Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kolik má správně vážit britská kočka?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Denisa
Anonymní





Předmět: Kolik má správně vážit britská kočka?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2004 3:38:05
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny chovatele a majitele koček. Před 1,5 měsícem jsem si konečně pořídila nejlepší číču (resp. kocourka) na světě Smile) Moje první kočička byla "obyčejná" číča z útulku, byla moc milá, ale tak úžasnou číču jako mám teď jsem nezažila a to i přesto, že rodiče mají kočky dvě. Nyní je to 6-ti měsíční kotě britské modré kočky a charakteristiky, které jsem si vyhledala v knihách či na netu o této rase ani trochu nelhaly - Bagýsek je neuvěřitelně klidný, milý a mazlivý a docela poslušný. Skámošil se s mými psy (doga a šeltie) a nejčastěji provokuje mého leguána, který z něj asi co nejdříve dostane infarkt Smile)
ale ted k mému dotazu: o britkách je informací docela dost, ale nikde jsem se nedočetla o jejich váze vzhledem k věku. Když jsem si kotě brala od chovatelky bylo mu 4,5 měsíce a vážil 3,5 kg, říkala mi, že je to macek a bude po otci pěkně velký. Nyní je mu půl roku a váží něco málo přes 5 kg. Nevíte někdo, kde se dají sehnat tabulky s váhovým přírůstkem a optimem váhy u britské kočky - resp. kocoura. Je tato jeho váha optimální? Děkuji předem za info. Denisa
Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: Re: Kolik má správně vážit britská kočka?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2004 3:39:02
Odpovědět s citátem

Tabulky s optimálním váhovým přírůstkem nehledejte je to zbytečné. Každá kočka je jiná a pokud má dostatek potravy tak přibírá hlavně podle svých genetických předpokladů. Koťata většinou mívají dost pohybu a spoustu energie spotřebují na růst, proto není dobré je jakkoliv omezovat. Já jsem chovatelka britských koček a mám doma dvě chovné kočky, dvě kastrované kočky a kocoura. Jedna z chovných koček váží 3,5 kg, druhá 6 kg, a chovný kocour taky asi 6 kg. Už odmalička je vidět, že koťata, která má větší, mohutnější kočky jsou také větší a mohutnější. A protože se je snažím sledovat i u nových majitelů tak vím, že kolem 6 měsíců věku koťat většinou dostávám od nových majitelů dotazy jestli koťata moc nepřibírají. Když je však přijdu zkontrolovat tak vypadají přesně tak jak mají. Nedělejte si starosti, pokud je váš kocourek spokojený buďte i vy. Podle toho co píšete má genetické předpoklady stát se velkým kocourem a klidně může dosáhnou váhu kolem 8-10 kg. Pokud máte ještě nějaké otázky napište mi na můj e-mail ráda vám poradím i když by vám měla poradit hlavně chovatelka od které jste kocourka koupila.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Britská krátkosrstá kočka (22x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
4
Mňoukání a štěkání (19x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top