Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocour "camrá"vodu

Fórum: Ostatní

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
steiva



Založen: 13.07.2006
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha

Předmět: Kocour "camrá"vodu
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2006 9:34:51
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
náš roční kocourek Mikeš v poslední době nalezl zálibu ve vylévání vody z misek. Nejprve tlapkou lehce ve vodě "hrabe", chvilku zkoumá co voda, a posléze "vyhrabává" vodu intenzivně do té doby, dokud není všechna voda na koberci. Pokud se mu nedaří misku tlapkou zcela vyprázdnit, manipuluje s ní tak dlouho, až ji otočí a zbytek vody vyleje. Na vodu používáme velké nerezové misky s gumou proti klouzání, jsou sice stabilní, ale lehké a koucour je snadno převrátí, je v tom již mistr. Problém je to celkem nepříjemný, zvláště v těchto vedrech, navíc jsem zapomněla napsat, že Mikeš není jediný kočičák v bytě, bydlí tu ještě jeho máma a dvě sestry, takže dohromady 3 kočky a jeden umanutej kocour... Ani zakoupení těžké betonové misky pro psy příliš nepomohlo, vodu téměř všechnu "vycamral", pravda, na dně zůstalo, ale kdo by to pil...
Nemáte někdo s takovým chováním zkušenost, případně nějaký nápad, jak kocoura obelstít ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Kocour "camrá"vodu
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2006 10:04:21
Odpovědět s citátem

Naše kočky taky baví hrát si s vodou obzvlášť když je takové vedro jako teď. Řeším to tak, že misku dávám na velký tác s vyšším okrajem, takže rozlitá voda zůstává něm a snadno se to uklidí, ale ve vylévání vody to nezabrání. Moje známá zase dává kočkám vodu do malého lavorku který je postavený ve vaně.
Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2006 10:51:25
Odpovědět s citátem

Zdravím, mám dvě kočky a jedna z nich - starší Caira má podobnou zálibu ve vycákávání vody z misek na pití. Máme jich po bytě několik a když ji to popadne, můžu pořád vytírat- nehledě na teplé počasí.
Taky nejdřív jen tak zlehka do vody strká jednu packu a pak už v misce stojí obouma a vodu vylévá. Ale nejvíc ji baví strčit tam packu a pak s ní klepne a pozoruje kapky stékající vody např. ze skříně. Takže mám vodu i po zdech a cákance jsou všude. Nic s tím asi nenadělám, jen jsem trochu minimalizovala tu rozlitou vodu tím, že jsem misky postavila na přeložený ručník nebo utěrku. Což ji taky odrazuje a pak tolik nebaví, protože nemá možnost vidět tolik tu rozlitou vodu. A naštěstí taky tuto zálibu neprovozuje každý den, tak to jde. Pokud to Váš Mikeš nedělal vždycky, ale jen poslední dobou, je možné, že ho to po čase opět přestane v takové míře bavit, ale myslím, že tuto hru bude už asi občas s oblibou provozovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2006 11:48:30
Odpovědět s citátem

No nevím, našeho kocoura to nepřešlo a to je mu rok a skoro půl... Rolling Eyes

Jediné co Vám mohu doporučit, je koupit fontánku, od té doby co ji máme, máme doma prostě jen fontánku s vodou a ne louže v kuchyni... Žádná miska nepomohla, ani s gumou, ani těžká betonová 2kg miska, prostě jemu se nelíbilo Exclamation z ní pít. Very Happy

http://www.allpet.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=7279
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ditta



Založen: 22.10.2005
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2006 14:28:57
Odpovědět s citátem

I ja vrele doporucuji fontanku: nasi kocouri z ni pijou moc radi a i kdyz si ten nas mladsi kocourek s vodou i nadale hraje, voda tam vzdycky zustane. Nez by totiz vycamral ty tri litry... Very Happy
_________________
Ditta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
steiva



Založen: 13.07.2006
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2006 14:54:25
Odpovědět s citátem

Děkuji za rady, misky na tácy a do lavorů již dávám, aby měli kočičáci alespoň nějakou vodu přes den, nevadí mi ani tak mokrý koberec či případný cákanec na zdi, jako spíš nedostatek vody na pití přes den, kdy jsme v práci a nemůžeme jim vodu doplnit. Kocour totiž misky z táců i lavoru odborně odstraňuje, s notnou dávkou trpělivosti, dlužno říci. Lavor se mu pak s vodičkou při troše námahy též podaří otočit. Je to docela kusanec kocoura a je velmi tpělivý.
Také by mne zajímal důvod jeho činnosti.
Zda se tím baví, nebo mu něco na té vodě, miskách vadí...
Nedělal to od kotěte, narodil se u nás, známe se od úplného začátku jeho života.
Možná je mu prostě vedro a tak se chladí...
Každopádně jsem mezitím objednala fontánku CatIt na allpetu, abych zajistila další zdroj vody, snad alespoň některá z našich kočiček ji vezme na vědomí, to jeden nikdy neví dopředu... Přinejhorším bude sloužit Mikešovi jako zdroj zábavy, než se mu podaří ty tři litry postupně vycákat, to si užije.
Ještě jednou děkuji za odpovědi, potěšilo mne, že se nám kocour nezbláznil, že to dělají i jiní...
Ivana Štěpánková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2006 11:56:22
Odpovědět s citátem

Náš Dominik to dělá taky, přesně jak píšete. Napřed hrabe okolo misky, pak v misce a vše vycáká. Mezitím se i několikrát napije. No a když zbyde trochu vody na dně misky tak s miskou "laboruje" tak dlouho dokud jí nepřevrátí. Dělá to hlavně večer, když zalehneme do postelí.
A to ještě ve fiále když už se mu to zadaří, tak zjistí, že nemá co pít a ječí v kuchyni jak tur. Jenže má misku ještě v obýváku, takže na něj prdím, ať se jde napít tam. A za chvíli ječení ustane a slyším jak lomcuje miskou v obýváku. To už jsme tak vytočená, že tak hodinku nemůžu usnout Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top