Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Opět o granulích...


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Jaké granule?
ještě kotěcí
50%
 50%  [ 7 ]
pro kastráty
28%
 28%  [ 4 ]
rc pro siamky
21%
 21%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 14

Autor Zpráva
Chillhousová



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: jižní čechy

Předmět: Opět o granulích...
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2007 10:26:47
Odpovědět s citátem

Chillimu (SIA - nevím jestli 100%, povahou asi ano, vzhledem celkem také)je 9 měsíců. Tento týden jsme ho nechali vykastrovat, neb to jeho noční vyřvávání už opavdu nešlo vydržet a také začal tak různě čůrat mimo WC...
Mám tedy dotaz ohledně granulí. Jaké mu mám dávat?
Můžu ještě kotěcí, nebo mám přejít na granule pro kastráty, nebo můžu najet na Royal canin pro siamky? (http://www.24tlapek.cz/product.php?II=106)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2007 13:37:54
Odpovědět s citátem

Jestli máte doma ještě nějaké zbytky kotěcích granulek, tak je klidně dokrmte, ale už do nich začněte přimíchávat granule pro dospěláky. Je celkem jedno, jestli koupíte granule pro kastráty, nebo ty přímo pro siamky. Záleží na tom, co bude chutnat kocourkovi Wink
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: Re: Opět o granulích...
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2007 21:33:24
Odpovědět s citátem

Chuckinka napsal:
Chillimu (SIA - nevím jestli 100%, povahou asi ano, vzhledem celkem také)je 9 měsíců. Tento týden jsme ho nechali vykastrovat, neb to jeho noční vyřvávání už opavdu nešlo vydržet a také začal tak různě čůrat mimo WC...
Mám tedy dotaz ohledně granulí. Jaké mu mám dávat?
Můžu ještě kotěcí, nebo mám přejít na granule pro kastráty, nebo můžu najet na Royal canin pro siamky? (http://www.24tlapek.cz/product.php?II=106)


do granuli od RC bych se moc nepostela.. je to sama chemie..
Jinak doma mame taky dva kastraty a krmime obyc granulema pro dospelaky..I kdyz mame jeste dve kotata, tak to sem tam mychame s tema kotecima.. Ale ze by byli nejak tlusti nebo tak, to se rict neda.. Mame taky kastrovanou siamku, takze jsme tak trochu na stejne lodi. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2007 12:28:19
Odpovědět s citátem

Já jsem po kastraci dokrmila kotěcí granule a postupně jsme do nich přimíchávala dospělácké. Měla jsem právě RC maine coon, Dominik je miluje, sice když se dojídá balení tak už se na ně šklebí, tak udělám na chvilku změnu a pak se k nim vždy vrátím. Teď jsem naposledy kupovala Pro plan adult, byl totiž 3 kg + 3 kg zdarma. No a Dominikovi vůbec nejedou a navíc mi veterinářka řekla, že ta jeho špatná srst může být právě i granulemi, ať se vrátím k tomu, po čem měl srst krásnou. A to po RC tady měl. Jestli je ta srst pro planem, tak tedy fuj. Přitom Ozzy po něm narůstal jak tygr.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chillhousová



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: jižní čechy

Předmět: Re: Opět o granulích...
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2007 15:49:27
Odpovědět s citátem

Zuzkanka napsal:
do granuli od RC bych se moc nepostela.. je to sama chemie.


To mě celkem překvapilo... kupovala jsem Chillimu kotěcí RC a po těch byl jak divej Twisted Evil
Každou chvilku stál u misky a chroupal, museli jsme se mu smát... takovej malej závisláček...

Proto jsem také myslela, že RC siamese by mu mohly prospívat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Opět o granulích...
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2007 16:01:54
Odpovědět s citátem

Chuckinka napsal:

Proto jsem také myslela, že RC siamese by mu mohly prospívat.


V RC granulích jsou údajně rakovinotvorné látky - zmiňují se o tom diskutující v tomhle foru - http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=895 nicméně RC stále patří svou kvalitou do špičky mezi granulemi, takže já osobně bych se nebála, přepokládám, že kdyby byly opravdu závadné, nebyly by na trhu dostupné a výrobci by se nevyplatilo dělat tolik řad, mimojiné i veterinární diety.

Takže pokud by mu RC Siamese mohly prospívat, zkuste je. Záleží opravdu jen na tom, jak mu sednou.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chillhousová



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: jižní čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2007 16:59:02
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za rady, RC tedy prozatím vyřazuji z výběru. Tento týden mi dorazí zásilka s kotěcími granulemi ANF, ještě jsme je nezkoušeli, tak uvidíme.
Měla jsem je objednané ještě když byl Chilli ještě kocour Twisted Evil (teď je z něj po kastraci kočkoun - to pro vysvětlení).
Proto jsem se ptala, jestli ještě můžeme dávat kotěcí nebo už bychom měli přejít na nějaké "dospělácké"

http://www.anf.cz/oldsite/Kitten.html
http://www.anf.cz/oldsite/catadult.htm
_________________
Chillhousovi
Jedna kočka nevyhnutelně vede k další. (E.Hemingway)
Stáváš se navždy odpovědným za to, co jsi k sobě připoutal. (Exupéry)

http://www.modrykocour.cz/golden-kocour.php?id=1026
http://www.modrykocour.cz/golden-kocour.php?id=1404
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kotě kotěcí



Založen: 10.01.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Opět o granulích...
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2007 20:05:39
Odpovědět s citátem

April napsal:
...přepokládám, že kdyby byly opravdu závadné, nebyly by na trhu dostupné ...April

Tohle není, myslím, tak úplně pravda (a nemyslím teď konkrétně RC, spíš obecně), protože výzkum pokračuje pomalu a navíc potrava pro zvířata není tak hlídaná jako potrava pro lidi, takže může dlouho trvat, než se nějaký výrobek nebo třeba látka v něm zakáže. Takže se bohužel může stát, že teprve po dlouhé době bezproblémového užívání nějakého krmiva se projeví negativní následky:( Ale to se týká všeho, nejen granulí RC.
_________________
Danka (Sir Humphrey Appleby & Adi Straka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Opět o granulích...
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2007 5:54:09
Odpovědět s citátem

Kotě kotěcí napsal:
Takže se bohužel může stát, že teprve po dlouhé době bezproblémového užívání nějakého krmiva se projeví negativní následky


Ono beru to trochu z hlediska, který není pro milovníky zvířat přijatelný - nedělám si totiž iluze, že firmy, u kterých se nedostala na veřejnost informace o tom, že testují na zvířatech, jak se to kdysi profláklo u IAMS, opravdu netestují, nebo nevyužívají informace z laboratoří, kde se testuje.
Nezkoumala jsem, zda výrobci těch kterých krmiv testují, či netestují, ale myslím, že některá krmiva, která jdou na trh, jsou tímhle způsobem prověřená.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2007 7:17:31
Odpovědět s citátem

Když jsme byli na veterině s Dominikem, říkala paní doktorka, že zrovna nedávno měli případ, kdy se fenka přiotrávila granulemi Royal Canin, prý byli ze zverimexu a byla v nich toxicita. Nevím zda se toto stalu blbým skladováním, nebo už byly špatné samy od sebe, ale je to tedy šok.
Jak má člověk poznat, že jsou granule špatné? Prý se to poznat nedá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2007 7:40:31
Odpovědět s citátem

Ve zverimexech, obzvlášť v těch menších, s oblibou prodávají granule vážené - stojí tam otevřený pytel, ani se nesnaží jej trochu uzavřít či přikrýt, a z něj se vybírají granule a odvažují. Pokud granule nebyly v uzavřeném pytli (nové), tak rozhodně se nedá vyloučit, že byly vadné.

Je nutné mít přesnější informace, pak vznikají zmatky a z nich plynoucí informace RC (resp. jakákoliv značka) jsou toxické, přitom podstata vady nemusí být právě v granulích, ale v jejich uskladnění a prodeji.


April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2007 8:23:34
Odpovědět s citátem

Absolutně si nedělám iluze o granulích ani konzervách. Krmím RC, kočky jsou po něm nádherné jak nikdy, ačkoliv línají. Myslím, že je třeba trochu zapojit rozum, pokud by byl RC tak děsný, bylo by na něj mnoho alergií a problémů jím způsobených, vzhledem k tomu, jak mnoho lidí jim krmí.
Krmíme i Hill'sem, ale v tom pro změnu není opravdové maso, jenom odpad, v RC je sušené kuřecí.
Takže bych se řídila především tím, jak kočky po různých granulích prospívají. Každá kočka je jiná a sedne jí něco jiného.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
160cm



Založen: 21.02.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: granule
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2007 12:25:37
Odpovědět s citátem

My kocoura kastrata (13) krmime dietnimi granulemi proti struvitum trovet ASD a rocni kocicku kotecimi granulemi (Hills a jen s k snidani). Je hodne mala a hubena, byla nemocna.. granule pro kotata mají vyssi energetiky obsah a ji vubec nebude nejakej to deko na skodu.. Dokonce znam chovatelku ktera kdyz uz krmi granulemi, tak jen kotecimi.

Co se tyce granuli RC nevim nevim, ale nikdy jsem neslysela ze by byly plne chemie.. Prave naopak, jsou povazovany za jedny z nejkvalitnejsich, ale mozna ze mate jine zkusenosti.
Specialni granule pro SIA kocky budou urcite uzbusobeny tak aby se po nich prilis netloustlo a zachovavaly stihlou lini.

Kazdopadne by mozna stalo za to zeptat se veterinare jakou by doporucoval dietu pro kastraty.. muzete se s jeji pomoci vyhnout neprijemnostem se struvity a problemy s mocenim.. ale mozna je to unahlene.

Marta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (58x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (31x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Kočičí jména (22x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top