Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nemocna venkovni cica - ocicko


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Morrigan



Založen: 11.07.2006
Příspěvky: 11

Předmět: Nemocna venkovni cica - ocicko
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2006 8:28:34
Odpovědět s citátem

Prosim vsechny zkusenejsi kockomily o radu Razz
vcera jsem pred samoobsluhou potkala kocicku, sedela u dveri a vypadala ze zebra o jidlo. Kdyz jsem ji chtela vzit k nam na dvorek, utekla, byla hodne placha a vypadala ze je zvykla byt venku. K lidem se presto lisala. Ted to jadro pudla - kocinda mela jedno ocko uplne zhnisane, vypadalo to ze ma prazdny dulek, jak mela otekle vicko a vsude hnis, ale kdyz jsem ji vicka roztahla tak ocicko ma, i kdyz hodna zanicene a jakoby uplne zapadle. Dnes rano jsem ji dala trochu granulek a otrela ji hnis, bohuzel domu ji vzit nemuzu (mame maly byt a dva kocouri uz tam jsou spolu s jednim psem) a nevim jestli se mi ji povede dostat k vetovi.
Poradite jak ocicko osetrit?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nemocna venkovni cica - ocicko
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2006 8:41:48
Odpovědět s citátem

No pokud si nechala to očičko otřít, tak čapněte doma přepravku, myslím, že by neměl být až takový problém jí tam nacpat a odvezte k vetovi, zahnisané očičko se asi jen tak laicky nevyléčí, možná by se to dalo opthalmoframykoinem, ale zrovna místní "očařka" tu dneska není, zkuste projít její rady v jiných forech, co doporučuje na léčení očí, uživatelka - janča.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Morrigan



Založen: 11.07.2006
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2006 8:52:00
Odpovědět s citátem

dekuju April za radu, ophtalmoframykoin doma mame a taky me to napadlo, asi to zkusim, ale jdu jeste omrknout jestli se neco podobneho tady uz neresilo.
S tim vetem to asi bude dalsi krok, jen nevim kdyz ji osetri, to ji pak mam vypustit zpatky tam kde byla? nemam z toho dobry pocit ale nevim o nikom kdo by si chtel vzit domu cicu Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2006 8:59:24
Odpovědět s citátem

Očička se tu řeší celkem často a navíc janča je lidská očařka, takže s lékama má docela přehled.
Zkuste jí pak vypustit u vás na dvorku, jak jste psala výše ... udělejte jí tam pelíšek a pár misek a snad tam zůstane, ono sice se píše, že by kočka měla být chvíli zavřená, aby si zvykla na nové území, ale ono co si budeme povídat, někdy to prostě nejde, už jen to, že jí chcete vyléčit očko je chvályhodné a jen tak někdo by se do toho nepustil.
Někdy nejde dělat víc a nejde zachránit všechny čičiny, co běhaj povenku, a hledat jim nový domov. A taky, pokud je venkovní, kdo ví, třeba by se jí v bytě vůbec nelíbilo. Někdy je lepší postarat se o kočku venku, než jí hned dávat do bytu, samozřejmě je při léčbě lepší mít jí pod dohledem, ale prostě pokud to nejde, nedá se s tím nic dělat a venkovní pelíšek je víc než nic!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2006 9:05:55
Odpovědět s citátem

Myslím, že by bylo dobré, kdyby to viděl nějaký veterinář. Při těchto zánětech může kočička oslepnout nebo zbytečně pak přijít o oko. Když se to podchytí včas, je šance. Ovšem je otázka, jak moc jste ochotná do kočičky investovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Morrigan



Založen: 11.07.2006
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2006 9:18:06
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Myslím, že by bylo dobré, kdyby to viděl nějaký veterinář. Při těchto zánětech může kočička oslepnout nebo zbytečně pak přijít o oko. Když se to podchytí včas, je šance. Ovšem je otázka, jak moc jste ochotná do kočičky investovat.

coz o ochotu, ta by byla. Bohuzel prakticky to bude trochu horsi, nejsme ted na tom zrovna nejlip a budoucnost je jak se rika velmi nejista. Nejake penizky ale pristi tyden cekam, tak jsem si rikala ze bych ji zacatkem tydne k vetovi prece jen vzala. Vim ze amaterska lecba nekdy muze spis uskodit Confused

April - jj, uz jsem to nasla, koukala jsem ze janca doporucovala na hnisavy zanet prave ten ophtalmoframykoin. Zkusime to s nim.
Vzdycky jsem si rikala, nez jsme si sami cicu poridili, jak muze mit nekdo v byte vic nez 3, max 4 kocicky. Ted kdyz sama kocicky mam, pochopila jsem. Nejradsi bych tady tu chuderu vzala k nam a postarala se o ni poradne, ale mate pravdu, ne vzdycky to jde a clovek nemuze spasit vsechna opustena zviratka. Presto je mi z toho smutno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2006 9:38:39
Odpovědět s citátem

Vždycky je důležité s rozumem zvážit svoje reálné možnosti. Pokud pomoci můžete, může vás zato hřát dobrý pocit a ten hebký kožíšek vám to mnohonásobně oplatí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Morrigan



Založen: 11.07.2006
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2006 14:36:12
Odpovědět s citátem

tak cica se neobjevila ani vcera vecer ani dnes rano, a to ji prodavacky nechaly pred obchodem misu s odrezky nejakych salamu. Tak nevim, doufam ze je v poradku Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top