Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

zánět


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
rozaarka



Založen: 26.09.2006
Příspěvky: 39

Předmět: zánět
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2007 8:46:11
Odpovědět s citátem

Dneska jsme byli s Kulíškem na kastraci, pan veterinář mu juknul i do oušek. Řekl, že v nich má slabý zánět (teda, jen v tom jednom) Sad Dostali jsme kapky Surolan. Myslíte, že je tento postup v pořádku?

Karolíno, vet říkal, že dříve k němu chodila paní se sphynxíkama, byla prý z Úvalska, takže mě napadáte jedině Vy Laughing Ale Kulíška moc chválil, že je to fešák a dobře vyvinutej, a to JEN DÍKY VÁM! Děkujeme a moc zdravíme.

Veronika a Kulíšek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MVDr.Černý



Založen: 09.01.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Karlovy Vary

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2007 9:24:24
Odpovědět s citátem

Co to znamená juknul?Pokud vyšetřoval ouško otoskopem ,pro kontrolu zvukovodu a bubínku ,pak je to v pořádku.Je otázka,do jaké míry má váš vet erinář zkušenosti se sphynxema.Říkate ,že k němu někdo kdysi chodil ,tak snad ano,protože spousta veterinářů špatně přisuzuje normální zvýšenou tvorbu ušního mazu u spyhnxů zánětu.Samozřejmě se ušní zánět projevuje i navenek-kočička si ouško většinou víc škrábe,má ho trochu svěšené na stranu,často o hlavu nosí nakloněnou nebo jí třepe.
Surolan je fajn,ale pokud by se měla provádět další léčba,tak ne bez důkladného vyšetření včetně stěru se zvukovodu a vyšetření v laboratoři.Pozdravuju Kulíška.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rozaarka



Založen: 26.09.2006
Příspěvky: 39

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2007 10:07:31
Odpovědět s citátem

Já jsem u toho nebyla, byl tam manžel, protože ja bych to nezvládla Laughing Ale prý mu čistil ouška, na to, co vytáhl, se koukal pod mikroskopem, to je prý v pořádku. Ale kocourek měl včera ouško zarudlejší, myslela jsem si, že je to od mytí a škrabkání se, on má někdy tak vehementní hygienu, že má červený třeba i packy Laughing
Myslíte, že mám jít na vyšetření?
Veterinář říkal, že zkušenosti s nakáčkama má...

Díky, taky pozdravujte Vaši kočičku
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MVDr.Černý



Založen: 09.01.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Karlovy Vary

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2007 11:36:23
Odpovědět s citátem

Počkejte na efekt Surolanu a pak se uvidí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2007 0:36:59
Odpovědět s citátem

Také zdravím Veroniko,
uff, tak to máte zasebou. Se Surolanem nemám vůbec žádné zkušenosti, je pravdou, že nejednoho majitele, ale i veterináře překvapuje asfaltový vnitřek Sphynxích oušek a je zaměnován s ušními roztoči nebo zánětem. Po bližším-mikroskopickém/ laboratorním vyšetření se to málokdy potvrdí.

Když jsme bydleli poblíž Č.Brodu, tak jsme párkrát na tamější kliniku zajeli, pokud jsme to nezvládali do Prahy. Ale paní doktorka říkala, že tam ještě nějakou dobu před námi jezdila nějaká paní, co měla doma několik Sphynxů, ale prý dala celý chov pryč. Myslím, že to tenkrát byli Don Sphynx a ne Sphynx a i si myslím, že vím, kde někdo z nich skoncil. Confused
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rozaarka



Založen: 26.09.2006
Příspěvky: 39

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2007 17:57:38
Odpovědět s citátem

Zdravíme! A děkujeme za držení paciček při kastraci.
Už druhý den Kulíšek o ničem nevěděl, ani esteticky nijak neutrpěl Laughing

Surolan kapeme do ouška, tak jak nám vet řekl. Kulišovi se to teda vůbec nelíbí. Je pravda, že si přestal tak vehementně mýt uši...asi v tom oušku vážně něco měl Sad (ale roztoče nebo svrab vet vyloučil hned při pohledu přes mikroskop) Tak jen doufáme, že mu to pomůže...

Karolíno, vet si moc nepamatoval, kdo se sphynxíkama jezdil...Takže mě to jen napadlo Very Happy Přece jen, naháčků zase není tolik Razz

Přejeme krásný večer!

Kulišák a Veronika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka Kašparová



Založen: 03.02.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Červený Kostelec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2007 16:12:38
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem,
se Surolanem máme docela dobré zkušenosti, i když ne u sphynxů, ale u našeho mainského mývalího obřího kocoura. Jako puberťák měl taky nějaké svědění v oušku a Surolanem jsme to celkem bezpečně vyléčili. Od té doby je klid. Mám doma 3 sphynxí slečny od Karolíny a s ušima problémy zatím nemáme. Je pravda, že to čištění je někdy komplikované, protože se ani jedné nelíbí a zejména té kočině, které se dělá maz ve velkém množství a čistit můžu každý druhý den. Když mě vidí s vatovou tyčkou v ruce, tak zdrhá Smile . Našeho veterináře jsem musela řádně poučit o sphynxích uších a taky o tom, že jsou sphynxové těžší než vypadají a že nemají horečku, jen se zdají na povrchu teplejší a že píchnout jim injekci chce trochu víc síly, protože mají pěkně tvrdou kůži. Ale za ty tři roky co k němu jezdím, už si zvykl na naše naháčky a nemůžeme si na něj stěžovat.
Tak přejeme hodně úspěchů s léčením
_________________
Radka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (39x)
2
RSS kanály (38x)
3
HCM u koček - program PawPeds (25x)
4
Zlomek vteřiny (22x)
5
Debakl (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top