Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Syrové maso


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Zuzka (NIKi)
Anonymní





Předmět: Syrové maso
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2006 16:07:45
Odpovědět s citátem

Ahojte. Slyšela jsem, že pokud kocourkovi dávám syrové maso, tak že mu tím krátím život. Je to pravda? Syrové mu dáváme pouze králičí. Nerada bych mu ublížila nehodnou stravou. Sad Jinak jí granule a konzervy. Maso jenom sem tam.
Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2006 16:45:06
Odpovědět s citátem

Nedá mi to, abych nereagovala. Zeptejte se toho dotyčného, co vám tohle řekl, jestli někdy viděl kočku, která loví a žere myši, že by je před sežráním nějakým způsobem kulinářsky upravovala.
Laughing Laughing Laughing
Syrové maso kočkám neškodí, jenom by mělo být alespoň dva dny přemražené.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2006 17:36:32
Odpovědět s citátem

Tak ještě to trochu upřesním - syrové maso se dává většinou kuřecí, hovězí, koňské nebo rybí (ale pozor na kosti!!!) - o králičím jsem neslyšela, ale myslím, že by s tím problém být neměl. Jediné čeho se opravdu vyvarujte je vepřové maso!!! A to i tepelně upravené, to kočky nesmí.. Jinak přemražovat raději minimálně 72 hodin, přičemž kuřecí bych kvůli salmonele raději i převařila.
Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2006 18:18:11
Odpovědět s citátem

Tereza napsal:
Tak ještě to trochu upřesním - syrové maso se dává většinou kuřecí, hovězí, koňské nebo rybí (ale pozor na kosti!!!) - o králičím jsem neslyšela, ale myslím, že by s tím problém být neměl. Jediné čeho se opravdu vyvarujte je vepřové maso!!! A to i tepelně upravené, to kočky nesmí.. Jinak přemražovat raději minimálně 72 hodin, přičemž kuřecí bych kvůli salmonele raději i převařila.
Twisted Evil

Já dávám hovězí, krůtí i kuřecí maso syrové a přemražené, ale nikdy nedávám syrové ryby. V literatuře se totiž uvádí že syrové rybí maso obsahuje enzym, který rozkládá vitamín B a tak kočky krmené syrovými rybami mohou mít nedostatek tohoto vitamínu. Ani vařené rybí maso není dobré dávat příliš často, protože hodně zatěžuje ledviny, obzvlášť u kastrátů.
Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2006 21:14:05
Odpovědět s citátem

Já dávám hovězí, krůtí i kuřecí maso syrové a přemražené, ale nikdy nedávám syrové ryby. V literatuře se totiž uvádí že syrové rybí maso obsahuje enzym, který rozkládá vitamín B a tak kočky krmené syrovými rybami mohou mít nedostatek tohoto vitamínu. Ani vařené rybí maso není dobré dávat příliš často, protože hodně zatěžuje ledviny, obzvlášť u kastrátů.[/quote]

Jen takovou menší poznámku, jak je vše individuální a realitvní. Asi před 6ti lety mi zemřela stářím perská kočka, dožila se 17ti let, tak si nemyslím, že by byla krácena na životě díky špatné skladbě krmení. Ryby milovala, měla je určitě aspon 2-3x týdně, vařené, syrové,jakékoliv. Nikdy jsem nepřemýšlela, zda jí nějak škodí. Byla kastrátka asi od svých 9ti měsíců a nikdy netrpěla významnějšími zdravotními potížemi ....)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2006 7:24:51
Odpovědět s citátem

Syrového králičího masa bych se bála, protože může být zdrojem toxoplazmozy - u králíků je to velice častá nemoc....

Pokud chcete dávat syrové maso, tak alespoň 2 dny přemražené hovězí, kuřecí nebo końské....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2006 11:39:22
Odpovědět s citátem

CZ_Bee napsal:
Syrového králičího masa bych se bála, protože může být zdrojem toxoplazmozy - u králíků je to velice častá nemoc....

Pokud chcete dávat syrové maso, tak alespoň 2 dny přemražené hovězí, kuřecí nebo końské....


Jen tak mimochodem, kočka je hostitelem toxoplazmy a přenáší ji, jí samotné neublíží. Pokud máte venkovní kočku, velmi pravděpodobně ji může mít stejně. Toxoplazmoza je nebezpečná pro gravidní ženy a nebezpeční při důkladné hygieně je minimální.
Argumenty proti syrovému masu mi připadají jako reklamní vymývání mozků pro zvýšení progeje průmyslové stravy. Kočka je šelma- koukněte se v zoo, co dostávají velké kočky- kusy flákoty, kuřata, králíky i s kůží apod. granule mívají jako doplněk (pravidelně chodíváme v Jihlavě do ZOO, kde se na chov větších i drobných koček specializují) Domestikace kočky rozhodně nepostoupila tolik, jako u psů.
Chce to asi rozumný přístup bez extrémů- od všeho trochu.
Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2006 21:31:23
Odpovědět s citátem

Tak s toxoplazmózou mám svoji vlastní zkušenost a nikomu podobnou zkušenost nepřeju - v době, kdy se u mě projevila, jsme žádnou kočku neměli a bydleli jsme v bytovce. I přes přeléčení ve mně cosi zůstalo (prý ty protilátky zůstanou v těle napořád) a stálo mě to dva samovolné potraty a jednu miniinterupci, na kterou opravdu moc nerada vzpomínám.
Proto z této vlastní zkušenosti bych toxoplazmózu nepodceňovala, zejména v rodině, kde je potencionální mamina...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2006 21:31:38
Odpovědět s citátem

Tak s toxoplazmózou mám svoji vlastní zkušenost a nikomu podobnou zkušenost nepřeju - v době, kdy se u mě projevila, jsme žádnou kočku neměli a bydleli jsme v bytovce. I přes přeléčení ve mně cosi zůstalo (prý ty protilátky zůstanou v těle napořád) a stálo mě to dva samovolné potraty a jednu miniinterupci, na kterou opravdu moc nerada vzpomínám.
Proto z této vlastní zkušenosti bych toxoplazmózu nepodceňovala, zejména v rodině, kde je potencionální mamina...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2006 8:35:08
Odpovědět s citátem

Dagmar napsal:
Tak s toxoplazmózou mám svoji vlastní zkušenost a nikomu podobnou zkušenost nepřeju - v době, kdy se u mě projevila, jsme žádnou kočku neměli a bydleli jsme v bytovce. I přes přeléčení ve mně cosi zůstalo (prý ty protilátky zůstanou v těle napořád) a stálo mě to dva samovolné potraty a jednu miniinterupci, na kterou opravdu moc nerada vzpomínám.
Proto z této vlastní zkušenosti bych toxoplazmózu nepodceňovala, zejména v rodině, kde je potencionální mamina...

Toxoplasmóza by se rozhodně neměla podceňovat, ale neházela bych to jen na kočky. Podle toho co jsem o toxo nastudovala v době kdy jsem se chystala mít miminko tak nakazit se můžeme nejen od kočky, ale i ze syrového masa nebo z nedostatečně očištěné kořenové zeleniny popř. i při práci na zahradě. Protilátky má v těle asi 80% populace, nemoc často proděláme bez jakýchkoliv příznaků. Plod je ohrožen pouze v případě že se nastávající mamina přímo nakazí v prvních třech měsících těhotenství. Pokud se nakazila dřív, má v těle protilátky, takže se už nakazit nemůže.
Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2006 20:22:17
Odpovědět s citátem

Tak to bych si dovolila nesouhlasit. Já se nakazila, když mi bylo 19, nikoli v průběhu těhotenství. A kočky za to asi nemohly. Jak jsem psala, bydleli jsme v bytovce, takže žádný přílišný styk s jakýmikoli zvířaty, syrové maso (např. tatarský byftek) jsem nejedla a nejím... Ani doktoři tenkrát nepřišli na to, kde a jak jsem se mohla nakazit. Tenkrát mě přeléčili a od té doby jsem chodila 2x ročně na kontrolu. Když jsem v 25 letech čekala syna, všechno proběhlo bez problémů, a pak to začalo: dva potraty kvůli zvýšeným protilátkám (či čemu) a pak ta příšerná miniinterupce, kterou mi de facto vnutili ze zdravotních důvodů (kvůli toxo). Když jsem znovu otěhotněla, začalo to zas, ale dceru mi zachránili - narazila jsem v nemocnici na starého pana docenta, který mi pomohl a pak vysvětlil, že kdo jednou toxo prodělal, musí se hlídat v době těhotenství stále a v případě problémů přeléčit, nikoli hnát ženskou na přerušení. Tenkrát jsem měla vztek, že jsem to musela absolvovat, na druhou stranu jsem moc ráda, že mám dceru.
Jelikož ale toto riziko ve styku s kočkou je, stále si myslím, že by se to nemělo podceňovat a budoucí maminy by měly toto riziko co nejvíce snížit např. tak, že nebudou čistit kočičí záchod. U koček chovaných jen v bytě možná jde udělat micinkám nějaký test, aby bylo jisto, že se od nich nemůžou nakazit. Možná to přeháním, ale nemám dobré vzpomínky na soužití s toxoplazmózou a nikomu bych to nepřála....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2006 10:07:23
Odpovědět s citátem

Někde na fóru jsem četla, že se mohou kočičákům dávat srdíčka, játra, žaludky apod. vnitřnosti, ale už to nějak nemohu najít. Chtěla jsem se zeptat, zda někdo z Vás dává třeba srdíčka a jestli se mohou dávat syrová, nebo jen vařená? A je jedno, jestli jsou to srdíčka s kuřat, nebo vepřové srdce? Dominikovi zatím dávám syrové přemražené hovězí (ale má po něm vždy den průjem, to je normální?) a vařené kuřecí srdíčka. Dostal i jedno syrové, ale jen kousek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2006 10:24:01
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Někde na fóru jsem četla, že se mohou kočičákům dávat srdíčka, játra, žaludky apod. vnitřnosti, ale už to nějak nemohu najít. Chtěla jsem se zeptat, zda někdo z Vás dává třeba srdíčka a jestli se mohou dávat syrová, nebo jen vařená? A je jedno, jestli jsou to srdíčka s kuřat, nebo vepřové srdce? Dominikovi zatím dávám syrové přemražené hovězí (ale má po něm vždy den průjem, to je normální?) a vařené kuřecí srdíčka. Dostal i jedno syrové, ale jen kousek.


Všeobecně se tak nějak tvrdí, že se dá krmit syrovým drůbežím a syrovým hovězím masem, vařeným bez problémů obojím.
U syrového kuřecího může být problém se salmonelou, někteří tvrdí, že se přemražením zlikviduje, někteří tvrdí opak .... takže asi jako každodenní jídlo ne, občasné zpestření jídelníčku klidně ...

Syrovým vepřovým by se krmit nemělo kvůli pseudovzteklině, Aujezskyho chorobě (http://www.ifauna.cz/clanky/clanek.php?id=1954&rubrika=8. Vařením se choroba zničí, nicméně vepřové obsahuje větší množství tuku, takže se jím většinou nekrmí.

No a pokud průjmuje po hovězím - naši po hovězím zase zvrací, obzvlášť Maxíš. Takže buď zkusit různé části masa (přední, zadní, kližku, ...) nebo ho nedávat ...

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabriela Halušková



Založen: 26.04.2006
Příspěvky: 6
Bydliště: Košice, Slovenská republika

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2006 18:53:07
Odpovědět s citátem

Zdravím vás.
Mojej Fione som nikdy nedávala bravčové (vepřové) mäso, pretože som počula a čítala, že sa to nesmie. Ale až teraz som sa dozvedela, prečo sa to nesmie. Som veľmi rada, že som našla túto webovú stránku. Smile

Moja Fiona sa ide zabiť za surovým mäsom. Každú nedeľu jej dávame surové buď kuracie alebo hovädzie mäso. Nakrájame na malé kocôčky do kompótovej misky a ona to zblajzne veľmi rýchlo a potom celý deň spí... Smile Od malička si pýtala, keď zbadala, že ideme krájať surové mäso. Ako sa tu už spomenulo, je to predsa mäsožravá šelma...
_________________
Odmalička som mačkofil. Mám britskú modrú krátkosrstú mačku, volá sa Fiona, má 4,5 roka a je rozkošná a veľmi múdra.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
nelll
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2006 12:59:35
Odpovědět s citátem

Já dávám kuřecí i krůtí srdíčka a žaludky, buď syrové, které nasekám v robotu a pak dám v jednotlivých porcích namrazit. Je to praktické, pak jen vyndavám balíčky, které za chvíli rozmrznou a mám už porci hotovou. Nebo část nejdřív uvařím a pak posekám. Větší úspěchy ale slavím se syrovým. Ale úplně nejradší má syrové hovězí nebo kuřecí stehenní řízek. Very Happy
Odpovědět 
Míša



Založen: 15.01.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Bruntál

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2007 11:41:58
Odpovědět s citátem

Cely zivot krmime naseho kocicaka (bude mit 17 let) krmime syrovym masem i veprovym ale nejradeji ma syrove jatra, ale jen par kousku. Kdyz nekdo vari tak si vzdycky neco vyzebra, a pak nam jeste sni par kousku primo u obeda Smile, no a zadne zdravotni problemy nikdy nemel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2007 12:42:34
Odpovědět s citátem

Míša napsal:
Cely zivot krmime naseho kocicaka (bude mit 17 let) krmime syrovym masem i veprovym ale nejradeji ma syrove jatra, ale jen par kousku. Kdyz nekdo vari tak si vzdycky neco vyzebra, a pak nam jeste sni par kousku primo u obeda Smile, no a zadne zdravotni problemy nikdy nemel.


Já jsem četla, že je problém, pokud se kočka krmí jen čistou svalovinou. Pokud dostává granule a maso, neviděla bych problém. Problém by byl, pokud by čičina jedla jen čisté maso bez kůží, chrupavek apod... Z krmení čistou svalovinou se v těle vytváří příliš kyselých látek a ve výsledku krystaly v moči.
Ale věřím, že to opět bude "Co veterinář, to názor..."
Naše kočky dostávají kvalitní granule a pak střídám syrové maso s kvalitními konzervičkami, kočky jsou zdravé, spokojené a mají nádhernou srst Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
martin CL



Založen: 20.04.2007
Příspěvky: 1
Bydliště: Česká Lípa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2007 0:21:03
Odpovědět s citátem

Štestí v neštěstí že jsem zavítal na tyto stránky.Mám kocourka nalezence cca 5měsícu.Do včerejška jsem mikešáka krmil ,granule(záloha, snědl mi za celou dobu 600gr.)Konzervy (ruzné ,spotřeba cca 1/den)Občas kapsičku.Ale proč píši ,hlavně maso , žádný zbytky ale kdykoliv si dělám jídlo 2plátky já 1mikešek.A já jím 90%vepřové Sad 10%kuřecí.No a zde se dočtu o aujezskyho chorobě,zaplat pánbůch mikeškovi nic není a já jsem chytřejší. Smile Jinak sdílím názor že maso je maso,a z mikešáka nehodlám dělat vegoše,jen to vepřové vynechám.Přijde mi zdravý ,alespon nic neříkal.Měl bych dotaz jak je to kočky a sladké,slyšel jsem že nesmí nebo nejí.Tuhle jsem bouchal konzervu salka a loudilovi jsem dal olíznout dvě lžičky a pusu a mohl se evidentně utlouct.Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2007 6:00:36
Odpovědět s citátem

No kočky údajně nemají na sladké "buňky" ... nicméně náš Maxíšek miluje sladké pečivo, a není jediná kočina, které sladké chutná, takže jak to se sladkým doopravdy je, kdo ví Smile
Ale dalo by se říct, že trocha občas neuškodí, ale nemělo by se dávat ve velkém množství, i u koček není cukrovka neznámý pojem.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2007 12:47:30
Odpovědět s citátem

April napsal:
No kočky údajně nemají na sladké "buňky" ... nicméně náš Maxíšek miluje sladké pečivo, a není jediná kočina, které sladké chutná, takže jak to se sladkým doopravdy je, kdo ví Smile
Ale dalo by se říct, že trocha občas neuškodí, ale nemělo by se dávat ve velkém množství, i u koček není cukrovka neznámý pojem.

April


Jedna naše kočka má taky moc ráda sladké Smile Nerizikovější je to o Vánocích, člověk nikde nemůže nechat misku s cukrovím, okamžitě by si posloužila.
Pokud Mikeškovi chutná Salko, zkuste Tatru Grand, ta by mu taky mohla chutnat a sladká není.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (15x)
3
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (14x)
4
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top