Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sterilizácia/ Kastrácia


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2005 9:58:18
Odpovědět s citátem

Mooooc Vám všem děkuju, hlavně Janče. Kocourek už má očička úplně v pohodě, čirá, leská, jako dřív. Hnis už mu neteče, framykoin jsem přestala dávat v neděli. Dávali jsme dle rad 5x denně (někdy 4x) a mezitím kapali ty tekuté slzy. Jsem moc ráda, že to máme za sebou a že má očička v pořádku. Ještě jednou moc děkuju.

Jinak rána po kastraci už není skoro vidět, kocour řádí o 106 a zřejmě se snaží mě přesvědčit o tom, že nám ještě neukázal vše co v něm je, tak to den ode dne napravuje. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2006 13:21:46
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Mooooc Vám všem děkuju, hlavně Janče. Kocourek už má očička úplně v pohodě, čirá, leská, jako dřív. Hnis už mu neteče, framykoin jsem přestala dávat v neděli. Dávali jsme dle rad 5x denně (někdy 4x) a mezitím kapali ty tekuté slzy. Jsem moc ráda, že to máme za sebou a že má očička v pořádku. Ještě jednou moc děkuju.

Jinak rána po kastraci už není skoro vidět, kocour řádí o 106 a zřejmě se snaží mě přesvědčit o tom, že nám ještě neukázal vše co v něm je, tak to den ode dne napravuje. Very Happy


Dobrý den,
přečetla jsem si tohle téma od začátku a chvílema jsem měla fakt obavy. Chystala jsem se totiž, že dám kocourka (mám briťáčka) vykastrovat a chtěla jsem se dozvědět, co můžu čekat. U nás to naštěstí proběhlo relativně v pohodě, narkózu vyspával asi 2 hodiny a pak se na chviličku probral a chrněl zase dál Smile (s přestávkama celkem cca 6hod) . Měla jsem strach, aby mu nevysychaly oči (viz příspěvky výše). Hned jak mě veterinář zavolal, že si Ezru /kocourek/ můžu vzít, ptala jsem se /již náležitě poučena z těchto příspěvků Wink ) jestli mu mám očička nějak mazat. Bylo mi řečeno, že to není vůbec třeba a opravdu nebyla! Ona se mu očička asi po 3 hodinách sama přivřela. Jen jsem kontrolovala jazyk a občas mu narovnala hlavičku - jak mu padala, špatně se mu dýchalo. Než se úplně probral, stihl se asi 4x počůrat (z toho 2x ke mně do postele, takže jsem v 8hod večer ještě zapínala pračku - bohužel nechtěl ležet v pelíšku, ale chtěl být u mě. Pokaždé když jsem ho hezky uložila do pelíšku, probral se a potácel se ke mně) a jednou zvracel. Musím ale říct, že byla potřeba konkrétně u toho našeho kočičáka hlídat, aby neskákal - na postel jsem ho nakonec musela vyzvednout, aby si neublížil
. Už druhý den se probudil a byl naprosto v pohodě. Kocouři mají tuhý kořínek Very Happy
Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2006 11:01:21
Odpovědět s citátem

Ahoj, tak dneska ve 13 hodin jsme objednaní k vetovi na kastraci. Snažím se nic na sobě nedat znát, ale uvnitř mi bije srdíčko o 106. Už bylo strašné mu večer vzít misky a hlavně mu nedat ráno jeho oblíbenou kapsičku k snídani. Sice divně koukal, ale hlasově se neprojevoval.


Taky jsem zase ráno přemýšlela, jestli to nemám ještě zrušit, protože se uklidnil a nevyváděl, ale půl hodiny na to mě to zase přešlo, protože málem rozbil okno. Vyskočil na škrábadlo tak, že s ním padlo na okno a teď momentálně sedí u vchodových dveří a ječí a ječí, teď zase lítá sem a tam a občas mě v afektu kousne, kam zrovna dosáhne, tak jde tzv. "pod kudlu".


Jinak bych mu křivdila, že se nemazlí. Mazlí se chvílema tak moc až je to nepříjemné. Chce drbat pod krkem a hladit zároveň Razz


Už se těším až to budeme mít za sebou.


Budeme mít probouzecí narkózu, sice se mě vet ptal proč ji pro čičáka chci, ale dá mu ji. Zvážím si ho pro jistotu doma sama...


Zatím jsem na toho veta slyšela jen chválu. Sama moc posoudit nemůžu, protože jsem u něj krátce.


Myslete na nás.


Katka a Damča(2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2006 20:04:53
Odpovědět s citátem

Ahoj, tak kastraci máme za sebou.

Moje dojmy:

Vet postupoval, tak jak jsem doufala, tj. poslech mu srdíčko, zvážil ho, změřil teplotu a překontroloval, jestli má obě varlata sestoupnutá, aby nedával narkózu zbytečně. Hodně mi rozmlouval probouzecí narkózu, ale stála jsem si na svém, že ji chci.
Jestli to bylo dobře či ne nevím.
Napíchl mu tedy uspávačku. Během pěti minut se Damča poblinkal, ale nebylo to jídlo. To jsme, sice s těžkým srdcem, dodrželi a nedostal 15 hodin nic nabaštit a pít nedostal cca 4 hodiny. Vet naznal, že to byl bezoár a že je dobře, že to vydávil - začneme dávat každý den Malt soft pastu...
Postupně začal usínat a musela jsem ho dát do přepravky, protože jsem ho moc rozrušovala a nechtěl usnout a vet mě slušně vypoklonkoval a ať si pro něj dojdu za hodinu a půl.
Byla jsem hodně nervózní až do doby, kdy jsem ho držela v náruči.
Jinak vet z Damči byl totálně "na větvi". Po píchnutí probouzecí injekce, prý strašně vyváděl a museli držet celou přepravku a prý strašně mňoukal. Vet prohlásil, že už se zase hodně dlouho nenechá ukecat na tuhle narkózu. Mlátil sebou a mlátil. Prý to trvalo skoro pět minut. Měl prý obavy, aby si něco neudělal. Jak jsem ho však vytáhla z přepravky, tak se ke mě přitulil a uklidnil se. Chudáček můj. Byl strašně vystresovaný a ještě oblbnutý. Neposlouchali ho tlapky a ani očička, které měl zamáznuté, tak ani pořádně neviděl.
Doma chodil jak tělo bez duše. Měl strašný hlad, tak se najedl a samozřejmě to v sobě neudržel a poblinkal se..., ale nedalo mu to a za asi hodinu to šel vyzkoušet znovu, tak jsem mu dala jen trochu kapsičky a tu už nevyblinkal, tak to bylo dobré, ale zato jak tvrdě usnul se mnou u PC, tak se počůral na kancelářskou židli a proteklo to až na koberec
Sad

Dneska je ještě hodně utahaný. Přes noc se dokonale umyl. To je všechnu desinfekci i tu zelenou, která tam měla zůstat.

Věřím, že zítra už bude běhat a vyvádět stejně jako před tím vším.

Ostatním doporučuji. Připlaťe si za lepší služby a trvejte si na svém, ale taky si nechme někdy poradit odborníkem.



Katka a Damča(2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2006 8:37:36
Odpovědět s citátem

No vzhledem k tomu, že to byla moje první zkušenost s kastrací, tak jsem byla vyjevená a nervózní. Teď už bych si stála pevně za svým a bez zvážení kocoura bych ho prostě operovat nenechala. O probouzecí injekci slyším poprvé Smile . Jinak musím říct, že náš koucour po kastraci začal předvádět něco, co nám nikdo nevěří. Nedá se s ním vydržet. Vše ničí - páře koberec Shocked, požírá hračky a jedno jsem ho dokonce přistihla, jak mi žužlá spodek nohavice od riflí co jsem měla pověšené přes opěradlo, brousí si drápy na nábytku, celou noc ječí za oknem nebo drápe dvěře. Za tu dobu co ho máme jsme se tak 4 - 5 měsíců vůbec nevyspali. Přes den spí a nechce si hrát. Vzbudí se v půl desáté a začne zlobit. Neposlouchá, ničeho se nebojí, nenechá se hladit - pořád jen kouše a škrábe. Byl naučený, že nesmí na stůl a akceptoval to, po kastraci už na nějaké zákazy kašle. Psala jsem kvůli němu paní Žertové do etologické poradny a ta mi napsala, že zřejmě náš kocour si nikdy nezvykne na život v bytě. Že potřebuje prostor - nejlépe výběh na zahrádku. Před kastrací také vyváděl, ale proti tomu, co dělá teď to bylo minimum.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2006 21:28:32
Odpovědět s citátem

Chtěla jsem se zeptat za kolik dní vypadnou po kastraci stehy.Nějak jsem to,když jsme byli u veterináře přeslechla.Vím,že říkal že vypadnou samy nebo že je kocour odstraní sám.Myslela jsem si, že se bude olizovat ,ale on se k ničemu nemá.Už je to 10 dní a stehy stále drží.Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maxik



Založen: 24.04.2004
Příspěvky: 51
Bydliště: M.L.

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2006 9:11:23
Odpovědět s citátem

Maxík měl takový veliký stroupek strašně dlouho. Ránu si olizoval, ale stroupek se stehy držel. Nepamatuji si přesně, ale snad skoro měsíc. Hlavu jsem si nedělala, protože veterinář říkal, že kastrují odchycené kocoury a po kastraci je zase vypustí ven.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2006 7:19:53
Odpovědět s citátem

Tak to máme za sebou, kocouř už druhý den lítal jako pošuk a přijde nám, že je den ode dne šťastnější. Na veterině bylo vše super, paní doktorka moc milá a pečlivá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Akira



Založen: 05.01.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Omluva
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2006 9:31:46
Odpovědět s citátem

April napsal:
blue napsal:
Tak se ptám, u koho absolvovala kastraci Rubyška? Smile


Na Praze 4 - klinika IVET v Tajovského ulici Very Happy
A.


Ráda bych se něco dověděla. Na naši veterinu se teď nemůžu dovolat. Pořídili jsme si teď druhou kočičiku. Miu jsme chtěli nechat vykastrovat, ale nebyl čas. Je jí rok a mně by zajímalo: Když nechám miu vykastrovat a zároveň naočkovat kotě, kolik to tak asi stojí? Abych věděla s čím počítat. Nejradši bych najednou,protože už si na sebe zvykly a ráda bych aby Mia nebyla ohrožená nějakou nemocí a aby byla co nejdřív kastrovaná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Sterilizácia/ Kastrácia
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2006 15:24:46
Odpovědět s citátem

Vanda napsal:
Ahojte,
tiez som nasla na ulici britskeho kocurika, bol velmi pritulny a tak sme sa rozhodli nechat si ho. Pravdaze sme absolvovali odcervenie, odblsenie a zaockovanie. S vyjadrenim veterinara ze kocurik ma asi 6 mesiacov a za mesiac ho budeme moct dat vykastrovat (byvame v novom domceku a chcela som sa vyhnut znackovaniu). Po 1 1/2 mesiaci sme podstupili kastraciu. No po tyzdni zostal nas Cuco agresivnejsi a manzela pokusal, ale tak, ze mu zostal vysiet na ruke, pri tomto kusku mu vypadli spodne zubky. Cela v panike som zistovala ako je to mozne, a zistili sme ze mu to vypadli mliecne zubky a tlacia sa nove. Ale podla info co som si nasla sa taketo veci deju predsa skorsie, ked su maciatka mensie. Tak som teraz v pomykove a nestastna lebo neviem ci sme kastraciou neublizili Cucovi, ci spravne veterinar odhadol jeho vek. Nechapem preco je taky kusavy, mozno je to len tym ze je to maciatko a hra sa, a tym padom aj kuse. Co vy nato? Smile



Docela doporucuji takovou hracku, co jsem koupila, je to vetsinou nejaky plysovy ptak na gumicce s klipsou, kterou muzete hracku zavesit primon a futra dveri. Nas dablik ji lovi od prvni chvile i kdyz je ta kachna (nebo co to je) vetsi nez on. Vyhrava i nad okusovanim mysi a to je co rici Laughing
Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2006 6:54:11
Odpovědět s citátem

Náš kocourek byl na kastraci minulý týden ve středu. Před kastrací byl mazlivý, v noci spinkal, nic neničil, hrál si, dováděl lítal. Ale co předvádí od pondělka mě docela mrzí. Když jdeme večer spát, tak okamžitě letí do kuchyně, kde se tak pět minut baví tím, že tříská miskou s vodou tak dlouho než ji rozlije a pak leze po stole a bere odtud věci, které následně "morduje na gauči", takže pletený přehoz bere za své. Ráno vstává ve 4 hodiny a dělá binec. Lítá, kouše koberec, drápe kde to jde. To předtím nikdy nedělal, ležel u postele a spinkal. Teď když přijdeme z práce, je v bytě docela binec, sházené věci a totálně rozházená postel. A taky vypáraný koberec - tam kde Ozzy začal, pokračuje teď Dominik Sad . Vím také proč, on totiž pod ten koberec zastrkuje ukradená párátka a pak je nemůže dostat ven, tak rve koberec. Je mi to dost divné, protože před kastrací byl klidný a hodný a nikdy ho nenapadlo kousat koberec nebo něco drápat. Teď se to dost změnilo. Přikládám to tomu, že má v sobě poblázněné hormony, ale uvnitř sebe mám strach, že už takový zůstane. Není to sice nic hrozného, proti Ozzymu učiněný anděl i tak, ale zamrzí to. Co si o tom myslíte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2006 7:38:29
Odpovědět s citátem

Já si hlavně myslím, že není zapotřebí hned panikařit a přičítat všechno negativní/pozitivní chování kastraci ... nikde není psáno, že by nezačal takhle řádit i kdyby v tu středu kastraci nepodstoupil ...
Kocourek je ještě hravý puberťák a tak se prostě projevuje .... u nás se schovávají pod koberec špuntíky z kindervajíček a pak se celej koberec nadzvedne, to má Maxíš radost, když nadělá co největší bordel ... teď celé týdny nedrbal křeslo a poslední cca 3 dny mě tím ráno budí ... kočka je tvor, jejíž nálady, energie, hravost apod. se můžou měnit libovolně ... s ročním obdobím, nudou, změna rytmu - dovolená, pozdější vstávání dvounožců ... navíc bych to i trochu přičítala tomu, že člověk je trochu jak na jehlách po takovém zásahu, jako je kastrace, a všechno vnímá trochu intenzivněji a vyhledává odchylky od dřívějšího chování ... nemyslím, že by se to časem (příp.věkem) nezklidnilo Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2006 7:46:35
Odpovědět s citátem

No já asi opravdu panikařím. Jenže po té zkušenosti s Ozzy, kdy ani skro tři měsíce po kastraci nepřestal zlobit, naopak se vše horšilo, se prostě bojím že to tak dopadne znovu.
Kdyby ten koberec nadzvedával, je mi to fuk, jenže on se zakousne do okraje a pak škube hlavou než se mu podaří vykousnout vlákna a ty taká, takže musím pořád zastříhávat a zarovnávat. Koberec je starý, tak je to i tak fuk, jenže bych nerada, aby mu tenhle blbý zvyk zůstal a zničil tak i nový koberec který plánujeme. U nás je to snad prokleté nebo co, nebo je zakletý ten koberec, že ty kočky tak přitahuje Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2006 8:39:42
Odpovědět s citátem

No všimla jsem si, že se teď občas píše a mluví o telepatii koček a o komunikaci s nima ... že to vlastně není slovní komunikace, ale telepatická-obrazová ... myslím, že se o tom tady zmiňovala i pí Ľuptáková od Jaffy, ohledně Beatčina porodu ... že je snad možné trochu kočičí chování ovlivnit svým myšlením ... možná z toho jeho řádění nemějte takové obavy a třeba se ten klid přenese i na něj ... ono je to možná o tom, že čím víc člověk nechce, aby kočka něco prováděla, tak na to čím dál víc myslí, a kočka jak naschvál to udělá ... nevím, jestli to funguje, ale třeba na tom něco je, kdo ví Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2006 9:00:22
Odpovědět s citátem

April: to jsem teď četla v Našich kočkách. Bylo tam napsáno, že když člověk má strach, co zas čičina provede a myslí na to, tak se ke kočině vysílají obrazy a ona si myslí, že to má dělat. Já tomu docela věřím, protože je fakt, že když jdu večer spát, tak hned přemýšlím nad tím, jak bude škubat ten gauč a on fakt jde. No a v úterý jsme byli na oslavě a trochu jsme popíjeli a tak jsme byla ráda, že si můžu lehnout a nemyslela jsem na nic a Dominik chroupal chvíli granulky a pak si lehl vedle postele a chrněl a vůbec nezlobil. Že bych ho k tomu vlastně nabádala? Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2006 13:28:19
Odpovědět s citátem

Verunko, já bych stála "rovnýma nohama na zemi".
Kočka zkrátka má různé nápady a nálady a někdy bude jak andílek a jindy je schopná převrátit byt vzůru nohama, pokud se nudí a vybíjí energii. Jak už psala April, na kočky působí různé podněty a podle toho se chovají. Možná že to s kastrací souvisí, než se srovnají všechny ty hormony....zatím bych nepanikařila, dej tomu čas. Ale dovedu si představit, jak takový kus kocoura, jakým Dominik je, dokáže asi nadělat "paseku".
Držím palce vám všem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2006 6:33:21
Odpovědět s citátem

Pomněnka: no to tedy dokáže Smile
Já vím, panikařím zbytečně, jsem takový plašan Embarassed.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
barbuska



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 21:02:07
Odpovědět s citátem

Hojky, chtěla jsem se zeptat kolik tak stojí kastrace kocoura....Jelikož sem si kupila malou čiči, která teď roste jako z vody a počebovala bych zjistit kolik mě to tak přibližně bude stát...děkujuza odpovědi....... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 21:07:10
Odpovědět s citátem

barbuska napsal:
Hojky, chtěla jsem se zeptat kolik tak stojí kastrace kocoura....Jelikož sem si kupila malou čiči, která teď roste jako z vody a počebovala bych zjistit kolik mě to tak přibližně bude stát...děkujuza odpovědi....... Smile

Cena kastrace kocoura se pohybuje asi od 300 do 1000 Kč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 9:57:54
Odpovědět s citátem

Chtěla bych poprosit o radu- pořád zvažuju, jeslti už dát kocourka kastrovat. Je mu 11 měsíců, neznačkuje, ale asi už měsíc je výrazně jiné jeho chování k vykastrované kočičce. Dřív se jí spíš bál, teď na ní denodenně útočí, kouše ji do krku..jinak na něm moc změny nepozoruju, varlata má pořád stejná, hodně mňoukal a řval už od malička, to je pořád stejné. Tak nevím, jeslti už je čas na kastraci? Hlavní důvod by asi byl, aby se necítil frustrovaný z neúspěšných pokusů na kočičce a taky mám strach, že když začne značkovat o Vánocích, tak neseženu tak rychle veterináře..ale zas kdybych mu tím měla způsobit problémy s močovými cestami, tak bych si to asi hodně vyčítala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2007 10:13:05
Odpovědět s citátem

terez4 napsal:
..ale zas kdybych mu tím měla způsobit problémy s močovými cestami, tak bych si to asi hodně vyčítala.

Jestli tohle je jediný důvod proč ještě s kastrací vyčkáváte tak neváhejte a kocoura klidně na kastraci objednejte. Není prokázano že by měl věk kocoura v době kastrace nějaký vliv na problémy s močovými cestami. Navíc se tyto potíže v poměrně velké míře (asi stejné jako u kastrátů) objevují i u chovných a tedy nekastrovaných kocourů a v menší míře i u koček ať kastrovaných nebo nekastrovaných. Kdyby bylo vašemu kocourkovi 7 měsíců tak bych radila ještě vyčkat, ale u kocourka který má 11 měsíců a který navíc obtěžuje svou kamarádku bych nečekala.
I když byste asi měla vědět že toto chování nemusí po kastraci přestat. Nejde totiž jen o sexuální chování, ale i o projev dominance, který se občas mezi kočkami vyskytuje bez ohledu na věk a pohlaví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2007 8:46:24
Odpovědět s citátem

Tak kocourek už má kastraci za sebou, včera po zákroku hodně spal a motal se a pořád chodil čůrat, i když nepil celý den. Počůral se nám ještě v autě, kde prostě přitlačil zadeček k mřížce přepravky a pustil to přímo na mě:-) dnes ráno ještě zvracel- vodu, moc nepije na to jaký má výdej, tak ho teď sleduju. Jinak kámošku už prohání jako předtím
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2007 11:41:23
Odpovědět s citátem

Arrow Mám 7měs brita a také nás čeká kastrace,ale zatím ještě vyčkávám,protože v září na očkování říkal veteřinář 8-10měs.To znamená od 16.1.(8měs) až 16.3.(10měs.),16.5. to už mu bude rok,to už by bylo asi pozdě.Žádné projevy nemá,jen čůrání už je malonko více cítit,ale v zakrytém WC v krystalkách je to v pohodě a byteček nám nesmrdí. Rolling Eyes Jak to tady pročítám,začínám se docela bát.Ale vím,že to je nutné,že bych s ním doma pak nevydržela. Laughing takže asi uvidím,kdy s ním půjdu,nějak se stále nemohu rozhodnout,jestli to nechtat až na duben,nebo dřív,podle toho,jake se bude chovat... Question Idea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2007 11:50:52
Odpovědět s citátem

Myslím, že poznáte, až bude ideální čas .. je možné, že v klidu vydržíte do jeho roku, ale je možné, že přes svátky začne hulákat a půjde pod kudlu třeba hned v lednu ... zatím se tím netrapte, domluva kastrace je otázkou týdne, takže jde to řešit vlastně hned, jakmile by se nějaký problémek vyskytl a nemusíte se rozhodovat s výrazným předstihem Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2007 13:44:56
Odpovědět s citátem

April napsal:
je možné, že přes svátky začne hulákat a půjde pod kudlu třeba hned v lednu April
Shocked Shocked Shocked
což o to,on huláká už teď,když se chce proběhnout po zahradě na 5min a rychle rychle domů,je mi zima,mami! Laughing nebo šmějdit po celým baráku,on huláká, i když jde na wc!a to je jak lev v divočině někdy už.. Very Happy děkuji,no snad to správné hulákání poznám,každopádně v novém roce půjde,v zimě či na jaře...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2008 12:35:14
Odpovědět s citátem

Zdravím, tak my máme právě kočičku u veta na kastraci...jsem z toho celá špatná a stále na ni musím myslet...už aby byla doma. Pan veterinář vypadal mile, jen to předání bylo takové zvláštní, čekala jsem, že tam s ní chvílu pobudu, když ji budou dělat nějaké to předběžné vyšetření, ale jak sem došla, tak si ji vzali, domluvili sme se na tom, kdy si pro ni příjdu a pak sem zas šla Rolling Eyes Chjo, už aby byly 4h a já si ji vyzvedla...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2008 13:56:24
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
Zdravím, tak my máme právě kočičku u veta na kastraci...


Držím palce! Já byla s kocourkem předevčírem, u něj to proběhlo úplně v pořádku, hned druhý den byl na nohou Smile

Chtěla jsem se zeptat, zda můžu dávat kocourovi ještě stravu kotěte (má 8 měsíců) nebo jestli už mám přejít na dospěláckou stravu. Koupila jsem už granule pro kastráty.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2008 19:48:17
Odpovědět s citátem

Alimak napsal:
Smeny napsal:
Zdravím, tak my máme právě kočičku u veta na kastraci...


Držím palce! Já byla s kocourkem předevčírem, u něj to proběhlo úplně v pořádku, hned druhý den byl na nohou Smile

Chtěla jsem se zeptat, zda můžu dávat kocourovi ještě stravu kotěte (má 8 měsíců) nebo jestli už mám přejít na dospěláckou stravu. Koupila jsem už granule pro kastráty.


Děkuji Smile Už jsme doma a já su z toho dost zničená...jak se chudinka sotva udrží na nohou, ale i tak musí šmejdit...na ránu nám nedali obvaz, ze prý to moc škrtí, a že si máme ušít nějaký obleček Rolling Eyes vůbec nevím, jak ji budem hlídat přes noc, aby se nesápala do výšin... Crying or Very sad

Jinak s tou stravou - já už bych normálně dala dospěláckou s tím, že kdyby začal moc hubnout, tak mu to míchat s kotěcí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2008 0:20:48
Odpovědět s citátem

citace:
su z toho dost zničená...

Smeny, VYDRŽAŤ Rolling Eyes !!!! Vím, jak vám je, ale zítra to bude lepší, a další dny ještě víc ... Smile
_________________
J. a její společenstvo ...
mňau!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2008 1:18:49
Odpovědět s citátem

j. napsal:
citace:
su z toho dost zničená...

Smeny, VYDRŽAŤ Rolling Eyes !!!! Vím, jak vám je, ale zítra to bude lepší, a další dny ještě víc ... Smile


Moc děkuju za podporu Embarassed

Momentálně jsme bezradní - nevíme, jak zajistit, aby si nelízala ránu a pak jak ji zajistit na noc, aby nikam nelezla a něco si neudělala...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (21x)
3
Zlomek vteřiny (20x)
4
HCM u koček - program PawPeds (20x)
5
Debakl (19x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (18x)
7
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
8
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (16x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top