Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

venkovní kočka

Fórum: Ostatní

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
šváb
Anonymní





Předmět: venkovní kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2006 9:36:09
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám dotaz. Můj kocourek chodí ven. Chtěla bych pro něj nějaký pelíšek aby tam měl misku s vodou kam by mu nemohli ptáci a mohl se tam schovat před sluncem, deštěm a zimou. Zdá se, jako by na venkovní kočičky nikdo nemyslel. Dnes v moderním domě není dřevník ani chlívky, kam se kdysi bez problémů schovali. Poradí mi někdo ?
Odpovědět 
Dina
Anonymní





Předmět: Re: venkovní kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2006 10:09:07
Odpovědět s citátem

šváb napsal:
Dobrý den, mám dotaz. Můj kocourek chodí ven. Chtěla bych pro něj nějaký pelíšek aby tam měl misku s vodou kam by mu nemohli ptáci a mohl se tam schovat před sluncem, deštěm a zimou. Zdá se, jako by na venkovní kočičky nikdo nemyslel. Dnes v moderním domě není dřevník ani chlívky, kam se kdysi bez problémů schovali. Poradí mi někdo ?

Moje kočky mohou i dovnitř do domu, jen do obýváku a ložnice nesmí ( jen pokud nejsme doma, pod dohledem je pouštíme i tam i do postele mohou). Mají přístup do chodby, do pracovny a do kuchyně kde mají i misky s krmením a v chodbě záchůdek. Ani si neumím představit že by neměly přístup do domu, večerní mazlení by mi chybělo. V noci je ven vůbec nepouštím. Kamarádka má kočky jen venkovní -udělala jim přístup do kotelny v suterénu. Nechává otevřené okénko a pod ním je kus hrubého prkna po kterém mohou slézt, v zimě je tam teplo, mají tam pelíšek i krmení. Těžko radit kam jim máte dát pelíšek a krmení když neznáme váš dům. Moderní domy nemají kůlny, ale zase mají garáže, verandy, chodby, přístup se dá řešit kočičími dvířky.
Odpovědět 
šváb
Anonymní





Předmět: kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2006 13:32:23
Odpovědět s citátem

Dobrý den, náš dům je novostavba a v celém domě včetně garáže je alarm. Pokud jsme doma, můj mazlíček je doma také-pokud tedy chce. Také spinká v posteli a snažím se, aby byl v noci doma - to se totiž nejvíce kocouři rvou. Ale když jsme v práci, musí být venku. Ostatně je venku rád. Žádné technické místnosti, jak už jsem podotkla, nemáme.. není možno dát někam dvířka, aby chodil dovnitř. Potřebovala bych to řešit nějakým venkovním pelíškem, prodávají se ale pouze pelíšky plyšové apod. pro použití v bytě .. odtud můj dotaz. Díky. E.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2006 13:49:11
Odpovědět s citátem

šváb napsal:
... Potřebovala bych to řešit nějakým venkovním pelíškem, prodávají se ale pouze pelíšky plyšové apod. pro použití v bytě .. odtud můj dotaz. Díky. E.


No co vím, tak na zimu, kočičí "pečovatelky" vyrábí např. budky z polystyrenu, obalí je nějakou látkou, vystelou dekama nebo nějakými hadry a umístí tak, aby to nepůsobilo rušivě a kočiny, aby se alespoň trochu schovaly před nepřízní počasí ... takže můžete zapojit trochu tvořivosti a kutilství a nějakou schovku vytvořit ... ať už ze dřeva či toho polystyrenu ... neměl by to být až takový problém ... jen asi těžko zabráníte tomu, aby tam chodil jen ten váš kocourek a ne i ostatní kočky z okolí ... navíc je zapotřebí počítat i s nelibostí okolí, že pracně vybudovaný kočičí příbytek někdo zničí ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
šváb
Anonymní





Předmět: kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2006 14:33:42
Odpovědět s citátem

Pelíšek by byl umístěn na našem dvoře a pochopitelně si můžeme něco nechat vyrobit v tesařství nebo podobně .. jenom jsem si myslela, že když se prodává tolik věcí pro kočky bytové, tak se třebas prodává i něco pro ty, co chodí aspoň někdy ven..zdá se, že je tu díra na trhu ..
Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2006 14:55:10
Odpovědět s citátem

ak spravne chapem, hladate nieco podobne "psej bude" ale pre macicku. Skuste sa pripadne poobzerat po obchodoch, kde predavaju taketo budy pre psiky, urcite by ste nasli aj nieco, co sa Vam zapaci a hodi pre kocurika. Nas veterinar ma v zahrade dvojposchodovu budu s viacerymi "miestnostami" pre svoje chranenkyne. Ale predpokladam, ze je to tiez domaca vyroba.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana k



Založen: 14.08.2006
Příspěvky: 23
Bydliště: Bustehrad

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2006 9:44:01
Odpovědět s citátem

My jsme to vyresili kockodverema do zahradniho domku na naradi, chce to trochu uprav uvnitr, ale vypada to, ze se mu tam moc libi. Kockodvere se naucil pouzivat hned prvni den. Nebo potom existuji "chytra"cidla, aspon co mi rikal manzel. Ty jsou schopna rozeznat kocku od cloveka, ale stoji pry kolem 7000, tak nevim, co zvolite Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: boudičky
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2006 13:33:15
Odpovědět s citátem

My jsme venkovním kočičkám žijícím už léta v areálu pracoviště vyrobili na zimu boudičku z polystyrenu, inspirovaní touto nabídkou, kterou lze jistě stále využít

http://www.kocky-online.cz/jportal/articles.phtml?op=read&id=1016

Použili jsme krabici pro přepravu akvarijních ryb, pomalovali maskáčovým vzorem a obalili do igelitu. V letošní tuhé zimě nás hřálo u srdce pomyšlení, že kočičky nemrznou.

Karin
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci
Anonymní





Předmět: Re: venkovní kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2006 20:39:32
Odpovědět s citátem

šváb napsal:
Dobrý den, mám dotaz. Můj kocourek chodí ven. Chtěla bych pro něj nějaký pelíšek aby tam měl misku s vodou kam by mu nemohli ptáci a mohl se tam schovat před sluncem, deštěm a zimou. Zdá se, jako by na venkovní kočičky nikdo nemyslel. Dnes v moderním domě není dřevník ani chlívky, kam se kdysi bez problémů schovali. Poradí mi někdo ?


Také mame kočku, ktera může dle libosti být venku či doma (pokud tam tedy jsme, zadna kocici dvirka)...a taky jsem mela obavu aby ji venky nebyla zima a tak jsme ji nechali udelat boudicku...asi jako velka bouda pro spacky:-) s dvojitymi stěnami vyplěnymi polystyrenem...uvnitř má deku...a sama si to nasla a naučila se tam chodit...mame ji před dvěrma takže cizi kočky tam zřejmě nechodi...
Odpovědět 
richterova@atlas.cz
Anonymní





Předmět: Boudičky pro venkovní kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2006 9:42:43
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

mohu nabídnout zdarma polysterénové boudičky pro venkovní kočky.
Informace poskytnu na: richterova@atlas.cz, nebo boudicky@atlas.cz
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top