by byalo vhodná jako sestřička? Neradi by jsem udělali chybu. Děkuji za odpověď!!!!!!!!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Britská koča a Siamská kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2006 9:16:33
Odpovědět s citátem

Ačkoliv siamku nemám, tak co jsem četla, jsou to aktivní a upovídané kočky, které jsou nerady osamocené. Nicméně berte v úvahu, že povaha se nedá paušalizovat, takže nelze říct, že všechny siamky jsou stejné ... navíc, vaše siamka je už křížená, takže nemůžete s jistotou říct, že bude mít povahové vlastnosti siamky.
Myslím ale, že můžete druhou kočku přinést, ony se sobě vzájemně přizpůsobí a nemyslím, že by tam mohl být nějaký extrémní rozdíl v povahách, přes který by se kočky nepřenesly ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2006 20:48:11
Odpovědět s citátem

Zdravím, dovolím si zareagovat, měla jsem totiž křížence siamské kočky a peršana. Ikdyž jako siamka nevypadala, neměla siamské odznaky, zdědila po siamkách jejich povahu a hlasité projevy. Můžete shlédnout její foto. http://www.mojeneva.estranky.cz/fotoalbum/ronja/ronja
S Vaším kocourkem se jistě snese jakkákoli kočička, at je to kříženec nebo plemeno, ale malinko bych Vás chtěla upozornit na to, že siamky , jak já říkám, nejsou kočky pro každého, právě kvůli své dominantnější a živější povaze- temperamentu a hlasitějším projevům, které mě osobně nebyly příjemné a už se proto raději vyhýbám kočkám, co májí něco společného se siamkama , ikdyž se mi odznaky velmi líbí a siamky starého typu vzhledově obdivuju. Konečné rozhodnutí je samozřejmě na Vás, hodně štěstí Smile a kocourkovi hodnou kámošku, jak už bylo řečeno, záleží na konkrétním zvířeti, jakou bude mít povahu a to že náleží z určité své části k siamkám, nemusí pro vašeho kocourka moc znamenat Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2006 8:02:42
Odpovědět s citátem

Ja sama som mala siamku, ale nakoľko bola dcéra vtedy ešte veľmi malá, padlo rozhodnutie a išla bývať k rodičom, ktroí mali obyčajnú domácu mačku. Siamka sa udomácnila veľmi rýchlo a nebolo badať žiadne rozdiely v chovaní, až na už spomínané hlasné prejavy počas ruje. Druhý prípad, ktorý osobne poznám, je v jednej CHS siamských a orientálnych mačiek, kde ako "doplnok" k tejto dosť početnej svorke robí exotická mačka a neuveríte, kto koho komanduje!!! Exota siamákov! A tí sa jej podriaďujú jedna radosť! Takže, myslím, je to všetko aj na Vašej trpezlivosti a prístupe k obom mačkám. Na Vašom mieste by som sa toho nebála. Držím palce!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: Britská koča a Siamská kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2006 8:41:32
Odpovědět s citátem

Ale četla jsem, že Siamky hodně křičí a nejsou moc kamarádské.... Proto hledám radu od někoho kdo třeba Siamku má....Nerada bych aby se neměli rádi.....náš Máťa je hodný, tichý a přítulný, ale taky pořádné čertidlo Twisted Evil ..............Myslíte, že ta kočička by byalo vhodná jako sestřička? Neradi by jsem udělali chybu. Děkuji za odpověď!!!!!!!!!!![/quote]
siamky mám i chovám - siamka opravdu není kočka pro každého. Pokud se před děsíte jejích projevů. nepořizujte si ji. Ale je mnoho mýtů které siamky staví do špatného světla. Siamka je kočka náročná na pozornost, všude chce být, všude se plete, je aktivní a v době říje je hlasitá. Ale předpokládám, že chcete mazlíka, kterého vykastrujete a tudíž byste se hlasitosti vyhnula. Siamka je kočka velmi milující, některé jsou dost dominantní, některé žárlivé, některé nesnášenlivé, některé milé - prostě není siamka jako siamka - vždyť i lidé mívají různé povahy. Prostě musíte si ujasnit, co od kočičky očekáváte - pokud chce milujícího, aktivního, veselého, chytrého společníka je siamka ta pravá, pokud chcete doplněk pohovky, kočku co nic nechce, nic nědělá, nic mimo plné misky nepotřebuje - siamce se raději vyhněte. Exclamation
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Britská koča a Siamská kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2006 7:47:09
Odpovědět s citátem

Uričitě mám vše ujasněné!!!!!!! A určitě chceme milujícího, aktivního, veselého, chytrého společníka a to je už se nám jendou povedlo (Matýsek, Britský kocour), jen jsem měla možnost mít polosiamku, tak jsem se zeptala ........A myslím si, že je dost drsné o ostatních kočkách psát, že to jsou doplňky na pohokvku!!!!!!!! Je plno krásných kočiček různých plemen a siamky nejsou určitě jediné, které jsou mulující, aktivní, veselé a chytré!!!!

Jinak všem ostatním děkuji za rady!!!!! Wink a můžu s radostí ríct, že jsme si v sobotu přivezli malou kočičku Jůlinku Britskou modrou krásku!!!!!! Zatím máme doma trošku problém, protože Jůlinka neustále prská na Matýska, který si chce sní hrát, ale jád doufám, že si to vyříkají a budou se mít moc rádi!!!!! Julča je asi dost ve stresu...... Crying or Very sad , ale šikulka to zvládne!!!!!!!!!!!! Přeji krásný ikdyž zamračený den!!!!!!
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Britská koča a Siamská kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2006 12:55:10
Odpovědět s citátem

........A myslím si, že je dost drsné o ostatních kočkách psát, že to jsou doplňky na pohokvku!!!!!!!! Je plno krásných kočiček různých plemen a siamky nejsou určitě jediné, které jsou mulující, aktivní, veselé a chytré!!!!

Ano, je to drsné, nicméně někteří lidé si to tak představují - potom se diví, že kočka mňouká, líná, běhá a vůbec - jedna taková kočička - siamka se nám vrátila po roce dost psychicky zubožená domů - takže věřte, že vím o čem mluvím !! Osobně preferuji živé, hravé a aktivní zvíře. Nečilte se hned tak. Někteří lidé si zase představují kočku jako hračku pro své děti - je nutné vždy vědět, co si kdo představuje - jen tak se předejde zklamánía utrpení zvířete. A nemám jen siamky - mám i peterbaldy a mám zkušenost i s briťátka / nedá se se siamkou tato povaha srovnat /. Exclamation
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2006 9:43:23
Odpovědět s citátem

"čílit se mohu jak chci Wink " Určitě vím, že někteří lidé kočičky berou jako doplňky, nebo hračku pro děti, ale já mezi ně nepatřím. Exclamation Kočičky jsou mí kamrádi a mám je mocinky ráda. Jen jsem chtěla slyšet něco o kočičkách siamkách, nic víc..... Nemůžete vědět jak se naše číči chovají a jak s náma žijí. Nic méně už je to pasé......Moje čičinky miluji a jsme všichni (samozřejmě i číči) spolu spokojeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nashledanou...................
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Debakl (21x)
4
HCM u koček - program PawPeds (21x)
5
Zlomek vteřiny (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (18x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top