Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Špatné čůrání....


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Špatné čůrání....
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 9. 2006 18:33:26
Odpovědět s citátem

Ahoj, tak je to skoro dva měsíce, co Damča onemocněl - zánět močových cest... následovali injekce, dieta, urologický čaj, UroPet pasta, teplo.... Už před 3 týdny jsme začali přidávat "normální" Hill's... vše probíhalo O.K. Od minulého týdne krmíme kočičky tchýně a Damoša beru s sebou, aby se trochu vyvětral na vzduchu bez vodítka... Dnes ráno jsem našla načůrané v koupelně na rohožce Confused . Zhodnotila jsem, že buď to udělal naschvál, že se mu tak nevěnujeme jak by si představoval a nebo nám začínají opět zdravotní potíže. Nevím jak to bylo během dne, ale jak jsme dojeli domů, tak to hned udělal v koupelně znovu.... Mad - záchodek mám čistý!!! Znovu najedeme na granule c/d, uropet pastu a urologický čaj... papírky mám jen na pH, tak musím sehnat na ketony a leukocity... to zase bude korunek Sad a to se snažím prosadit druhou kočku...

Děkuji všem co si to přečtou a podpoří mě... Co mám dělat vím, ale je mi líto čičáka...


Katka a Damča(2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 9. 2006 19:09:21
Odpovědět s citátem

Katko, myslím, že na sebe Damča jen upozorňuje. Každopádně držím palce, ať to není nic vážného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 9. 2006 20:05:05
Odpovědět s citátem

Katka, drzim palce, aby v tom nebol zdravotny problem. Viem co to je Sad
Len jednu radu - ak kocurik nema zle ph mocu, nedavajte mu uro-pet. Je tam sice napisane, ze ide o prevenciu, ale mohlo by sa Vam stat, ze by kocurikovi ublizila - prilis okyslicila moc a vytvoril by sa zas druhy typ krystalikov. Skuste pripadne konzultovat s veterinarom, nam pri takychto opakovanych problemoch navrhli aj preplachnutie mocoveho mechura (v narkoze).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Špatné čůrání....
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2006 6:14:01
Odpovědět s citátem

Ono se šutříkama a močovýma cestama je vždycky boj ... nejen u kočiček Sad
Nicméně, asi takhle, Uropet se doporučuje podávat půl roku, vzhledem k tomu, že naše Rubka měla taky trošku problémy, máme Uropet doma a dáváme ho už takřka rok, ale nepravidelně, prostě jen jako takovou mírnou prevenci, dá se říct, tak 1x týdně, někdy ani to ne. Myslím, že riziko vzniku oxalátů (kyselé šutříky) je u Uropetu relativně malé, jinak by asi nebyl volně prodejný, ale byl by k dostání jen u veterinářů, ale asi se nedá to nemít na paměti.
Ohledně diety ... sestry pejsek měl právě oxaláty, pejsci mají narozdíl od koček moč zásaditou, takže jemu vznikly zase tyhle šutříky, sestra mu dávala tuším dietní granule snad víc jak půl roku, než se zkusila vrátit k seniorkám, už je to psí důchodce, takže je možné, že Damošovi bys měla dávat ty dietní granule dýl, aby opravdu byla jistota, že se všechno vrátilo do správné hladiny ... teď si nejsem jistá, která z diet je udržovací a která rozpouštěcí, ale Damošovi by asi prospěla ta udržovací, tuším C/D.
Na změření moči ti stačí pH proužky, myslím, že kupovat další papírky na leukocity a tak podobně je vyhazování peněz, jestli je problém v moči, nebo jestli v té koupelně čůrá z nějakých jiných důvodů, to zjistíš i pomocí těchhle jednoduchých, jako základní obrázek to stačí ... ten důvod jiný, který mě napadá je právě to, že ho berete ven, kde se mu líbí a pak ho zase vezmete dovniř, s čímž asi není zrovna spokojen, čemuž by nasvědčovalo to, že se tam vyčůrá hned po příjezdu domů. Zkus omezit jeho výlety ven ... kočičí duše je někdy příliš komplikovaná, než aby v ní člověk mohl alespoň malinko číst Wink


April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Špatné čůrání...
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2006 0:16:53
Odpovědět s citátem

Ahojte všem, kteří si to přečetli a teprve přečtou...

Na zánět usuzuji z tohoto hlediska... na záchodek nechce, když je tam bouda... boudu jsme oddělali a chodí opět tam (na krytý záchodek je zvyklí od 6 týdnů...), ale jde tam a snaží se vyčůrat, ale nic - teda občas něco málo. Moč jsme ještě netestovali, ale naposledi měl pH normální, ale právě ketony a leukocity měl vysoké. Vycházky má zakázané... on totiž vždycky vyleze na zahrádku a buď si lehne na dlažbu a nebo do růží a u švagrové do trávy do stínu pod tůje... na 95% je prochlazený. Na záchodek nechodí až tak často jako při tom prvním zánětu a ve stelivu nejsou vidět (pouhým okem viditelné) stopy krve (netvrdím, že tam není). Snažím se do něj dostat urologický čaj Confused , ale je to boj... Zatím vyčkáme do pondělí, kdyby se to zhoršilo, tak okamžitě jedu k veterináři, aby mu dal ATB a aby udělal rozbor moče. Takhle postupně to začínalo i před dvěma měsíci. Hrudka po čůrání je tak ve velikosti pinpongáče...

Jinak udržovací je c/d a "léčebná" je s/d dieta. Máme ještě nějaké pozůstatky c/d a kdyžtak objednáme další várku... Stejně to tak vypadá, že je budeme muset mít doma, že bude hodně choulostiví na ofouknutí - žádné výlety na zahradu..., chtěla jsem mu tak trochu vynahradit nedostatek času na něj, když je doma sám. Mohli bysme mít koťátko od stejné kočky, ale Jarek ještě nepovolil a když jsem mu řekla, že ho prostě donesu, ta mi řekl, že vyhodí kočky obě i tu co už máme Evil or Very Mad

Děkuji Vám všem a další prosím piště svoje zkušenosti s tímto problémem...

Jo ještě jsem se chtěla zeptat, je možné kočce podat nějaký lék z domácí lékárny? Třeba paralen či brufen? Na utišení bolesti?


Katka a Damča(2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Maxik



Založen: 24.04.2004
Příspěvky: 51
Bydliště: M.L.

Předmět: Re: Špatné čůrání...
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2006 11:59:28
Odpovědět s citátem

Určitě nic z lidské lékárny. Tady na MK někdo dokonce psal, že acypirin je pro kočku smrtelěn jedovatý.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Krev v moči....
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2006 15:50:50
Odpovědět s citátem

Ahojte, myslela jsem si, že jsme příchod zánětu "rozehnali", ale opak je pravdou... ode dneška čůrá moč s příměsí krve..., ach jo. Hned dostal urologický čaj. K vetovi půjdeme zítra nebo pozítří... Musím objednat urologické Hill's c/d..., ale kdy dorazí nevím. Jde to přes veta. Teď nemá cenu dělat rozbor moče, protože krev to všechno zkreslí. Všimla jsem si, že baští trochu méně, ale né zase o moc. Kadí každý den a vzhledem je to normální. Jsem z toho zase rozhozená. Granule objednám to větší balení a hold budeme na dietě delší dobu Sad co se dá dělat. Jen bych mu ráda pomohla, protože je i trošku smutnější - teda více spí, ale chvílemi si i hraje... Teď jsem si dala zavařené houby a pár kousků na mě taky vyžebral, protože houby a kukuřici prostě miluje... Laughing

Tak jsem se zase trochu "vypsala" ze svého trápení a prosím posílejte své zkušenosti s léčbou, třeba se dozvíme ještě něco co neznáme.


Katka a Damča(2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Krev v moči....
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2006 5:35:23
Odpovědět s citátem

Tak to je mi Katko moc líto, že se Damiánkovi přitížilo Sad
Léčba močových onemocnění je běh na dlouhou trať, i člověk, který s tím má zkušenosti sám se sebou, to potvrdí (tedy já to rozhodně potvrzuju!) a chce to najít to správné, co zabírá, nebo alespoň pomáhá.
Takže hlavně vytrvat v určitých návycích. K těm C/D granulím pořiď ještě Uropet pastu. Ohledně toho urologickýho čaje, mně osobně ho kdysi doktorka nedoporučovala, takže jsem přešla na čaj kopřivový, zkus třeba změnit čaj. Navíc snaž se do Damiánka dostat víc vody, aby měl stále co čůrat, opět z vlastní zkušenosti mohu říct, že jakmile člověk má tyhle obtíže, má tendenci přestat pít, aby nemusel chodit na záchod, jenže samozřejmě se to tím akorát zhorší. Takže pořiď injekční stříkačku a stále mu vnucuj vodu do tlamičky, můžeš do tý vody i tu Uropet pastu promíchat.
A vůbec mu nepřilepšuj čímkoliv zavařeným, pokud kukuřici, tak jen rozmraženou, nikoliv konzervovanou, ve všem konzervovaným je sůl, která problémy s močovými cestami jen a jen zhoršuje! Navíc při dietě se vůbec nedoporučuje dávat cokoliv jinýho, sice je ta strava jednotvárná, ale v rámci Damiánkova zdraví to opravdu dodržuj ... opravdu dávat jen ty dietní granule.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vera K.
Anonymní





Předmět: Re: Krev v moči....
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2006 7:47:56
Odpovědět s citátem

MaxKatka napsal:
Ahojte, myslela jsem si, že jsme příchod zánětu "rozehnali", ale opak je pravdou... ode dneška čůrá moč s příměsí krve..., ach jo. Hned dostal urologický čaj. K vetovi půjdeme zítra nebo pozítří... Musím objednat urologické Hill's c/d..., ale kdy dorazí nevím. Jde to přes veta. Teď nemá cenu dělat rozbor moče, protože krev to všechno zkreslí. Všimla jsem si, že baští trochu méně, ale né zase o moc. Kadí každý den a vzhledem je to normální. Jsem z toho zase rozhozená. Granule objednám to větší balení a hold budeme na dietě delší dobu Sad co se dá dělat. Jen bych mu ráda pomohla, protože je i trošku smutnější - teda více spí, ale chvílemi si i hraje... Teď jsem si dala zavařené houby a pár kousků na mě taky vyžebral, protože houby a kukuřici prostě miluje... Laughing

Tak jsem se zase trochu "vypsala" ze svého trápení a prosím posílejte své zkušenosti s léčbou, třeba se dozvíme ještě něco co neznáme.


Katka a Damča(2)


No, být vámi, tak bych s tím veterinářem moc neotálela a raději bych šla hned. Mám taky zkušenosti s kocouřími močovými problémy a opravdu v tomto směru je třeba důsledná dieta a to dlouhodobě. Že má kocourek v moči krev a kvůli tomu nemůže být vyšetřena moč není pravda. Navíc veterinář může udělat rozbor krve. Víte, my jsme taky začínali se zánětem, struvity a málem skončili na selhání ledvin - kocour měl v moči bílkovinu - a tam je opravdu potřebné vyšetření co nejdříve. Už to, jak píšete, že se vám zdá smutnější. Náš byl tenkrát taky jeden den tak smutnej, že mi to nedalo a volala jsem veterináři a kupodivu mě nevyhodil, ale řekl, abychom hned přijeli, kocoura vyšetřil a bylo to podle jeho slov tak za 10 minut dvanáct. Nechybělo mnoho a selhaly by mu ledviny. Nechci vás strašit, ale fakt co se týče kocourů a čůrání, to teda já běžím k veterináři ihned
Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Re: Krev v moči....
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2006 18:11:14
Odpovědět s citátem

Ahojte, nám zatím vet ten urologický čaj doporučil... stříkačkou čaj podáváme a je to velký boj. Uropet pastu podáváme - teď zase každý den 2x . Granule budou až ve středu, tak je zatím na c/d konzervě, ale ta mu moc nejede, je spíše granulovej... Wink Taky jsem se ptala na tu přísnou dietu, ale tu teda nemáme dodržovat striktně, ale nepodávat nic chlazeného... jen v pokojové teplotě a můžu mu dávat i pribiňáčky a kapsičky obyč, dle jeho chuti, ale základ by měli tvořit granulky c/d. Jo a tu Uropet pastu si sám nevezme ani omylem Crying or Very sad musím mu ji dávat násilím. Už máme nachystanou "výbavu" na odchyt vzorku moče a bude měřit, ale jen pH, bílkovinu a glkukozu. Byla jsem hloupá a nekoupila jsem to i s těma leukocitama a ketonama... To měl špatné. Teď se zdá naprosto v pohodě, je otravný a ve hře mi prokousl lýtko Shocked - lítá jak splašený!!! Tentokrát neletím naprosto bezhlavě k vetovi, když vím, že mě upozorňoval, že se mu to bude vracet, ale netušila jsem, že tak brzo a má naprosto stejné příznaky... Jinak jsme vzorek ještě nezvládli odebrat, ale naposledy měl vše mimo ketonů a leukocitů naprosto v pořádku i tu "hustotu" moče, která způsobuje močové kameny i přes to všechno mám taky obavy, aby to jednou nebylo selhání ledvin, ale je tak mladý...

Díky všem. Budu průbežně informovat, jak jsme na tom... Jdeme podávat čaj Wink

Katka a Damča (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2006 20:36:15
Odpovědět s citátem

Ahoj, tak další zpráva... Už konečně máme granule c/d. Celou dobu v rámci možností to bylo dobrý... Sice čůral málo, ale častěji (cca 4x za den). Včera jsme však byli u mých rodičů a to co tam Damián předvedl mě dost překvapilo.... Záchodek měl s sebou, kdyby náhodou potřeboval čůrat, ale ten cvok tam za dvě hodiny vlezl asi stokrát a ještě se několikrát snažil vyčůrat na kobercích Evil or Very Mad Samozřejmě jak se snažil a nebylo co čůrat, tak z něj začala trošičku téci krev. Zase mě to dost rozhodilo. Hned jak to bylo možné, tak jsme jeli domů a doma zase úplně v pohodě. Shocked Doma v tom nepokračoval... Příjde mi, jako by mu u mých rodičů něco vadilo, ale vůbec netuším co. Jezdí tam odmalička a toto začal dělat od té doby co onemocněl. Rodiče mají psa se který si doukážkou perfektně pohrát a pes už nechce, ale Damoš ho chodí provokovat a šťouchá do něj packou a podobně, tak si mysím, že psem to nebude, ale čím to je to nevím. Naopak, když tam jedeme, tak bezproblémů zvládá nastoupení do výtahu, chová se jak suverén a když máme jít domů, tak se mu nechce. Co by mu mohlo vadit? Potřebuji, aby byl na ně zvyklí, protože když ho tam potřebuji nechat, tak aby to pro něj nebyl šok... Ach jo, tak doufám, že se to nějak upraví...

Katka a Damča (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2006 7:49:23
Odpovědět s citátem

Katko, připadá mi, že kocourek vážně trpí a to, že čurá krev, určitě není na povel jen proto, že mu u rodičů něco vadí, i když něco třeba je spouštěcí moment (chladnější podlaha nebo tak). Vezmi ho co nejdřív k veterináři.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2006 8:14:37
Odpovědět s citátem

Katko, abych byla upřímná, už jsem ani nechtěla ti sem nic psát, protože už vlastně pořádně ani nevím co. Všechno bylo 100x řečeno, psáno, a nejen mnou.
Ale říkám si, že jde o Damiánka, takže naposledy.
Dodržujte režim a návyky. Pokud je Damián nemocný, musí se léčit. Jestli je nemocný ti může 100% říct jen veterinář. Takže sebrat moc a odnést na veterinu. Tam se udělaj testy a vet zjistí, co všechno je v moči špatně! Nedumej nad leukocytama, krví a bůhví čím ještě, tím Damiánkovi nepomůžeš, řešit zvýšené hodnoty čehokoliv v moči je oprávněn je veterinář, ten ví, co dělat. A pokud neví, tak ho vyměnit! Takže v první řadě odnes moč na veterinu.
V řadě druhé - drž se dietních granulí, příp. dietní konzervy. Damián NESMÍ dostat nic jiného, žádnou mňamku na přilepšenou, žádný ochutnávání ... nic jiného než granule. A to dlouhodobě, žádný po měsíci, kdy to vypadá OK, vysadit. Klidně ho nech na dietních granulích půl roku. Ono v součtu to vyjde přibližně na stejno jako klasické granule a permanentní běhání po veterinách.
Za třetí - přestaň dávat ten urologickej čaj, zcela evidentně je jasný, že mu nepomáhá, jestli mu chceš nějakej vyloženě dát, tak si najdi nějakej jinej zelenej, bylinkovej, nebo se prostě na čaje úplně vyprdni, v přírodě si kočka taky čaj neuvaří! Osobně urologickej čaj nesnáším chuťově, proto bych ho ani svý kočce nedávala, a je výrazně močopudnej, což nutí Damoše furt "tlačit" a i když nemá co. Navíc, myslím, že klidně může být jen na vodě, hodně vody, po bytě několik misek, příp. mu stříkat vodu do tlamičky, měl by vypít cca 250 ml denně.
A za čtvrtý, pokud je Damoš nemocnej, tak ho proboha drž doma a nikde s ním necestujte! Potřebuje být doma ve známém prostředí, žádné nárazové změny teplot, žádný stres, potřebuje odpočívat, byť na to nevypadá, tak to tělo se potřebuje v klidu vzpamatovat.

Pokud nebudeš důsledná v přístupu k Damiánkovo léčbě, tak se v tom budete motat neustále dokolečka.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janda
Anonymní





Předmět: krev
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2006 12:00:20
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Katko, připadá mi, že kocourek vážně trpí a to, že čurá krev, určitě není na povel jen proto, že mu u rodičů něco vadí, i když něco třeba je spouštěcí moment (chladnější podlaha nebo tak). Vezmi ho co nejdřív k veterináři.


Je neuvěřitelné, že někdo jen pomyslí, že kocour čurá krev, jen proto, že chce protestovat proti návštěvě - protože mu něco vadí. To mi připadá neuvěřitelné, že takto někdo přemýšlí, místo aby rychle mazal s močí k veterináři. Vše podstatné je v předešlém příspěvku: veteinář - vyšetření, dieta, klid - žádné cestování s kocourem co čurá krev, důslednost a už žádné experimenty a hlouposti s domáckým léčením čajem - fakt zírám, co někteří dokážou vymyslet !!
Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2006 18:39:33
Odpovědět s citátem

MaxKatko, všechno, co bych Ti k tomu řekla, už Ti napsala April. Ale neodpustím si vlastní zkušenost s močovými cestami u pejska. Nejdříve to vypadalo jako zánět, dostal atb a byl chvíli klid. Cca po 14 dnech začal čůrat krev, museli jsme odchytit moč a šel na sono. Ve výsledku se z toho vyklubaly kameny a musel na operaci. Ještě když jsme mysleli, že je to "jen" zánět, jsme ho drželi doma v teple, na místech, o kterých jsme věděli, že je má rád, ale je tam průvan nebo zima (např. dlaždice), jsme rozmístili deky, pelíšky atd. Venčení jen na nezbytně nutnou dobu.
Po operaci dostal taky dietu Hills a rovnou jsme byli upozorněni, že ji bude užívat minimálně půl roku. Nejdřív dostal bez testů c/d, a když se vrátily výsledky testů, zjistilo se, že dostal úplně opačnou dietu, než dostat měl, tahle mu škodila. Dneska bych mu dietu bez pořádného rozboru nedala ani omylem. Dřív dostával pejsek různé mňamky, i od stolu. V době, co jedl dietní granule, nedostal od stolu ani drobek! Byli jsme upozorněni veterinářem, že to musíme striktně dodržovat!!!
Takže moje rady jsou následující:
1. Najít pořádného veterináře a nechat udělat pořádný rozbor moči, případně sono, kde je problém, může určit pouze veterinář! Nevím, kdo Ti nakukal, že krev všechny výsledky zkresluje ... Veterinář pod mikroskopem přesně pozná, co jsou erytrocyty, co leukocyty a co písek. Navíc i diagnostický proužek Ti všechny hodnoty odliší. Já nosila k vetovi i úplně krvavou moč a nebyl problém!
2. Pokud dostane dietu, striktně dodržovat a ničím jiným nekrmit, a to striktně!
3. Vykašlat se na urologickej čaj a do Damouška lít vodu klidně i stříkačkou!
4. Držet ho v teple a nezatěžovat ho trajdáním po venku!
5. Pokud budeš vždycky čekat, až z něj poteče krev, a když už z něj poteče a Ty budeš doufat, že to po urologickém čaji přestane, tak se Ti může stát, že se mu ten zánět rozleze do ledvin a mohlo by být na léčení pozdě.
A jestli jsem to správně pochopila, tak od 14.9., co má Danouš problémy, jste moč netestovali (testováním nemyslím máchání pH proužků) a ani nedali atb. Pokud jsem to trefila, tak si jen klepu prstem na čelo, pokud jsem to pochopila špatně, tak se omlouvám ... Nevím, jestli jsi někdy měla zánět močových cest, ale nejspíš ne, protože pokud ano, tak bys moc dobře věděla, jak hodně je to bolestivé a jak moc Damík trpí, takže s tím rychle začni něco kloudnýho dělat!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2006 20:42:19
Odpovědět s citátem

vzdy mi je smutno, ked niekto podcenuje zdravotne problemy Sad neuvedomujete si rizika? zapal mocovych ciest sa moze preniest na oblicky, krystaliky mozu zapchat mocovu trubicu, moznych komplikacii je viac... nas kocur sa zacal liecit u spickovej veterinarky na zapal a krystaliky okamzite, ako zacal cikat po byte (ani krv v moci nemal). bol na diete (nedostal ani hlt ineho), vyplachu mocoveho mechura, sone, odbere krvi pre biochemiu a napriek tomu sa ho nepodarilo zachranit. zlyhal mu metabolizmus a srdiecko to nevydrzalo.
Prosim, kvoli kocurovi, ale aj kvoli vam, utekajte s nim aj so vzorkou k veterinarovi Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Díky...
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2006 22:48:50
Odpovědět s citátem

Ahoj a díky za fakt "milé" příspěvky... To si opravdu myslíte, že jsem takový necita co s ním nebyl u veterináře? Vet ho prohlédl, prohmatal, změřil teplotu... Rozbor moče neudělal jen z jednoho důvodu a to, že jsem nezvládla odebrat použitelný vzorek!!! Myslím si, že vet postupuje obezřetně a dle mého i správně... Na to, že dietu budeme muset dodržova (myslím tím dietní granule c/d) dlouhodobě, mě upozorňoval od počátku!!! a dával mi za příklad, že tam má paní taktéž s kastrovaným kocourem a už jsou rok na dietě a zdál se být už o.k. a tak začali přidávat normální granulky a do týdne měl selhání ledvin... Hrůza... Dost mě to děsí... Hned mi doporučoval, abych si vzala větší balení, ale nechtěla jsem a teď jsem ho už vzala, protož jsme zprvu nevěřila, že to bude "běh na dlouhou trať", ale teď už to vím.
Jinak zánět močových cest jsem měla taky a není to zas až tak dlouho a tak si moc dobře pamatuji, jak to bylo nepříjemný!!!
Nepřipadá vám fakt divný, že doma to nedělá a na návštěvě ano? Jinak "vycházka" ven znamená toto - po schodech jde po svých, do auta v náruči, z auta v náruči a po chodbě po svých...
Kvůli němu jsem pořídila koberce do předsíně, kde nejraději lehával, tak tam jsem je dala - není po celé délce, protože je to akorát lapač prachu a dráždí to zase mě... a bohužel se ani nevejdou pod dveře a že jich v předsíni mám!!! a mezi dveře do obýváku jsem položila deku.
Čaj urologický mám vet doporučil, popřípadě heřmánkový, ale jen slabý odvar. Co se týče chuti urologického čaje, tak mě celkem chutná a z čerstvého nálevu oddělím pro kocoura a zbytek dopiju sama... Více misek na vodu v bytě mít NESMÍM a už jsem na to upozorňovala mockrát, že můj partner to nesnese a jsem ráda, že ji začal tolerovat v obýváku, kde Damouš celkem pije, ale rozhodně 250 ml za den nevypil ani když byl zdráv... A aby zůstal chvíli v klidu, tak to bych si přála taky, ale jaksi si to nenechá vysvětlit... Chce si hrát a hrát a lítat a lítat...

Jinak ještě léčba tzv. podomácku - co mám asi tak jiného dělat, když musím čekat cca týden než mi dojde zásilka granulí!!! Myslím, že kdo je z menšího města či dokonce z vesnice jako já, to chápe asi více, ale prostě ve velkých městech není problém si něco objednat a dostat to ještě týž den... Přiznávám, že byla chyba na mojí straně, že jsem nezkušená v tom, jak probíhá léčba zánětu močových cest či v podstatě čehokoliv u koček, že jsem neměla dostatečné množství granulí a vůbec, že prochladl. Věřte, že když jsem zjistila, že z něj jde krev, tak se mi zatočila hlava a zvládla jsem v ten moment akorát pláč, protože mám o něj strach jako o vlastní dítě, které ještě nemám!!!! a do breku je mi i teď, když si myslíte, jak ho zanedbávám! Snažím se pro něj udělat to nejlepší! A ještě k podávání ATB - dostával je před cca 8 týdny - injekce jednou za dva nebo tři dny a tak mám obavy co by na to řekly játra, aby to nebylo vyhánění čerta ďáblem!

I přes to všechno Vám všem děkuji, že Vám není lhostejný úplně cizí tvoreček a soudíte mě jen podle toho co napíšu... - ale v tomhle případě to ani nejde jinak.

Katka a Damča (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Díky...
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2006 6:36:55
Odpovědět s citátem

Katko, nikdo tě neodsuzuje, jen mně osobně už přijde opravdu náročný se neustále opakovat. Že je to běh na dlouhou trať jsem ti říkala už od počátku a nevzala sis ty slova k srdci. Proto mě o to víc mrzí, když něco napíšu a ten druhý si to sice přečte, ale nevezme to na vědomí. O to jde, že se ti neustále snažíme radit a ty se našimi radami neřídíš.
Moč prostě odchytit musíš, i kdybys měla sedět u Damoše a sledovat každý jeho prdnutí. Nemluvě o tom, že vet mu může dát cévku a moč si odebrat sám přímo z močového měchýře. Pokud neodeberete moč, je tohle jen záplatování a ne léčení!
Co se týče vody, pokud je Damoš nemocný, tak bez ohledu, že se partnerovi misky po bytě nelíbí, nedá se nic dělat, musí mít misku vždycky v dosahu, aby měl chuť se napít. Jinak těch 250 ml není můj výmysl, když Rubka marodila a nechtěla pít, tak nám vetka říkala, že na svojí váhu 5 kilo by měla vypít tohle množství vody.
Být v klidu, tím nikdo nemyslel, že ho máš přivázat k posteli nebo ke gauči, ale nikam ho netahat, ani to vyjití z bytu, schody, auto, schody, byt ... jestlis měla zánět močovýho měchýře, tak určitě víš, jaký peklo je jen si dojít k doktorce, jaký peklo je ležet, nebo dojít si do kuchyně pro pití, ... natož courat někde po návštěvách.
Ohledně čaje, jak jsem řekla, pokud vidíš, že mu nepomáhá, je úplně zbytečný mu ho dávat.
Co se týká dodávek granulí - je to sice komplikovaný, ale když víš, že jsou problémy s dodávkama, tak prostě musíš objednat rovnou velký balení, v tom se nedá nic dělat.
No a ohledně ATB ... to tobě ani vetovi nepřijde divný, že léčba antibiotikama vlastně nemá efekt? To nikomu nepřijde zvláštní, že se mu problémy takhle vrací? Že vlastně jakékoliv pokusy o léčbu selhávají?

Hele je tu až příliš moc neznámých faktorů, jak teda léčba probíhá, léčit má doktor, pokud léčba selhává, je nutné hledat příčinu, proč selhává a proč Damoš čůrá pořád krev.

Nikdo tě ale neodsuzuje a nikdo to tu určitě nemyslí jakkoliv zle!, jen se tě snažíme svými příspěvky vybudit k pořádné léčbě a ne takovéhlemu flikování.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: Díky...
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2006 8:51:23
Odpovědět s citátem

Moč prostě odchytit musíš, i kdybys měla sedět u Damoše a sledovat každý jeho prdnutí. Nemluvě o tom, že vet mu může dát cévku a moč si odebrat sám přímo z močového měchýře. Pokud neodeberete moč, je tohle jen záplatování a ne léčení!

Mám taky kocoura se struvity / jen vyšetřením moči se zjistí co konkrétně je problém a jakou dietu či léky nasadit!! / a to co tady čtu je dost neuvěřitelné. Chudák kocour. Panička nejdřív žaluje na kocoura, jak hambář čůrá na návštěvě schválně krev a pak se diví reakcím Confused
Malé nebo velké město - jsme maličká republika s poměrně hustou sítí silnic a tak někam dojet snad takový problém. Normální veterinář i vesnický ke kterému chodím já, má běžně ledvinové či antisrtruvitové diety - žádné objednávání, protože hodně i venkovských koček trpí na problémy s čůráním. Takže to není o malém městě, ale asi o veterináři. A ten, který ani neudělá rozbor moči či krve u takhle nemocného zvířete / krev není žádná sranda !! / na mě dobrý dojem tedy nedělá Exclamation Co zkusit jiného třeba vzdálenějšího Exclamation
Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2006 17:20:41
Odpovědět s citátem

Taky se do této diskuse ještě zapojím ... Nikdo Tě Katko nechce nějak osočovat, jde nám všem o společnou věc, a to zdraví Damíka. Spíš se Tě snažíme požďouchnout k nějaké zásadnější akci. Jak se říká ... kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody ... a nezlob se na mě, ale u většiny námi poskytnutých rad jsi našla spíš důvody, proč to tak nejde ... A to jsem Ti třeba já poskytla rady přímo ze svých zkušeností a ne nic z doslechu. Takže Ti to napíšu ještě jednou kvůli Damíkovi ...
Nechápu, jak může veterinář nasadit dietu jen tak od oka bez vyšetření. Už jsem psala, že u nás se v dietě bez výsledků seknul a málem z toho byl znova průšvih. Když se mi nepodařilo odebrat moč, což se mi taky stalo, tak si ji na veterině sami vycévkovali, je to otázka 2 minut a dělala to sestřička, takže žádnej problematickej úkon! Co se týká problémů na návštěvě, nenapadlo Tě třeba, že může být Damík prochlazený a vystresovaný z cesty, i když byly třeba horka, mohlo ho ofouknout, a tak se ty potíže znásobí?! A že by naschvál čůral krev? ... zkus si sednout na záchod a schválně vyčůrat krev ... Žádný čaje mu nedávej, heřmánek je sajrajt a urologickej čaj to samý. Pokud Damík nepije moc normálně a Ty ho ještě navíc odvodňuješ urologickým čajem, tak riskuješ dehydrataci, co by totiž asi tak čůral, když v tom močáku nic nemá. Navíc urologickej čaj nesměj třeba těhotný ženský, tak si udělej obrázek sama, co je to zač ... Pokud má Damík kameny nebo písek, což se nezjistí bez vyšetření moči a následného sona, riskuješ ucpání močový trubice. Další věc je problematika diety. Věděli jsme, že ji bude užívat dlouho, propočítali spotřebu a objednali jsme rovnou 14 kg a byl klid! A evidentně, když i po injekcích čůrá krev, je někde něco špatně. A ještě něco. Náš pesan užíval atb nejdříve 10 dní, pak bylo na chvilku všechno OK, ale posléze se to vrátilo, šel na operaci, dostal znovu atb na deset dní a po deseti dnech byl zánět, který ale, a to znovu zdůrazňuju - v té prvopříčině způsobily kameny, pryč. A už se nikdy neobjevil! (ťuk ťuk ťuk)
Jinak Ti napíšu ještě svůj osobní názor na přístup Tvého přítele ... kdyby mému mazlíkovi pomohlo, že můj chlap o ty misky zakopává na každém kroku, a i kdyby se o ně měl přerazit, tak tam prostě budou, a když se mu to nelíbí, ať vymyslí pán tvorstva jiné řešení, ráda bych si nechala poradit, blbě kecat umím taky.
Vím, že se pro něj snažíš udělat to nejlepší, ale evidentně to zatím nestačí, takže budeš muset hranici toho nejlepšího posunout ještě někam výš, a bylo by dobré začít tím, že zkusíš jiného veterináře.
Toť vše! A Damíku drž se, však oni na to přijdou!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Díky...
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2006 23:13:44
Odpovědět s citátem

Ahojte, tak ještě jednou... Nevím to na 100%, ale myslím, že jeho nemoc začala 3.8. večer, druhý den byl u veta, měl teplotu (v té době právě začal s čůráním krve...), prohlédl ho s tím, že pokud tohle dělá tak to v nejlepším případě je zánět v nejhorším selhání ledvin..., ale dokud nedoneseme vzorek čůrání, tak to nedokáže specifikovat jistě. Dostal ATB. V neděli další ATB. Mezi tím jsme nezvlády odběr vzorku moče... Další ATB v úterý s tím, že jsme měli i vzorek a vyšetření proběhlo s tím, že měl vysoké ketony a leukocity, pH měl o.k. a ta "hustota" moče, která poukazuje na písek či kameny měl taky o.k. ... Myslíte, že by se to za (počítáno do 14.9.06) šest týdnů mohlo zvrhnout v jinou diagnózu? Odběr vzorku teď opravdu nezvládáme... jsme v práci a jaksi Damouš nečeká až dorazíme...
Zásoba veterináře dietama... kdybych měla psa, tak dietu má skladem, ale že mám kočku, tak to mám smůlu. Musí se to objednat... a když je dodavetelještě k tomu blbej a místo dietu c/d vám doveze i/d, tak čekáte dál!!! - tohle se nám stalo... Má skladem pouze konzervy a ty Damouš nežere... Ještě tu máme dvě. To mu to mám dát do misky a nechat ho hladem? V dobré víře jsem to udělala, ale po 24 hodinách co se toho ani netkl, to letělo do záchodu a kocour dostal obyč granule a jak měl hlad, tak si toho v ten moment nabral do bříška více a zablil se. Tak tohle opravdu už opakovat nebudu...
Jinak se zánětem močových cest jsem měla tu smůlu, že nejenže můj doktor nechtěl vzorek moč na diagnozu zánětu a rovnou mi napsal ATB s tím, že mám hodně pít, pravidelně do toho zahrnout urologický čaj a hlavně ležet..., ale já s tím hrnula do práce, protože hold neměl kdo jiný jít... Zrušte kolegyním dovolenou, když máte "jen" zánět... Tohle jaksi zaměstnavatel nechápal... To snad vydržíte ty tři dny dvanáctky....!!! Děkuji, ale nikdy více... Fakt to nebylo příjemný!!!
S tou krví v čůrání mě zaráží "akorát" to, že to dělá jen na té návštěvě, ale doma NE! Doma čůrá sice méně, ale bez obtíží!!!
Možství vypité vody... vet mi doporučil, že bych do něj měla dostat při jeho váze (v té době 4,7 kg dnes 5,4 kg) 400ml!!! Nedivím se množství jako takovému, ale jak to do něj dostat, když 100 ml jsem do něj dostávala cca 2 hodiny... se šrámama na těle a hlavně na duši..., ale pokud to má pomoci, tak to musím udělat...
A k miskám... Mám hodného partnera, ale... kdybych měla kam odejít, tak tu nejsem, ale k rodičům zpět nejdu... Stačí tahle poznámka a nebo to mám rozebírat do detailů... Prostě nejde, aby měl po bytě více misek. To mám kocoura někomu věnovat na dvůr a sama se někde tahat po podnájmech? Byt není můj a nikdy nebude ani část... Pán tvorstva řešení navrhl. Zvíře a to jakékoliv do bytu prostě nepatří...
Jinak je pravda, že jsem prostě nevěřila, že to bude takové. Někdy se z toho dělá více než je a protože jsem ten typ, tak než jsem si uvědomila ten odstavec nad tímto, tak jsem si způsobila náběh na žaludční vředy. Teď už vím jak se k tomu postavit a hlavně do toho co nejméně zapojovat emoce, ale raději používat rozum... Ten jsem však zrovna v Damošově případě vypnula a věřte, že toho hodně lituji.
Jinak heslo: ... kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody... je pravdivé na 100%. Radami jsme se na počátku řídíla, ale né bohužel všemi...
Snažím se nadále odchytnout čůrání, je na přísné dietě, nesmí nikam chodit a být v teple. Čaj nepodáváme... Sice nevím co je v heřmánku za sajrajt, ale buďiš. Misku s vodu má neustále v dosahu a ještě k tomu má fontánku...

Doufám, že už jsem vysvětlila dost dobře, že se snažím...

Katka a Damča (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2006 8:01:42
Odpovědět s citátem

Katko, pokud už na začátku vet řekl, že by se mohlo jednat o selhání ledvin, tak si prosím tě přečti tento odkaz na onemocnění ledvin, přečti si ty komentáře, abys viděla, jak strašné a závažné to je onemocnění.

http://www.kocky-online.cz/jportal/komentar.phtml?op=view&parent=0&id=108&cid=29316#29316

Prosím tě, vezmi si dovolenou, seber se a jeď s kocourkem do Brna na POŘÁDNÉ VYŠETŘENÍ. Jestli chceš, objednám tě tady na Veterině, kdy se ti to bude hodit. Jsou tu i kliniky, které fungují o víkendu bez příplatku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vera K.
Anonymní





Předmět: Re: Díky...
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2006 8:06:57
Odpovědět s citátem

No promiňte, ale vet, kterej nechává při problémech s močením, všetření na majiteli, kdy se mu podaří nebo nepodaří odebrat moč, je špatnej. Já jsem sice našemu kocourovi vzorek moči odebírala celkem v pohodě - teda pokud jsem ho přistihla, že jde čůrat - šoupla jsem pod něj nepoužívanou lžíci, moč jsem pak natáhla do inj. stříkačky (dá se koupit v lékárně) a upalovala jsem k vetovi. Pokud se mi vzorek podařil odebrat večer - šup se stříkačkou do lednice, aby se nezkazil a ráno k vetovi. To v případě, že se vzorek podařil. Ale někdy chtěl vet moč prostě ihned, tak si ji z kocoura odebral sám - zmáčknutím močového měchýře nebo vycévkováním - pokud se kocour škubal a nechtěl, prostě stačí menší oblbovací injekce. Mě to spíš přijde, že se vašemu vetovi do toho nechce, bojí se s kocourem manipulovat a tak čeká, až odeberete vzorek. Za této situace je nutné změnit okamžitě veterináře!!!! Být vámi, tak si zjistím a obvolám veterináře v okolí a vyzpovídám je, zda udělají vyšetření kocourovi, i když nemáte vzorek moče a pak tam urychleně s Damčou jedu!!!! V případě neléčených zánětů močových cest jde fakt o život - může se vyvinout selhání ledvin. Už jsem kdesi nahoře psala, jak jsme my málem dopadli - jen díky vetovi, kterej nebyl línej vzít kocourovi krev a moč v neděli večer, jsem o kocoura nepřišla. Teď z něj je chlapák s veselou náladou, problémy žádný, i když preventivně kontroluju moč a dávám mu granulky s nízkým obsahem bílkovin (u nás to totiž taky ze začátku začalo častým čůráním - byl to zánět - přeléčen - znovu se objevil - znovu přeléčen - objevily se v moči bílkoviny - léčeno dietou - znovu zánět a znovu bílkoviny - málem kritický stav - vyšetřeno, přeléčeno - kocour už rok fit).
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2006 14:03:00
Odpovědět s citátem

Prosím tě, vezmi si dovolenou, seber se a jeď s kocourkem do Brna na POŘÁDNÉ VYŠETŘENÍ. Jestli chceš, objednám tě tady na Veterině, kdy se ti to bude hodit. Jsou tu i kliniky, které fungují o víkendu bez příplatku.[/quote]

Když to tak čtu blahořečím mé veterinářce Exclamation Ona přišla na struvity mého kocoura tím, že mu kontrolovala jako ročnímu dásně. měly jen neznatelný růžový proužek. To se vet. nelíbilo a oprávněně. V té době nebylo po nějakém problému s čůráním ani vidu ani slechu Exclamation diet pro kočky má ve své mini ordinaci vždy dost. Je prostě skvělá - ale u plzně, jinak bych vás k ní nasměrovala - ona totiž kočky miluje a dýchala by za ně. A ještě jednu radu, kterou jsem sama nedávno dostala / osobně nemám problém s močí - můj značkující kocour mi dává mnoho možností stříkačkou moč ulovit - a písek či kameny není těžké v moči rozeznat / takže - dejte kocoura do přepravky - na dno dejte mřižku co se dávala či dává do dřezu a prostě čekejte, a čekejte až se kocour vyčurá - jak jednoduché. Ještě poznámku - " on dietu nechtěl a hladověl a tak jsem mu dala normální granule" - to je strašná chyba a dieta se musí důsledně dodržovat Exclamation Exclamation Lepší nepotřebné granule vyhodit, než jich mít nedostatek Exclamation A ještě nesouvisející poznámku - někdy je lepší podnájem Exclamation
Odpovědět 
kk.kacka



Založen: 06.12.2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2006 17:32:13
Odpovědět s citátem

Ahoj Katko, všichni tady co Ti píšou opravdu mají ten nejlepší zájem o zdraví Damouška,takže se nečerti a jednej.Dle mého mázoru 1 krok by měla být výměna veterináře ( myslím, že už tady vše bylo okomentováno dost ) - píšeš že do Brna je to daleko, bydlíš v okrese Znojmo - tam se nenajde rozumný doktor, který udělá vše pro to, aby jsi vlastně věděla co mu je????????? A konečně se začal léčit ?????? Řekla bych , že se najde..tak začni heldat..tady máš pomocnou ruku :
http://katalog.seznam.cz/detail/290077-mvdr-dalibor-bohac-znojmo-primetice.html
http://www.medipet.cz/kl_kontakt.htm
http://katalog.seznam.cz/detail/704486-mvdr-jiri-benes-znojmo-oblekovice.html
http://katalog.seznam.cz/detail/475856-mvdr-petr-bazala-unanov.html
a pokud ti nestačí 4 ,které jsem našla náhodným výběrem, tak zde máš odkaz i na ty o kousek ( vzhledem k Damouškovému stavu) dále :
http://www.veterina-info.cz/script/surgeryresult.asp?AddressReg=2&x=62&y=18
nebo
http://katalog.seznam.cz/Prvni-pomoc-a-zdravotnictvi/Zdravotnicke-sluzby/Veterinarni-ordinace/CZ062.html
tak už prosímtě neřeš co jde a nejde, zvedni telefon, některého z vybraných kontaktuj a šupajdi za pořádným doktorem, aby se už Damoušek začal pořádně léčit na nějakou diagnózu , protože diagnóza Tvého veta ( rozmezí mezi zánětem močáku a selháváníme ledvin ),může diagnistikovat jen idiot,ale vše tady už bylo řečeno.Jen bych chtěla dodat, že pokud nezačneš jednat,tak taky za nějakou dobu tady budeš brečet,něco ve stylu, Damoušek už mezi námi není a já koza blbá jsem přeci jen měla udělat to nebo ono, a to věř, že soucitu se moc nedočkáš.Přesto je mi Tvé situace líto,ale starej se Exclamation Držím pěsti a šťastnou ruku ve výběru opravdového veterináře a ne řezníka , ahoj
Kačka a BJ
PS: moc to tady nepatří,ale krom toho veta bych vyměnila i přítele
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Špatné čůrání...
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2006 16:25:46
Odpovědět s citátem

Ahoj, tak už máme za sebou další vyšetření moče. Po deseti dnech, kdy jsme na struvitové dietě a ATB jsou v moči ještě struvity, ale jsou malé. ATB máme do čtvrtka. Máme i nadále zůstat na přísné dietě a můžeme podávat Uropet pastu, protože pH máme stále vyšší než jaké by bylo vhodné na odbourání struvitů. Damča mi sice stávkuje s pitím a tak dostává namočené granule ve vlažné vodě. Sice mu to nejede, tak jako suché, ale hlad je nejlepší kuchař... Smile a tak do něj dostanu cca 2 - 3 dcl vody denně, což je celkem dobrý a pak pěkně čůrá... Je toho na jeden zátah dost... Na měření pH mi sice doma stávkuje, ale právě včera ráno tedy svolil a mohla jsem pod něj dát misku a vzorek moče jsme mohli nechat vyšetřit. Jsem moc ráda, že se trošku zlepšil a snad mu to při dietě vydrží hóóódně dlouho. Další vyšetření moče máme doporučeno za dva až tři týdny, ale v případě krve v moči (viditelné...) musíme dojít hned a znovu by nasadili ATB, aby nedošlo k infekci...

Jo a ještě k podáváním ATB - dostal Synulox. Veterinář se mě ptal, jak jsme na tom s podáváním práškům a já tvrdila, že to zvládáme. Sice trošku násilím, ale dostanu to do něj - jinak by musel dostávat injekce a světe div se Damouš ten prášek považuje za dobrotu... Moc mu chutná... Když jsem to vetovi říkala, tak se divil, že mu to ještě žádná kočka dobrovolně nebaštila... Laughing


Katka a Damča (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Špatné čůrání...
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2006 16:31:43
Odpovědět s citátem

Katko, co víc dodat, SUPER! Tak hlavně, že se Damoš konečně léčí a že je pod dohledem dobrého veterináře, který ví, co dělá a záleží mu na kočce Smile

Tak držím palce, ať je Damoš co nejdřív v pořádku!!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2006 18:55:17
Odpovědět s citátem

Mám 20 měsíční kastrovanou kočku a objevily se u ní tyto problémy. Často chodí čůrat a pokud něco vyčůrá tak menčí množství než dříve. Po každé použití záchodu (pokud jsme doma) jej čistíme, tak není možné že se dožaduje pozornosti??? Někdy stráví na záchodě delší čas ale nic. Zvláštní je, že ani nenaříká. Někdy stčí do záchodu pouze hlavu a přehrabuje se tam.Chování jinak normální pouze to čůtání.
Díky za radu Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2006 20:31:23
Odpovědět s citátem

Macal napsal:
Mám 20 měsíční kastrovanou kočku a objevily se u ní tyto problémy. Často chodí čůrat a pokud něco vyčůrá tak menčí množství než dříve. Po každé použití záchodu (pokud jsme doma) jej čistíme, tak není možné že se dožaduje pozornosti??? Někdy stráví na záchodě delší čas ale nic. Zvláštní je, že ani nenaříká. Někdy stčí do záchodu pouze hlavu a přehrabuje se tam.Chování jinak normální pouze to čůtání.
Díky za radu Rolling Eyes

Macal, najlepsie co mozete urobit - odoberte vzorku mocu alebo poziadajte o odber veterinara. Taketo spravanie moze znamenat vazne problemy s mocovym mechurom - zapal a podla mojho nazoru aj krystaliky v moci. Nie je to nieco, co mozno zanedbat. Pri zapchati mocovej rury je macicka v priamom ohrozeni zivota. Viem o com hovorim, my sme sice zapal a struvity zacali riesit dostatocne skoro, ale kocurikovo srdiecko nevydrzalo zdlhavu a namahavu liecbu (vratane vyplachu mocoveho mechura pod narkozou). Mali sme skratka smolu a preto ma vzdy strasie, ked mam pocit, ze by niekto problem mohol podcenit. (Ospravedlnujem sa, neberte to osobne, ale este stale je mi z toho smutno.)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2006 17:47:05
Odpovědět s citátem

Macal napsal:
tak není možné že se dožaduje pozornosti??? Někdy stráví na záchodě delší čas ale nic. Zvláštní je, že ani nenaříká. Rolling Eyes

Tímto způsobem se kočička pouhé pozornosti určitě nedožaduje! Podle lidských zkušeností - časté močení, někdy nevyjde ani kapka - lze laicky usuzovat na zánět močových cest, což je pro kočičku jistě velmi bolestivé a nepříjemné. Kočky jsou známé tím, že ani při velké bolesti své utrpení nedávají najevo. Nejvhodnější by byla urychlená návštěva veterináře.
Ať se kočička brzy uzdraví!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (21x)
8
Mrouskání kočky (říje) (20x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top