Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mrouskání


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anonymní






Předmět: Mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2006 18:10:05
Odpovědět s citátem

Zdravím,
mám britku je to moje první kočka 10 měsíců stará a má všechny příznaky, že se mrouská, (strašně vyžaduje hlazení a tulení, hlavně v noci dost nahlas "řve" pořád nastavuje zadek a má slabý výtok).
Jak dlouho to u koček trvá než se vrátí do "normálu"?
O kastraci zatím neuvažuji.
Díky.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: MROUSKÁNÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2006 18:44:36
Odpovědět s citátem

Mrouskání může trvat několik dnů, pak povětšinou následuje pauza, a pak nanovo. Potíž je v tom, že pokud se kočka nechá mrouskat, může to způsobit různé zdravotní problémy .. tím "nejmenším", dá se říct, je přechod do trvalé říje, kdy kočka vlastně neustále mrouská, hubne, nejí, je celkově vyčerpaná, říje je velmi náročné období. Těmi závažnějšími problémy mohou být záněty dělohy, rakovina mléčných žláz, ... co se týká výtoku, nejsem si jistá, jestli je to v pořádku, povětšinou jakýkoliv výtok je "nezdravý" ... To samé platí pro případné podávání antikoncepce, která taktéž může působit zdravotní problémy.
Proto se doporučuje spíše kastrace, než nechat kočičku zbytečně mrouskat, kastrace má pro kočky spíš pozitivní přínos, než jí brát jako nutné zlo.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: MROUSKÁNÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2007 7:28:12
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
náhodou jsem narazila na tuto diskuzi. Mám britskou kočičku a ta se začala před pár dny mrouskat. Jak jsem se tady již dočetla, bude to trvat jen několik dní, než jí to přejde. Ale nedozvěděla jsem se jak dlouhá bude ta pauza než se začne zase mrouskat??? Nechci nechat kočinu hned vykastrovat, ráda by jsem jí nechala alespoň jednou připustit. A k tomu je moje druhá otázka. Kočině je 3/4 roku. V kolika letech by jsem jí měla nechat připustit, aby jsem jí zdravotně nějak neublížila? Není teď ještě moc mladá?

Děkuji za odpověďi
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: MROUSKÁNÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2007 7:55:57
Odpovědět s citátem

Mezi jednotlivými mrouskáními může být doba různá, ačkoliv naše Rubyška nemrouskala (byla vykastrovaná před prvním mrouskáním), tak co jsem si všimla, pohybuje se doba od týdne, 14ti dnů až do měsíce ... je to velmi individuální.
Co se týká připuštění - tak podle chovatelského řádu (chovatelé s PP mají pro odchov koček pravidla) může být kočička nakrytá od jednoho roku. Na neorganizované chovatele se sice toto pravidlo nevztahuje, jde ale především o kočičku, aby byla patřičně vyspělá, zdravá.
Nicméně není nutné, aby kočka měla alespoň jednou koťátka (je to zastaralý názor), můj názor je, že v době, kdy je "na trhu" nepřeberné množství jak PP tak bez PP koťat, je zbytečné nechat kočku nakrývat. Důležité je také najít alespoň pár zájemců o koťata, aby se všechna udala.
Pokud se přesto do koťátek pustíte, určitě byste měli ještě vyčkat alespoň abyste se přiblížili k tomu jednomu roku. Je také nutné zajistit si "ženicha", ohlídat všechna očkování, zdravotní stav (FIV, FIP, FeLV), a především zjistit věci, které s tím souvisí - můžou nastat různé situace a komplikace, na které je nutné být připravena.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: MROUSKÁNÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2007 8:47:09
Odpovědět s citátem

mám také kočičku,britku.První říji měla v listopadu.Mezi první a druhou říjí měla pauzu necelé 3 týdny.Ovšem tato pauza se zmenšuje.,teď už trvá jen 4 dny,pak je asi týdenní říje znovu.Naštěstí už ženicha i testy máme a za 14 dní jedeme k ženichovi.Antikoncepce není nejvhodnější řešení,jsou známy i případy,že po jedné antikoncepci se říje nedostavila více než 5 let,což u plánování koťátek může způsobit problém.Pokud miminka neplánujete,je opravdu ideální řešení kastrace,pokud je plánujete,zajistěte si potřebné testy,ženicha a až bude mít čičina rok,tak hurá do toho.Jestli chcete kočičku krýt dřív,než jí bude rok,zeptejte se veterináře,určitě vám poradí podle toho,jak je kočička stavěná a fit.
_________________
Thelma,Honzík,Čoketka a Airínka(Ája)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
160cm



Založen: 21.02.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: nepretrzite mrouskani
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 19:50:43
Odpovědět s citátem

Dobry den,
moje kocicka se poprve zacala mrouskat o vanocich.. a od te doby ted po 4. V podstate se mrouska kazde 3tydny.. a porad se to stupnuje.. Je to normalni?
Vim, ze delka i cetnost riji je individualni, ale tohle mi prijde trochu moc Smile
Jake mate zkusenosti??
Diky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: nepretrzite mrouskani
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 6:52:29
Odpovědět s citátem

Ačkoliv nemám s mrouskáním přímou zkušenost, co jsem tak četla, tak normální to je. A pokud se kočka nechá mrouskat, může to přejít až v trvalou říji.
Nevím ale, jak tohle řeší chovatelé u chovných koček. U těch nechovných to řeší kastrace.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: nepretrzite mrouskani
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 9:06:57
Odpovědět s citátem

April napsal:
Ačkoliv nemám s mrouskáním přímou zkušenost, co jsem tak četla, tak normální to je. A pokud se kočka nechá mrouskat, může to přejít až v trvalou říji.
Nevím ale, jak tohle řeší chovatelé u chovných koček. U těch nechovných to řeší kastrace.

April


Taková četnost je úplně normální, mnoho koček mrouská ob týden- týden mrouskání, týden klid...pokud se kočička nenechá vykastrovat nebo nakrýt, může to přejít do trvalé říje. Každopádně je přemroukávání ze zdravotního hlediska VELMI rizikové. Nejen, že kočka hubne a má špatnou náladu, ale může to vést k nádorům na mléčné žláze, zánětům dělohy, vaječníků a podobně... Pokud nemáte kočku ne chov, kastrujte. Kočičce bude líp.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: nepretrzite mrouskani
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 12:20:33
Odpovědět s citátem

[quote="April"]Ačkoliv nemám s mrouskáním přímou zkušenost, co jsem tak četla, tak normální to je. A pokud se kočka nechá mrouskat, může to přejít až v trvalou říji.
Nevím ale, jak tohle řeší chovatelé u chovných koček. U těch nechovných to řeší kastrace.

Chovatelé to řeší různě. Já kočkám před prvními koťaty nedávám - takže nechávám kočku přemroukávat a modlím se Laughing Někdo zase antikoncepci dává a nemá žádný problém. Co chovatel to asi názor. Jsou různě intenzivní říje, různě hlučné říje, frekvence je také různá a přechod do trvalé říje může nastat. Potom to lze řešit povolem krytí před 12 měsícem / to u organozovaných / - to ale musí schválit veterinář a je potřeba o tuto vyjímku zažádat. Já to zatím tedy nikdy nevyužila a snažíme se říje vydržet Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top