Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Soužití kočky a kocoura


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Zdena



Založen: 22.08.2004
Příspěvky: 1

Předmět: Soužití kočky a kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2004 19:44:38
Odpovědět s citátem

Mám jeden problém.K ročnímu nekastrovanému perskému kocourovi jsme si před 14 dny přibrali 4 letou kastrovanou kočku.Paní ji darovala, protože se nesnesla s jejím přítelem.co kočka prožila, těžko říci, ale týden po příchodu k nám nás nepustila k sobě na půl metru, aniž by na nas nevrčela.To se již celkem srovnalo, nechá se hladit, ale je stále k ruce nedůvěřivá.Větším oříškem je, že náš doposud velmi klidný perský kocour napadá darovanou kočku, jakmile se jí dostane do blízkosti, pak se bytem line vřískot a on ji zažene do nějakého kouta, kde dáll na ní číhá.a znemožní jí další pohyb po bytě.Nemám nervy stát stále u nich a zabraňovat rvačkám,takže každý má své bydlení ve své místnosti se vším kočičíím vybavením a do společných prostor chodí střídavě.Mám velký strach, ža si ublíží a nebo že si k sobě úplně uzavřou cestu.Spousta názorů je, že si zvyknou, ale jak je zvykat, aniž
bych při tom ztratila nervy z obavy o zranění a aby byl nějaký výsledek,
budu vděčná za jakýkoliv názor či radu, děsí mě, že bych dalších 14 let musela stále hlídat zavřené dveře. Předem děkuji

Zdena
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Soužití kočky a kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2004 20:07:42
Odpovědět s citátem

Zdena napsal:
Mám jeden problém. K ročnímu nekastrovanému perskému kocourovi...

Nemám s tímhle zatím asi příliš zkušeností, přesto několik poznámek.
Kocourek je nekastrovaný - nevím ale, jestli se kastrací může jeho chování změnit, když už problém jednou nastal.
Dále je asi problém v tom, že kocourek byl v bytě jako první, takže si přirozeně brání svoje teritorium. Nejsem si jistý, ale dostal jsem radu, že by mohlo pomoci jejich seznámení na neutrální půdě - někde, kde to ani jeden nezná, kde si nebudou jisti.
Držím palce Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2004 20:12:41
Odpovědět s citátem

Díky za odpověď, budu o tom uvažovat, i když to také nebude jednoduché zajistit.Kastrace by prý pomohla k lepšímu, ale kdo to zaručí?I když je kocourovi rok, zatím neznačkuje a kastrovat ho nebyla nutnost.Myslela jsem si, že postačí kastrace druhé kočky.
Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2004 20:02:02
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Díky za odpověď, budu o tom uvažovat, i když to také nebude jednoduché zajistit.Kastrace by prý pomohla k lepšímu, ale kdo to zaručí?I když je kocourovi rok, zatím neznačkuje a kastrovat ho nebyla nutnost.Myslela jsem si, že postačí kastrace druhé kočky.


Nekastrovaný kocour byť neznačkuje má stále své pudy a tendence si bránit své teritorium více než kastrovaný kocour, takže kastrace jistojistě pomůže minimálně ke zlepšení situace. Kocourek se zklidní a bude s ním větší řeč. Doporučuji Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabréta
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2004 11:29:03
Odpovědět s citátem

Taky jsem kdesi četla, že kastrované kočky voní nekastrovaným kocourům často nesprávně - totiž jako druhý kocour. A druhého kocoura ve svém teritoriu kocour prostě nesnese. Kdyby kočka kastrovaná nebyla, pravděpodobně by ji kocour spíš přijal, ale problém by byl zase jinde...
Taky si myslím, že by kocouří kastrace mohla pomoct, možná bych se na to ještě optala třeba veterináře.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (58x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (31x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Kočičí jména (22x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (20x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top