Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kousání sebe sama


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kotě kotěcí



Založen: 10.01.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: Kousání sebe sama
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 14:54:09
Odpovědět s citátem

Ahoj, máme doma čerstvého kocouře a trochu nás děsí, jak si pořád okusuje zadní packy. Nejprve jsme si mysleli, že si jen tak hraje, ale asi ne. Vždycky se stočí do klubíčka a začne se okusovat, přitom se koulí po zemi a kvičí, protože ho to zřejmě bolí. Vypadá to sice moc legračně, ale pomalu nás smích přechází.
Minulý týden jsme byli u paní doktorky, prohlídla ho a řekla, že to blešky nejsou, ale dělá to pořád. Jinde než na zadních tlapkách se nekouše. Tento týden jdeme znovu k vetovi na odčervení, takže se na to určitě zeptáme, ale chtěla bych vědět předem, jestli s tím máte někdo taky zkušenosti a co by to případně mohlo být. Na ty tlapky jsem se mu koukala a nic jsem tam neviděla, ale co já vím Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Kousání sebe sama
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 18:32:58
Odpovědět s citátem

Kotě kotěcí napsal:
Ahoj, máme doma čerstvého kocouře a trochu nás děsí, jak si pořád okusuje zadní packy. Nejprve jsme si mysleli, že si jen tak hraje, ale asi ne. Vždycky se stočí do klubíčka a začne se okusovat, přitom se koulí po zemi a kvičí, protože ho to zřejmě bolí. Vypadá to sice moc legračně, ale pomalu nás smích přechází.
Minulý týden jsme byli u paní doktorky, prohlídla ho a řekla, že to blešky nejsou, ale dělá to pořád. Jinde než na zadních tlapkách se nekouše. Tento týden jdeme znovu k vetovi na odčervení, takže se na to určitě zeptáme, ale chtěla bych vědět předem, jestli s tím máte někdo taky zkušenosti a co by to případně mohlo být. Na ty tlapky jsem se mu koukala a nic jsem tam neviděla, ale co já vím Sad


Nezůstává mu mezi polštářky stelivo? Já používám hrudkující a Damíškovi občas něco uvízne v packách mezi polštářky a on pak chodí a třepe prapodivně packami apod.
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Kousání sebe sama
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 22:57:07
Odpovědět s citátem

Kotě kotěcí napsal:
Ahoj, máme doma čerstvého kocouře a trochu nás děsí, jak si pořád okusuje zadní packy. Nejprve jsme si mysleli, že si jen tak hraje, ale asi ne. Vždycky se stočí do klubíčka a začne se okusovat, přitom se koulí po zemi a kvičí, protože ho to zřejmě bolí. Vypadá to sice moc legračně, ale pomalu nás smích přechází.
Minulý týden jsme byli u paní doktorky, prohlídla ho a řekla, že to blešky nejsou, ale dělá to pořád. Jinde než na zadních tlapkách se nekouše. Tento týden jdeme znovu k vetovi na odčervení, takže se na to určitě zeptáme, ale chtěla bych vědět předem, jestli s tím máte někdo taky zkušenosti a co by to případně mohlo být. Na ty tlapky jsem se mu koukala a nic jsem tam neviděla, ale co já vím Sad


Já nevím, někde jsem četla, že přední drápky si kočky obrušují a zadní okusují.Aspoň naše to tak dělají, ale je pravda, že se u toho nijak extra neválí,nekvičí a nedělají to nějak extra často- nebo to dělají, když nejsme doma Smile J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kousání sebe sama
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2007 7:02:29
Odpovědět s citátem

janča napsal:

Já nevím, někde jsem četla, že přední drápky si kočky obrušují a zadní okusují.


Jj, některé kočky si drápky okusují a některé jsou takoví experti, že si drápky okoušou až do krve Confused
Prohlédněte mu drápky na zadních tlapkách.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kotě kotěcí



Založen: 10.01.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2007 9:13:27
Odpovědět s citátem

Děkuju moc za rady, na ty drápky se zkusím mrknout. A pokud by je měl moc dlouhé, ostříhám, snad to pomůžeSmile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2007 9:22:37
Odpovědět s citátem

A není to třeba jen zvláštní druh hry? Zkusili jste mu přitom do praciček nabídnout nějakou hračku a odvést pozornost od zadních pacek?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kotě kotěcí



Založen: 10.01.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2007 9:38:16
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
A není to třeba jen zvláštní druh hry? Zkusili jste mu přitom do praciček nabídnout nějakou hračku a odvést pozornost od zadních pacek?

No, to jsme si taky mysleli, ale děsí nás to kvičení, ono ho to asi vážně bolí, a to by si asi takhle nehrál, nebo jo? Připadá mi, že v tom moc hravosti není, je potom zlej a nikdo se k němu nesmí ani přiblížit. V každém případě chceme vyloučit jiné možnosti. S tou hračkou to ale můžu zkusit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2007 10:34:48
Odpovědět s citátem

Kotě kotěcí napsal:
Karin napsal:
A není to třeba jen zvláštní druh hry? Zkusili jste mu přitom do praciček nabídnout nějakou hračku a odvést pozornost od zadních pacek?

No, to jsme si taky mysleli, ale děsí nás to kvičení, ono ho to asi vážně bolí, a to by si asi takhle nehrál, nebo jo? Připadá mi, že v tom moc hravosti není, je potom zlej a nikdo se k němu nesmí ani přiblížit. V každém případě chceme vyloučit jiné možnosti. S tou hračkou to ale můžu zkusit.


Nevím, jestli to nebude trochu mimo, ale mám zkušenost s téměř hysterickým olizováním a vytrháváním si srsti. Vet. nasadil nějaké prášky na uklidnění, ale stav se nezlepšil, kotě si vytrhávalo srs t dál. Nechali jsem udělat rozbor krve a byl tam zánět. Bohužel léčba byla zanedbána, diagnóza byla stanovena pozdě, zánět byl neléčený a zachvátil laicky řečeno celé tělo - kotě muselo být utraceno. Byla ještě udělána pitva a bylo potvrzeno, že celý problém byl skutečně v prvotní fázi zánět, který šel v počátku léčit atb. Takže dnes již vím, že vytrhávání si srsti a nepřirozené nadměrné mytí ukazuje na problém s nějakým vnitřním orgánem. Toť moje zkušenost. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kotě kotěcí



Založen: 10.01.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2007 12:26:37
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:

Nevím, jestli to nebude trochu mimo, ale mám zkušenost s téměř hysterickým olizováním a vytrháváním si srsti. Vet. nasadil nějaké prášky na uklidnění, ale stav se nezlepšil, kotě si vytrhávalo srs t dál. Nechali jsem udělat rozbor krve a byl tam zánět. Bohužel léčba byla zanedbána, diagnóza byla stanovena pozdě, zánět byl neléčený a zachvátil laicky řečeno celé tělo - kotě muselo být utraceno. Byla ještě udělána pitva a bylo potvrzeno, že celý problém byl skutečně v prvotní fázi zánět, který šel v počátku léčit atb. Takže dnes již vím, že vytrhávání si srsti a nepřirozené nadměrné mytí ukazuje na problém s nějakým vnitřním orgánem. Toť moje zkušenost. Sad

Teda teď jste mě docela vyděsila. No, v každém případě jdeme zítra k vetovi, tak to s ním proberu. Díky za info. A koťátka je mi moc líto:(
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kotě kotěcí



Založen: 10.01.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2007 10:52:30
Odpovědět s citátem

Ahoj, tak jsem tady se zprávou, jak to všechno dopadlo. Byli jsme u veta, paní doktorka ho prohlídla a řekla, že má kožíšek i packy čisté a že to asi bude jenom taková hra, jak psala Karin. Říkala, že je možné, že si takhle trávil dlouhou chvíli v útulku a že mu máme místo toho vždycky podstrčit hračku (jak jste mi tady taky radili). Zatím to funguje, kocourek už se skoro nekouše (radši kouše nás), takže jsme tenhle problém snad zdárně vyřešili.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2007 11:27:31
Odpovědět s citátem

Tak to jsem moc ráda!! Samozřejmě ideální by byl kočičí parťák Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jitka Bartosova



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2007 10:04:22
Odpovědět s citátem

Naše prostřední dělá to samé, zdravotně je v pořádku, ale vysledovali jsme, že to dělá vždycky, když není středem zájmu, chtěla by se chovat, ale už mám na klíně některou jinou. Jakmile se jí začnu věnovat, hned s tím přestane. Evil or Very Mad Na stres prostě reaguje po svém, na druhou stranu je to lepší, než kdyby mi chodila čůrat do postele! Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
PKD - polycystická choroba ledvin (17x)
4
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (16x)
5
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (16x)
6
Zajímavá škrabadla a pelíšky (16x)
7
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (15x)
8
Creepy kočky: Hvězda (14x)
9
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top