Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

nemůžu ji dostat na vodítko


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
sandra2



Založen: 04.09.2006
Příspěvky: 4

Předmět: nemůžu ji dostat na vodítko
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2006 17:56:32
Odpovědět s citátem

mám kočku a je to pěkná potvůrka.je šíleně divoká atd.
no a koupila jsem jí vodítko.už bylo hodně pokusů ji do něho dostat(jednou jsme na tobyli i tři a nepodařilo se)bylo hodně,ale pokaždé se buď vyvlékla když sem to vodítko měla na ní v půlce a nebo si stím začala hrát.vím že některé kočky na vodítku můžou být a některým se to nelíbí ,ale já ani nevím jestli se jí to bude líbit nebo ne protože nikdy na něm ještě nebyla.jestli máte někdo zkušenosti jak kočce oblect vodítko
tak mi prosím poraďte
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: nemůžu ji dostat na vodítko
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2006 5:59:01
Odpovědět s citátem

No kočka není pes a je možné, že prostě Vaše čičina není z těch, které by chtěly chodit venku na vodítku. Navíc není nutné kočku "venčit", kočky bývají spokojené tam, kde jsou zvyklé, ačkoliv si třeba udělají občas výlet na chodbu v domě, nemají tu potřebu chodit ven.
Můžete kočičku postupně učit na postrojek a vodítko, resp. postrojek se jí snažit nasadit doma, hlavně v klidu a nenásilně, a pak jí v tom nechat chodit po bytě a až za čas jí zkusit vzít ven. Nicméně většinou jakmile nasadíte postrojek, kočka se svalí a odmítá se hýbat.
Můj názor je, že není nutné za každou cenu chodit s kočkou ven a snažit se jí vnutit do postrojku a vodítka.
Myslím ale, že kočička Vám dává celkem jasně najevo, že pro ní asi postrojek nebude to pravé ořechové Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Simírek
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2006 6:57:33
Odpovědět s citátem

Uplně souhlasím s April, některé kočky se nechají a chodí rády a jiné do postrojku prostě nedostanete! Já jsem to Simírka naučila celkem snadno, protože už od koťátka jsem ho brala skoro všude s sebou a ze začátku jsem mu kšírky nasazovala pokaždé, když jsme někam šli. Zvykl si na ně velice rychle a pak už věděl, že když mu je nasazuju, jde se ven a to on miluje! Takže když pak na jaře, to už byl takové odrostlejší kotě, jsem ho dala na vodítko a šli jsme ven, nebyl to žádný problém. Doteď se mi povedlo i to, že když jdeme na procházku, jde tam, kam jdu já, reaguje dokonce i na to, když přecházíme silnici a ví, že musí jít rychle, než pojede auto a já zase na oplátku, když vidí ptáčka nebo něco k lovu Very Happy počkám, až to uloví nebo až ptáček odletí! Smile)) Prostě chce to hroznou trpělivost a musíte mut o nějakým způsobem oplácet. Ale ta radost pak stojí za to. Máte pravdu v tom, že by stálo za to, postrojek na kočičku aspoň jednou dostat a pak se uvidí, ale v každém případě to musí mít spojeno s něčím příjemným, protože jakmile vás teď znovu uvidí, že se na ní chystáte Smile s vodítkem už bude vědět, co bude následovat a nasadit si ho jen tak nenechá. Zkuste to třeba za nějaký čas a holt budete muset použít nějakou fintu... Smile)) v žádném případě ji ale nesmíte do ničeho nutit, když prostě chtít nebude, máte smůlu.... Sad
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top