Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

lysinky na usich

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nashira



Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 17

Předmět: lysinky na usich
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2007 9:51:58
Odpovědět s citátem

ahoj, mam dotaz. Mam dve rocni ruske modre cicy, a jedna se posledni dobou (aspon se mi zda) zacala hodne skrbat na ouskach. Na obou dvou se ji udelal - zatim celkem maly- flicek bez chlupu, lysinka. Je na ni jakoby stroupek, neumim to lepe popsat, pardon Smile Druha kocka je ok. Tak si rikam, zebych mozna mela zajit k veterinari, ze by to treba mohla byt plisen, nebo nejake breberky, tak abychom neco nezanedbali ? Tusite nekdo ? Doted byly obe v poradku, nemam vubec zadne zkusenosti s jakymikoliv nemocemi. Dik moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nashira



Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2007 9:59:43
Odpovědět s citátem

jeste me napadlo.. muzu ji samozrejme zkusit v necem vykoupat (hermanek, dubova kura, kocici sampon..), ale ouska asi myt nemuzu, aby se do nich nedostala voda, tak nevim jak na to..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2007 12:33:46
Odpovědět s citátem

A jaká má ouška zevnitř - není tam viditelný nějaký výtok nebo špinění?
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nashira



Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2007 16:40:57
Odpovědět s citátem

ne, zevnitr jsou cista, vsechno v poradku..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eva Iltisová



Založen: 26.03.2006
Příspěvky: 35

Předmět: Re: lysinky na usich
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2007 16:45:40
Odpovědět s citátem

Na obou dvou se ji udelal - zatim celkem maly- flicek bez chlupu, lysinka. Je na ni jakoby stroupek, neumim to lepe popsat, pardon Smile

Rolling Eyes po povodních jsme doma "obdrželi " také lecos na kůži. Nikomu bych to nepřála, ale zase mám mnoho zkušeností a moji DR i vet už si s lecčíms ví rady. Laughing Kožní problém se nedá diagnostikovat přes net a nejspíš ani bez kultivace. Jenže nám z 20ti kultivací (u nás i v cizině) narostla jednou plíseň, jednou kvasinky a jednou bakterie. Zbytek testů vždy negativní.!!! Mad
Měla bych pár dotazů. Flíček je ohraničený, pravidelný? Šupí se? Stroupek jako po zahojeném "beďaru"? Hnisá? Je ucho teplé? Jakou barvu má kůže? Normální, začervenalou?Jak to vypadá "zevnitř" ucha?
Jedna rada na závěr. Před odebráním vzorků v žádném případě nepožívejte nic!!!! Já udělala tu chybu, že jsem nechala dvounožce léčit bez kultivace, jen tak, jak si paní doktorka "myslela" a trvalo mi 9 měsíců, než jsem pochopila, že tudy cesta nevede, změnila jsem veta i dermatoložku. Pak jsme měsíc čekali na to až vyprchají z těla všechny ty léky a mastičky a teprve potom jsme nabrali vzorky. Teď už je nám hej Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nashira



Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 17

Předmět: Re: lysinky na usich
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2007 20:01:44
Odpovědět s citátem

ja vim, ze takova diagnostika je obtizna, a protoze se cica skrabe cim dal vic, tak jsem se rozhodla, zitra zajdem za nasi hodnou pani doktorkou a uvidime. Spis jsem chtela nejake vase zkusenosti. Uvedomila jsem si, ze ja mam posledni dobou trochu dychazi potize, a ze pritel si stezuje na svedeni celeho tela, a casove by se to mohlo shodovat, tak trochu mam strach, ze to bude spolu souviset.
Co se tyce tech lysinek - ousko zevnitr je naprosto normalni, ciste, teplota uplne 'normalni' ja dokazu posoudit. 'Flicek' neni pravidelny, proste jsou to vypadane chloupky na jednom miste, a na kuzi se delaji stroupky - mozna je to od toho jak se skrabe. Dneska se skrabala az do krve, takze jsem se fakt rozhodla. Zkusila jsem jen tu hermankovou koupel, ale k nicemu to nebylo. Snad jsem to popsala dostatecne, ale vim ze bez te kultivace se to asi vazne neda. Zitra budem moudrejsi Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eva Iltisová



Založen: 26.03.2006
Příspěvky: 35

Předmět: Re: lysinky na usich
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2007 12:12:57
Odpovědět s citátem

Co se tyce tech lysinek - ousko zevnitr je naprosto normalni, ciste, teplota uplne 'normalni' ja dokazu posoudit. 'Flicek' neni pravidelny, proste jsou to vypadane chloupky na jednom miste, a na kuzi se delaji stroupky - mozna je to od toho jak se skrabe. Dneska se skrabala az do krve, takze jsem se fakt rozhodla. Zkusila jsem jen tu hermankovou koupel, ale k nicemu to nebylo. Snad jsem to popsala dostatecne, ale vim ze bez te kultivace se to asi vazne neda. Zitra budem moudrejsi Shocked[/quote

Crying or Very sad Z toho, co popisujete si také myslím, že by to vše mohlo souviset. Držím palce a doufám, že to zvládnete rychle. Smile Pokud mohu , tak ze zkušenosti bych jako první pomoc po odebrání vzorků volila dětský pudr se septonexem. Není to nic proti ničemu, septonex zklidní podrážděnou pokožku a pudr je pro všechny "kožní sajrajty" nepřijatelný. Suší a dusí Razz Nešetřte s ním, jen pozor, aby se nedostal do vnitř do ucha.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top