Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak si vybrat kotě?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kamča



Založen: 21.07.2004
Příspěvky: 5

Předmět: Jak si vybrat kotě?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2005 19:13:08
Odpovědět s citátem

Dobrý den.
Za pár dní se půjdu podívat do chovatelské stanice na koťátka (rozhoduji se mezi 2 volnými kočičkami) a nevím, pro kterou se mám rozhodnout Sad Sad . Líbí se mi obě, ale bojím se, že nepoznám tu správnou pro mně, že si vyberu špatně. Bude to moje první kočička a proto bych prosila o nějakou radu. Rolling Eyes

Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eva I



Založen: 29.03.2005
Příspěvky: 8
Bydliště: Moravský Krumlov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2005 19:36:52
Odpovědět s citátem

Co treba obe kocicky??Smile) Pokud si poridite kociku za par mesicu si k ni urcite budete porizovat druhou(znam z vlastni zkusenosti), tak to zkuste rovnou, garantuju vam ze kocicky vam to vynahradi stonasobne:)) a pokud jste do obou zamilovana.....
Jinak vazne nevim podle ceho se mezi dvema rozhodnout, v kotecim veku se stejne povaha kocicky moc nepozna, vzdycky je to loterie. Stastnou ruku pri vyberu. Eva
_________________
Eva(Alfréd a Ema)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
paja
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2005 21:15:04
Odpovědět s citátem

Dobrý den.
Až ty dvě kočičky uvidíte na vlastí oči, tak si tu správnou určitě vyberete.
Odpovědět 
Petra H.



Založen: 24.03.2005
Příspěvky: 18
Bydliště: Brno-Lesná

Předmět: Kamčo,
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2005 6:29:13
Odpovědět s citátem

pokud je to možné, vezměte si obě dvě... Kdyby mi to někdo řekl asi bych nechápala, když chci jen jednu, proč si mám vzít dvě. Vždycky jsem si myslela, že je náš moureček spokojený, ale když jsme mu donesli kamaráda, tak bylo vidět, jak povykvetl a jak moc je spokojený. I když se mu budete sebevíc věnovat, nikdo nenahradí druhého kočičáka. Berte to jenom jako můj osobní názor Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
paja
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2005 7:45:06
Odpovědět s citátem

Ano, s tím opravdu souhlasím. Také jsme původně chtěli jen jednu kočičku. Ale jedna kočička je opravdu málo. Právě budeme kupovat novou britskou kočičku. Jestli jste ale úplný začátečník, tak si kupte raději jen jedno kotě a potom uvidíte. Výběru bych se nebála, určitě Vám jedno z koťátek něčím učaruje. Vím o čem mluvím, máme teď doma koťat pět. Smile Každé kotě je úlně jiné a každé má jinou povahu. Poraďte se s chovatelem, pozorujte chování kočiček a určitě si vyberete tu správnou. Jak jsem již psala, když je uvidíte tak tu "vaši" určitě poznáte.
Pokud ale do budoucna plánujete koupit druhou kočičku, tak je opravdu lepší vzít si teď hned obě sestřičky. Ernest Hemingway - Jedna kočka nevyhnutelně vede k další....
Odpovědět 
Kamča



Založen: 21.07.2004
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2005 17:55:03
Odpovědět s citátem

Všem moc děkuji za rady, ale 2 koťátka bych asi nechtěla (hlavně by mi je nedovolila mamka). Jedna kočička stojí 8 tisíc a druhá 7 (obě jsou britky Very Happy ), takže bychom za ně zaplatili 15 tisíc (což je poměrně hodně Sad ) a ještě bychom jim museli zajistit ostatní věci (krmivo, hračky, záchodek,...) - a to by mně mi rodiče vůbec nedovolili (já jsem šťastná, že mi vůbec to kotě po dvou letech povolili Laughing Smile ).
Tak zatím asi jedno kotě, a možná, že časem přibude další.... Smile Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kamča



Založen: 21.07.2004
Příspěvky: 5

Předmět: Anabelle
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2005 17:14:27
Odpovědět s citátem

Ahoj!
Tak už jsem si byla vybrat koťátko - mělo 8 týdnů a bylo úplně úžasné Laughing Laughing . Pojedu si pro něho asi 4.6. a už se na něho moc těším Very Happy . Jmenuje se Anabelle a už jí tvořím stránečky, ale ještě nejsou hotové Smile
Tak mi držte pěsti, ať se Anabelce u mě bude líbit=)
Kamča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Anabelle
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2005 7:11:06
Odpovědět s citátem

Kamča napsal:
Ahoj!
Tak už jsem si byla vybrat koťátko - mělo 8 týdnů a bylo úplně úžasné Laughing Laughing . Pojedu si pro něho asi 4.6. a už se na něho moc těším Very Happy . Jmenuje se Anabelle a už jí tvořím stránečky, ale ještě nejsou hotové Smile
Tak mi držte pěsti, ať se Anabelce u mě bude líbit=)
Kamča

Hodně štěstí oběma a gratuluji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kamča



Založen: 21.07.2004
Příspěvky: 5

Předmět: Anabelle
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2005 16:59:29
Odpovědět s citátem

Jupíííííí!!!!!! Už mám koťátko!!!! Přivezla jsem si ho asi před hodinou a půl. Je to lila tečkovaná britka, má 3 měsíce a je fakt super!!!!!! Už má své stránečky, na kterých se však pracuje : www.anabelle.ic.cz

Hnedka, jak to bude možné, tak dodám fotky do zlaté knihy koček Laughing Smile Very Happy Laughing Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maxik



Založen: 24.04.2004
Příspěvky: 51
Bydliště: M.L.

Předmět: Re: Anabelle
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2005 15:11:01
Odpovědět s citátem

Ahoj Anabelle! Moc se těším na Tvé fotky. Doufám, že máš stejnou radost z paničky jako ona z Tebe. Pokud budeš mít čas, tak se zastav někdy na povídání. Hodně radosti v novém domově přeje Maxík. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silver
Anonymní





Předmět: Kocka/kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2006 14:52:04
Odpovědět s citátem

Chci si poridit kocku ale nevim jaky pohlavi Rolling Eyes ..ne pro chov ale pro radost..poradite?dekuju S.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Kocka/kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2006 18:48:03
Odpovědět s citátem

Silver napsal:
Chci si poridit kocku ale nevim jaky pohlavi Rolling Eyes ..ne pro chov ale pro radost..poradite?dekuju S.

Na pohlaví nezáleží, zvlášť když se nechcete zabývat chovem. Kocouři i kočky jsou fajn a musíte v každém opřípadě počítat s jejich kastrací.
Odpovědět 
Kami



Založen: 26.02.2006
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2006 21:13:41
Odpovědět s citátem

Já jsem si koupila kočičku, kocourka jsem nikdy neměla, a kočička je fajn Laughing je kastrovaná, žije pouze v domě, ven ji nepouštíme, každý den tu něco loví a nikdy se s ní nenudíme....ale poradit jestli kočičku nebo kocourka? S tím nemám vpodstatě žádné zkušenosti Crying or Very sad takže bohužel moc neporadím Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Merlin



Založen: 28.09.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Sokolov

Předmět: Re: Kocka/kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2006 8:14:08
Odpovědět s citátem

Silver napsal:
Chci si poridit kocku ale nevim jaky pohlavi Rolling Eyes ..ne pro chov ale pro radost..poradite?dekuju S.


máme doma páreček a můžu říct, že každé má svoje.... u kocourka musíte počítat s tím, že se bude časem jako kocourek - milostpán chovat..kočička je jemnější... naše trošku plašší a kocourek se zase mazlí s každm...záleží také hodně na povaze.. prostě, když Vám padne do oka, tak Vám bude jedno jestli je to kočička nebo kocourek Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Akira



Založen: 05.01.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak si vybrat kotě?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2006 9:14:27
Odpovědět s citátem

Taky bych Vám asi doporučila obě. U nás to loni nešlo a tak byla jen jedna a před dvěma týdny jsme stejně pořizovali druhou. Je to větší legrace když jsou dvě,nijak víc náročné nejsou a jsou skromní,takže se srovnají i v malém bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2006 11:49:48
Odpovědět s citátem

Ahojte!
V podstate súhlasím so všetkým, čo ste napísali, chcem však ešte niečo doplniť...
Podľa mňa je veľmi, ak nie hlavne, dôležité´, vypýtať si od chovateľa čo najviac informácií o rodičoch, prezrieť si očkovací preukaz, či aj rodičia majú všetky potrebné očkovania, popýtať sa na prípadné dedičné vady a treba si všímať aj chovanie sa ako rodičov, tak aj mačiatok a ostaných mačiek, ak s nimi žijú. Veľa o chovateľovi napovie aj to, v akom stave zvieratá sú - či majú čisté zadočky, nepolepené očká, čisté kožúšky, ako sa chovajú, či nie sú priveľmi plaché,... Ja ososbne by som vyberala aj podľa toho, ako sa kokrétne k vám bude ktoré mačiatko správať a vybrala by som si najsmelšie, ktoré sa nebojí a je aj prítulné. Treba poprezerať ušká, kožúšok, či v nich nie sú neželaní návštevníci - paraziti.
Pokiaľ kupujete mačiatko od CHS, žiadajte kúpnopredajnú zmluvu, kde budú uvedené všetky podmienky a potrebné informácie.
A to,či to má byť kocúrik alebo mačičika, je naozaj jedno, pokiaľ netrváte na konkrétnom pohlaví. Tak, ako môže byť kocúrik prítulný, tak môže byť aj odmietavý a s mačičkou je to rovnaké.
Mačka je mačka a je to osobnosť ako ľudia - každá má inú povahu....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
milena
Anonymní





Předmět: ??
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2006 11:29:23
Odpovědět s citátem

Prosím vás o radu..v jakém měsíci je nejlepší dostat kotě?Mám nabízeno ted je mu 5 měsíců..myslíte že si zvykne na nový prostředí?A na naší rodinu taky?Díky moc Milena
Odpovědět 
Maxik



Založen: 24.04.2004
Příspěvky: 51
Bydliště: M.L.

Předmět: Re: ??
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2006 11:51:02
Odpovědět s citátem

Určitě si zvykne. K nám přišel Maxík když mu bylo kolem 7 měsíců a zvyknul si hned. Já sama budu předávat koťata ve věku 4 měsíce. Možná mu to zvykání pár dní potrvá, ale určitě si zvykne. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
milena
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2006 15:37:12
Odpovědět s citátem

Díky to sem si oddechla.. Very Happy
Odpovědět 
p.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2006 15:12:47
Odpovědět s citátem

Andrea Klegová napsal:
Ahojte!
V podstate súhlasím so všetkým, čo ste napísali, chcem však ešte niečo doplniť...
Podľa mňa je veľmi, ak nie hlavne, dôležité´, vypýtať si od chovateľa čo najviac informácií o rodičoch, prezrieť si očkovací preukaz, či aj rodičia majú všetky potrebné očkovania, popýtať sa na prípadné dedičné vady a treba si všímať aj chovanie sa ako rodičov, tak aj mačiatok a ostaných mačiek, ak s nimi žijú. Veľa o chovateľovi napovie aj to, v akom stave zvieratá sú - či majú čisté zadočky, nepolepené očká, čisté kožúšky, ako sa chovajú, či nie sú priveľmi plaché,... Ja ososbne by som vyberala aj podľa toho, ako sa kokrétne k vám bude ktoré mačiatko správať a vybrala by som si najsmelšie, ktoré sa nebojí a je aj prítulné. Treba poprezerať ušká, kožúšok, či v nich nie sú neželaní návštevníci - paraziti.
Pokiaľ kupujete mačiatko od CHS, žiadajte kúpnopredajnú zmluvu, kde budú uvedené všetky podmienky a potrebné informácie.
A to,či to má byť kocúrik alebo mačičika, je naozaj jedno, pokiaľ netrváte na konkrétnom pohlaví. Tak, ako môže byť kocúrik prítulný, tak môže byť aj odmietavý a s mačičkou je to rovnaké.
Mačka je mačka a je to osobnosť ako ľudia - každá má inú povahu....


Ano - JE DULEŽITÉ, aby si zájemce koťátko pořádně prohlédl. Každý chovatel není seriózní - to víme všichni.

Přišli k nám jednou zájemci o koťátko (úplní nováčci co se koček týče), kteří si kočičku celých 15 minut důkladně prohlíželi - chloupek po chloupku, očička, zadeček, bříško, zuby, ouška... Jen v kožíšku hledali "něco" několik minut Very Happy Za sebe musím přiznat, že mi to bylo jako chovatelce koťátka docela nepříjemné - možná mě to i trošilinku uráželo. Oni tam snad hledali blechy či co Very Happy Samozřejmě jsem to na sobě nedala znát. Zájemce má na to právo-to respektuji. Já mám ale koťátka vypiplané, čisťoučké a voňavé, taktéž rodiče.
Tak mi to přišlo i docela srandovní Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Ale vážně: Souhlasím s tím co paní napsala - prohlédnou koťátko, rodiče kupní smlouvu atd.... (Není chovatel jako chovatel.)
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (17x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top