Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

ockovani proti FeLV

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Andy
Anonymní





Předmět: ockovani proti FeLV
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2005 20:46:10
Odpovědět s citátem

Ahojky! Rolling Eyes Prosim o radu. Byli jsme naockovat naseho kocourka proti FeLV na veter. klinice Kolma, vsechno vypadalo ok. Pan doktor prisel, zmeril teplotu a pichnul ockovani. Az po celkem rychlem osetreni jsem si v aute uvedomila, ze v knizkach psali, ze nam mel nejdriv udelat krevni test na FeLV. Ted nas ceka druhe ockovani a protoze za vakcinu si pan doktor uctoval pres 600,- a imunitu ziska nase kote az po 2.vakcine, rada bych se vyvarovala jakehokoli nebezpeci pro kote. Mate nekdo zkusenost s timto typem vakcinace a take s touto veter.klinikou? Diky za odpovedi Smile
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: ockovani proti FeLV
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2006 0:13:43
Odpovědět s citátem

Andy napsal:
Ahojky! Rolling Eyes Prosim o radu. Byli jsme naockovat naseho kocourka proti FeLV na veter. klinice Kolma, vsechno vypadalo ok. Pan doktor prisel, zmeril teplotu a pichnul ockovani. Az po celkem rychlem osetreni jsem si v aute uvedomila, ze v knizkach psali, ze nam mel nejdriv udelat krevni test na FeLV. Ted nas ceka druhe ockovani a protoze za vakcinu si pan doktor uctoval pres 600,- a imunitu ziska nase kote az po 2.vakcine, rada bych se vyvarovala jakehokoli nebezpeci pro kote. Mate nekdo zkusenost s timto typem vakcinace a take s touto veter.klinikou? Diky za odpovedi Smile

Vím, že už je na odpověď trochu pozdě. Ale tohle jsem řešila s chovatelkou. Koťata mohou mít tyto testy ještě než opustí chovatelskou stanici. Cena těch testů je ale řádově v několika tisících, jestli se nepletu. Chovatelka mi to vysvětlila tak, že rodiče mají testy, tudíž je zbytečné nechat si je dělat pro kotě (ovšem na žádost mi s PP kopii výsledků nezaslala:?).Kotě jsme samozřejmě očkovali a nic se neděje, tad by to mělo být v poádku.
Zajímalo by mě, ja často se tato nemocu koček objevuje? Kdyby se někdo pokusil o nějaký odhad.
Odpovědět 
CRASH, CZ



Založen: 02.11.2005
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: ockovani proti FeLV
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2006 22:35:13
Odpovědět s citátem

Andy napsal:
Ahojky! Rolling Eyes Prosim o radu. Byli jsme naockovat naseho kocourka proti FeLV na veter. klinice Kolma, vsechno vypadalo ok. Pan doktor prisel, zmeril teplotu a pichnul ockovani. Az po celkem rychlem osetreni jsem si v aute uvedomila, ze v knizkach psali, ze nam mel nejdriv udelat krevni test na FeLV. Ted nas ceka druhe ockovani a protoze za vakcinu si pan doktor uctoval pres 600,- a imunitu ziska nase kote az po 2.vakcine, rada bych se vyvarovala jakehokoli nebezpeci pro kote. Mate nekdo zkusenost s timto typem vakcinace a take s touto veter.klinikou? Diky za odpovedi Smile


Myslím, že se nemusíte obávat. Testy se dělají jako první proto, že když po vakcinaci testy necháte udělat vyjdou vždy na FeLV pozitivně. Je to samé jako u vakcinave na FIP. Proto se dělají testy dříve než vakcinace.
_________________
CRASH, CZ
Chovatelská stanice britských koček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: ockovani proti FELV
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2006 15:38:44
Odpovědět s citátem

Vzdy pred ockovanim na FELV je potrebne dat macicke urobit test.
Ak ma FELV je ockovanie zbytocne ,uz nepomoze.
V pripade ze sa macicka zaockuje uz nikdy sa neda zistit ci ma pozitivny vysledok pripadneho testu preto, lebo bola ockovana a vytvorila si protilatky alebo naozaj je nakazena FELV.
Pre zivot macicky je to velmi podstatne pretoze ak macicka ochorie a veterinar nadobudne podozrenie na FELV a daju sa urobit testy tak moze prist k skresleniu pohladu na liecenie. CHoroba je dost rozsirena, len sa o nej nevedelo. Mnohym vet.lekarom nie je celkom jasne ako maju postupovat pri ockovani FELV a FIP.
Takze ak mate este neockovanu macicku na FELV a FIP tak najprv dat urobit test a az podla vysledku ockovat.Je potrebne ockovat a po 3 tyzdnoch este raz preockovat. Dalsie ockovanie az po 1 roku.
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: ockovani proti FELV
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2006 12:10:23
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Vzdy pred ockovanim na FELV je potrebne dat macicke urobit test.
Ak ma FELV je ockovanie zbytocne ,uz nepomoze.
V pripade ze sa macicka zaockuje uz nikdy sa neda zistit ci ma pozitivny vysledok pripadneho testu preto, lebo bola ockovana a vytvorila si protilatky alebo naozaj je nakazena FELV.
Pre zivot macicky je to velmi podstatne pretoze ak macicka ochorie a veterinar nadobudne podozrenie na FELV a daju sa urobit testy tak moze prist k skresleniu pohladu na liecenie. CHoroba je dost rozsirena, len sa o nej nevedelo. Mnohym vet.lekarom nie je celkom jasne ako maju postupovat pri ockovani FELV a FIP.
Takze ak mate este neockovanu macicku na FELV a FIP tak najprv dat urobit test a az podla vysledku ockovat.Je potrebne ockovat a po 3 tyzdnoch este raz preockovat. Dalsie ockovanie az po 1 roku.


Já bych úplmě nesouhlasila - testy ano, pokud je kočička pozitivní, je i očkování určené pro pozitivní kočky a pomáhá jim, protilátky z vakciny se dají laboratorním vyšetřením vždy rozlišit - není pravdou, že se to nedá zjistit ! A o očkování FIP bych se už nešířila - není účinné a nemoc samotná je dost záhadná - takže já osobně neuznávám ani pochybné testy na cotronaviry ani očkování proti FIP. Ale každý ať očkuje jak uzná za vhodné - dobré je domluvit se se zkušeným veterinářem.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top