Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

doporučené krmné dávky od výrobců krmiv


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Fol



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Olomouc

Předmět: doporučené krmné dávky od výrobců krmiv
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2007 18:51:07
Odpovědět s citátem

Mám dva měsíce nyní pětiměsíční kočičku, od chovatelky byla zvyklá na různou stravu, takže baští granule, konzervy, kapsičky, maso... Jenže veškeré krmení bere téměř jako nutné zlo, jen ty kapsičky jí chutnají o trochu víc. I kdybych se rozkrájela, tak se nedostanem na doporučovanou denní dávku, kterou by měla vzhledem k věku a váze spořádat, většinou je to tak 2/3 - 3/4. Protože jsem úplný nováček, tak jsem se chtěla zeptat, jestli se tím mám nějak znepokojovat. Kočička je evidentně zdravá - hravá, mazlivá, lesklá srst, na záchodek chodí vzorně, bobky ukázkové. Nyní váží 2,5 kg, ale zdá se mi dost štíhlá až hubená.
A mám ještě jeden dotaz - koupila jsem pytlík granulí (Hills kotěcí tuňák), na kterém nebyl přímo od výrobce uveden český návod a složení, byl tam jen od dovozce nalepený štítek v češtině. Na něm však byly uvedeny jiné krmné dávky a dokonce i jiné nutriční složení oproti originálu, což mi přijde dost divné. O chybu jít nemůže - jedná se vesměs o čísla a názvy, které jsou ve všech jazycích podobné (názvy živin a prvků) - to přeloží i člověk, který jazyky téměř neovládá. Tak teď teda nevím, co si o tom mám myslet...?!
Děkuji za rady a připomínky!
_________________
Ava + Honey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: doporučené krmné dávky od výrobců krmiv
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2007 19:14:01
Odpovědět s citátem

Tak tohle jsem vám vytáhla přímo ze stránek Avetu - distributora Hill´s, snad vám to pomůže

http://www.avet.cz/pet%20kitten.php

Je tam i denní rozpočet - krmná dávka a taky složení všech jejich krmiv.
Obrňte se trpělivostí, stránky Avetu najíždí hoooodně pomalu Laughing
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: doporučené krmné dávky od výrobců krmiv
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2007 19:35:49
Odpovědět s citátem

Zdravím Smile

Co se týče doporučených dávek, můžete je brát s hodně velkou rezervou. Žádná naše kočka nikdy nesnědla tolik, kolik by podle tabulek měla sníst a i tak mám kočky v kondici, jedna z nich je dokonce tlustá. Kočka žijící v bytě nemá takovou spotřebu krmiva.
Jen pro zajímavost, naše 4 kočky sní za měsíc dohromady jen 3 kg granulí RC, k tomu každá denně 1/4 mikrokonzervy z čistého masa 85g nebo přímo trochu masa. Víc nechtějí. Podle tabulek by měly už dávno umřít na podvýživu Laughing
Koťátku nemusíte granule nijak odvažovat, nechte mu je trvale k dispozici a nestresujte se tím. Nebo můžete zkusit jinou značku, jestli by mu nechutnala víc. Možná třeba jen jinou příchuť, našim čičindám tuňákové granule moc nejely.
Pokud budou kapsičky jen jako doplněk, bude to ok, ale vhodnější by bylo přidávat přímo maso nebo čistě masové konzervy, pak můžete zkusit tvaroh, pribiňáka, apod. Uvidíte, co bude čičíkovi chutnat.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzana (kocur Eddie)



Založen: 03.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2007 20:11:23
Odpovědět s citátem

ahoj,
pripajam sa k Adelke. skutocne to treba brat s veeeelkou rezervou.
napr. na whiskas kapsickach pisu, ze na 1 kg vahy macky, by mali zjest 100g potravy. to znamena, ze moj 6 kg kocur, by mal zjest denne 6 kapsiciek Very Happy . uplne mu ale staci jedna, ked mu ju z casu na cas dam.
inak zje normalne za mesiac 1,5kg balenie ProPlan granuliek pre bytove macky. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: doporučené krmné dávky od výrobců krmiv
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2007 20:13:57
Odpovědět s citátem

Určitě není nutné kočičku do jídla nutit ... ona baští podle svých potřeb. Je ale dobré mít nějaké mňamky, které chutnají a které jsou osvědčené, že je sbaští, jako zmíněné kapsičky, hodí se to pak, když opravdu musíte ozkoušet, jestli nebaští z důvodu, že nemá hlad, nebo z důvodu zdravotního (časem můžou přijít různé problémy :-/)

Ohledně polepek na Hillskách ... nikdy jsem je moc nezkoumala ... spíš se řídím tím, co je uvedeno na obale, pořádně vyvedené grafikou, ty přelepky byly občas dost malé a ošoupané. Nicméně Hills jsou kvalitní granule, takže nedejte na nesmysly na polepkách.

Jak píše výše Adéla - granule nechat k dispozici celý den a konzervičky či kapsičky mít jako doplněk stravy. Příchutě granulí jsou různé především u typu Adult, tam už jde najít králičí, jehněčí. Mezi kvalitní masové konzervičky patří např. dražší ShinyCat - kousky kuřecího masa či tuňáka, či přímo maso - syrové přemražené hovězí, či kuřecí, atp.

Hlavní ale je, jestli kočička prospívá ... naše kočička domácí je z těch, co se rády kulatí a ráda baští a kocourek prozměnu ten, který se nechá od misky vyhnat a ráda bych, aby trochu přibral a nic ... je to hodně individuální.

Kočičce přeju hodně chuti do bašty a ať hezky roste Smile

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: doporučené krmné dávky od výrobců krmiv
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2007 20:28:06
Odpovědět s citátem

Hill's dělá více příchutí i u koťátkovských granulí - určitě tuňáka a kuře, možná i další. Kuře u nás mělo větší úspěch.
Ale nám se stejně víc osvědčil Royal Canin, kočky ho milují, kondice výborná, snědí ho o 1/3 méně než Hill'su a a čičinám výrazně méně zapáchají exkrementy.
Ale určitě to bude individuální. Nám vyhovuje. Už jen když se podívám na složení, na prvním místě je dehydrované kuřecí maso, u Hill'su obilniny...
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: doporučené krmné dávky od výrobců krmiv
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2007 20:31:52
Odpovědět s citátem

Adéla napsal:
Hill's dělá více příchutí i u koťátkovských granulí - určitě tuňáka a kuře, možná i další.


Mám pocit, že jen Hills dělají kotěcí granule ve dvou příchutích - kuře a tuňák, jinou příchuť "zatím" nemají ... jiní výrobci mají kotěcí jen kuřecí.

Ohledně RC tu onehdá proběhla debata, musela bych jí hledat, že obsahuje nějaké rakovinotvorné látky ... nicméně ono nejde všechno brát až tak navážno. Určitě to jsou kvalitní granule.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: doporučené krmné dávky od výrobců krmiv
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2007 20:38:03
Odpovědět s citátem

Já vím, o těchto záležitostech s RC proběhlo už několik debat i v zahraničí. Nicméně věřím, že to nebude tak horké. Nechtějme vědět, co všechno je v konzervách... Pro mě je důležitější vyšší obsah masa než u Hill'su. Hill's je zas dobrý v přírodní konzervaci.
Hill'sem jsme spokojeně krmili několik let, ale loni v létě šly kočky prudce z kondice, přešli jsme na RC a jsou zas krásné, možná ještě hezčí Smile
Tím nechci říkat, že je Hill's špatné krmivo, určitě patří ke špičce. Ale naše kočky asi potřebovaly změnu.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: doporučené krmné dávky od výrobců krmiv
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2007 20:44:30
Odpovědět s citátem

Adéla napsal:
Já vím, o těchto záležitostech ....


Tak tak ... ono možná je dobře, že to bereme z pohledu krmičů a nestojíme u výrobního pásu (byť samozřejmě chceme všichni pro kočky to nejlepší a snažíme se i poradit ostatním, co patří mezi kvalitu).
Když jsem v nově otevřených Hillsech Adultkách našla takové velké granule, nevím, jestli Oral nebo nějaké psí, došla jsem k závěru, že to všechno stejně jezdí na stejných výrobních linkách a dává se tomu asi jen jiný tvar. Iluze si nedělám ani o granulích, natož o konzervách, chce to najít co vyhovuje.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: doporučené krmné dávky od výrobců krmiv
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2007 21:30:09
Odpovědět s citátem

Jinak pro příznivce biopotravin jsou k dostání granule Hill's Nature's Best http://www.zooplus.de/app/WebObjects/ZooShop.woa/wa/ShopDirectAction/frame?group=/shop/katzen/katzenfutter_trocken/hills_natures_best
Určitě budou dobré, jen cena už je vyšší.... Ale nezkoušeli jsme je.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Fol



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: doporučené krmné dávky od výrobců krmiv
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2007 22:02:14
Odpovědět s citátem

citace:
Ohledně RC tu onehdá proběhla debata, musela bych jí hledat, že obsahuje nějaké rakovinotvorné látky ... nicméně ono nejde všechno brát až tak navážno. Určitě to jsou kvalitní granule.

Tu debatu jsem tady četla a taky bych to s těma éčkama neviděla tak dramaticky... Já osobně taky nesleduju tyhle přísady v potravinách, které jím, z toho by se jeden zbláznil a nakonec zřejmě dospěl k tomu, že 100% zdravé není nic. Podobné to bude asi i s těma granulema.

Jinak moc děkuji za uklidnění a rady!!! Kočenka byla nejmenší z vrhu a tak bych jí snesla modrý z nebe. Very Happy Granule má k dispozici stále, k tomu jí přidávám trochu něčeho na přilepšenou (kapsička, maso, konzerva). Zajímavé je - někdo to tady už psal - že nad granulemi, na které byla zvyklá u chovatele (ProPlan), u mě ohrnovala nos. Tak jsem zkusila ty Hillsky a trefa - chutnají kuřecí i tuňákové - a Eukanubu - tu si taky dá, i když chutná míň. Časem možná zkusím i ty RC.
Ten český štítek na Hillskách je prostě nějakej lapsus, nechápu, proč to tam vůbec kdo lepí, když tam nejsou správný údaje... Question

A ještě jeden dotaz - o tvaroh, jogurt ani probiňák nemá zájem, zato mlíčko pořád ráda. Prozatím z něj žádné zažívací problémy nemá, tak jí trochu dávám (cca 1 dl) - snad to nevadí?
_________________
Ava + Honey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: doporučené krmné dávky od výrobců krmiv
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2007 9:50:13
Odpovědět s citátem

Fol napsal:
A ještě jeden dotaz - o tvaroh, jogurt ani probiňák nemá zájem, zato mlíčko pořád ráda. Prozatím z něj žádné zažívací problémy nemá, tak jí trochu dávám (cca 1 dl) - snad to nevadí?


Pokud nemá problémy, tak to určitě nevadí, vhodné je Tatra mlíko. Nicméně je možné, že jak bude starší, tak jí mléko vadit začne. Můžete zkusit mléka přímo pro kočky - od Gimpetu, Whiskasu nebo z drogerií Rossmann.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (25x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (17x)
3
Zlomek vteřiny (16x)
4
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
5
HCM u koček - program PawPeds (14x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (12x)
7
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top