Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočka a balkon?

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Moncicak



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 4
Bydliště: Most

Předmět: Kočka a balkon?
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 6. 2006 11:32:43
Odpovědět s citátem

Ahoj, před měsícem jsem dostala kočičku(kotě), ale po měsíci utekla a někdo ji zakousl Crying or Very sad , hned na to jsme si vzali k sobě 4 - měsíčního kocourka, strašně rád chodí na balkon a kouká ven, ale problém je v tom, že bydlíme v 7. patře a balkon nemáme nějak zvlášť zajištěný..Je možnost, že by vyskočil? Mám ho tam vůbec pouštět? Nechci přijít už od 2.číču..
Moc děkuju za odpověď.. Monča Wink

PS: malá nám proběhla mezi dveřma, když někdo odcházel, nebo přicházel(asi!) a už jsme ji nenašli, jak zabránit tomu u kocourka? Nevim, jestli by mu z nějaký rolničky nehráblo.. Laughing Ale zase bych o něm chtěla mít přehled.. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kočka a balkon?
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 6. 2006 12:35:44
Odpovědět s citátem

No rozhodně bych vám doporučila buď kočičáka na balkon nepouštět, nebo balkon zajistit. Opravdu riziko, že by z nezajištěného balkonu mohl spadnout, je poměrně velké ... kočky jsou šmejdivky a lovci .. stačí, že kolem proletí moucha či ptáček a neštěstí už nezabráníte ... nám takhle Maxíšek, jako cca 2,5 měsíční kotě skočil na zábradlí ... bydlíme v 11. patře, myslela jsem si, že tam nemůže vyskočit a vyskočil ... druhý den jsem objednávala alespoň provizorní zabezpečení (byt není náš, takže zasklít atd. bohužel, nejde) u firmy KVŘezáč - síť, kterou jsme na balkoně natáhli, nicméně ani tak je tam nenecháváme alespoň bez občasného nakouknutí samotné ...

Rolničku bych opravdu nedávala ... kočky mají sluch podstatně citlivější než člověk ...
Co se týká proběhnutí ... nejde to jinak, než mít o kočkách neustále přehled ... když přicházíme, odcházíme, otvíráme dveře návštěvě, stále se snažíme mít o kočkách přehled ... i za cenu, že už jsem se jednou vracela z výtahu, abych znovu zkontrolovala, že opravdu obě zůstaly doma ... takže být vždy ve střehu, když jsou dveře otevřené ... jiné doporučení nemám ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: Re: Kočka a balkon?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2006 8:36:45
Odpovědět s citátem

dobrý den,
my máme britského kocourka a taky hrozně rád chodí na balkón, na začátku jsem vysedávla sním na balkóně, protože jsem se moc bála, že vyskočí Shocked . Ale teď už jsem to vzdala, sedí poslušně na poličce a koukám co se vše děje. Někdy tam i usne.....Ale je pravde, že pokukuji jestli tam je a když slyším nějakou ránu hned zaním jdu.........Loví tam mouchy a všelijaký hmyz. Dokonce na poličce panáčkuje (sedí na zadečku a natahuje krrk aby viděl co nejvíc a pacinkamy udržuje blanc o zed). Zatím se nic nestalo. Ale kamárdce kočičák skočil z 4 patra.......naštěstí se mu nic nestalo a vyděšeně seděl dole pod balkónem a počkal až si pro něj dojde.......Proto máme raději v plánu balkón zasklít.................
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eva Iltisová



Založen: 26.03.2006
Příspěvky: 35

Předmět: Kočka a balkon?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2006 14:10:57
Odpovědět s citátem

Vždy se snažím přimět nové majitele svých odchovů k zabezpečení oken a balkonů. Hvězdička sedávala leta na balkoně, když spadla poprvé z 5 patra,nic se jí nestalo. Podruhé už ji nenašli! Maxík na tom byl podobně, při prvním pádu ze 6 patra přežil s odřenou bradou, když spadl podruhé, rozdrtil si spodní čelist a zlámal několik žeber.Nakonec nepřežil. Myslím, že zabezpečit balkon za ten klid stojí, i když to není žádná "paráda"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: Re: Kočka a balkon?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2006 15:38:57
Odpovědět s citátem

Eva Iltisová napsal:
Vždy se snažím přimět nové majitele svých odchovů k zabezpečení oken a balkonů. Hvězdička sedávala leta na balkoně, když spadla poprvé z 5 patra,nic se jí nestalo. Podruhé už ji nenašli! Maxík na tom byl podobně, při prvním pádu ze 6 patra přežil s odřenou bradou, když spadl podruhé, rozdrtil si spodní čelist a zlámal několik žeber.Nakonec nepřežil. Myslím, že zabezpečit balkon za ten klid stojí, i když to není žádná "paráda"




So všetkým súhlasím!!! Nevedela by som byť celkom spokojná, pretože , ako sa hovorí: "Náhoda je blbec!" A platí to na 100%. Radšej si budem 100%-ne istá, že sa na balkóne môžu bezstarostne hrať a budem pritom o pár stoviek ľahšia, ako mať tie stovky v peňaženke a myslieť sále na možný úraz. Bŕŕŕ!, nechcem si to ani predstaviť!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Romy



Založen: 18.11.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Česká Lípa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2006 17:32:20
Odpovědět s citátem

Já mám kočku na balkoně v postrojku, moc se jí to nelíbí, ale má smůlu. O nějakém zásadním zabezpečení můžeme uvažovat až příští rok, budou nám zateplovat a měnit okna a balkony, byl by to zbytečný výdaj. Samotnou bych ji tam nepustila ani náhodou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelll
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2006 15:16:16
Odpovědět s citátem

Můžu vřele doporučit všem, kteří uvažují o zabezpečení balkonu, firmu k9, dělají sítě proti holubům a "proti" kočkám Very Happy . Mám zasíťovaný balkon i okno, ve kterém kočky vysedávají a je to super. Z ulice ta síť skoro není patrná. Když vidím kočky, jak se promenádujou po zábradlí... zbláznila bych se strachy nemít tam tu síť
Odpovědět 
Deaneira



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Košice, Slovensko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2006 9:21:47
Odpovědět s citátem

Nasa macicka by tiez rada na balkon, ale ja sa snazim tomu stale zabranit a vyzadujem aj od ostatnych v byte, aby ju na balkon nepustali. Ako maciatko (cca do 3 mesiacov) sa s mamou tulala po zahrade, ale co je u nas zije len v byte. Tak ci tak si viem predstavit,ze chce byt trochu na vzduchu a pokukovat po okoli. Bojim sa vsak, ze naozaj vylezie a skoci dole, pripadne spadne. Byvame sice len na 1. poschodi a pod balkonom je travnik, ale clovek nikdy nevie co sa stane,macka spadne a uz ju neuvidime, bud sa jej nieco stane, al. sa proste zatula prec.... Sad Zatial co sa jej podarilo parkrat preklznut,tak len snorila po balkone, ale tiez uz prestrkovala hlavicku cez mreze a pozorovala dianie pod sebou... Nasi to beru dost na lahku vahu.... Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jitka Bartosova



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 6

Předmět: Zabezpečení balkonu
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 14:20:31
Odpovědět s citátem

Určitě balkon zabezpečit! Po té, co nám naše nejmladší vypadla z 5. patra paneláku (naštěstí bez následků) jsme se začali poohlížet po možnostech ochrany. Vyhrála to u nás firma K9, takže teď čekáme jen až nám družstvo udělá nové plasťáky a pak ihned balkón necháme zasíťovat! Za tu hrůzu a nervy to opravdu nestojí Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míla_S



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: kočka a balkón
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 22:05:51
Odpovědět s citátem

Také souhlasím, rozhodně bych kočku na balkóně nenechala samotnou a pokud by to šlo, je lepší ho nějak zabezpečit...ta naše balkóny miluje, ale musíme jí hlídat. Když letí moucha, vosa a podobný hmyz tak se nezná Razz . Jednou honila mouchu přes pokoj přímo k otevřenému balkónu a já už jen čekala, že se nezastaví a "vylítne" s ní ven...no naštěstí se tomu tak nestalo Shocked, ale z bytu nám už dvakrát také opravdu nečekaně utekla. Snažíme se vždy hlídat dveře, když odemykáme, ale nějak jsme to "nestihli", kočka byla rychlejší, naštěstí byla na chodbě ve větším šoku než my, tak jsme jí popadli a šup s ní domů Laughing Radím: NEPODCEŇOVAT i ty klidnější povahy Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Táňa



Založen: 01.03.2007
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2007 16:13:06
Odpovědět s citátem

Taky teď řešíme jak zabezpečit balkon, naše kočka má asi trochu sebevražedné sklony, protože skáče z pokoje přímo na římsu balkonu a pak se prochází a navštěvuje sousedy, mimo jiné bydlíme v 9.patře. Rozhodli jsme se to řešit pletivem. Je to asi nejlevnější způsob. Dáme jí tam i nějaký vyskový kmen, ať si může šplhat a dovádět
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: Re: Kočka a balkon?
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2008 13:18:15
Odpovědět s citátem

April napsal:
No rozhodně bych vám doporučila buď kočičáka na balkon nepouštět, nebo balkon zajistit. Opravdu riziko, že by z nezajištěného balkonu mohl spadnout, je poměrně velké ... kočky jsou šmejdivky a lovci .. stačí, že kolem proletí moucha či ptáček a neštěstí už nezabráníte ... nám takhle Maxíšek, jako cca 2,5 měsíční kotě skočil na zábradlí ... bydlíme v 11. patře, myslela jsem si, že tam nemůže vyskočit a vyskočil ... druhý den jsem objednávala alespoň provizorní zabezpečení (byt není náš, takže zasklít atd. bohužel, nejde) u firmy KVŘezáč - síť, kterou jsme na balkoně natáhli, nicméně ani tak je tam nenecháváme alespoň bez občasného nakouknutí samotné ...

Rolničku bych opravdu nedávala ... kočky mají sluch podstatně citlivější než člověk ...
Co se týká proběhnutí ... nejde to jinak, než mít o kočkách neustále přehled ... když přicházíme, odcházíme, otvíráme dveře návštěvě, stále se snažíme mít o kočkách přehled ... i za cenu, že už jsem se jednou vracela z výtahu, abych znovu zkontrolovala, že opravdu obě zůstaly doma ... takže být vždy ve střehu, když jsou dveře otevřené ... jiné doporučení nemám ...

April


Mohu se zeptat, jakou síť jste objednala a jak jste ji upevnila?? Děkuji moc!/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: zkušenost s trasparentní zabezpečovací sítí do okna
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2008 13:31:06
Odpovědět s citátem

Ahoj, našla jsem na netu transparentní zabezpečovací síť do okna www.allpet.cz/scripts/zbozi.php?KID=1057 máte s ní někdo zkušenosti? nevíte, jak se do okna upeňuje a zda je pro kočky bezpečná?

díky!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: zkušenost s trasparentní zabezpečovací sítí do okna
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2008 15:33:06
Odpovědět s citátem

Síť jsem objednávala u KV Řezáč, musela bych dohledat přesně který rozměr oka a vlákna jsem objednala. Ono jiné připevnění se vymyslí na lodžii jiné na balkoně, jinak se to musí vymejšlet v případě, že je balkon či lodžie pětimetrová, jinak když je třímetrová.

My máme variantu lodžie a pětimetrová, takže rám nepřicházel v úvahu, protože nikomu se nechtělo balancovat v 11. patře na zábradlí a navíc nešlo z lodžie udělat cedník. Takže jsme po stranách lodžie navrtali dvě prkýnka a k nim připevnili síť. Ale bylo to provizorní řešení, protože na tom pětimetrovým prostoru by to chtělo o hodně bytelnější řešení, takže jsme kočky na balkoně volně pobíhat nenechávali.

Každopádně zkuste se podívat na nějaké obrázky z tohohle odkazu http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2467 možná tam najdete nějakou inspiraci, jak síť připevnit.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Al Džazíra



Založen: 10.03.2008
Příspěvky: 31

Předmět: Síť na lodžii
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2008 11:00:06
Odpovědět s citátem

U firmy Řezáč jsem objednal síť, přesně na rozměr lodžie, ve stavebninách jsem koupil profily na sádrokarton 25*25 mm. Musel jsem dát dva na sebe protože jsou celkem z tenkého materiálu, 30 metrů profilů stálo asi 300kč. Pak stačilo navrtat 20 děr dát hmoždinky, přišroubovat a šíť připevnit elektrikářskýma páskama (škrky). Za dvě hodiny byla celá lodžie o rozměru 4 * 2,5 metrů zasíťovaná a kočky můžou vesele šplhat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Síť na lodžii
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2008 12:58:45
Odpovědět s citátem

Al Džazíra napsal:
U firmy Řezáč jsem objednal síť, přesně na rozměr lodžie, ve stavebninách jsem koupil profily na sádrokarton 25*25 mm. Musel jsem dát dva na sebe protože jsou celkem z tenkého materiálu, 30 metrů profilů stálo asi 300kč. Pak stačilo navrtat 20 děr dát hmoždinky, přišroubovat a šíť připevnit elektrikářskýma páskama (škrky). Za dvě hodiny byla celá lodžie o rozměru 4 * 2,5 metrů zasíťovaná a kočky můžou vesele šplhat.



Tak takhle šikovný mužský by se nám také hodil Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Al Džazíra



Založen: 10.03.2008
Příspěvky: 31

Předmět: To věřím.
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2008 10:26:29
Odpovědět s citátem

Manželka mě ale nerada půjčuje!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Re: To věřím.
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2008 10:39:52
Odpovědět s citátem

To je ovšem veliká škoda pro spoustu kočenek a kočičáků.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MonaCsery



Založen: 04.08.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2009 13:04:56
Odpovědět s citátem

My sme zasietovali balkon minuly tyzden, je to pekne spravene. Kupili sme klasicke kralicie pletivo poplastovane, drevenne latky a spravili z balkona velku klietku. Ale vyzera to pekne Very Happy Kocurik bude mat bezpecny vybeh Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
VeronikaSvestkova



Založen: 16.11.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: brno

Předmět: Kočka na okně
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2009 19:29:29
Odpovědět s citátem

Velmi ráda si čtu fórum MK a narazila jsem na tohle téma. Od včerejška je pro mě tato problematika velmi aktuální. Bylo to jako noční můra.
Včera večer mě vyskočil můj roční kocourek z oka. Dopadl asi z 10 metrů na beton.
Uklízela jsem a Joey byl v ložnici a chrupkal. Bylo dusno, tak jsem si k tomu úklidu otevřela okno. Pak nic netušíc jsem to okno zavřela a začala jsem se koukat po kóčovi. Najednou ho vidím, producírovat se za zavřeným oknem. Shocked Vůbec jsem ho neviděla!!!!!! Crying or Very sad
Přibížila jsem se k němu, abych ho dostala dovnitř, ale prcek se mě lekl. A pak už jsem jen viděla jak letí někam do tmy.
Asi hodinu(asi do 9 večer) jsme ho hledali a volali ho venku. Už jsem myslela, že jsem přisla o kočenu(strašná představa), v centru Brna bych ho nikdy nenašla. Díky Bohu prcek vlezl do bytu jedné rodiny, co má taky kočičky a ti mě pak zahlídli.
Prcek je doma, ale má zlomený zub, naraženou zadní nožku a asi zlomený prstík na přední tlapce. Chudák, skoro nejí, nepije a chvílema nervózně mává ocáskem Sad Zítra půjdem zase k vetovi. Snad prckovi trošku pomůže a bude mu brzo líp. Doufám....
Co se týče sítí nebo jekéhokoli zabezpečení - JE NUTNÉ. Ať si člověk sebelépe dává pozor, dřív nebo později se něco stane. Na sítě do oken jsem nespěchala a doplatil na to Joey. Kdyby umřel nebo bych ho nenašla, nikdy bych si to neodpustila.... Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Britská krátkosrstá kočka (25x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Mrouskání kočky (říje) (20x)
8
Kočičí jména (20x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top