Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Donský sphynx


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nika 236
Anonymní





Předmět: Donský sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2006 17:33:38
Odpovědět s citátem

Mohl by mi někdo objasnit jaký je vlastně rozdíl mezi kanadským sphynxem a donským? Confused
Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2006 15:14:46
Odpovědět s citátem

Je zde hned několik rozdílů. Jednak ve vzhledu, Don má trochu jiný tvar hlavy, menší, užší a výše posazené uši, delší tělo.
Doni jsou ve 3 varietách bald, brush a velvet, každá z variet má různě vysoký stupeň ochlupení. Jen Bald je úplně holý.
Prý se od Sphynxů liší i povahou, což nemohu potvrdit ani vyvrátit.
Geneticky je bezsrstost Donů způsobena dominantním genem na čemž se ale podílí ještě jiné geny (polygeny) zatímco bezsrstost Sphynxů je recesivní.
V případě zájmu mohu poslat i fotku.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nika623
Anonymní





Předmět: Don Sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2006 10:19:14
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď Smile a nevěděli byste někdo jak veliký rozdíl v povaze je mezi těma dvěma sphynxíkama?
Odpovědět 
rybka
Anonymní





Předmět: sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2006 7:01:33
Odpovědět s citátem

dobrý den
měla bych drobný dotaz..začala jsem se zajímat o tyto krásné
kočičky a možná o budoucí koupi...
chtěla bych poprosit o zdělení průměrné ceny těchto úžasných tvorečků

předem moc děkuji
Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2006 10:03:15
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
máte na mysli Sphynxe nebo Don Sphynxe?
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2006 12:20:00
Odpovědět s citátem

no spíše se mi líbí don, ale ještě si nejsem jistá kterého...
byla bych ráda kdyby jste mi sdělila oba ikdyž jsem si myslela,
že to není moc velký rozdíl Embarassed

děkuji
Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2006 19:46:12
Odpovědět s citátem

Přesné ceny Donů neznám, takže ani nemohu srovnávat.
Ceny Sphynxů jsou velice rozdílné, záleží na konkrétním chovateli, linii, kvalitě i jiných věcech. V Čechách jsem zaznamenala ceny za mazlíky od zadarmo, až po 40tis. Kč. Ceny koťat do chovu jsou většinou individuální a vyšší než ceny mazlíků.
Pokud byste chtěla vědět přímo ceny mých koťátek, napište mi soukromě na tyrellsphynx@seznam.cz
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rybka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 6:31:52
Odpovědět s citátem

moc děkuji...já doufám, že seženu mazlika se kterým bych (kdybych se popsléze rozhodla) jezdila třeba na nějaké výstavy...protože jsem si naprosto jistá, že moje kočička bude ta nejnejhozčí Very Happy
ale nemám takové množství peněz, které jsem slyšela..nejdříve jsem si myslela, že cena se bude pohybovat okolo 10-15...a také jsem se doslechla, že chovatelu těchto kočerk je v české republice jen 5 je to pravda??
hezký den
Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 11:21:03
Odpovědět s citátem

Počítáte správně, chovatelských stanic je 5.
Na výstavy můžete jezdit jak s chovnou kockou, tak s mazlíkem (ve k tomu určené výstavní třídě)
K Vašemu přání mít nejhezčí kočičku bych dodala, aby také byla nejzdravější a s nejlepší povahou.
Nesrovnávejte jen pořizovací cenu, ale hlavně to, co za své peníze dostáváte.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Don
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 11:35:34
Odpovědět s citátem

[quote="Karolina Leitnerova"]Počítáte správně, chovatelských stanic je 5.

Chovatelskou stanici Donského sp. jsem zaznamenala v ČR jen jednu. Dona bych přirovnala v typu ke kočce domácí bez srsti, ale také se srstí / to málokdo ví /. Don byl uznám už i u FIFe a tak si myslím, že se jeho chov rozšíří. Přivezly jsme z Ruska ještě s kamarádkou kocoura - Peterbalda / další sphynx - siamská či orientální kočka bez srsti / který má ve třetí generaci Dona a vypadá spíše jako Don - líbí se mi také moc. Je z ruských linií, kde sice pokulhává typ, ale jsou / údajně / zdravé. Zdraví - to je druhá, poměrně zásadní věc, na kterou je potřeba hledět. Exclamation Cena - zvířata bez srsti jsou ceněná víc, než s nějakým druhem srsti / u Dona či peterbalda / ale s vyšší cenou je nutné se prostě smířit Very Happy
Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 11:43:43
Odpovědět s citátem

Ještě mě napadá další možnost. V zahraničí (a někdy i u nás) je možné najít chovatele, který umisťuje z prostorových důvodů "vysloužilé" chovné kočky. Obvykle zadarmo, nebo za velmi symbolickou cenu.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rybka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 12:18:53
Odpovědět s citátem

rozhodně bych si nekoupila kočku z nějakého nevyhovujícího chovu(ohledně toho zdraví), ale cena je pro mě taky důležitá, protože bych si chtěla ve stejném období koupit i psíka už kuli tomu aby vyrůstali spolu o malička...nejsem milionář a proto se na cenu musím také koukat..a zase nechci už odrostlou kočku, protože si myslím, že koťátko si lépe zvyká než už odrostlejší kočka...
a co jste psala o té povaze...já se dočetla, že sphynx jsou klidní a mírní, ale Vaši zprávou jste mě trochu zmátla ohledně jejich povahy...i v tomto směru bych raději to koťátko..
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 12:40:42
Odpovědět s citátem

a zase nechci už odrostlou kočku, protože si myslím, že koťátko si lépe zvyká než už odrostlejší kočka...
a co jste psala o té povaze...já se dočetla, že sphynx jsou klidní a mírní, ale Vaši zprávou jste mě trochu zmátla ohledně jejich povahy...i v tomto směru bych raději to koťátko..[/quote]

kočky si velmi dobře zvyknou i v dospělém věku / tedy převážná čast / toho bych se rozhodně nebála. A povaha - nejde to paušalizovat - kočky, stejně jako lidé jsou různí, takže sphynx je sice kočka milá a nekonflikní, ale...
ještě ke zdraví, nemyslím, že poznámka ohledně zdraví bylo upozornění na nevyhovující chovy ale spíš na problémy, které shynxové mají - problémy se srdcem.
Odpovědět 
rybka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 13:09:35
Odpovědět s citátem

problémy se srdcem??????? Shocked
to jsem se nikde nedočetla...to se projevuje ve stáří nebo špatným zacházením???já bych se mu samozřejmě snažila dát nejlepší péči.
je na to vysoká úmrtnost??
Odpovědět 
rybka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 13:10:58
Odpovědět s citátem

a co kožní problémy???
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 13:19:52
Odpovědět s citátem

rybka napsal:
problémy se srdcem??????? Shocked
to jsem se nikde nedočetla...to se projevuje ve stáří nebo špatným zacházením???já bych se mu samozřejmě snažila dát nejlepší péči.
je na to vysoká úmrtnost??


snad moje vysvětlení Karolína přežije bez újmy na zdraví Smile)
Takže sphynxové trpí na HCM - ztluštělá srdeční stěna - je to vada dědičná, jsou ale další vady srdce / na to zemřel tatínek mojí nahaté kočičky / a to vada srdeční komory. Rodiče koťat se testují a na to myslím Karolína narážela - chít kotě z testovaných rodičů. Kočičce samozřejmě může velmi pomoci, pokud vadu má, bohužel této vadě nemůžete zabránit ! ale pozor vadami srde netrpí jen sphynx! Jen u MOC / se dá testovat geneticky.
Kožní problémy s kůží - asi ano, četla jsem, že se s nimi také sphynxové potýkají - naše nahatka ale tyto problémy / zatím / nemá a tak nemohu ze zkušenosti říct nic.
Odpovědět 
rybka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 13:38:31
Odpovědět s citátem

a můžu se zeptak kolik je vaši kočičce...vyskytuje se tato vada srsti často??
(mimochodem Vám moc děkuji za tyto veškeré informace..můžou se mi moc hodit a je mnohem přijemnější si s někým osobně psát, než se to snažit vyčíst z některých možná méně podrobných informací..opravdu moc děkuji)
chtěla bych si tuto kočičku pořídit až postavíme barák, který je již plánovaný a nechtěla bych nic zanedbat a proto bych se vás ještě ráda zeptala jak moc velkou péči malzíčkovy dáváte..ohledně toho srdíčka a kůže..nechtěla bych jí moc cpát různými tabletami na srdce a tak...a také jestli ji třeba nemusíte něčím nebo nějak mazat..
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 14:34:40
Odpovědět s citátem

rybka napsal:
a můžu se zeptak kolik je vaši kočičce...vyskytuje se tato vada srsti často??
(mimochodem Vám moc děkuji za tyto veškeré informace..můžou se mi moc hodit a je mnohem přijemnější si s někým osobně psát, než se to snažit vyčíst z některých možná méně podrobných informací..opravdu moc děkuji)
chtěla bych si tuto kočičku pořídit až postavíme barák, který je již plánovaný a nechtěla bych nic zanedbat a proto bych se vás ještě ráda zeptala jak moc velkou péči malzíčkovy dáváte..ohledně toho srdíčka a kůže..nechtěla bych jí moc cpát různými tabletami na srdce a tak...a také jestli ji třeba nemusíte něčím nebo nějak mazat..


moje kočička je zatím - dle poslechu srdce - bez nálezu. Na podrobnější vyšetření půjdeme až po desátem měsíci / naní jí je 8 měsíů/ . Zatím ji sledujeme a šetříme Laughing Její otec zemřel ve věku 1a 1/2 roku - zvětšená srdeční komora. Péče - mám jen jednu nahatku a půl Shocked nahatého kocoura, který je u kamarádky chovatelky a tak mé zkušenosti nejsou velké. Péče se skládá z otírání vlhčenými ubrousky - kůže, aplikace umělých slziček v gelu - oči bývají u nahatek také asi občas problém, " vyorávání " Razz mazu z uší - uši se neuvěřitelně rychle mastí. No a to je všechno. Snad ještě umývání prdelky voávými ubrousky, protože nám ji ráda nastavuje k nosu Razz Není to tak strašné, jak se to v počátku jevilo. Jak si nahatka žije se můžete podívat na
web.quick.cz/bluetouch/ ona je přivezena z Ruska, tam se donský sphynx pohybuje v docela příznivých cenách, ale musíte připočítat dopravu a formality kolem dovozu - není to jednoduché - Rusko je pořád ještě Rusko Exclamation
Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2006 17:21:29
Odpovědět s citátem

Kočičky vyřazené z chovu od zodpovědného chovatele nejsou ty špatné. Právě naopak. Chovatel si nechává do chovu to nejlepší a nejzdravější a třeba po dvou vrzích má 2-3 letá kočička po "kariéře". Buď si jí chovatel nechává doma jako mazlíka, nebo jí hledá vhodný domov. Občas prostě někrerá potřebuje individuální péči, které by se jí v překočkované stanici nedostávalo. Některým je lépe samotným nebo ve dvou. Často, zajména v USA, kdo koupí kotě, dostane starší kočku jako bonus. V klidném domově ani starší kočka nemívá problémy s aklimatizací. Myslím, že je pro psychiku a imunitu je podstatně horší umístit příliš mladé kotě (pod 13 týdnů).

Co se týká nemoci srdíčka u Sphynxů, jedná se o vrozenou poruchu, HCM- hypertrofickou kardyomyopatii, kdy se ztlušťuje levá strana srdce, srdce musí rychleji a namáhavěji pracovat aby organizmus dostatečně zásobilo. Ve zmenšené komoře se městná krev, což může, dle stupně postižení být buď korigováno léky (a kočička může žít, sice s rizikem ale může), a nebo je postižení tak vážné, že umírá na dýchací potíže případně trombózu. U Sphynxů je bohužel tato vada ve větší míře rozšířená a některé linie jsou postižené více než jiné. Zatím dle výzkumu Dr.Foxe z Washingtonské univerzity vypadá, ze jsou formy (a tedy geny které HCM způsobují) dva. Jeden mnohem závažnější, kdy má nemoc opravdu rychlý nástup a rychle se zhoršuje, nejsou ojedinělé ani případy úmrtí před rokem života.
Bohužel není dostupný úplně uzdravující lék. Ani 100% způsob odhalení pozitivních koček. Jejiný v tuhle chvíli nejjistější způsob, jak nemocné kočky odhalit, je pravidelné ultrasonografické vyšetření srdce.
Já sama jsem při takovém vyšetření, které by se u chovných koček mělo každoročně opakovat, objevila pozitivní kočku ve svém chovu a okamžitě ji vyřadila z chovu a vykastrovala. Má naštěstí jen 4 potomky, ty jsme nechali také testovat a 2 jsou v pořádku a 2 podezřelí. Jedna z těchto kočiček je u mne doma. Takže se testováním podařilo zastavit další případné rozšíření. Bohužel ne všichni chovatelé (z různých důvodů) testují a tak je samozřejmě větší riziko vzít kočku po netestovaných rodičích. Ideální je test nejen u rodičů kotěte, ale i u prarodičů, a čím jsou kočky starší, a čím více "čístých" generací zpět, tím se samozřejmě snižuje riziko, že se vada u potomka objeví.

Péče o Sphynxe ve zkratce spočívá v:
intenzivní lásce a mazlení
koupání- v mezidobí podle potřeby otírání ubrousky nebo jen vlhkou žínkou
čištění oušek a drápků
zvýšené pozornosti čištění očí kde se dělá víc ospalek
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rybka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2006 13:32:09
Odpovědět s citátem

fotky jsou moc hezké...moc se milíbí ta bílá kočíčka...připomíná mi ouškama a očkama sphynxe...takhle bílou bych chtěla i já..
s tou péčí jsem se to taky dočetla takhle a nemyslím si že je toho moc...tak akorát pro péči o miláčka...akorát to srdíčko mě trochu znervéňuje..připadá mi to jako velká pravděpodnost, že kdybych si koupila kočičku za rozumnější cenu, tak bych ji nemusela dlouho mít...trochu se toho bojím Confused

a opravdu si myslíte, že by si tak 2-3letá kočka zvykla na nové prostředí a jiná zvířata..už jenom teď máme dva psy a dalších zvířatek se asi nevyhnu s mojim nadšením a radostí z nich Smile ...a vůbec jak bych se dostala k takovému štědrému činu...to je spíš větší pravděpodobnost, že na ni ušetřím Wink
jinak co se týče péče o sphynx ve zkratce - tak to u mě nehrozí, že bych zanedbávala Exclamation Very Happy
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2006 14:01:31
Odpovědět s citátem

[quote="rybka"]fotky jsou moc hezké...moc se milíbí ta bílá kočíčka...připomíná mi ouškama a očkama sphynxe...takhle bílou bych chtěla i já..

Asi jsem to všehno trochu pomotala Laughing pokud tedy mluvíte o mých kočičkách - bílé jsou siamky, nahatý sphynx je peterbald s modrými odznaky / nahatá siamka / , Donský sphynx je sice k mání v rusku za mírné ceny jak jsem napsala, ale toho já nemám Embarassed Karolína chová i bílé sphynxe kanadské / tedy doufám /.
Péče není tak strašná, pokud se nevyvrbí nějaký problém, třeba to srdíčko, oči a jejich záněty, či alergie - ale to může potkat každé plemeno.
Starší kočka si může zvyknout dobře - záleží hlavně na povaze zvířete - nebála bych se toho Wink
Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2006 16:45:20
Odpovědět s citátem

"rybko", napište mi soukromě na tyrellsphynx@seznam.cz
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2006 16:53:44
Odpovědět s citátem

připadá mi to jako velká pravděpodnost, že kdybych si koupila kočičku za rozumnější cenu, tak bych ji nemusela dlouho mít...trochu se toho bojím


Jak jsem říkala, cena není vždy vodítkem. Může se Vám stát, že si koupíte kočku za 2.000$ a s nemocným srdíčkem problémy budou. Nebo kočku za 20tis korun a bude s garancí a úplně v pořádku.
Proto je důležité chtít kotě z testované linie. Ne že Vám chovatel řekne "moje kočky pochází z testovaných předků". To znamená, fakticky vidět písemné potvrzení lékaře s kardiologickou specializací, že rodiče byli ultrasonograficky vyšetřeni a kdy. Ideální je vidět i ty naměřené hodnoty. Také pokud si je chovatel jistý zdravím svého chovu, ve smlouvě poskytne genetickou garanci vrácení peněz nebo náhrady pokud by se u kotěte vada později prokázala. Logicky, jen chovatel, který má jistotu takovou garanci dá. V opačném případě by byl sám proti sobě.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 22:01:40
Odpovědět s citátem

Tak jsem malinko chtěla jen zvíraznit toto téma takže pokavad máte kdokoliv jakékoliv otázky ohledně Donského sphynxe jen se ptejte máme doma dva a věříme že vše bude jak má a brzy budeme mít dalšího člena rodiny Very Happy Very Happy
Jsou úžasný stejně jako Sphynxy kanadský prostě holátka jsou holátka,můj manžel jím říká sprostý kočky ale jen v dobrém že preej jsou pořád nahatý oblékám je jen v zimě a to když náhodou jdeme k veterináři nbo třeba na výstavu. Very Happy Very Happy
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2008 17:57:58
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
Tak jsem malinko chtěla jen zvíraznit toto téma takže pokavad máte kdokoliv jakékoliv otázky ohledně Donského sphynxe jen se ptejte máme doma dva a věříme že vše bude jak má a brzy budeme mít dalšího člena rodiny Very Happy Very Happy
Jsou úžasný stejně jako Sphynxy kanadský prostě holátka jsou holátka,můj manžel jím říká sprostý kočky ale jen v dobrém že preej jsou pořád nahatý oblékám je jen v zimě a to když náhodou jdeme k veterináři nbo třeba na výstavu. Very Happy Very Happy


Pro Neru

Byla jsem se dnes podívat na výstavě v Plzni jen kvůli vám, že jsem byla moc zvědavá na donského sphynxe-byla jsem nadšená! Ještě jednou moc gratuluji k výstavnímu úspěchu i uchovnění a ze srdce přeji úspěšnou chovnou stanici a samé zdravé kočky i koťata. Oba jsou krásní, ale kluk je NÁDHERNÝ. A jak si tu pozornost okolí užíval Wink , jak se předváděl-já z něj byla hotová Wink Nedivím se, že dostal i rozhodčí Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2008 9:57:01
Odpovědět s citátem

Ahoj Tatiáno,

moc děkují za pochvalu moc mě to vždy potěší.
Jsem náramně pyšná Very Happy ,hlavně mě moc potěšilo že Cleo zíslaka CAC což je u nás ve FIFE jako částečně uznanému plemenu to co jsme nejvíce mohli získat. Crying or Very sad Jinak doufám že od května kdy má být schromáždění FIFE konečně plně uznají i Donského sphynxe.Jinak Jack byl ještě ve třídě koťat 6-10 měsíců a nemohl získat víc jak V1 což paní rozhodčí bylo líto protože se jí moc líbil. Very Happy
Takže chystáme se v květnu na další výstavu a to buď do Mostu nebo do Ústí také uchovnit Jacka takže uvidíme co a jak.
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cora666



Založen: 30.04.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Uničov

Předmět: Pozdrav
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2008 22:18:31
Odpovědět s citátem

Ahoj, chtěli by jsme se s Vámi přivítat, já se jmenuji Jana a v lednu jsme si s přítelem pořídili kotě don sphynxe, jmenuje se Austin. Moc všem děkuji za tyto stránky, je to fajn počtení a našla jsem tu dost inspirace i rad.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: Koťátka Don sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2009 7:57:32
Odpovědět s citátem

Ahojky všem,
tak musím se Vám všem pochlubyt i když asi většina už o tom ví ale stejně mi to nedá a musím to sem napsat Smile .Nechci zakládat nové vlákno takže to píši sem .
Takže dne 8.2.2009. se nám narodil vrch A od naší princezny Cleopatry máme 2 holčičky a jednoho kluka a dne 20.2.2009. se nám narodil vrch B od princezničky Georgetty a od ní máme krásný 3 kluky.Všem se daří dobře a foto jsou k vidění na webu . Máme z maminek i miminek obrovsou radost Smile a samozřejmě i z našeho pyšného otce Wink
Doufám že nevadí že jsem to sem napsala ale jsem hrozně pišná a musím se podělit o novinky.
Mějte se všichni moc hezky
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Koťátka Don sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2009 9:38:56
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
Ahojky všem,
tak musím se Vám všem pochlubyt i když asi většina už o tom ví ale stejně mi to nedá a musím to sem napsat Smile .Nechci zakládat nové vlákno takže to píši sem .
Takže dne 8.2.2009. se nám narodil vrch A od naší princezny Cleopatry máme 2 holčičky a jednoho kluka a dne 20.2.2009. se nám narodil vrch B od princezničky Georgetty a od ní máme krásný 3 kluky.Všem se daří dobře a foto jsou k vidění na webu . Máme z maminek i miminek obrovsou radost Smile a samozřejmě i z našeho pyšného otce Wink
Doufám že nevadí že jsem to sem napsala ale jsem hrozně pišná a musím se podělit o novinky.
Mějte se všichni moc hezky


Ahoj Nero,
ještě jednou obrovská gratulace!! Very Happy Fotečky jsou úžasnéééééé a už se moc těším na další Laughing Přeju jim i maminkám hlavně hóóóódně zdravíčka Smile
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Koťátka Don sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2009 6:07:43
Odpovědět s citátem

Samozřejmě se připojujeme s gratulací a přejeme, ať se dobře daří maminám a koťátka ať rostou bez problémů do krásy a hlavně ať jsou zdravá.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top