Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

náhlé čůraní mimo WC

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
niki94



Založen: 12.11.2006
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha 10

Předmět: náhlé čůraní mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2006 20:03:21
Odpovědět s citátem

Hezky den,

mam na Vas prosbu.
S moji kastrovanou (kastrace probehla v květnu 2006) kocickou Phoebe (v kvetnu ji byl rok) jsem nikdy nemela problemy, nikdy se mi nestalo,ze by se vycurala mimo zachudek.
Behem toho roku jsme se trikrat prestehovali ale nikdy nebyl zadny problem.
Letos v zari jsme byla na dovolene v Chorvatsku s prateli a Phoebe jsem nechala na hlidani u maminy. Drive jsme jezdili vzdy k mamine (1x 14dni) s Phoebe, mela u mamky svuj zachod, misky a kdyz bylo hezky, tak jsem ji pustila i ven na zahradu.
Jinak zijeme v byte, ze ktereho ji nepoustim ven.
Moje mamka dostala nabidku hlidani moji kocky nasi sousedkou, ktera je cely den doma, protoze si rekla, ze to pro kocku bude lepsi, tak ji na tech necelych 14 dni dala na hlidani k ni. (ona doma zadne zvirata nema, jenom hada v akvariu)
Kdyz jsem se vratila z dovolene, tak jsem si Phoebe vyzvedla a zustala jeste par dni u mamky i s ni. Kdyz bylo hezky, poustela jsem ji i ven na zahradu.
Jednou se nam stalo, ze nam vecer utekla ven a bala se vratit, nakonec jsem ji s mamkou odchytla a vzala domu.
Vratila jsem se domu do bytovky ale zdalo se mi, ze se kocicka se mnou uz tak nemazli. Jako by mi nechtela odpustit, ze jsem ji opustila a jela si na dovolenou.
Jednoho dne jsem dokonce nasla nacurano u mne v perinach.
Okamzite jsem vymenila stelivo a dala vyprat periny.
Druhy den vsak bylo to same, zase jsem mela nacurano.
Kdyz jsem volala mamine, tak mi rekla, ze to delala i u sousedky, ktera ji hlidala ale nevim jestli do perin.
U mamky obcas pocurala deku, kterou ma v obyvaku pres sedacku. Zakocilo mne to, protoze nikdy toto neudelala.
Protoze Phoebe sestra umrela na FIP (asi pred pul rokem) a byli spolu v kontaktu, kdyz byli kotata, tak jsem se lekla a okamzite zasla za veterinarem. (nechala jsem ji uz drive delat testy na pritomnost kolonoviru a vysel pozitivni)
Udelali jsme testy moci a preventivni vysetreni (teplota, prohmatani) a vysledky byly v poradku.
Rikal mi, ze je kocka urazena a hlavne at ji netrestam, ze si ji musim udobrit. A tak jsem jeji curani prehlizela a vzdy deku vyprala.
Nyni je listopad ale Phoebe cura stale, intervaly uz nejsou kazdodenni, take periny uklizim, takze necura vylozene do postele, ale zacala si curat do pelisku, alespon jednou za tyden se do sveho pelisku vycura.
Krmim ji granulemi od Hills, dostava pamlsky a zere pekne.
Je hodne aktivni, porad blbne, honi mysky atd.
Kdyz jsem odjizdela na dovolenou, tak jsem se radila ohledne krmeni s veterinarem a ten mi doporucil kvalitni granule a nekrmit moc kapsickami - pouze na chut. A tak jsem ji skoro ze dne na den vzala kapsicky a koupila kvalitni krmivo.
Uz nevim jak dal a budu vdecna za kazdou radu.
Děkuji moc za odpoved,

Lenka
niki94@seznam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: čůrání
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2006 20:15:15
Odpovědět s citátem

Milá Lenko,

čůrání mimo WC bývá častým tématem, většinou je to způsobeno tím, že kočička není s něčím spokojena, dalším důvodem bývá onemocnění močových cest. Byli jste ale u veterináře, takže tuto variantu snad prověřil.
Je možné, že kočičce se u sousedky zalíbilo, poznala trochu přírodu a teď se jí nelíbí, že je zpět v bytě.. Zkuste nějak zamezit tomu, aby měla možnost čůrat do peřin. Někdo radí položit přes postel igelit, ale s tímto neám zkušenost (navíc já bych se bála toho igelitu aby se tam nezamotala a neudusila).
A abych se "pochlubila" se svou zkušenností - Ali čůrá vždy co čehokoliv co má tvar kočičího WC (lavor na prádlo, pelíšky apod.), takže vše toto jsem musela vyřadit, nebo zavírat do skříně. Nedávno jsem zjistila, že mi čůrá na koberec. V minulém bytě to nedělal a v předminulém bytě dokonce čůral na kabely za TV. Nevím důvod proč to nedělá, myslím si, že k tomu ani důvod není a tak jsem se s tím už tak nějak smířila.

Zdraví,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zarucha



Založen: 30.08.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 6

Předmět: Re: náhlé čůraní mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2007 13:07:54
Odpovědět s citátem

Milá Niki, mám velice aktuální zkušenost s tímtéž. Zarucha je extrémně čistotná, na záchůdek si navykla okamžitě (je to nalezenec od popelnic, neměla jsem ji od koťátka, přišla ke mně před rokem a půl jako desetiměsíční): přesto - kdykoliv se jí něco opravdu je nespokojená a chce se pomstít, míří ke mně do postele. Tam se nevyčůrá, ale vykadí Twisted Evil což je možná trochu snazší na odklizení, nicméně praní prádla se rovněž nevyhnu Cool Příklady: je dlouho sama, někým cizím hlídaná (byla jsem služebně na festivalu ve Varech, hlídala ji sestra, chodila dvakrát denně, někdy i přespala. kdykoliv nepřespala, byl v posteli bobek) jakmile se z cesty vrátím, je vše v pořádku. Další příklad - návštěva jiné kočky. Zvažovala jsem před rokem druhou kočku do páru, aby Zarucha nebyla "samotná". Jenže Zara je prostě jedináček, je na to zvyklá a během týdne mi v přítomnosti druhé kočky udělala z bytu kůlničku na dříví. Kočku naprosto ignorovala, ale mstila se mně.
Zničené kytky, bobky v posteli, drásání sedačky, vyhrabávání pracího prášku, scény dnes a denně. Druhá kočička putovala k tátovi (zrovna tehdy o jednu přišel) a Zaruchy chování se okamžitě upravilo k normálu. Takže - vykonávání potřeby v posteli paničky bývá klasický příznak vzteku, pokud je kočka jinak v pořádku. Zkuste si ji udobřit, pár dní ji do ložnice nepouštějste, taky doporučuju postříkat postel (hlavně matrace) odpuzovacím sprejem (ze zverimexu), jinak sama sebe vyčmuchá a vyčůrá se znovu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2007 14:01:17
Odpovědět s citátem

Náš kočičák - nekastrovaný sphynx - nám začal čůrat různě po bytě . Nevíme proč nic se v jeho okolí nezměnilo , alespoň jsme si nikdo změny nevšimli . Chodí na špatně přístupná místa . V říji není a chováme se k němu jako doteď dobře . Mazlíme se , hrajeme si ... Máte někdo podobný problém ? Tušim že názor mnohých z Vás bude kastrace ale nad tím jsme zatím neuvažovali . Může být chyba v tom ? Laughing
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2007 14:13:22
Odpovědět s citátem

Markét napsal:
Náš kočičák - nekastrovaný sphynx - nám začal čůrat různě po bytě . Nevíme proč nic se v jeho okolí nezměnilo , alespoň jsme si nikdo změny nevšimli . Chodí na špatně přístupná místa . V říji není a chováme se k němu jako doteď dobře . Mazlíme se , hrajeme si ... Máte někdo podobný problém ? Tušim že názor mnohých z Vás bude kastrace ale nad tím jsme zatím neuvažovali . Může být chyba v tom ? Laughing


Kocouři nemají říji jako kočky, k páření jsou připraveni v podstatě kdykoliv. Pokud má váš kocour více než šest měsíců tak se pravděpodobně jedná o jeho dospívání (nejdříve byste ale měli vyloučit možný zdravotní problém - např. zánět močového měchýře nebo močových cest)a pokud se neplánujete věnovat chovu tak je kastrace ideální a jednoduché řešení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2007 20:20:59
Odpovědět s citátem

1.11. mu bude rok . Tuhle nečistotnost jsme poprvé zpozorovali zhruba před měsícem ale je to čímdál častější a většinou na špatně přístupných místech - teda pro člověka . Je to mazlík o chovu nemůže být řeč nemůžem ho vystavovat chybí mu kousek ocásku a ani nechcem.
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2007 5:57:18
Odpovědět s citátem

Klidně tedy může jít o projevy dospěláckého chování, asi bych prodiskutovala s veterinářem možnost kastrace. Protože bez kastrace nežádoucí projevy jeho dospěláctví nezmizí.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (16x)
2
Na co si dát pozor u krmení koček (15x)
3
RSS kanály (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top